Jump to content

Moto Zajednica

Honda Forza 250 2005??

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Dobio sam ponudu za trampu + neku doplatu za moj motor. Posto sam planirao da spadnem sa konja na magarca, zanimaju me iskustva ovog skutera. Sve prednosti i mane. Znam da ima tip tronic kao burgman 650 6 brzina, oko 21.5 konja, mali tockovi.... Sanimaju me mane ako ima i koje su, i sta jos da prehledam kod njega... Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mislim da ovde nećeš dobiti informacije iz "prve ruke" :jok: to je isuviše egzotičan MAXI za ovo podneblje... Verujem da je ozbiljna zajebancija i trošak ako taj tiptronic krene da "zanoveta" :ups:

 

Drugo, koliko se sećam, ti beše neki povelik momak ;) a ta Honda je vrlo skromnih gabarita, mada ni taj ER6 ti nije slon od motora...

 

Znam da su nove skupe k'o otrov - nešto preko 7 K evrića. Za skuter od 250 ccm to je ozbiljna cifra :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Bas bas... Ovaj sto mi nudi skuter, je stavio veliki vizir, tako da mu je to jedan + . Sto se tice tiptronic-a to i mene muci, mada nebi taj skuter dugo ostao u mom vlasnistvu, najvise do kraja sezone i prodao bi ga. Inace delovi sigurno nisu skupi kao za er6 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo ti iskustvo iz prve ruke...

Vlasnik je doduse bio moj prijatelj, ali JA sam je popravljao...i to pomenuti tronic...da ga tako nazovemo.

To je otprilike jedina bolna tacka na ovom agregatu.

Sta se dogodilo. Varijator, u ovom slucaju remenica cije otvaranje (umesto rolnica) kontrolise elektromotor, je zbog nemara i neodrzavanja postao problematican. Delovalo je da je niko nikada nije podmazao, pa su se delovi koji klizaju jedni preko drugih potrosili. Kretanje unutar mehanizma remenice je bilo otezano, pa je motoric koji je pokrece (velicine kao anlaser na skutericima od 50ccm) pregorevao od napora da je pokrene. Moze biti i da je vreme ucinilo svoje, jer je na satu bilo blizu 50K, ali to je samo jedna od pretpostavki. Obicna Forza i ova imaju isti kais, pa smo se nosili mislju da je prepakujemo na "standard", ali smo u medjuvremenu nasli resenje koje je potrajalo nekih 2000km...i problem se ponovo pojavio.

Kvalitetno i dugotrajno resenje bi bilo naravno druga remenica (ili njen kompletan remont koji fabrika nije ni razmatrala, pa je potreban neki srpski recept) i novi motoric. Lupicu cifru, ali mislim da je preko "centra S" to kostalo negde oko 600e, da se uzme novo.

Inace skuter je sjajan. Motor (cilindar i klip) su po svemu sudeci mogli i dalje dobro da rade. Mislim da su isti kao i na X9, a taj je agregat ubitacno pouzdan. Strasno je udoban i sjajan je osecaj na njemu u voznji. Ovo je cudo imalo i ABS...jednom recju izuzetan skuter.

Znaci da rezimiramo.

Ako ima manje od 35K na satu, uzeo bih je (posle ozbiljne probe) bez razmisljanja, dobro servisirao i vozio se kao kralj.

 

p.s ako ti nude Forzu sa svom pobrojanom dodatnom opremom (fabricka muzika, ABS, tiptronik...) a boja je teget, skoro crna (original) sa oko 50000 na satu...izbegni je :zvizduk:

Neku drugu bih ozbiljno uzeo u obzir.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

http://www.polovniautomobili.com/motori/5202698/honda-forza-nss-250x-fi

Ovaj skuter je u pitanju . Licno meni se sve svidja na njemu sve, samo prednja maska, nekako mi bas podseca na kineza.... Inace odprilike mi odgovara skuter, jer sad dosta pocinjem gradsku voznju i medjugradsku 20-25 km u jednom pravcu skoro svakog dana tako da bi mi i potrosnja mnogo lepo legla :D . Ovako mi se cini ok skuter za jednu sezonu ... Hvala na informaciji. Inace jel ima kod nas delova za nju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Imao sam jazz 250,prethodnika ove sa linka,veruj mi ako te ukaki nemoj o delovima ni da razmisljas,mada ti savetujem s obzirom na to gde se motor prodaje da otvoris cetvoro oci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Znam i ja za jadac ( leskovac mi nije bas daleko, znam kakvi su 1lol.gif ) , necu tek tako da prihvatim sigurno, ako ne bude u top stanju...i naravno doplata. Nebi da dam ozbiljan motor u koji nema dinar ulaganja jos sa pravom km i redovno odrzavanim za neko njesra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Pogledaj desnu stranu, i levu dole na spoju, kao da ima ogrebotine, desna strana kao malo vise mada mozda samo svetlo... Videcu nadam se sada za vikend

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ovaj nudi ovo ko majka vrljavu cerku. I mom drugaru je nudio u zamenu za neki BMW F650 GS

 

mene dva puta vec zvao i prosle god jednom. Hoce veliki motor, provericu mu broj motora i sasije, preko amss...To je najsigurnije . A ovako ceo motor kod majstora 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ma ne kazem zbog toga da je los ili neproverenog porekla, nego je specifican motor i tesko ga je prodati. To su neke pare koje ljudi jedva prikupe za motor i hteli bi da budu sto sigurniji u ono sto kupe. Taj tiptronik jednostavno kod ljudi ne uliva poverenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Bio danas da vidim skuter. U sustini na prvi pogled ne izgleda lose. Masina radi perfetkno, nema vibracija i dosta je tih, stvarno je mnogo tih 0staa2.gif . Povlaci odlicno za 250 i menjac je interesantna stavka i lepo radi. Mane, ima ogrebotine gde sam reko da sam video na slici, sediste sa leve strane na spoju onog naslona za ledja zalepio lepkom za gume i parce koze sto je puklo tu, i da dok je na copavu curi voda dole, samo na copavu kada stoji... i masna je...... ovako na centralnoj ne curi.

Sve u svemu nije los motor, preudoban je, cak sta vise mislim da je udobniji od burgmana, nizak je mnogo i nije preterano dugacak....

 

U sustini ja razmisljam sta i kako.... Ako nekog bude zanimalo moze ovde da procita z aubuduce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Kako mislis curi voda dole kad je na copavoj?Sto to?

 

Voda/rashladna tecnost. Samo kada se stavi na bocnu nogaru pocinje da kaplje, na oko 10ak sekundi po kap...... Navodno nije primetio. Inace tu sam ga uhvatio malo da laze lik, jer mi je kada sam stao tu i poceo da gledam motor reko da ga nije oprao... Cim sam mu reko da kaplje nesto ispod odma je reko kao da je to ostala voda mozda od pranja....... 0stabre.gif

Inace ne secam se da je antifriz malo tamnije boje i mastan,barem ne ovoliko... kada je otvorio cep delovalo mi je kao da ima ulja unutra sto mi je sad palo tek na pamet . pretpostavljam da je to sto kaplje crkla vodena pumpa, mada ona je blize zadnjem tocku ovo je ispod glave motora. I da decko je sipao 100%tni antifriz sto opet uopste nije pametno jer ce da pojede gumice i sve to sto je osetljivo a u kontaktu je sa njim...

 

Inace moze da ga ceni on 2500 i 3000 e koliko hoce, u italiji su po 1200-1500 e....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

http://www.moto.it/moto-usate/honda/forza/forza--2005-07--ex/index.html?msg=5956416

 

primer... Da se ne lazemo... Jos ovaj sa slike deluje da je u boljem stanju..

Viljuske pocele da se ljuste, na oglasu se vidi, juce su delovale prefarbano.... Auspuh prefarban isto, ne moze pola grane da bude sivkasto i zardjalo a odjednom ceo top kao nov crn 1lol.gif.

Dovoljno sam skutera promenio od 50 pa do 500+ cc i vozio i cackao da vidim da je muljano.... Ne skidam decku cenu ali realno. Necu da ispadne moje vrednije od njegovog, al ja potpuno ispravnu masinu da dam zatakav motor + smesnu doplatu ne pada mi na pamet. Jeste da mi pao sa copave i naprsla plastika ali ja to ne krijem, barem odma kazem sta je i kako je i kolko realno kosta da se sredi i navedem sta je sve zamenjeno i kostalo u dinar......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da bi se doslo do vodene pumpe, ako se dobro secam, potrebno je rasturiti bas pomenutu remenicu. Tacnije skinuti je, a zatim seriju plasticnih zupcanika i na kraju kuciste pumpe koje se nalazi ispod svega toga. Verujem da je mnoge ovaj zahvat uplasio, ali nije neresiv. Bitno je naravno i da je pumpa citava, ali ako je samo curenje, treba se malo pomuciti.....

Ko je zainteresovan neka proba da na konto toga spusti cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

moram da napišem da sam kupio hondu forza tiptronik u bgd, pre toga sam vozio horneta. Iskreno sam oduševljen sa skuterom. extra je, Vrlo stabilan u krivini, vožljiv, odlične kočnice,,, jedina zamerka su mekane prednje vile, mada ja imam 130kg,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Cao ljudi. imam isti skuter i imam problema sa njim. Vec sam pisao, otvorio novu temu, ali mi slabo ko odgovara. Ne znam ni kod koga da ga vozim, da ga pogleda. Ne zna se ni sta mu je, pa me vecina majstora polu kulira. Motor odjednom pocne da trokira, gasi se... Onda sam prestane to da radi i ide normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

     Ne pogledah forum do sada, jbg, posao... Danas sam bio prinudjen da sednem na motor i stane mi. Malo sam gurao, pa se spustao nizbrdo i onda odjednom upali. svratio sam kod drugara u garazu i bas tada opet zatrokira. Decko je bio u guzvi bas ali mi je odmah skinuo kabl i zakacio ga na drugu svecicu koja nije bacala varnicu. Bar znam da me definitivno struja zeza. 

     Da ponovim da mi je motor satajao u Hondinom servisu mesec i 15 dana i da sam usput kupio i polovnu pumpu za gorivo i platio njima 7200.... Juce oko 10 me zvao lik iz Honde da pita jel sve ok sa skuterom. Rekao sam mu da ga ne vozim i on se kao zacudio i rekao da ce da vidi sa majstorom i da ce mi javiti. Naravno, nije me zvao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja