Jump to content

Moto Zajednica

Kros Motori i Papiri

Recommended Posts

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

neznam zašto se na ovu temu ne jave ljudi koji to zaista znaju, a ima ih sigurno .. :)

 

znam da na forumu ima i malo profesionalnijih vozača motocrossa, a oni svakodnevno prevoze motore... znam isto tako da dolaze kod nas na prvenstvo RH, kao što dosta ekipe iz HR vozi u SRB ..

 

Mile, mislim da se čak javio i čovjek koji je išao na erzberg i rekao da ti trebaju neke stvari, ali njega ste ignorirali potpuno, iako je čovjek pričao iz prve ruke.. :neznam:

 

Čekaš ustvari da ti netko napiše nešto što tebi paše i odgovara (iako nije točno) i onda se vrtiš oko toga, a ako ti netko kaže ono što ti nije po volji (iako je točno) u tome tražiš dlaku u jajetu .. :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ghost Mile ...odustajem jer imam utiisiak blagi da nas sve zajedno malo zezas.....ja sam ti najmanje 3 puta napisao sta i kako ali ti ili ne kapiras ili ne zelis da ukapiras ...pozz.1zdravo.gif

 

Ok. Drzim te za rijec. Hvala za doprinos. :)

 

Ja imam utisak ( i ovu temu sam tako shvatio ) da cenjeni GhostMile pokusava da nam objasni kako je to u civilizovanom svetu regulisano i da je sasvim normalno da svako svoj sportski rekvizit normalno i bez stresova natovari na prikolicu i odveze od garaze, radionice, do MK staze i uziva u svom hobiju, a da ovde kod nas nije bas normalno sto nas organi vlasti plase, otimaju i " zadrzavaju na proveri " nesto sto i nije interesantan predmet kradja i malverzacija, i sve to rade na silu, bez zakonske osnove !

 

GhostMile :care:

 

 

 

:takoje: Nadam se da nisi ironican. :)

 

Gledao sam cijene ski-opreme nedavno... ladno kupis MX motor dok se opremis.

Ipak nikad nisam vidio raciju na nekom skijalistu i provjeru racuna. :)

Garantujem da cak ni gavroliniju nebi palo na pamet da pita za papire kad kupuje skije. :b

 

 

@gavrolini

Prvo, ja ti vjerujem da traze, ali da li znas po kojem osnovu?

Oduzimanje imovine ne moze tek tako. Moraju ti bar reci zasto i to

objasnjenje se na kraju mora zavrsiti s nekim clanom nekog zakona. A to mi trazimo na ovim stranama.

 

Da li je tebi nekad policajac uzeo MX motor? Ili znas nekoga? Kako je to islo? Kakvo su mu obrazlozenje dali?

Ne mx vec su mi oduzimali i ulicni registrovan motor, po zakonu mogu da ti oduzmu bilo sta i drze na proveri do 3 meseca. Samo sto ja kad prodje provera odem sa saobracajnom po motor a sa kojim dokumentom ces ti podici motor koji nema dokumenta? i verovatno si sam primetio da se cene za isti motor u srbiji sa i bez papira razlikuju i po 2000e, mislis da je to bezveze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

neznam zašto se na ovu temu ne jave ljudi koji to zaista znaju, a ima ih sigurno .. :)

 

znam da na forumu ima i malo profesionalnijih vozača motocrossa, a oni svakodnevno prevoze motore... znam isto tako da dolaze kod nas na prvenstvo RH, kao što dosta ekipe iz HR vozi u SRB ..

 

Mile, mislim da se čak javio i čovjek koji je išao na erzberg i rekao da ti trebaju neke stvari, ali njega ste ignorirali potpuno, iako je čovjek pričao iz prve ruke.. :neznam:

 

Čekaš ustvari da ti netko napiše nešto što tebi paše i odgovara (iako nije točno) i onda se vrtiš oko toga, a ako ti netko kaže ono što ti nije po volji (iako je točno) u tome tražiš dlaku u jajetu .. :stabre:

 

Nisam majke mi. :)

Mislim, nisam ignorisao i ne trazim dlaku, nego bar jaje. :)

To je bio gavrolini koji je pominjao erzberg. Dodao je da je sve stavio na karnet (motore i opremu) sto ide "meni u prilog", da tako kazem.

Ne trazim dlaku, nego nesto konkretno, kao neki zakon npr. kad bi neko znao da citira i protumaci.

Iskustvo "iz prve ruke" imam i ja licno, ali to nije garancija.

Ono sto mi trazimo je 100 % by the book, sto bi rekle kolege sa BBC-a. :)

 

 

Da li je tebi nekad policajac uzeo MX motor? Ili znas nekoga? Kako je to islo? Kakvo su mu obrazlozenje dali?

Ne mx vec su mi oduzimali i ulicni registrovan motor, po zakonu mogu da ti oduzmu bilo sta i drze na proveri do 3 meseca. Samo sto ja kad prodje provera odem sa saobracajnom po motor a sa kojim dokumentom ces ti podici motor koji nema dokumenta? i verovatno si sam primetio da se cene za isti motor u srbiji sa i bez papira razlikuju i po 2000e, mislis da je to bezveze?

 

Evo sa'ce strasilo da me optuzi za dlaku u jajetu, ali realno ti nisi odgovorio ni na jedno moje pitanje.

Dobro odgovorio si na prvo pitanje sa "Ne" i to je to.

 

A evo da ja tebi odgovorim kako bog zapovjeda :)

 

Sto se tice razlike u cijenama, to je jedan od razloga sto sam postavio ovu temu, jer mi to stvarno nije jasno.

Sto se tice "podizanja" oduzetog kros motora za koje nemam dokumenta, pod pretpostavkom da sam siguran da nije ukraden, otisao bih u policiju i pitao po kom osnovu drze moj MX motor.

Onda bih vjerovatno dobio ili motor ili odgovor na pitanje iz ove teme. :neznam:

 

 

@velja

Lakapo sa tim 'vi' i to...

1hmm.gif:D

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

matori ti nas jebes 100% , siguran sam da bi im ti tako rekao i oni bi ti vratili motor. Sigurno ali u zemlji dembeliji. Po toj logici tako mogu da prisvojim bilo ciji mx motor i samo kazem da je moj i policija mora da mi veruje jer sam ja rekao da je moj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

matori ti nas jebes 100% , siguran sam da bi im ti tako rekao i oni bi ti vratili motor. Sigurno ali u zemlji dembeliji. Po toj logici tako mogu da prisvojim bilo ciji mx motor i samo kazem da je moj i policija mora da mi veruje jer sam ja rekao da je moj.

 

Ja bih ti sad rekao da mislim da si u pravu, ali ne smijem, jer ces reci da te jebem 200%. :)

 

Umjesto toga, pokusat cu jos jednom da objasnim sta trazim, na primjeru mene i tebe, kao 2 pola u ovoj diskusiji.

Ti zastupas stanoviste (mnogih) da MX mora imati "papire", a ja (posto nece niko drugi) da ne mora.

 

Onda se nasa konverzacija svodi na otprilike ovo:

Ti: Mora papir.

Ja: Zasto?

Ti: Zato sto imaju pravo da oduzmu motor i ne vrate vise

Ja: Ko im je dao to pravo?

Ti: Nisi ovo nikad konkretno rekao, ali cu ja biti slobodan da umjesto tebe kazem "zakon". (jer sta im drugo moze dati to pravo? ispravi me slobodno)

Ja: Koji zakon? Koji clan?

Ti: goto 1 (nazad na pocetak) i jos meni kazes da se vrtim u krug :b

 

Vjerujem da ne znas koji zakon i koji clan, jer bi to vec odavno rekao. Ne znam ni ja. Zato pitam.

Trazim da neko potvrdi mene ili tebe. To je sve. Zar nema ni jedan kolega pravnik da pomogne? Ili je sad prestao strajk pa glavu ne dizu. :)

 

Zasto ja zastupam ovo? Zato sto sam kao dijete. 1000 zasto 999 zato. Ne moze to tako. :) Nema nista malicioznog majke mi. :)

 

pozdrav sine stay cool

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Gle Mile... prije 10ak i više godina nisam znao za nijedan, ali bukvalno nijedan motor za cross koji je imao bilo akkav papir ... ali bilo kakav ... NIŠTA

 

par puta je neki outsider postavio takvo pitanje i svi smo se smijali na to kao da nije normalan i tu bi sva priča stala... :zvizduk:

 

onda su nakon koju godinu počele kružiti "urbane legende" da su nekome oduzeli motor i tako to, ali nitko nije poznavao nikog takvog, već su samo kružile priče.. pa smo se i dalje samo smijali na to ..

 

onda smo se nakon koju godinu svi lagano prestali tome smijati i ponabavljali kojekakve klupske potvrde i slična sranja (uglavnom, morao je to biti papir sa nekim potpisom i pečatom)... pa je to tako trčalo još neko vrijeme ..

 

da skratim priču .. bla bla ...

 

sad unazad nekoliko godina neznam bukvalno nijedan motor za cross koji nema sve potrebne papire prilikom transporta..

 

i to ti je ukratko priča.. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

sad unazad nekoliko godina neznam bukvalno nijedan motor za cross koji nema sve potrebne papire prilikom transporta..

 

A to su? :D

 

Mene ne zanimaju urbane legende, neki pecati za zavaravanje protivnika, sta su svi radili nekada, a sta rade sada.

To su sve posledice nedostatka ovakve teme sve ove godine. :)

 

Aj pitaj ti tamo u HR nekoga. Imas valjda nekog advokata sto ne zna promjeniti kocnice? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo npr. ovako nesto. Ovo je iz vec gore linkovanog zakona o svojinskopravnim odnosima... :D

Samo da ima neko da nam prevede. :D

 

 

Član 34

Na osnovu pravnog posla pravo svojine na pokretnu stvar stiče se predajom te stvari u državinu sticaoca.

 

Predaja pokretne stvari smatra se izvršenom i predajom isprave na osnovu koje sticalac može raspolagati tom stvari, kao i uručenjem nekog dela stvari ili izdvajanjem ili drugim označavanjem stvari koje znači predaju stvari.

 

Kada se pokretna stvar nalazi u državini sticaoca po nekom pravnom osnovu, on stiče pravo svojine na nju u trenutku zaključenja pravnog posla sa vlasnikom stvari na osnovu koga se stiče pravo svojine.

 

Ako sticalac prava svojine na pokretnu stvar ostavi tu stvar i dalje u državini prenosioca po nekom drugom osnovu, on stiče pravo svojine na nju u trenutku zaključenja pravnog posla sa vlasnikom stvari na osnovu koga se stiče pravo svojine.

 

Pravo svojine na pokretnu stvar koju drži treće lice prelazi na sticaoca u trenutku zaključenja pravnog posla kojim mu je prenosilac preneo pravo da zahteva povraćaj te stvari. Treće lice ima pravo da prema novom vlasniku istakne sve prigovore koje je imao prema ranijem vlasniku.

 

Predaja pokretne stvari smatra se izvršenom i kada iz konkretnih okolnosti proizlazi da je izvršena predaja stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

 

A to su? :D

 

 

 

rečeno već xy puta u temi .. ;)

 

račun za prvu kupovinu i ugovor za svaku slijedeću ... :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sto ce reci da kad bi mi kojim slucajem usli u EU kao vi nasi policajci bi isli pravac holandija i oduzeli im sve motore :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

A to su? :D

 

 

 

rečeno već xy puta u temi .. ;)

 

račun za prvu kupovinu i ugovor za svaku slijedeću ... :zdravo:

 

A da se barem zakunes? :)

 

Ja sam otvorio temu i postavio pitanje, a vi kao mene pitate da li vas zajebavam, a ustvari vi zajebavate mene.

Ustvari sve je to internet komunikacija, koja ocigledno ima svoja ogranicenja.

 

Evo prvi post:

 

Dakle, ko ce nam konkretno objasniti i potkrepiti cinjenicama (kao sto su npr. clanovi zakona) sta nam stvarno treba od "papira" za kros motore?

 

Gdje je "receno" nesto u vezi ovoga? Ne xy puta, nego bar jednom?

 

(Evo i na kineskom za svaki slucaj: Jùtǐ jiěshì hé zhèngshí de shìshí ) :)

 

Pogledaj koliko puta sam objasnio o cemu govorim:

 

Naravno da je logicno da bi trebao "imati neki papir" ...

Ali mene zanima pravni aspekt, sto nerijetko s logikom nema nikakve veze.

Ne tvrdim ja da ne moras imati dokaz, samo hocu potpunu pravnu sliku u vezi ovoga, a onda tvoje "znam sigurno" jednostavno nije dovoljno.

Ostaje jedino da se javi neko ko zna nesto konkretno sto dokazuje da ovo nije istina.

Pitanje je koji papir i gdje je to propisano.

...Moraju ti bar reci zasto i to

objasnjenje se na kraju mora zavrsiti s nekim clanom nekog zakona. A to mi trazimo na ovim stranama.

Evo npr. ovako nesto. Ovo je iz vec gore linkovanog zakona o svojinskopravnim odnosima... [kojeg niko ne shisha 2%]

 

Priče tipa "treba ti racun jer ja tako kazem i moja baba se slaze, uz podrsku cijelog sela" su jednostavno Off Topic.

 

(Xiàng “nǐ xūyào yīgè fǎ'àn, yīnwèi wǒ shuō dehuà, hé wǒ de zǔmǔ tóngyì, yǔ zhěnggè cūnzhuāng de zhīchí” de gùshì jǐnjǐn shì tí wàihuà.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Mile u zemlji u kojoj vazi pravilo "kadija te tuzi kadija ti sudi" nikakvi paragrafi ti nemogu pomoci.

Sut sa rogatim nikada nije mogao ali ti probaj a ja ih znam dosta sto su pokusali da dokazu da su u pravu i u tome im zivot uzaludu prodje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

中古汉语,切韵 (广韵切韵客家 Evo sve ti je lepo objasnjeno i na kineskom posto srpski ne razumes......trebalo mi je vremena da prevedem sve kako treba i nadam se da ces konacno naci odgovor ah da zaboravio sam evo i nekih clanova KZ ...doduse KZ je izvucen iz srpskog zakonodavstava ali to ti je uglavnom slicno sve na bivsim ex ju prostorima . 楷书 a vezano za 文言 ,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ajd da i ja dodam nesto na ovu temu...iz licnog iskustva.

 

Pre neku godinu sam pozeleo da kupim krosa. Kako su svi (vecina) bili bez papira, a meni to nekako nije bilo logicno da imam motor bez papira, insistirao sam na tome da kupim kros sa papirima...cak sam i ovde na forumu otvorio temu ( http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/24472-full-cross-papiri/page__p__438656__hl__papiri__fromsearch__1#entry438656 ).

 

Posle nekog vremena, nasao sam i kupio kros u firmi "KOMPP". U pitanju je bio polovan CR 125. Uz njega sam dobio carinsku dekleraciju sa računom od preko gde je kupljen, racun iz firme Kompp (onaj veliki A4 formata), kao i fiskalni racun.

 

Kada sam prodavao motor, u oglasima sam naveo da ima papire i dosao je covek iz Štrpca sa Kosova da kupi motor. Njemu su bili bitni papiri da bi mogao da ga prebaci na Kosovo. Odemo u agenciju da napravimo kupoprodajni ugovor, gde samo platimo cenu pravljenja ugovora. Nikakav porez se nije plaćao jer je u pitanju "carinsko vozilo" po recima coveka iz agencije. Ovo na kraju implicira da kros nije obicno vozilo i ne tretira se tako vec da odgovore na ovo pitanje mozda treba traziti u carinskom zakonu, a ne u ZOBS-u ili nekom drugom zakonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

"Carinsko vozilo" samo po sebi pise romane.

 

Mi homosapiensi ne mozemo da odvojimo pojam vozilo od bilo cega sto ima tockove i motor,

a prilikie zahtijevaju neki oficijalni ton.

Tako je MX "carinsko vozilo", dok laptop nije "carinski racunar", vec carinska roba.

A bicikl vjerovatno nije "carinski bicikl" niti "carinsko vozilo" iako se de facto vozi, vec je takodje carinska roba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Mile, postoje zemlje u kojma se bicikl mora registrirati .... ;)

 

možeš bez problema cross motor usporediti sa radnim strojem (viljuškar recimo) ... također se ne može registrirati, ali moraš imati papire za njega i ne smije se voziti po cesti ..

 

i sasvim normalna stvar da motor nije samo "carinska roba" jer je vozilo, a vozilom se tretira SVE za prijevoz ljudi (može i životinja) koje ide na vlastiti pogon (SUS motor, elektro motor.. ) , što bicikl nije .. a bogami ni računar... ;)

 

a ja personalno sam ti napisao još s početka teme da tražiš odgovore u poreznom i carinskom zakonu, a ne u zakonu o saobraćaju (ZOBS u SRB jel tako ? ) :takoje: (ja sam lijena guzica i neda mi se tražiti samo da bih tebi nešto dokazao :takoje: jer znam da sljiedeći cross motor koji budem imao bit će legalan sa svim potrebnim papirima )

 

temu ću pratiti i dalje, možda ubacim i koji vic ili zajebanciju, ali tema više jednostavno nema smisla :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

 

 

i sasvim normalna stvar da motor nije samo "carinska roba" jer je vozilo, a vozilom se tretira SVE za prijevoz ljudi (može i životinja) koje ide na vlastiti pogon (SUS motor, elektro motor.. ) , što bicikl nije .. a bogami ni računar... ;)

 

 

temu ću pratiti i dalje, možda ubacim i koji vic ili zajebanciju, ali tema više jednostavno nema smisla :nanana:

 

Uz duzno postovanje, tema ima sve vise i vise smisla - poceli su da se pojavljuju neki interesantni podaci i licna iskustva !

 

+ ja odgovorno tvrdim ( iako sam mladji od mnogih ucesnika teme, a samim tim i manje iskusan ) da MX motor nije mot. vozilo za prevoz ljudi vec vise spada u kategoriju sportskih rekvizita + sto mot. vozila po logici moraju biti registrovana da bi mogla ucestvovati u javnom saobracaju i time omogucila prevoz ljudi, stvari i zivotinja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@strasilo

Kazes lijen si da potrazis dokaz, sto je tema i sto se trazi, ali nisi lijen da visestruko ponavljas svoje licno vidjenje, koje je, obrni, okreni, ipak irelevantno u ovoj diskusiji.

Onda kazes da tema nema smisla. Kako ce imati pored tolikog off topica?

Neda ti se da trazis? Sacekaj nekoga kome se da. Ja sam vec pitao jednog advokata, koji mi je na prvu potvrdio moje stavove, ali nije imao vremena za detaljnu analizu.

Mislim da vrijednost igra vaznu ulogu. Pokusat cu da ipak nadjem sto trazim, pa cu prikaciti ovdje. Moze biti i da si ti u pravu. Vidjet cemo. :zdravo:

 

@nik gold

Nije tema primjena, vec pravna forma. Ne pokusavam ja od Srbije da pravim bolju pravnu drzavu, vec me jednostavno zanima kako je zakonski regulisano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Mnooogoooo zivotno vaznijih stvari od ove nije zakonom regulisano ili se zakon proizvoljno tumaci i sprovodi.

Drug moj ciji klinac vozi kros trke je kupio enduro ktm i registrovao ga da bi dohakao organima koji su uvijek trazili papir vise prilikom prelaska granice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

evo i ja bi nešto dodao, nešto novog a nešto što je vec receno bi potvrdio. naravno nemam namjeru vaditi clanke zakona jer to što cu reci je tako i nikako drugacije a potvrđeno je u praksi masu puta.

1. nema kros motora bez papira. prilikom kupovine novoga dobija se racun na ime kupca od ducana koji ga je prodao. to je prvi i osnovni prateci dokument za motor.

ako vlasnik odluci prodati motor kupac ima obavezu tražiti racun za taj motor iz kojega vidi da je motor legalan a ne ukraden.

kupuje ga na nacin da potpišu kupoprodajni ugovor na kojemu je ime vlanika koji ga je prvi kupio, generalije motora - broj šasije, tip, boja ... ugovor ovjerava javni bilježnik uz prethodno traženje racuna za kupovinu motora od prvog vlasnika pa ga kopira i ide uz kupoprodajni ugovor.tada novi vlasnik koristi motor na površinama koje nisu javne ili predviđene za trke i treninge i posjeduje papire za motor.

2. drugi vlasnik odluci prodati taj isti motor. kupac traži na uvid dokaz o vlasništvu a to je ovjereni kupoprodajni ugovor (i može se priložiti racun od ducana na ime prvog vlasnika koji mu ga je prodao mada to više nije službeno bitno jer ovjerom javnog bilježnika se zna da je racun postojeci i valjani. isti postupak sa kupoprodajnim ugovorom i ovjerom kod javnog bilježnika samo sada orginal racun od kupovine motora i nije bitan i tako dalje do n.tog kupca.

3. dok se vozi motor na bilo koji nacin i bilo gdje korisnik mora imati kupoprodajni ugovor sa sobom ili ako je na trci i teningu u autu, kombiju kojim je motor dovezao do mjesta trkr ili treninga, ili još jednostavnije u đepu kod sebeu nekoj pvc zaštitnoj futrolici.

 

mislim ali ne tvrdim da je tako i u EU jer ako nije onda svatko može sjesti na prvi kroser na kojega naiđe i ako ga bilo tko pita to je njegov jer papiri nisu potrebni u EU kako neki tvrde a bez zdrave logike je naocigled.

istina je da svatko može prodati svašta bez papira i dokaza o vlasništvu svakome ako je taj koji kupuje lud da kupi nešto za što ne zna da je u vlasništvu onoga koji prodaje ali obicno problemi brzo nastupe i dolazi do oduzimanja i pravnih zavrzlama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Mnooogoooo zivotno vaznijih stvari od ove nije zakonom regulisano ili se zakon proizvoljno tumaci i sprovodi.

Drug moj ciji klinac vozi kros trke je kupio enduro ktm i registrovao ga da bi dohakao organima koji su uvijek trazili papir vise prilikom prelaska granice.

ne slažem se sa tobom. prilikom prelaska granice jedino što te granicna policije može tražiti je putovnica ili osobna karta te prometna knjižica ( saobracajna ) za vozilo ili vozila ( ako imaš auto i motor na prikolici ) a carina samo prometnu dozvolu i ima pravo pregleda auta ili auta i motora na prikolici ili kombija sa motorom unutra.

ako je u pitanju kros koji ne posjeduje prometnu dozvolu onda dokaz o vlasništvu a to je kupoprodajni ugovor ili ako je motor na ime kluba onda taj dokaz i potvrdu kluba da ti je motor dat na korištenje za potrebe natjecanja ili treniranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

kolega biker koji je u određenu ruku povezan s ovom problematikom mi je ukratko napisao ..

 

Unutar EU naravno da ne postoji nikakva carinska provjera na graničnim prijelazima. Postoji samo policijska gdje se ispituje isključivo porijeklo, odnosno vlasništvo. Znači za mup trebaš imati papire u stilu računa, kupoprodajnog ugovora i sl.

Što se tiče izlaska iz EU tu su me uputili da kratko pitanje postavim na javnost@carina.hr i da odgovor stiže u roku 36 sati.

 

kako mi se čini da Mileta neće zadovoljiti ovaj odgovor jer se kosi s njegovom logikom, ima u citatu emajl na koji se može direktno obratiti ... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja