Jump to content

Moto Zajednica

Savet oko kupovine motora

Kawasaki 150LX ili Aprilia Scarabeo 200?  

11 članova je glasalo

  1. 1. Za koji se motor odluciti posle procitanih potreba?

    • Kawasaki KLX 150
    • Aprilia Scarabeo 200
    • nesto trece


Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima!

Potreban mi je savet iskusnijih forumasa.

Vozim skuter od 50cc od 2005., a od 2010. do 2014. sam vozio Kawasaki Er6n. Pre 2 meseca sam prodao Kawasaki prvenstveno jer nisam po mom misljenju dovoljno koristio njegove kapacitete (snagu prvenstveno). Uglavnom sam ga vozio po gradu i na kracim turama van grada, veoma retko brze od 100km/h... Inace za njega mislim da je fenomenalan motor. Skuter od 50cc imam jos uvek.

 

Sada sam u procesu odlucivanja koji motor da kupim i zato bih rado cuo i vase savete. Najvise bih se vozio po gradu i krace deonice van grada (otprilike 200km dnevno). Za Beograd i svaki odlazak van grada moj desetogodisnji skuter od 50cc je slab, a takvim koriscenjem bi se jos brze habao. Osim ove potrebe voleo bih da malo sidjem sa asfalta. Pod tim podrazumevam voznju kroz neke lepe prirodne predele gde bi postojali i neki usponi. Ne zanimaju me niti imam iskustva za skokove ili voznja po vecem blatu na primer.

 

Da li bi KLX 150,

, mogao po vasem misljenju da odgovori na ove zahteve (uglavnom grad 70%, a 30% Fruska Gora, dunavski nasipi, Divcibare, Deliblatska pescara...)? Nema kod nas da se kupi polovan, a da ja znam pa ako neko zna neka javi. Cena mu je izmedju 2800 i 3050e za nov zavisno kako ko racuna i kako se dogovoris. Da li preporucujete neki drugi motor nov ili polovan ali ne stariji od 2011. u tom cenovnom rangu?

 

Druga opcija je da zbog vecinske gradske voznje kupim Aprilia Scarabeo 200, https://www.youtube.com/watch?v=RzlcMbXCqtE, koji bi bio idealan za grad i krace vangradske destinacije po asfaltu. Nov je 2900e, a polovni drze dosta jake cene.

 

Mislim da bi biranjem Scarabea imao idealni motor za grad, a sa KLX-om kompromis koji bi mi dozvolio da uzivam u prirodi...

 

Voleo bih da cujem vasa misljenja. Molio bih vas samo da ne preporucujete ni nove ni polovne motore preko 3500e, a polovne ne starije od 2011. Predlazite i neke druge kombinacije motora koje bi zadovoljile i gradsku potrebu i prirodnu avanturu.

 

Rado cu procitati sve savete i razmisljanja. Hvala vam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

druze ja mislim da ce ti aprilia sa svojim tockovima od 16" pruziti i uzivanje van asfalta, jer kako si i sam rekao ne zanima te voznja po blatu, vec lagani obilazak prirode po zemljanom putu.. ja sam to takvim putevima isao i sa mojim skuterom koji je dosta veci i tezi od scarabeo, a usput ima dosta manje tockove..

 

moj glas ide za scarabeo, ili beverlija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Po Deliblatskoj pescari imas dosta utabanis puteva po kojima se ja komotno vozikam sa skuterom od 50ccm. Teren uopste nije nesto zahtevan, ljudi idu automobilima.

 

KLX je lep motor i lepa kubikaza po meni ali ako ces da vozis 70% grad onda je bolje da izbegnes menjac i kupis apriliu.

 

I moj glas ide za squt ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pozdrav kolega!

Evo ja cisto da se javim kao jedan od vlasnika pomenutih modela ili ti - Scarabe-a. Ja cu ti cisto preneti moje utiske posto vozim taj skuter od 2011 godine. Ne mogu ti mnogo pomoci dal da izaberes motor ili skuter al evo mog iskustva pa ako nista znaces barem nesto vise o ovom skuteru.

Skuter sam uzeo nov tako da posto je noviji model u pitanju neces bas naci neke jeftine polovne primerke jer je ovaj scarabeo poceo da se prodaje od 2010 kada je uradjen redizajn. Tako da je dosta "mlad" model skutera. :)

Sto se tice samog skutera, ja sam prezadovoljan, odrzavanje je smesno jeftino, trosi jako malo. Poseduje 2 moda za voznju ECO i SPORT za koje nije velika razlika al tvrde da na ECO trosi kao 7% manje goriva. Ja nisam nesto video drasticnu razliku u potrosnji al je i sve jedno kad max trosi po gradu sa 2 osobe oko 3-3.5L. Uglavnom se vozim sa jos jednom osobom iza i moze lepo da povuce. Ima dobro ubrzanje s obzirom da je u pitanju 200cc.

Sto se tice udobnosti, za malo duze ture bas i nije. Isao sam sa njim najdalje do Bele Crkve i bogami poprilicno zulja ono sediste. Tako da sto se tice van gradske voznje nije bas preporucljiv za neke duze ture (sve do 100-150 km bi moglo da se izdrzi) pogotovo sto je ovo tipican gradski skuter - znaci visoko se sedi i ledja su konstanto u uspravnom polozaju. E sad oni su 2011 promenili malo dizajn skutera i ubacili novo sediste za koje kazu da je malo udobnije - nisam probao pa ne mogu da ti kazem tacno.

Sve u svemu ako zelis skuter za grad ovo je dobitna kombinacija. Jako startan, okretan ima velike tockove kao sto je gore kolega napomenuo, rupe fakticki ne osecas :)

Mislim da nije bas za neku off voznju, kao sto rekoh ovo je tipican skuter za grad.

Skuter je meni u svakom slucaju bolja opcija za grad, nema menjanja brzina, samo gas i kocnica... Ali isto tako mislim da ako volis off voznju moras ipak motor da uzmes... Eto cisto moje misljenje... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Samo sto se poslednjih godina Scarabeo pravi u Kini. Proveri nisam siguran ali ako se dobro secam komplet se pravi tamo. Meni zbog toga nije drago :) Mada sad i Piaggio tamo pravi agregate... Jbga mora da se zaradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Plastike i oklopi se definitivno rade u kini posto mislim da na jednom mestu cak i pise na plastici (sa unutrasnje strane). Ali masina je definitivno iz Italije. Ima cak na jednom mestu i oznaku da je napravljeno u Italiji. E sad ne znam ovaj moj je stariji - prvi model iz 2010. Redizajniran je ponovo 2011 pa su mozda tad prebacili tamo komplet proizvodnju... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidim da za sada vode navijaci skutera. :-) Niko da kaze iznese iskustvo sa endurom. Sto se tice Scarabea meni su sami prodavci rekli da se vec godinama pravi u Kini. Interesantno za Scarabea je da se cena polovnog, npr. 4 godine starog motora, koji je presao 10000 km od novog razlikuje samo par stotina evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Koliko se secam nov je bio kad sam ga ja uzimao oko 2900-3000. E sad tad kad sam ga ja uzimao bilo je neko ciscenje lagera (moj je 2010 a kupio sam ga 2011) pa je bilo dosta jeftinije. Kolko sam video na oglasima ima ih par komada (uglavnom noviji) cena je oko 2000...

Neka se jave kolege endurasi da malo kazu neku rec o pomenutom motoru ili daju neki drugi predlog... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislim da je KLX250 puno zastupljeniji kod nas od modela 150. Skuter ti je puuuuno bolji izbor za pretezno gradsku voznju, veliki tocak ti je obaveza ako mislis da silazis sa puta, a i bolje se nosi sa sahtovima, sinama, lezecim pandurima i ostalim gradskim preprekama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

A jel ostavljas taj skuter od 50 kubika ili ces da ga prodajes?

Ako ga ostavljas onda nema sta da razmisljas, vec uzimaj neki enduro!

 

Ja imam tu kombinaciju, mali skuter kojim zavrsavam sve poslove po gradu, i drugi motor za sve ostalo :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd

Da, razmisljao sam sta da radim sa skuterom od 50 cc deset godina starim i zakljucio da za njega verovatno ne bi mogao da dobijem vise od 400e, a njegova upotrebna vrednost je mnogo veca tako da planiram da zadrzim taj skuter. Nije moguce da bas niko ne zna nist o KLX-u 150 ili ti sto znaju nisu procitali moje pitanje. :-)

 

Jedno od glavnih pitanja da li je taj Kawasaki KLX 150 preslab za uspone koji se savladjuju na off road destinacijama koje sam pomenuo u prvoj poruci u temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako ces da vozis sam bez suvozaca i to iskljucivo po utabanim putevima bez blata tih 150ccm ti je dovoljno. Ali bi u takvim uslovima slicno postigao i sa skuterom sa velikim tockovima uz znacajno redukovanu brzinu.

 

Ako je grad primaran idi na skuter. Ako ostaje stari skuter drugi ti ne treba pa ti lepo kupi motor.

Medjutim da sam na tvom mestu, kao sto je neko vec spomenuo ipak bih isao na KLX250. Vise ih ima(prvi put sada cujem da postoji KLX150), i iako je max brzina slicna dobices znacajno startniji motor sa vise snage pri slicnoj potrosnji goriva.

 

P.S. Racunaj da KLX gotovo sigurno ima neudobnije sediste od skutera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja