Jump to content

Moto Zajednica

XR vs LC4

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Nisi pronasao...pa pogledaj onda rezultate na dakaru, erzbergu, romaniacs, roof of africa, last man standing, hells gate itd. Necu da se raspravljam. xr je odlican motor, neverovatno izdrzljiv i pouzdan ali za bilo kakvu ozbiljniju voznju trazi dosta prepravki i za sm i za enduro. Lc4 jeste skakljiva roba ali uz dobro odrzavanje za mnogo manje para pruza vise zabave. Jednostavno ne volim golfa 2 dizela i mislim da samo lud covek moze da ga plati 1500e. E isto to mislim za xr650 a pogotovo za trafiku. Meni je lc4 cetvrti ktm zaredom, jbg verovatno sam mazohista pa ne vozim hondu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Gavro nemoj da mi diras africu. :D Ako nisi do sada skapirao namenu tog motora, neces nikad.

A ovi konfekcijski prdavci od sto kila, to je druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Kepo jace je od mene, ali ne brini za koju godinu kad se raspadne to jos malo trafika sto je ostalo, okrecem se svim snagama na bmw gs. Oni jedini pariraju afrikancima po mentalnom sklopu :-)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kepo jace je od mene, ali ne brini za koju godinu kad se raspadne to jos malo trafika sto je ostalo, okrecem se svim snagama na bmw gs. Oni jedini pariraju afrikancima po mentalnom sklopu :-)

 

Ako mogu da biram, ja bih ipak radije u njihov nego u tvoj sklop ;)

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Nek si ti meni ziv i zdrav. Kao sto vec napisah, slican se slicnom raduje. samo je realno da ubacite u klub i ljubitelje golfa dvojke dizela :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Imam XR-a i necu da ga prodam....

 

treba mi motor za svaki dan sa asfaltnim gumama ...izbor je pao na LC4, ali su pregovori i interesovanje skrenuli u drugom smeru, ka 690SM 2008 god....ako sve bude kako treba, moj je posle praznika :takoje: .

 

Ako mi bude odgovarao, STenera ce na prodaju, jbga...nisam putovao motorom na duze relacije od 2012-e, a na posao

se mora ici :neznam: .

 

Ako neko hoce da mi kaze nesto o 690-ici...odlicno, ali statistike i ucinci na trkama me ne interesuju.....hvala na razumevanju ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Imam XR-a i necu da ga prodam....

 

treba mi motor za svaki dan sa asfaltnim gumama ...izbor je pao na LC4, ali su pregovori i interesovanje skrenuli u drugom smeru, ka 690SM 2008 god....ako sve bude kako treba, moj je posle praznika :takoje: .

 

Ako mi bude odgovarao, STenera ce na prodaju, jbga...nisam putovao motorom na duze relacije od 2012-e, a na posao

se mora ici :neznam: .

 

Ako neko hoce da mi kaze nesto o 690-ici...odlicno, ali statistike i ucinci na trkama me ne interesuju.....hvala na razumevanju ;)

 

 

 

Imao je moj drugar Ivan vanja moto glanc novu doduse u enduro verziji....sta reci o njoj ja sam je vozio par puta i odusevljen sam motorom....snage kolko oces na 137 kg,menjac radi kao kod Honde 1hej.gif....bas kompletan motor reko bih najbolja kombimacija i za put a i off.Ivan je prodao jer mu nije legla u off navodno mu dugacka prva brzina ...sto se SM tice imao sam trku potezanja protiv njega ...i bas sam bio iznenadjen kako povlaci do 200 m....vrlo brutalno za jedan klip..mislim da ti je odlican izbor za to sto ti oces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ja imam predlog! Da vi meni obezbedite dva gorespomenuta motora, pardon tri (i exc se pominje) da ja testiram cele godine pa da napravim jedno objektivno poređenje! Čak ću prihvatiti i polovinu goriva da sufinansiram! :D

 

Većina diskusija dolazi od poređenja baba i žaba na močvarnom i pokućnom terenu :) . Kad bi sve to bilo racionalno svi bi vozili iste motore (Verovatno honde, ali SuperCub ne XR ili CR). Glupo je pričati i o ugodnosti u putovanju, putovao sam i ja sa XR600 (supermoto) do Ohrida pa mi bilo do jaja, a onda par meseci kasnije sa devojkom do Sarajeva pa sam je prodao instant, gorespomenuti Rieneman (ili kako već) je sa exc500 opalio od Austrije do Egipta, a neko ne može bez GSA da ode ni do Avale na kafu! Ali opet svakom svoje :) .

 

Nego Gavro, obećavam ti po jedno preticanje sa spoljne i nutre, afrikom na kramponima na putu po tvom izboru :) . Duga je godina biraj!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

E zato ja prodao Afriku na vreme, da ne crvenim kad sretnem Gavrolinija, a i pivo mozemo da popijemo :D

 

Prodao si je malo posto si probao TDM -a na autoputu secas se....davno to bese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Kvarni se razmahao. Na zalost sa afrikancima ne pijem pivo a kamoli se vozim. Uzivaj roki.

 

Pa nit se voziš, nit pivo piješ, ne vidim da smo mi afrikanci tu nešto više uskraćeni od narandžastih vozača :moto3: . Ja sam mislio da te malo bocnem, nebil odlučio stvarno ove godine negde i da se provozaš. :neznam: . Nema veze, i kad se predomisliš, ja ću uvek biti tu da te obiđem! :ljubav:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kamion svakako jeste, ali raspali nikako. Zato je za putovanja zakon, ponekad mi nedostaje taj konfor, posebno kad mi utrnu jaja na drz-u :) Al zato cim skrenem na teren kazem sebi "jebo afriku" drz je zakon.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Kvarni se razmahao. Na zalost sa afrikancima ne pijem pivo a kamoli se vozim. Uzivaj roki.

Ja sam matori mislio da covek popije sa covekom i da se covek vozi sa ljudima .. 0takoje.gif

 

 

 

 

 

EDIT => Da ne budem sisa koja kao brise postove, ako vam je ova rasprava toliko bitna, evo vam tema, pa se peglajete do mile volje. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

E super, bas mi je trebala jedna ovakova tema da opusteno mogu da prozborim da mi ovi novopeceni i napaljeni kateemasi idu na kurac. Ko da ne postoji ni jedan drugi motor, jer ako nisi narandzast, nisi in. Verovatno kad izgustiraju ktm ce preci na husqvarnu ili neku trecu sestra firmu, i tako u krug.

Eeed docice i taj dan , da sletim u Japan, i kao Hondin fan kupim sebi motobike.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja