Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

 

Problem kod Bandita (i dosta drugih motora) sa izduvnim granama i svecicom,ako je motor V2 potice od toga da taj deo motorcikla dobija dosta vode sa prednjeg tocka kad je napolju vlazno. S obzirom da je u pitanju nejked naravno da se nece pribegavati nekim plastikama/oklopima i naruziti tu savrsenu liniju Bandita,nego bi trebalo nadograditi prednji blatobran (kao na slici) koji ce u dobroj meri popraviti situaciju,ako nista onda produziti interval izmedju sredjivanja izduvnih grana....

Gde ovo mogu da kupim? Mozda neko zna i koja je cena?

 

Mislim da imam jedan u garazi, pogledacu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

i ja sam vise nego zaiteresovan. ako moze  da se makar dobije na pozajmicu da ga odnesem kod plasticara da napravi kopiju za mene i Nileta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

i ja sam vise nego zaiteresovan. ako moze  da se makar dobije na pozajmicu da ga odnesem kod plasticara da napravi kopiju za mene i Nileta

 

Uze mi rech iz usta, verujem da bi se jos neko javio pa da nam iskopira vise komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

https://www.kupujemprodajem.com/Suzuki-GSF-600-s-41782704-oglas.htm?filter_id=104641022  

Pozdrav ljudi, zna li neko nesto mozda o ovom primerku? Kako vam deluje ovako na slici??

 

Takodje, zanima me i ovaj https://www.polovniautomobili.com/motori/8963810/suzuki-gsf-600-bandit-s 

 

Nesto mi je taj tip motocikla zapao za oko, interesantan mi je i gsxf600 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

https://www.kupujemprodajem.com/Suzuki-GSF-600-s-41782704-oglas.htm?filter_id=104641022  

Pozdrav ljudi, zna li neko nesto mozda o ovom primerku? Kako vam deluje ovako na slici??

 

Takodje, zanima me i ovaj https://www.polovniautomobili.com/motori/8963810/suzuki-gsf-600-bandit-s 

 

Nesto mi je taj tip motocikla zapao za oko, interesantan mi je i gsxf600 ...

 

 

 

Koji god od ova dva pogledao ili pazario neces se zajebati sigurno, ne poznajem ni jednog ni drugog ali kao neko ko vrlo dobro poznaje bandita kao motor (u sraf) mogu ti reci da DELUJU odlicno ocuvano, sto je valjda i prvi preduslov da se ode i pogleda detaljnije.

 

Jedino sto bode oci kod ovog mk1 modela starijeg je to sto mu je stavljan komplet top i prikljucna cev od bandita 1200 sto je ludost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ovaj crveni gledam za sebe, plavi drugara zanima, svidja mi se sto je S , maska nadam se da stiti od vetra..

 

Probao sam bio gsxf600, valjda je to skroz ista masina, mnogo lepo ide, ali nista se ne razumem, pa na sta bi trebalo da obratim paznju? Ovaj gsxf600 na leru je imao malo neravnomeran rad, vrlo blaga odstupanja kao da sam dodaje i spusta gas, vrlo malo, kaze mi da je to normalno...

 

Ovaj bandit planiram da idem da pogledam cim se vreme malo popravi...

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bandit i GSXF 600 imaju identicne masine, samo je Banditova malo udavljena sa drugacijim diznama na 77ks, GSXF ima 86ks, a sto se tice tog neravnomernog rada na leru, to je najverovatnije u pitanju karburator, guma na usisu,mozda negde vuce fals vazduh, smesa vazduh/gorivo, nije nista trasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Taj sto ti je rekao da je to normalno da radi neravnomerno nije te slagao, to je ziva istina, koliko god stelovao i sinhronizovano jednostavno ne moze da radi savrseno ravno, to su uljare, em sto se svasta nesto cuje dok rade, lanac bregaste pod obavezno kad je ladan a u vecini slucajeva i kad je zagrejan motor, al zato traju vecno i neunistive su.

 

Bandit i katana imaju slicne agregate ali ne i iste. Sta god da uzmes neces se zeznuti, zavisi sta te zanima, tj kakav tip motora, a sto se tice ova dva primerka sa slike, oni imaju identicne agregate, ili ti preciznije svi banditi, nebitno koji model S ili N imaju iste agregate od 1995e do 2004godine.

 

1995-1999 mk1 kao moj:
WP_20161124_08_27_29_Pro.jpg

 

S model te generacije:

 

suzuki_gsf_600_s_bandit_1997_15_lgw.jpg

 

2000-2004 mk2 kao ovaj sa interneta:

 

$_86.JPG

 

S model te generacije:

 

bandit600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Mnogo mi se svidja kako si sredio svog bandita, opasno izgleda...  Videcu, ja ako kupim ovog S, takodje bih ga prebacio u N, stim da sacuvam i S masku, pa po potrebi za neku duzu turicu bih montirao masku gde bi izgled bio u drugom planu a zastita od vetra u prvom..

 

Imam u planu ove sozone par lepih turica, pa bi mi trebao sto pouzdaniji motor, na zalost budzet je po obicaju skroman pa iz tog nekog razloga najinteresantnija mi je ta Suzukijeva 600cc uljara, uglavnom je ljudi hvale, e sada da li u Banditu ili gsxf-u videcemo...  Bandit mi je lepsi i mocniji, ali i gsxf mi se svidja... Videcemo vec... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Pre svega hvala za pohvale, to je bilo prosle sezone, sad je rastureno dosta stvari radi ulepsavanja za predstojecu sezonu, za pocetak ne mogu da docekam da sediste stigne sa prerade.. :)

 

Mozda bi u tvom slucaju bilo bolje da uzmes N model, i dobar vizir za zastitu od vetra i to ce raditi bolje nego fabrici oklop... ova S maska stiti ali nista specijalno, a izgleda ogavno na starijem modelu, zato sam ja najvise i preradio, a cuvam i ja komplet oklop.. Ukoliko ti treba pomoc oko eventualnih pikova za detaljniju pretragu sto se bandita tice, ostavicu ti fejsbuk profil dole u linku ako imas dodaj me ili putem pp-a ako nemas fejsbuk profil, rado cu ti pomoci.

 

https://www.facebook.com/djaynile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Radi malo neravnomerno u leru, uglavnom im se cuje lanac bregaste, ne pali "na cvrgu", kao i dosta drugih suzukijevih modela (suzuki je izjavio da je to podmazivanje cilindra pre paljenja), nema neku snagu (77 ks), ali vuce solidno. Vozio sam 2010/2011. ninju 636 sa 115 ks i u odnosu na bandita, nije bila znacajno ostrija, samo je postizala vecu max brzinu. Prednje ogibljenje je meko i motor dosta giba, meni ovo odgovara jer sam penzioner u voznji, ali se mnogi zale, kocnice su mogle biti ostrije, a menjac prefinjeniji (kao sekira u drvo), ali avaj, sve u svemu bandit je veoma zahvalan.

 

Probao sam prosle godine hondu nc 700 i mnogo se razocarao koliko je slaba u odnosu na bandzu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s

Posto su mi usisne gume ispucale resio sam juce da ih skinem a ujedno da prekontrolisem karburatore,zamenim filtere i isprem rezevoar. Servis je radjen pre 7 oookm. Prvo sto sam primetio da je filter bio pogresno namesten. Usisne gume su sa spoljne strane ispucale medjutim sa unutrasnje su citave? Sta mislite da li da kupim nove?

3eab925a69b19699700c8fdf33c3d4a5.jpg

af9a6a0649f048239000e7f119af5798.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ukoliko su iznutra ok, nema potrebe da ih menjas. Najbolje uradi WD40 test na upaljenom motoru pa da budes siguran da li falsira....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s

Hvala,probacu. Malo sam cackao karburatore i vidim da su plovci kod mene malo nizi nego sto bi trebalo. Nasao sam da treba da budu oko 17 mm dok su kod mene oko 14? Smesa je na 2.5 kruga. f714597a88c1a290c105a2129c2a1250.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

trebas uzeti u obzir da su dizne na unutrasnjim karbovima manje, jer se ta dva cilindra vise greju od spoljnih i da njima treba manje goriva, pa se samim tim podesavanje smese na njima razlikuje.. :)  mislim da ce se Nile sloziti sa mnom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Dizne su manje na unutrasnjim karbovima (drugom i trecem) po fabrickim specifikacijama. Upravo iz razloga kao sto je Marko napisao, zbog veceg zagrevanja istih prilikom voznje i slabijeg strujanja vetra tj hladjenja do njih, tako da je i fabricko podesavanje smese na karbovima u manualu sledece:

1. (3.5 - turns back)

2. (2.5 - turns back)

3. (2.5 - turns back)

4. (3.5 - turns back)

 

Main jet sizes: 1&4 - 125 / 2&3 - 122.5

 

Sto se plovkova tice parametri su sledeci:

 

plovci.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Pa moguce, ipak je mozda neko to menjao dirao sto je na kraju krajeva i nebitno a i normalno, ali generalno bi trebalo da unutrasnje budu manje, spoljasnje za nijansu vece, jer i kad se po ovim fabrickim parametrima smesa "nasteluje" ne znaci da ce motor dobro raditi, radio bi dobro da je nov i da je sve u karbovima novo i agregat itd, posle tolikih godina voznje, steluje se na drugaciji nacin, ja sam imao priliku da to naucim zato i radim sam, inace bi to trebao uraditi neko ko ima iskustva sa tim, nije tesko, ali treba malo iskustva i dobro uvo :)

 

Ovi parametri za plovkove i nivo goriva bi trebali biti tacni i upravljati se po njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja