Jump to content

Moto Zajednica

Imam 14 godina i treba mi neki motor od 125ccm

Recommended Posts

  • Drug član, 403 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Drzi se sine ti 50ccm.Moj red apn6-4 god,BT-50 1god pa onda je bio MZZZZ 150 ccm koji je tada bio kao jamaha R6 :lol: sada i mogu da ti kazem da pad sa 50 ccm mnoooogo manje boli no pad sa 150 i + ccm. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Dragi moj decace(ne mogu te nazvati kolegom jer jos nemas vozacku),mogu ti reci samo ovo:

i ja sam odrastao na selu (i dan danas zivim).

Tu "bolest" (da ne kazem mentalitet) o voznji (vecih,jacih) motora sam i ja prelezao kao i mnogi na ovom forumu.

Vecina od nas ovde ,u tvojim godinama, je ganjala po seoskim sokacima i poljima stare 14-ice,APNce i sta znam cega vec nije bilo i to sve,vecinom,bez opreme i vozacke dozvole.Secam se oceve kacige,bese to nekakva Nava,koju sam ponekad nosio - bila mi je za 2-3 broja veca.

Vecina motora nisu cak ni registrovana bila.

Mnogi su posle tih 14-ica odmah presli na 600,750,1000ccm.mnogi ih i dan danas voze......nekolicina je takav,neiskusni prelazak,platila prelomima.....nekolicina zivotom....

Mnogi od njih sad' znaju da "popuju".

Godine jesu bitne ali one sto se iskustva ticu.

I pameti ponajvise.

Sta reci za mlade genije u moto svetu koji su prve znatne uspehe postigli sa samo 6-7 god starosti?

I sam imam klinca koji ima svega 2 godine starosti.

Uz moju pomoc,opreznost,podrsku i Kineskog ATV od 30 i kusur kubika,pokusava da udje u svet moto sporta.

Ako ga interesuje zasto bih mu branio?

Najbolje je do "vrha" doci gazeci stepenik po stepenik - ako ti smatras (a i tvoji najmiliji) da si spreman i da mozes da preskocis koji stepenik - onda izvoli.

Izbor motora u toj zeljenoj klasi je zadnja stvar jer to diriguju neki drugi faktori...po meni manje bitni.

Pozz i da si Nam ziv i zdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Slazem se sa vecinom ovde,kapiram i tebe,al' aj ovako nekako da ti pojasnim ako dopustas...Kao klinac od bukvalno 2,3 godine sam voleo da vidim bajk,vazda sam terao moje da me stavljaju na motocikle i slikaju (iako se ne secam toga naravno,ali gomila slika po albumima to govori ) ,i dan danas me isto toliko drzi zagrizenost i ljubav prema istima...I ja sam bio u toj tvojoj fazi pre kupovine prvog dvotockoasa,pre nekih 3,4 godina (stariji sam od tebe 9 godina) , pa slusaj sledece...Prvi motor koji sam kupio je bio skuter 50ccm,u svojoj 19-oj godini,od para koje sam sam zaradio (malo drugacije se gleda onda na sve) ..Na osnovu tvoje konstitucije,godina 50ccm je taman.. (Zamisli mene 188,i tada 74 kila) ...Najbitnije da naucis ciklistiku,kocenje,i ponasanje u saobracaju,a sve to ces mnogo lakse na skuteru pohvatati...sada vozim Bandita 600,nisam pro,niti previse iskusan,ali mnogo toga naucenog upravo zbog skutera..

Moja preporuka skuter neki...izvinjavam se sto sam se rasprdeo ovako! 1moto3.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Da i ja se slazem za kros ali daj ti nadji neki do 650 evra ja msm da je to nemoguce .. :D !

 

Moguce, moguce, i to sa sve poreklom i garancijom.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/104290-qingqi-qm-125-gy-b-sprint-pulser/page__p__1665890__fromsearch__1#entry1665890

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Posto niko ne moze da te ubedi da sacekas jos koju sezonu pre kupovine motocikla, red je da znas....

 

dvotaktni motori vise trose, traze vise ulaganja, laksi su, imaju manje delova od cetvorotaktnih, rade na vise obrtaja i samim tim manje traju.

 

Cetvorotaktni motori manje trose, lakse ih je odrzavati duze traju (manje se kvare) idu nesto losije od dvotaktnih ali daleko od toka da lose idu, idu pa ubijaju!

 

Kineski motori su se pokazali kao veoma dobri, mogu svuda da te odvezu i vrate. Delova za njih ima pa i u slucaju nekog kvara mozes za kratko vreme da nabavis delove i namestis motor.

 

Nemoj da slusas one koji kazu ijaoooo vozis kinezaaa to je sra*e itd... te face koji kupuju motor da se kur*ce sa brendom najcesce gledaju bas kako se ti kinezi vozikaju a njihovi brendirani motori stoje u stali pokvareni.

 

Sprint Pulser je provereno dobar! Sa njim bi bio zadovoljan ide fino ne kvari se cesto, malo trosi, jednom recju navozao bi se sa njim.

Ako mozes da ga drzis posto si sitan, kupi neces da se pokajes.

 

http://forum.bjbiker..._1#entry1665890

 

Na tvom mestu bi isao ovo da pogledam/probam pa ako mi se svidi pazario bi :aha:

a za kusur bi kupio kacigu i stitnike za kolena i laktove. I udri po poljima!

 

u medjuvremenu bi skupljo jos para prodao bi pulsera polozio i kupio apriliu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

auuu greska u pisanju.... sada cu da se ispravim.

 

2t je lakse odrzavati jer u njihovo odrzavaje spada ciscenje/zamena svecice, filtera (vazduha,goriva), karburatora, dok u odrzavanje 4t motora spada sve to + zamena ulja i filtera ulja, podesavane ventila, menjanje lanca bregaste itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Cetvorotaktni motor je laksi za odrzavanje? ovo je vrhunac gluposti izrecenih na ovo forumu.

 

I nije bas glupost...mozda nije laksi za odrzavanje ali mu je ono svakako mnooogo redje potrebno, imao sam 4 cetvorotaktna i 4 dvotaktna sto motora sto skutera do sad i uvek je 2T vise "podjebavao" :)

A sto se perfomansi tice to je vec nebo i zemlja ako uzmemo u obzir 125cc(imao sam TZRa koji je cak i slabiji u klasi, recimo od RSa, RGa, Mita itd...i speeda koji je i dalje kod mene(125 4t) i razlika je ogromna, skoro 3 puta je vise trosio(oko 6,5l dok speed oko 2,5l) ali i isao otprilike toliko bolje(ne brze ali u ubrzanju ogromna razlika, ko razume-shvatice :D )

 

Ja sam malo zasao u off a sto se mog predloga za pokretaca teme tice...pa sve je u iskustvu, ja sam TZRa recimo kupio isto sa oko 14god(na njemu pri kupovini na licu mesta i naucio da vozim brzinca dok sam ga isprobavao, kupio ga i odmah krenuo iz BGa ka SDu(bio krs pa vec kod grocke puko lanac), ali sam na njega seo posle automatika, jednog 4t skutera, jedne mekse naturpijanog FREEja i drugog malo zesce naturpijanog(cini mi se oko 8-9sec do 100ke, za skuter koji je bio serijski 50cc je ujedao) i opet sa njom imao dva blaza cukanja bez povreda a sa speedom recimo proklizavanje sa gadnim oderotinama(pa nakon loseg ciscenja u hitnoj infekcija, komplikacije, muke itd), tako da se voznja uci ceo zivot i nikad ne nauci, uvek ima novih situacija u saobracaju na koje mi reagujemo u zavisnosti od iskustva na razne nacine.

Veruj mi da manje bole padovi sa skutera(naravno opet je diskutabilno ali uzmimo u obzir slicnu situaciju), padao sam i sa motora i skutera i to je moje misljenje, u ostalom na skuteru ces steci vrlo bitnu vestinu voznje motora koja ce ti kasnije mnogo pomoci u voznji motora, za tebe sa 50kg i bez iskustva mislim da je i 4t 125cc previse, najbolje je krenuti redom, a ako si bas zapeo onda i moja preporuka za pulsera, odlican je motor za ono za sta sam shvatio da je tebi potrebno.

Sto se roditelja tice...razumi i ti njih, stavi se u njihovu situaciju, i meni keva pre svake voznje i sad posle ihahaaaaj kilometara i godina po 5X ponovi pazljivo vozi, pazi ovo, pazi ono, budale na putevima, FB chat sa njom mi pun linkova iz crne hronike raznih novina sa motorima itd(a inace poceo pre 10-e sa onim elektricnim trotikom, sa 10 dobio prvi 4t skuter pa tomos automatik, pa jos 2 skutera i tek onda pred kraj 14-e kupio spomenutog TZRa), a i stalno su tu price da se motori prodaju, da nema potrebe za tim, rizik itd...tako da znam kako ti je, posebno tebi na pocetku te price sa motorima, pokusavaju to da sprece verovatno ali verujem da ces da izguras to ako stvarno volis i stalo ti je do toga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iako sam u tvojim godinama iskukao MZ125 od roditelja, sad kao 40godisnjak bih se slozio sa grupom koja ti predlaze da se strpis jos malo i da polozis za tu prvu kategoriju. 2 godine prolete za cas a ti ces biti bogatiji sa iskustvom iako ti se cini da si apsolvirao sa 7 godina.

 

Drugacije se vozi posle obuke, a pogotovu kad si opusten i ne gledas stalno preko ramena ima li rotacije iza/ispred/sa strane..

 

Pare stavi na racun i uzmi koju kintu kamate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Da li hoce neko od vas da mi kaze kakva je Yamaha dt 80 1991 godiste ? Koliko je teska ? Koliko visoka ? Da li je teska za voznju ? Da li moze da ide po ( njivama,brdima,kamenjarima,blatistu i td ! Evo vam i link : http://www.mojauto.rs/polovni-motori/1698780_Yamaha_2664_DT-80_1991_god

A ima jos jedna : http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-Dt-80-18702046-oglas.htm?filter_id=63114

Ima jos :http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-dt-80-cross-18977015-oglas.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Preporucujes mi Sprint pulser ? A da li on moze da izlazi uz tako nesto ?

Da li moze tako dobro da vuce ? Da li je neko strucnjak da mi predlozi neki motor do 650 evra da je cros ili enduro sa kramponkama i da moze da ide tamo gde sam naveo ? Ne bi rekao da bi izdrzao to sprint! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja