Jump to content

Moto Zajednica

Motori kao ljubav ili kao druzenje

  

109 članova je glasalo

  1. 1. Ja vozim zato sto

    • Volim motor-motosport
    • Volim druzenje-zurke, zajednicke voznje


Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Jedna druga tema me inspirisa da pokrenem ovo glasanje..zelim da pokusam da rjesim moju dilemu ili bar priblizno vidim sta drugi misle..

 

 

Naime ja sebe vidim kao jednog zaljubljenika u motosport od samog pocetka.. Ranije sam vise vozio cestu a sada vise off. U oba slucaja sam dolazio do iste situacije, za mene jako neprijatne. Pokusacu ukratko da napravim sliku mog dozivljaja.

 

Otkako sam u tom svjetu dvotockasa motor je jedna posebna prica u mom zivotu. Uvjek sam ga dozivljavao kao zivu stvar i tako se ophodio prema njemu. Svaki je imao neko ime a u trenutcima kada sam sam sa "njim" imao sam neku nijemu razmjenu misli sa tim komadom gvozdja. Svaku popravku sam gledao kao terapiju i sam sam naucio kako da izljecim pacijenta. Bilo da je moj ili da je neko dovezao. Paralelno sa tim ide da nikad neces zaraditi pare jer emocije i novac ne idu zajedno. Ali to je ne bitno.

 

Voznja

 

U voznji uzivam bukvalno u svakom trenu ili uopste ne vozim ako nije to to. Ljude koji su slicnog profila "gotivim" i sa takvima uvjek ima neka besjeda. Nisam pivopija a ni rakiju ne gotivim ali zato kad vidim hrapav asfalt srce mi zaigra i u 40toj. Isto tako pod svakim usponom na off-u. Na forumima od desetine hiljada clanova uvjek izdvojim svojih par virtuelnih prijatelja koje prebacujem u rodbinu. Kada dodje dan da se sretnem sa tim ljudima obicno to bude kao da smo sjedili zajedno u skolskoj klupi pa se nismo vidjeli preko raspusta. Price i akcije za 24sata. Sve zelim da istrazim do kraja mojih mogucnosti i to mi daje elan za sledeci put.

 

Medjutim postoji ova druga grupa kolega bilo na cesti ili u blatu. Za njih sam ja pretpostavljam obicna budala koja uvjek drzi pun gas. Njima je cilj nesto skroz drugo. Da motore koriste kao obiljezje po kojem se izdvajaju od obicnog svijeta i sire prijateljstva. Voznja je u drugom planu ali su zato boje kluba odmah pored ikone. Koliko ja uzivam i spaljenom litru benzina oni uzivaju u pljoski alkohola, paketu piva, komadu slanine ili mesu na raznju. Dok se putuje samo se govori "ma polako i kud ga zuris", najbolje krivine ili uspone prolaze kao kandidati auto skole jer ipak ne bi valjalo povrediti se "a ti budalo sto se toliko naginjes nek ti je Bog na pomoci".

 

Necu govoriti ko prvi poljubi asfalt ili se razbije u blatu jer to nije svrha teme.

 

Moje iskustvo je naime sledece. Posto zivim u relativno malom mjestu problem je uvjek da li postoji "iko" da ne budem sam. U oba slucaja stvari idu ovim redosledom.

Nekome je dosadno a ima viska vremena i para pa bi nesto da uradi sa sobom. Tada upadam ja kao orao na plijen. Kad je nesto lijepo kao motori nije tesko covjeka "navuci". I tako to krene, pa vremenom se grana, njegov drug bi isto al malo mu fali pa rodjaci i ostalo. Nakupi se ekipa a tu ponekad uleti neki zaljubljenik kojem je obicno bogom dato da nema pare ali mu se to nekako skrpi jer su zelje obostrane. I to super funkcionise neko vrijeme.

 

Onda dolazi bolna faza i podjele. Bilo na asfaltu ili u blatu.

Prva grupa hoce gas, druga grupa hoce druzenje.

Prva grupa gleda novu stazu druga grupa trazi statut da se osnuje klub.

Prva grupa sanja grupnu voznju uz najveci uspon, druga sanja istu grupu ali pod usponom uz razanj,kotlic i eventualno gusle(turbo folk je prevazidjen a rnr da ne pricam) ili ti krivine ili kafana.

I tako...ja se obradujem nasem Milu(GhostMile) vise nego onoj dugoj koloni motora, a ne da mi se da sretnem onog drugog naseg Mila(Milefazer) a nadam se da hocu.

 

Svoj dozivljaj druge grupe necu opisivati mada ga razumijem u potpunosti i ne kazem da sam ja u pravu nego jednostavno hocu da vidim taj omjer medju nama motorasima pa vas molim da kliknete na glasanje.

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam zaokruzio prvu opciju, ali prevashodno zbog prvog dijela. Mislim, volim ja odgledati i trku, ali ipak vise volim licno da kormilarim. :)

Na grupnim putovanjima trpim posledice demokratije, obilazeci arhitekturu i vozeci u koloni, ali i to ima nekih svojih chari,

koliko god marginalne bile. Mislim i pecenje na kraju krajeva nije losa stvar, ali to je vec cilj sam po sebi, koji nije toliko vezan za motor.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pa ja ne znam koliko su ove dve stvari deljive u stvari mislim da nisu uopste deljive,jer nece niko da vozi motor samo sto voli druzenje i pivo i rostiljanje..Ja mogu da se druzim sa ljudima koji nemaju veze sa motorima(a i druzim se) i da se odvaljujemo od alkohola i zdranja..Da bi vozio motor,mora da te privlaci sama voznja motora,ako vozis samo zbog pauze i ispijanja piva onda nesta nije u redu sa glavom1zdravo.gif

P.S Na anketi sam kliknuo na drugu stavku,ali samo zato sto je to mozda 60% razlog moje voznje ali onih 40% je ljubav prema motorima i samoj voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Braco bravo za temu!

 

Ja lično toliko spadam u prvu grupu da ne da nisam član nekog kluba nego jako retko ili skoro nikako ne idem ni na grupne vožnje.

 

Motor imam i volim jer volim da ga vozim. Bez obzira da li je to vožnja po gradu, izlazak van grada ili staza, volim da vozim. Ne interesuje me poziranje sa plastičnom kašičicom u ustima u stolici pored svog ljubimca. Taman posla da nekad ne sednem sa drugarima i popijem piće ili klopamo nešto ali to nikako nije razlog sedanja na motor već vožnja.

 

Iz Beograda sam, znam dosta ljudi koji svoj "motociklistički staž" prave u tome što se provozaju 4km od kuće do Ušća, ceo dan glođu onu gorenavedenu kašičicu i onda opet tih 4km do kuće. Meni je to potpuno bez veze. Ok, imam na umu da mnogo ljudi nema novca da sprži dva rezervoara nedeljno ali nije sve baš zbog toga. Iz tih razloga shvataš zašto većina "motorista" ustvari uopšte nema pojma da vozi motor.

 

U grupne vožnje ne idem jer je veoma teško naći 5 ljudi koji voze sličnim ili istim tempom. O 55 ljudi ne želim ni da razgovaram. Ja imam neki svoj tempo vožnje i ako ceo dan treba nekog da čekam, pa jebeš onda tu vožnju.

 

Što se tiče moto klubova... :staa2:

 

Pa ja bih voleo da čujem koja je uopšte poenta toga :stabre: A tek ne bih da komentarišem one kojima motor služi da bi se odvezli na moto skup, ležali dva dana pijani na nekoj poljani i onda se vratili nazad. verovatno im glupo da dođu peške.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

prva opcija, iskljuchivo radi vozhnje, ali opet ne mogu da kazhem da nije i malo od druge opcije.

upoznao sam neverovatno mnogo ljudi sa kojima delim istu pasiju, ti ljudi su sada u mom uzhem krugu prijatelja sa kojima svaki dan smishljam nove vozhnje i planove.

 

motosport kao i bilo koji drugi sport me apsolutno ne zanima, ali volim pogledati hajlajte trka, padovi, borbe i tako to, da sedim i gledam celu trku-nisam od takvih.

 

klubovi i boje/noshnje me ne zanimaju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Malo sam se gore izgleda pogrešno izrazio.

 

Kad sam napisao motosport nisam mislio na trke nego koristenje motora onako kako su ustvari namjenjeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

...ja volim vožnju( kao i svi drugi),uživam u svakom segmentu koji donosi ista...vremenski uslovi,tempo vožnje(od raspoloženja nekad brže a nekad za dušu 80km/h),kratka ili duga tura.......

Imam drugara sa kojim odem na vožnju,a ne retko i sam,ne pijem alkohol,ni kafu (samo sokice), žurke....proživeo sam taj period, porodica i stari prijatelji( ni jedan biker među njima i ne mogu da me shvateee. :)) na prvom mestu...

moram da priznam da mi nekad

prija grupna vožnja sa kolegama( BJB-hack.gif) , nisam član "biblioteke"-kluba jer mislim da je to samo ograničavanje i upućivanje na ljude iz kluba koji po meni ne moraju da budu istomišljenici-duhovno srodni.(ne mislim nikog da uvredim već iznosim svoje mišljenje)

 

tako je i sa asfaltom il blatom( nisam probao pa da ne pricam...) ne bih generalizovao,poštujem druge i njihov izbor jer sam sam čudan pa očekujem i takve ljude,ko šta voli to i radi i ima prilike da sretne sebi slične i prihvatljive osobe,

a i da se nadovežem na bleju ( nisam parajlija,maneken,vozim 1998 motor koji i za ovo vreme je luksuz,al pošto je duševna terapija....vredi ga samo gledati....)

neki put svratim posle vožnje tamo gde nas ima (bikera) prijatno mi je jer sam upoznao sjajne ljude sa kojima delim istu strast i lepo ih je videti i razmeniti neke priče....

Što kaže Cane:"Biti isti, biti poseban, biti slobodan, biti samo svoj ..."

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Vozim 95% sam(ja i supruga),a onih 5% su zajednicke voznje,koje ne volim,ali volim ljude sa kojima ih vozim,a i druzenja sa njima(u mom slucaju su to samo bjb zajednicke voznje).Sve ima svoje ,ali motocikl volim zbog jednostavne ljubavi,i osecaja,i uzitka.To je moja meditacija.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Odlična tema. Nema ovde odgovora u dvije rečenice, stvar je kompleksna.

Volim motore i dobru 'performans' vožnju. Volim i vožnju u grupi sa ekipom koja dijeli moje afinitete. Idem na susrete ali da bih vidio motore, upoznao vlasnike, čuo neka iskustva... Mučno mi je sjediti pod šatorom i piti, muka mi je od pucača i onih što pale gume... Ne znam kako bih glasao u ovoj anketi. Moglo bi se o ovome pisati i pisati. Ponavljam stvar je vrlo kompleksna. :Mina:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Glasao sam za prvu opciju mada sam voleo da vozim i u grupi (jedan sam od osnivaca prvih Arhangela 1991 a bio sam od osnivanja u Moto klubu Beograd i pamtim lepe klupske voznje).Sto rece Sashac 95% se vozim sam ili sa postovanom suprugom.Volim krivinarenje ,jos mogu u ovim godinama da SEBI dokazem da nisam za bacanje a zadnjih godina putujem sa prijateljima, uglavnom 2 ili 3 motora.Leti se dosta vozim sa Road Rockersima a i odrzavam im sve motore, to je znaci onih 5%.

Ova anketa je sasvim na mestu jer je samo Beograd i okolina veliki prostor i ljudi su "podeljeni" po delovima grada. Od mene (Bataja) do prijatelja u Stojniku kod Sopota ima 150km u oba smera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

Definitivno prva opcija. Druženje je savršeno ali samo kao bonus, a ne jedina svrha posedovanja motora. :)

 

Uživanje u vožnji je nešto što me je privuklo i što me drži zagrejanim za motore. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Motore volim od kada znam za sebe.

 

Najvise volim da se vozim sam, odredim sebi tempo i uzivam u svakom mililitru sprzenog goriva.

 

Nekad volim da krstarim putevima, nekad da zavrcem gas i obaram u krivinama, nekada volim da vozim i kada pada kisa.

Volim da vozim i po asfaltu i van njega.

 

Isto tako uzivam u zameni ulja, podmazivanju lanca, pranju poliranju, glancanju itd... ponekad to mogu da radim i danima..

 

Volim da posetim ponekad moto skup da razgledam motore kupim neku majcu, nalepnicu, nesto od opreme, slusam malo muziku pojedem pljeskavicu.

Volim i da posetim sajam, da razgledam sednem na poneki motor malo slikam ..... Ja prosto uzivam u tome.

 

Klubovi me nikada nisu interesovali, vose volim da se sastanem sa par istomisljenika u nekoj garazi gde bi diskutovali i gledali motore.

 

ima dosta drugova koje motori apsolutno ne zanimaju a imam i onoh koji vole motore.

 

Volim da pogledam dobru trku sto da ne!

 

Sve u svemu motociklizmom se bavim iskljucivo zbog ljubavi prema motoru!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Иако волим мотор, гласао сам за опцију 2, из разлога што сам много добрих другара сам упознао баш због тога што возим мотор, дал' са неке вожње, скупова, или са овога форума.

Волим некад да седнем сам, дам гас, обарам мало по кривина, али не "далеко".

Нисам стипса, вожње и пределе кроз које пролазим волим да поделим са другима. Није то то задовољство ако седнеш и сам "уживаш" у томе, уживање је делити. Сад, да ли са сувозачем, или још неко са мотором. Мислим да су ми најбоље вожње биле са 2-3 мотора. Зна свако свакога добро, дружимо се, возимо сличан темпо, имамо неко слично размишљање. Значи не вожња где ти, кад ти и са ким ти кажу.

 

 

Ретко ко ће успети јасно да се одлучи између ова 2 понуђена одговора. Ја сам овако повукао паралелу.

Имао бих још много аргумената за ово или оно, али хајде да и друге чујемо. 1zdravo.gif

 

0takoje.gif за тему

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I jedna i druga opcija. Volim motor da vozim, bilo sam ili u drustvu. Zato nisam glasao, jer mu to dodje kao da sam dao glas za obe opcije. Teramo dalje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nit sam nesto zaludjenik za motosport, bio sam dok sam bio mladji i slobodniji, nit sam od klubova i velikog drustva. Jedini skup na kom sam skoro redovan je lokalni. Vozim motor iz prakticnih razloga (90%) i vrlo malo iz uzivanja, pa mi nesto ne ide da se sabijem u neku od ove dvije kategorije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Иако волим мотор, гласао сам за опцију 2, из разлога што сам много добрих другара сам упознао баш због тога што возим мотор, дал' са неке вожње, скупова, или са овога форума.

 

Nije ovo poenta. I ja sam upoznao gomilu ljudi upravo preko motora i vožnje, verovatno i svi drugi. Poenta je da li imaš motor jer voliš da voziš ili ti motor služi kao obeležje, statusni simbol, ulaznica u određenu grupu ljudi.

 

Realno, malo ko će da prizna da vozi motor zbog ovog drugog ali ih ima dosta.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Мислим да су ми најбоље вожње биле са 2-3 мотора. Зна свако свакога добро, дружимо се, возимо сличан темпо, имамо неко слично размишљање. Значи не вожња где ти, кад ти и са ким ти кажу.

 

Dobro ti je Robin Hood objasnio..ja takodje najvise volim da vozim u grupi 2-3 covjeka slicnog tempa ali ne zato sto smo krenuli na skup nego da otpeglamo neke krivine ili da se posle off-a vratim kuci kao prebijena macka od umora sa osmijehom na licu.

 

Druga grupa sjeda na motor da bi stigli na odrediste i to im je krajnji cilj.

 

Uprosteno, prva grupa vozi radi puta od tacke A do tacke B dok drugoj grupi je cilj voznje tacka B i desavanje unutar nje.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@Robin Hood

Ако је тако, онда зато што волим моторе, и волим да возим.

 

Али мислим да ова друга група није прецизно дефинисана да мотор служи као обележје, тј. за позерај, него и за дружење (наравно, свако се дружи на свој начин).

Неко је споменуо горе (ако не баш и ти), да се људи одбезу до кафића јер немају за резервоар или два недељно. Та теорија пада у воду.

 

*ебеш га, превелик је ово појам да би се поделио само у две подгрупе.

 

 

@BRACO

Онда нисам баш најбоље разумео.

Сад видим да сам више за прву опцију (по овоме што сте ми објаснили), значи волим са неким са возим занимљиве путеве, пегламо кривине, итд итд, али оно што ме збуњује је то што ми се свуда кроз ту причу провлачи термин ДРУЖЕЊА.

А њега видим у наслову опције број 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Braco bravo za temu!

 

Ja lično toliko spadam u prvu grupu da ne da nisam član nekog kluba nego jako retko ili skoro nikako ne idem ni na grupne vožnje.

 

Motor imam i volim jer volim da ga vozim. Bez obzira da li je to vožnja po gradu, izlazak van grada ili staza, volim da vozim. Ne interesuje me poziranje sa plastičnom kašičicom u ustima u stolici pored svog ljubimca. Taman posla da nekad ne sednem sa drugarima i popijem piće ili klopamo nešto ali to nikako nije razlog sedanja na motor već vožnja.

 

Iz Beograda sam, znam dosta ljudi koji svoj "motociklistički staž" prave u tome što se provozaju 4km od kuće do Ušća, ceo dan glođu onu gorenavedenu kašičicu i onda opet tih 4km do kuće. Meni je to potpuno bez veze. Ok, imam na umu da mnogo ljudi nema novca da sprži dva rezervoara nedeljno ali nije sve baš zbog toga. Iz tih razloga shvataš zašto većina "motorista" ustvari uopšte nema pojma da vozi motor.

 

U grupne vožnje ne idem jer je veoma teško naći 5 ljudi koji voze sličnim ili istim tempom. O 55 ljudi ne želim ni da razgovaram. Ja imam neki svoj tempo vožnje i ako ceo dan treba nekog da čekam, pa jebeš onda tu vožnju.

 

Što se tiče moto klubova... :staa2:

 

Pa ja bih voleo da čujem koja je uopšte poenta toga :stabre: A tek ne bih da komentarišem one kojima motor služi da bi se odvezli na moto skup, ležali dva dana pijani na nekoj poljani i onda se vratili nazad. verovatno im glupo da dođu peške.

Eto i to se desilo :jee5:? Sve što si napisao do reči ja pokušavam ljudima godinama da objasnim ZAŠTO ne vozim grupne vožnje nego soliram.Ne bi da ti ,da neko ovo ne protumači kao da ti DIŽEM SUKNJU,ali po meni izneo si Robine po meni pravu definiciju za vožnju motora.Ko voli drugačije,slobodno napred ako u tome i uživa,ja evo sem sa časnim izuzecima ,40setak godina vozim sam i Hvala Bogu još vozim(naravno da je bilo i ljubavi sa betonom,asfaltom kao i pića i ića sadrugarima)ko nije i nemora,ali mnogo mi je drago da je neko izneo ovakav stav prema vožnji koji se 100% podudara sa mojim razmišljanjem o istom.

POzzzzzz svima i sretna nam i bezbedna nova sezona :moto3::BMW2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 584 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

zanimljiva tema :)

 

 

 

pocelo kao deckic,u mojoj ulici nije se igrao fudbal ,jurcalo se na biciklu :)

no,kasnija kupovina razdrndanog apenca bila je ulaz u savim drugi svet. bogati,pa ovo lepse od bicikla,ne znojis se ne bole noge,i uzbrdo ide !!

 

motor volim da vozim i uzivam cak i kad idem do prodavnice.nisam nikada glumio ludilo na njemu.sa svojih 41 godinu,i dalje ga se bojim i postujem taman toliko da uzivam ali uvek budem svestan na cemu sam.i kad ne vozim,volim da cackam oko njega.odrzavanje mi predstavlja zadovoljstvo.

 

u klubove nisam ulazio,ne privlaci me nista ka klasicnom srpskom moto klubu.ne kazem da ne valja,samo nije za mene..

 

onda saznam za klub malo drugaciji,i blizi mojim shvatanjima motociklizma,te eto sad i klub imam.

sta da pricam zasto vozim i sta volim kod voznje motora kad to na ovom forumu svi znaju :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

I jedno i drugo zato necu da glasam.

Volim da vozim motor zato sto je zabavno voziti-meni dovoljno. Ali je i vise od toga.

Volim da nosim opremu,nekako dodaje voznji posebnu car.

 

Najvise volim da vozim na neku dalju destinaciju, znaci nikako voznja po gradu, selu ili sta god vec. Ili do kafane, kafica i sl. Vec sam rekao par puta, da sam iz grada ne bih nikada vozio motor. Jednostavno ta guzva mi stvara nervozu i uvek gledam da izbegnem grad.

 

Volim motoskupove, zivu svirku, kampovanje i sl. tako da stvarno protiv toga nemam nista. Ko ne voli jednostavno ne ide i to je to.

 

U grupi nisam vozio, a posto sam spor vozac mislim da mi ne bi ni odgovaralo. Ne volim da vozim iznad granice komfora tako da to otpada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Oko 5 ujutro odem za Ljubljanu (automobilom), u 18 predvece se vratim kuci sednem na motor I odem na terapiju jedno 100 km. Krivine ili ne uzivam svaki metar. Prva opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ne volim da sjeckam temu ali ako može bez ovih politickih stavova tipa i jedno i drugo ili ni jedno.

Mislim da svako jednim vecim djelom sebe teži ka jednoj od dvije opcije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

... ja se zeznuo i glasao pre nego sto sam iscitao temu... definitivno vozim zbog sebe, zbog puta, krivina ( kojih po vojvodini baš i nema puno 1hmm.gif ) ... volim da se vozim u maloj grupi ili sam, na kraju dana ili u pauzi nešto da pojedem (alkohol ne pijem) skupovi mi nisu interesantni - sem nekih na koje volim otići nebih li sreo nekoga od istomišljenika a to nam je obojici međudestinacija t.j. tačka na kojou obojica dolazimo iz suprotnih smerova ;) .... alkohol ne pijem i iz tog razloga su mi skupovi bez veze, isto tako ne kampujem, a o pucanju i paljenju guma ne želim ni da pričam :(... previše volim svoj motor ili kako ga od milja zovem moju japansku švalerku da bih joj tako nešto mogao raditi sa druge strane nisu mi ga kupili mama i tata već sam propišao krv da skupim pare .....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja