Jump to content

Moto Zajednica

Mitas C02 Gume za Enduro

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Pozdrav šarolikoj veseloj družini ljubitelja endura, prašine, kamenja i dobrog druzenja.

Naime zanima me sve zivo i mrtvo o ovoj Gumi ( Mitas C02 ) pa vas molim da bezpoštedno prospete sva vasa iskustva i misljenja o ovoj gumi. Kao što neki znaju volim voziti po off roadu ali volim i opaliti 500 km cestom do npr Šibenika na kavu :) U pitanju je zadnja guma i bila bi montirana na njeno visočanstvo Afriku Twin da se zna odma :)

 

Fala unaprijed :)

 

Image0469_zpsf4eb3af6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja sam je imao na proslom motoru (suzuki ts 125r) nazad, pre par godina. Sta znam, ok guma za off (nista specijalno), za asfalt treba biti dosta oprezan.

 

Ne znam koliko bi trajala na teskom motoru poput afrike.

 

Mozda pre da pogledas e09, ja je imam na xt-u i veoma sam zadovoljan kako van puta tako i na putu. Doduse, vozim je tek nesto preko 1000km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ja sam je dugo peglao na DR-u, definitivno jedino pravo off rešenje za 17' točak. Pravi bruku u blatu i na zemlji. Moj matori još uvek oplakuje rov u travnjaku nastao probnom vožnjom :D . Na asvaltu jako oprezno! Nije guma za dual upotrebu, samo šuma :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

to sam i ja hteo sad da stavim na moju kraljicu ali mi Bane rece da nije dobra za asvalt pogotovu za XRV jer je tezak motor i na asvaltu ce je razj... za kratko vreme mozda da pozoves baneta ALTES I konsultujes se sa njim 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Imam C 04 koja je veoma slicna ovoj 02. Za terensku enduro rekreativnu voznju je ekstra, dugotrajna je i ima bas dobar grip. Na asfaltu se trosi kao i svaka kros/hard enduro guma, znaci brzinom misli. Na mokrom asfaltu mozes da uklizavas kao na SM motoru na SM stazi, ali definitivno NE sa AT.

Cena je najveci PLUS!!!

Za to za sta ti treba, a i za koji motocikl je nisanis, definitivno nije. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Cijenim vasu iskrenost ma koliko god ta istina bila nepovoljna za mene. A bas sam se nameračio na tu gumu,ali šta je tu je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

A Heidenau K74 ?

 

Ova guma mi djeluje kao Heidenau ekvivalent Mitasa E-09 ? Kakve su razlike u voznim karakteristikama izmedju njih ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

A Heidenau K74 ?

 

Ova guma mi djeluje kao Heidenau ekvivalent Mitasa E-09 ? Kakve su razlike u voznim karakteristikama izmedju njih ?

 

Imam je na dr800 van asfalta je ok, ali za asfalt i motor od 200kg nije mada se trudim da budem sto blazi na gasu, voznja od 30km i vidna je razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

A Heidenau K74 ?

 

Ova guma mi djeluje kao Heidenau ekvivalent Mitasa E-09 ? Kakve su razlike u voznim karakteristikama izmedju njih ?

 

 

Ma jok, K74 je neuporedivo bolja terenska guma od E09, E09 je neki kompromis teren-cesta, a

K74 je više cross.... Pitam jer mi treba za blato nešto, E09 je očajna u blatu, ko i sve

slične gume...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam je imao na proslom motoru (suzuki ts 125r) nazad, pre par godina. Sta znam, ok guma za off (nista specijalno), za asfalt treba biti dosta oprezan.

 

Ne znam koliko bi trajala na teskom motoru poput afrike.

 

Mozda pre da pogledas e09, ja je imam na xt-u i veoma sam zadovoljan kako van puta tako i na putu. Doduse, vozim je tek nesto preko 1000km...

Ja trosim vec trecu c02 i ne planiram da menjam. Nije da je nista specijalno, nego je guma izuzetna za teren, nije mi jasno sta ti je zafalilo, meni je odlicna, a siguran sam da sam vozio mnogo teze terene nego ti sa ts-om. U isto vreme hvalis e-09 za teren koja je neuporedivo losija od c02 0zbunjen.gif

 

Prednosti gume su odlican grip dok je nova kao i tokom eksploatacije dok se ne potrosi negde do 1/3, tek onda se oseca da gubi grip, ali je i dalje upotrebljiva. Ja je koristim dok ne ostane 5 mm krampona, onda menjam.

Druga prednost je trajnost, ne postoji kros guma koja toliko traje, meni izgura oko 6000km. I treca prednost je cena, kosta 60tak evra.

 

Mana je sto dosta kliza po mokrom kamenju tj stenama, verovatno i na asfaltu, ali ja na asfaltu vozim polako narocito kad je kisa, tako da tu nisam imao problema.

 

Ovo drustvance je koristilo c02 na ovom putu, sve teski motori, ako znas engleski procitaj putopis izuzetan je, ako ne pregledaj makar video snimke :)

http://advrider.com/...ghlight=siberia

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Nismo se razumeli, odnosno ja sam se lose izrazio. Pod nista specijalno nisam mislio da je losa guma, nego da je tu u rangu dual guma, ne izdvaja se nesto specijalno.

 

Vozio sam dosta teske terene, dok je bila nova bila je vrh, ali posle 1000km, takoreci su joj se prepolovile karakteristike. Da ne pominjem asfalt i klizav mokar (tvrd) makadam, gledaj gde ces pasti ako se malo zaigras u krivini.

 

Mozda je moj primerak bio takav, i to je bilo pre 5-6 godina, pa su mozda i promenili nesto u medjuvremenu.

 

e09 je dosta upotrebljivija guma za motor koji se ovde pominje, zato sam je i preporucio. Ne bih rekao da je na terenu neuporedivo losija. Pre bih rekao malo losija na terenu, malo bolja na asfaltu od c02.

 

 

 

 

da dodam, velik plus za c02 je cena, bila je 5100 din u coningu kad sam ja kupovao e09, i bio sam u fazonu da je uzmem umesto e09 posto je i jeftinija, ali sam ipak uzeo e09.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 

e09 je dosta upotrebljivija guma za motor koji se ovde pominje, zato sam je i preporucio. Ne bih rekao da je na terenu neuporedivo losija. Pre bih rekao malo losija na terenu, malo bolja na asfaltu od c02.

Imao sam na motoru e09 i mnogo je losija za teren od c02. Kad se vozi makadam i suva zemlja i nije neka velika razlika, ali kad krene blato, trava, veliki usponi, losi tereni razlika je ocigledna. A da joj se prepolove karakteristike za 1000 km, mogu samo da se nasmejem, kao da ne pricamo o istoj gumi. Posle 1000km se maltene ne vidi da se potrosila, smanjila se za par mm, a krampon ima skoro 2 cm.

 

U svako slucaju, guma je jeftina, nek proba ako voli tezi teren odusevice se, ako vozi makadam bolja mu je e09

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

A kava su iskustva na ST mi je sad heidenau K60 scout ako je budem menjao kakva je razlika izmedju nje i mitasa e09. Izvinite ako offujem temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5237 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Kod mene je neka mitas sa crvenom linijom ali nije ova, ofrko sam je za par voznji.. pogledacu koja je oznaka da ti je preporucim kao nevaljalu.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja