Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina prve zastitne moto opreme

Kombinacija zastitne opreme  

67 članova je glasalo

  1. 1. Koja je najbolja i najprakticnija kombinacija zastitne opreme

    • Za svaki dan po gradu: - Moto jakna i pantalone sa ugradjenim protektorima
    • Za svaki dan po gradu: - Samo moto jakna sa ugradjenim protektorima
    • Za veca putovanja: - Moto jakna i pantalone sa ugradjenim protektorima
    • Za veca putovanja: - Kornjaca i stitnici za kolena
    • Za veca putovanja: - zasebni stitnici za kolena, laktove i podlaktice i stitnik za ledja
    • Nesto trece


Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Odakle se vade protektori, nisam video da ih ove pantalone uopste imaju.

A i nesto mi deluju uske da bi bile komforne sa eventualnim protektorima na kolenima, jedino ako imaju elastina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ако их нису редизајнирали онда се у овим панталонама не може попети на мотор. Изузетно су уске, а ако узмеш већи бр. да би биле комотне онда су у струку прешироке.

Протекторе немају него су као додатна опрема, сам мораш да их набавиш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Ima slična ali po meni bolja varijanta:

 

"

5.11 TACTICAL PANT

Muške 5.11 Tactical pantalone su osnova naše Tactical kategorije odeće, napravljene od teškog pamučnog platna. Naše Tactical pantalone imaju ojačane zadnje džepove, kolena, džepove. Funkcionalne karakteristike uključuju 7 džepova.

"

 

slika-3.jpg

 

Da ne reklamiram gde ima, lako ćete ih naći po našim army shop-ovima, na Internetu.

 

Imam ih i mogu reći da su jako udobne za vožnju, a opet izgledaju dovoljno kulturno da u njima komotno možete na posao (naravno ako ne radite u banci :) ) Nemaju džepove za protektore, ali su napravljene od izdržljivog rip-stip platna, sa ojačanjima na kritičnim delovima. Ko baš hoće protektore, može da navuće ispod njih, pošto su dovoljno široke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Da,daaa redizajnirane bas ove godine i imaju dzep za protektore. Drugar vozi yamahu nejked 750 i vrlo lako zajase masinu i sidje,kaze da ni kap ne propustaju kise jer su od goro-tex-a. To nije neka cifra za pantalone koje ce da traju i traju. Mogu da se probaju Bataji pa ko ima vremena moze da svrati kod njih,ja sam planirao da odem kad skupim novce da isprobam posto imam 95,6,7,8 kila :)

Cisto informativno ortak je 184,5 i ima blizu 90 kg i kaze da su mu udobne e sad....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja bih sve ovo uzeo sa rezervom dok se neko od njih ne javi i objasni tj. argumentuje da li su te pantalone radjene po standardima, na koji nacin i od kojih materijala. Ovo nije casual garderoba vec zastitna oprema i ne bih voleo da se kupci dovode u zabludu da su zasticeni ako to nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Ostavio sam bas iznad link da ljudi procitaju komentare iz 2013 godine.

 

Hocu da kazem da mogu ljudi sami da naprae zastitne pantalone,oni npr prodaju i corduru i gorotex na metar,pa ko ima dobrog korjaca koji vari spojeve moze da prodje jos ispod cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zvrk, 411 postova
  • Lokacija: London, UK, (ZG,BG)
  • Motocikl: ER-6F 2012

Uz svo duzno postovanje, ako budzet ne dozvoljava adekvatnu opremu koja podrazumijeva kacigu, rukavice, moto cizme/cipele  i stitnike (za laktove, ramena, ledja, kukove i koljena - po mogucnosti vec ugradjenim u moto odjecu) onda je bolje pricekati sa voznjom. 

 

Oprostite za fotku, ali se iskreno nadam da ce promijeniti misljenja onih koji dijele voznju na "gradsku", "ljetnu", itd..  

 

Ovako prolaze pozeri na 25mph u Londonu koji koriste kacigu & pojas.

 

Full_Size_Render.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Tko god se vozi u avionu, trebao bi nosit padobran i kacigu?

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ima slična ali po meni bolja varijanta:

 

"

5.11 TACTICAL PANT

Muške 5.11 Tactical pantalone su osnova naše Tactical kategorije odeće, napravljene od teškog pamučnog platna. Naše Tactical pantalone imaju ojačane zadnje džepove, kolena, džepove. Funkcionalne karakteristike uključuju 7 džepova.

"

 

slika-3.jpg

 

Da ne reklamiram gde ima, lako ćete ih naći po našim army shop-ovima, na Internetu.

 

Imam ih i mogu reći da su jako udobne za vožnju, a opet izgledaju dovoljno kulturno da u njima komotno možete na posao (naravno ako ne radite u banci :) ) Nemaju džepove za protektore, ali su napravljene od izdržljivog rip-stip platna, sa ojačanjima na kritičnim delovima. Ko baš hoće protektore, može da navuće ispod njih, pošto su dovoljno široke.

 

Aj napiši gde ima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Zog bez ljutnje,ali da li zaista mislis da si nekom dobrineo dobro sa ovakvom izjavom?

Zar nije logicno da se zastitis ako dovoljno volis ovaj sport,cisto da ako ne daj Boze dodje do pada zastitis sebe i omogucis sebi da opet sednes na motor.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Da li ce ko gologuz voziti motor, je iskljucivo njegov licni izbor, ali niposto ne sme sebi dozvoliti neodgovornost da ubedjuje druge ljude da je to kul, da je to pravi osecaj i da se eto njemu nista nije desilo.

 

Sto se aviona tice, jako glupa korelacija, tim gluplja sto se povezuje sa motorom gde su pad i povredjivanje svima vrlo izvesni.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Sinoć u Bulevaru Vojvode Mišića kolega imao saobraćajnu nesreću, ostao bez prsta, nije imao rukavice. Brat njegov, takođe kolega, kaže da je imao rukavice imao bi i prst...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Zog bez ljutnje,ali da li zaista mislis da si nekom dobrineo dobro sa ovakvom izjavom?

Zar nije logicno da se zastitis ako dovoljno volis ovaj sport,cisto da ako ne daj Boze dodje do pada zastitis sebe i omogucis sebi da opet sednes na motor.

 

Ajmo ozbiljno, oprema je potrebna, šta više to bolje, ali svi znamo da se u praksi ne držimo tih pravila, npr. plaža mi je od stana 1,5 km i kad iden na picigin onda zaista vozin u japankama, ili bi možda do plaže triba navuć svu opremu koju iman?

Oprema štiti, ali ako je nekome suđeno onda je za...ac.

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Primorci su totalno druga dimenzija moto kulture. Odrasli su na motoru, svi zivi voze, sveprisutni su u saobracaju, samim time ih svi ostali vozaci mnogo vise primecuju i ocekuju u saobracaju, voze 300 dana u sezoni, motor im je osnovno prevozno sredstvo, vrlo se dobro snalaze obzirom na predjene kilometre, a zbog temperature, kratkih distanci, zujanja tamo-amo tokom celog dana i samog nacina upotrebe motora, navlacenje kabaste i vruce opreme se ravnja sa mazohizmom. Istina, i njih isto beton oljusti kao bilo koga drugog, ali ih za nenosenje opreme u lokalu apsolutno razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

 

Ima slična ali po meni bolja varijanta:

 

"

5.11 TACTICAL PANT

Muške 5.11 Tactical pantalone su osnova naše Tactical kategorije odeće, napravljene od teškog pamučnog platna. Naše Tactical pantalone imaju ojačane zadnje džepove, kolena, džepove. Funkcionalne karakteristike uključuju 7 džepova.

"

...

 

Aj napiši gde ima. :)

 

 

Ja kupio ovde: http://www.urbandart.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Koga pokupe pokupe, koga ne pokupe ne pokupe... totalno je glupo toliko se prepirati o tome ko gde zivi i na more idu isti idijoti koji ne paze tako da mogi i tamo da kose ko na travnjaku kosilicom... a sto se tice blizine za sve sto ti peske treba pola sata ne treba prevozno sredstvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 a sto se tice blizine za sve sto ti peske treba pola sata ne treba prevozno sredstvo

 

Ja otkad sam kupio motor ni u WC ne idem više pešice :sampion::lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Како шта, фила папуче, лакоста шорцић, најк мајицу без рукава и реј бан наочаре...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja