Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@MarkoTs Koje su to plocice koje si kupio od poznanika?

Ajde Banditi da vidimo sta vi kazete.. Radim servis prednjih klesta i menjam ulje u celom kocionom sistemu a gledam pre neki dan prednje plocice su po mojoj slobodnoj proceni na 20-30% pa velim kad je bal neka je na vodi.. Razmisljam da kada vec otvaram klesta promenim i napred i pozadi sve plocice. E tu sada nastaje belaj.. Koje da stavim, koje vi imate i preporucujete?

Citao sam juce ceo dan i jos sam sludjeniji. Ako sam dobro razumeo, EBC mahom hvale, TRW navodno sripe kao da se prase kolje a koce solidno, drugi ih hvale a o Nissin koliko sam razumeo samo reci hvale.

Proverio cene i ovako stoje stvari:
1. Prvi pik mi je bio Nissin ali sam vrlo brzo odustao zbog cene.. Zvao moto land, semi-sinter prednje 4.500 po disku a zadnje 4.800. Kapiram da su vrh, ali trenutno ne mogu da izdvoijim 100-110e za plocice.

2. EBC prednje organske 2.800 po disku, zadnje 2.900, semi sinter i prednje i zadnje po 3.400 a sinter 4.100 predje odnosno 4.300 zadnje.

3. TRW Lucas sinter prednje i zadnje po 2.800

4. Jedan covek na KP mi pomenu neke Spankse Vicma one su navodno 2000 dinara prednje po disku a 1000 zadnje, koje ne znam. Inace je cuo neko za tu firmu? Meni je to nesto previse jeftino da bi bilo dobro.

Nekako najvise vucem ka EBC jer su mi najpouzdanije i kontam proverene. Moja neka opcija bi bila napred na oba diska da stavim organske a pozadi takodje organske ili eventualno semi-sinter zbog zadnje kocnice?

Sta je vase misljenje? Najbitnije mi je da plocice ne jedu diskove i drugo da ako je moguce ne ispustaju ono jezivo skripanje pri kocenju. Da dobro koce se podrazumeva, ali ne vozim 1000cc i MotoGP pa da sa 340 kocim na 80, ovu mrcinu pri toj brzini (da moze) ne bi ni tenk zaustavio :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

to su neke koje nemaju ime :) mozda su malo tvrdje ali ja sam zadovoljan, ne skripe i normalno koce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: SV
  • Motocikl: Bandit 600

Pozdrav svima na forumu. Posle duže pauze i stradanja mog nesrećnog TDM-a u poplavi, od juče sam vlasnik Bandita 600, 2003. godišta. Kupljen je bez ikakve dodatne opreme, pa molim nekog da me uputi gde bi se mogao kod nas-kupiti ili napraviti nosač zadnjeg kofera. Vidim razne varijante nosača na stranim sajtovima ali mislim nešto bolje da uposlim nekog u domaćoj privredi i da pare ne idu preko. dd0d6920a58bd3e82ff1ca4025ed4911.jpg

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 4 sati, branichevac je napisao:

Pozdrav svima na forumu. Posle duže pauze i stradanja mog nesrećnog TDM-a u poplavi, od juče sam vlasnik Bandita 600, 2003. godišta. Kupljen je bez ikakve dodatne opreme, pa molim nekog da me uputi gde bi se mogao kod nas-kupiti ili napraviti nosač zadnjeg kofera. Vidim razne varijante nosača na stranim sajtovima ali mislim nešto bolje da uposlim nekog u domaćoj privredi i da pare ne idu preko. dd0d6920a58bd3e82ff1ca4025ed4911.jpg

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 

Bombona. Dobrodosao u klub, u zdravlju da te dobro sluzi! :cirka1:

Nosac kofera koliko ja znam moze da napravi Seba sa foruma..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: SV
  • Motocikl: Bandit 600

Zvao MotoLand danas, kažu tek krajem juna i da moram da odlučim pre toga koju ću ploču i kofer da stavim. Koje su vam litraže koferi, da stavim nešto u šta može da stane kaciga, rukavice i još neka sitnica a da ne narušim koferom neku stabilnost pri vožnji?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Kofer što veći, to bolji. Uvek će ti trebati "litar više". I trudi se da uzmeš MonoKey, a ne MonoLock. Da ne bi bio ograničen nosivošću i brzinom. Ja sam uzeo Givi V40, MonoKey, i to je neki minimum za moja shvatanja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Dobro došao u klub! Sa srećom makina! :moto2:

Za kofer slažem se sa kolegom iznad, što veći to bolji, u vožnji što se tiče stabilnosti nema nikakve razlike izmedju 35l i 50l, osim ako ne planiraš voziti cement u njemu :) Ja ne bih uzimao ispod 42l, ili da mogu da stanu dve fullface kacige, imaćeš i suvozača nekad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: SV
  • Motocikl: Bandit 600

Hvala svima na dobrodoslici i predlozima. Sledeće nedelje idem do Bg-a da dogovorim kofer i nosač. Što se suvozacica tiče, ako me žena namirise ne gine mi "slučajni " gubitak tablice ili dozvole ili probusena guma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

@SkoMy kasnim verovatno da odgovorim ali ajde, možda nekom bude od koristi.

Ja sam kupio Nissin, baš ti gde si rekao i cena je 4500 po disku za prednje. Dobro koče (imaj u vidu da imam i pancirna kočiona creva) i nema nikakvog škripanja. Cena je i meni svakako bila visoka al ajde... 

Hteo sam uzeti sinter twr i ima ih u motobike iz Kaća i šalju brzom poštom bez greške, a kako moram i zadnje da menjam mislim da ću njih pozadi... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
On 9.6.2018. at 0:02, Radovan91 je napisao:

@SkoMy kasnim verovatno da odgovorim ali ajde, možda nekom bude od koristi.

Ja sam kupio Nissin, baš ti gde si rekao i cena je 4500 po disku za prednje. Dobro koče (imaj u vidu da imam i pancirna kočiona creva) i nema nikakvog škripanja. Cena je i meni svakako bila visoka al ajde... 

Hteo sam uzeti sinter twr i ima ih u motobike iz Kaća i šalju brzom poštom bez greške, a kako moram i zadnje da menjam mislim da ću njih pozadi... 

Hvala drug na odgovoru. Da je samo to uzeo bih Nissin na jedan, ali.. Za 7dana mi istice registracija + prenos + nova tablica i saobracajna, moram da promenim prednju gumu, ulje, filter ulja, filter vazduha, svecice, kompletan servis karburatora, servis prednjih klesta i verovatno nove plocice.. Tako da za Nissin jedino bubreg da dam na dobos :lol:

Sem ulja i gume nista nije hitno ali planiram letos od Boga zdravlja na put sa njim tako da necu da razmisljam.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja odradio obrnuto, imash u mojoj temi...prodao ga tako momku pre mesec dva, iz zemuna, sa svim delovima za S...prilicno sam siguran da ga on nikad nece menjati, i isto tako sam siguran da bi prodao sve to sto ti treba..ovo je prva verzija, mkI...koja je tvoja? ako je ista, hoces da ga priupitam?84.thumb.jpg.5bb7119b975e50b69d8b231523be2195.jpg85.thumb.jpg.5315eaec126b63a58348f4dbd42d7f5c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Bilo bi greota da ovi delovi nikad ne budu stavljeni na motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125
55 minutes ago, zlig0r said:

ja odradio obrnuto, imash u mojoj temi...prodao ga tako momku pre mesec dva, iz zemuna, sa svim delovima za S...prilicno sam siguran da ga on nikad nece menjati, i isto tako sam siguran da bi prodao sve to sto ti treba..ovo je prva verzija, mkI...koja je tvoja? ako je ista, hoces da ga priupitam?84.thumb.jpg.5bb7119b975e50b69d8b231523be2195.jpg85.thumb.jpg.5315eaec126b63a58348f4dbd42d7f5c.jpg

Pozdrav moja je 2006 godiste, ako mislis da pase mozes ga kontaktirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pozdrav moja je 2006 godiste, ako mislis da pase mozes ga kontaktirati.
na zalost, ne pashe...

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

IMG_20180707_135404.thumb.jpg.7ded2d4972bb81dd9ec455b5137ba198.jpg

 

IMG_20180707_135415.thumb.jpg.43ce3e192563fac98bd00add24609879.jpg

 

                   :oda2:  6 6 6 6 6 6  :moto3:

 

P.S Pih, zajeba se.. Izbacio sliku kilometraze, kako sad da ga prodam sa 32.000 :lol: :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 2 sati, Zlatko LA je napisao:

Suzuki Devil od sad. :lol:

Crven, jos ovolke sestice.. Djavoljska rabota, nisu to cista posla sto bi rekla moja baba :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ljudi, upravo se vraćam iz Budimpešte, i danas kad sam krenuo kako palim bandita on malo radi, padaju mu obrtaji na 800, pa na 500 i ugasi se, nekako smo stigli do Subotice. Dok vozim sve je normalno, al cim ga saltam u nize i kad padnu obrtaji gasi se. Kontamo da nije ler gas? Od petka do veceras kad smo krenuli, sve normalno, danas ceo dan vozen, sve super, dosli do smestaja, parkirali, spakovali se za 15ak minuta, i da krenemo on zeza.

Ima li ko kakav predlog sta bi moglo biti i kako resiti? Hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja