Jump to content

Moto Zajednica

Imam 14 godina i treba mi neki motor od 125ccm

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sa 12 sam prve korake ucio na Puch-u sa pedalama, sa 14 sam dobio APN6, a sa 16 CTX i to je taman ono sto bih sad sa ove distance sebi (usijanoj glavi) dao u tim godinama, tako da i tebi preporucujem da se ne zaleces sa kubikazama i snagama da se ne bi briznoj majci izlomio negde u nekom kanalu pored puta ili oslikao o neki traktor koji se na rikverc isparkirava sa njive.

Znam da ti sad kriziras i zelis sto vise sto pre, kao da sutra ne postoji, ali poslusaj savete starijih, iako to svakom klincu u tim godinama zvuci kao otrcano matoransko smaranje. Znaj da i mi sa mnogo kilometara pod dupetom isto tako kriziramo svake godine zeljno iscekujuci pocetak sezone, ali posmatraj svoje godine kao prolece koje moras da sacekas jer je zima jos uvek u punom jeku. Ti sad imas 14 godina, znamo svi da bi ti hteo da budes glavni baja pred cicama iz odeljenja jer vozis repliku velikog motora u vidu te Aprilie sa pocetka teme (za koju ocito nisi bio svestan koliko je brza, o odrzavanju da i ne pricam), ali ti je najprijateljskiji i najroditeljskiji savet da se strpis. Veruj nam da ce biti dana i za jake i brze motore i za zene, budi strpljiv, ispeci zanat sa motorima nad kojima osecas da imas punu kontrolu ili te taman malo plase, i idi postepeno sa kategorijama. Cak i probaj sto vise raznih kategorija, nikad ne znas u cemu ces se prepoznati.

Tek si na pocetku karijere koja moze bez problema da ti traje jos 4 puta koliko sad uopste godina imas, a preranim srljanjem u kubikaze rizikujes da se tvoja moto karijera zavrsi pre nego si je cestito i zapoceo, gubitkom prava na polaganje, ozbiljne sume novca (naravno roditeljske, uz krivicnu odgovornost), roditeljskog poverenja (sa posebnim osvrtom na majke kad te vide skrkanog u bonici), na kraju i glave.

 

Sto se konkretne preporuke za izbor motora tice, savetujem da ti apsolutni maksimum bude tih nekih 10-11ks, mada je veruj mi i to ozbiljno brzo za tebe tako zelenog i neiskusnog obzirom da bez vecih problema ispucava celih 100km/h. Takodje, savet da se sto vise klonis saobracaja, a o stalnom nosenju, barem, kacige necu ni trositi reci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

U pravu ste svi ! Shvatam da sam mali za to !

Ja uzimam motor za to ta predjem 100m ulice i udjem na svoju njivu gde cu se voziti !

( NJIVE , POTOCI , BLATISTE , KAMENJARI ITD..)

A sto se tice toga : vozio sam od drugova KTM sx 85 , Kawasaki kx 85 , Yamaha yz 80 ...

Tako da iskustva na tim terenima imam koliko toliko da znam de mogu a de ne mogu proci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sad mi nisi jasan zasto si neku trkacku cvaju razmatrao ako planiras da vozis po njivama? 0stabre.gif0stabre.gif

Kakogod, jesi li razmisljao mozda o CTX-u? Meni je on obelezio detinjstvo i bas ostao u lepom secanju. 75 kila tezak, 7 konja, 5 bzina, bas lak za voznju i manipulisanje, jeftin za kupiti i odrzavati, naucices i sam nesto da cackas (jebiga, Tomos :)), bolece te uvo ako ga iskrenes negde.. Istina, i sa njim si nelegalan u svojim godinama, tako da racunaj da te nisam nagovarao da vozis motor za koji nemas kategoriju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Covek, bre strpi se, imas ceo zivot pred sobom, uzmi neki jeftin Tomos-ov motor APN,ATX od 50ccm, i ganjaj i unistavaj to naredne 2 godine, i posle ga bacis u smece, polozis A1 kategoriju, uzmes neku zverku 125ccm i vozis i uzivas LEGALNO, i ne sekiras se za pandure i ne visi ti nad glavom kazna od nekoliko desetina hiljada dinara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sad si bezobrazan. U prvoj temi si napisao da hoces da kupis RS 125, a sad pokusavas starije ljude koji pokusavaju da ti pomognu napravis ludima i kazes da je tebi to u stvari samo nick, a da ti od starta teme juris enduro. Pritom si i nevaspitan i vredjas bez povoda.

 

I Aprilia RS nije supermoto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Ja imam veeliko postovanje prema svima vama.... 1zdravo.gif

Ali da li je on mene uvredio ?

Ja volim apriliu i zasto nebi imao takvo ime na forumu?

Posto sam video da za nju treba puno para kojih ja nemam odlucio sam da je ne kupim! A ko kaze da ona nije moja 1. ljubav super sport *?

Posto sam shvatio kao sto rekoh da nemam para uzecu nesto slicno krosu za selo !

Jer kakva je svrha uzeti motor koji ne mozes voziti , po fizickom i finansiskom stanju ?

Ja koliko znam na ovom sajtu mogu da se zovem kako hocu ? DA , istina je da sam hteo da je kupim .... Ali nije mi tesko da ponovim NEMAM PARA ! 0tuzan.gif

Zato sam i napravio temu da vidim sta mi vi preporucujete .... Molim vas pisite mi ako mozete da mi pomognete... Nisam i ne zelim da se svadjam sa bilo kim od vas ! To mi cak ni nepada na pamet , jer ste puno iskusnio i stariji od mene da bi se ja kao balavac svadjao sa vama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Ja imam veeliko postovanje prema svima vama.... 1zdravo.gif

... To mi cak ni nepada na pamet , jer ste puno iskusnio i stariji od mene da biH se ja kao balavac svadjao sa vama...

....i vredjao nekog !!!

 

Clanovi ovog foruma su mnogima pomogli,pomocice i tebi a ti pripazi na nacin izrazavanja i bice sve ok....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

E tako, sad vec zvucis kako treba. Nisam pominjao tvoje ime na forumu, vec izbor motora iz prvog dela teme koji se kroz temu menjao, da bi na kraju preslo u "odakle vama da ja jurim apriliu, to mi je samo nadimak na forumu".

No nevazno. Bitno je da si shvatio da je sveopste bezbednije da krenes sa malim motorom, pa polako podizes lestvicu. Ako je to jos enduro koji ces da vozis van saobracaja, jos bolje, ali nije pod moranje. I ja sam poceo jaako mlad po selima da vozim i motor i auto i kamion, nije to nista novo. Al pazi se murije.

Bitno je da si nacinio prvu VELIKU stvar za sebe, a to je da si dosao ovde na forum i postavio pitanje. Jos da usvojis sve savete i imas velikih sansi da nasmejan docekas duboku starost na motoru. Zapamti, glup covek uci na sopstvenim greskama, pametan na tudjim. Svi smo mi bili tu gde si ti, vozili kojesta, u raznoraznim tehnickim stanjima, vozili bez opreme, padali, gresili... i naravno izvukli neku pouku. I svi do jednom kazemo, ee da mi je ova pamet a one godine. Ne ponovi tu gresku, vec pitaj sve sto te zanima, prihvati savet, iz toga ces samo korist izvuci. Sedi i razmisli ko ti je veci prijatelj. Mi sa ovim savetima ili neko ko te tapse po ramenu i kaze, ma ne seri sta njih slusaj, kupuj apriliju kad vec volis i pun gas, sta moze da ti se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Da se vratimo na temu. Obzirom da vec imas nekog iskustva u voznji, uzimam ti CTX kao primer. Mojih u to vreme 60ak kg je on sa tih 7 ks bez ikakvih problema nosio i za moj pojam bio fantasticno brz i agilan. Luda sreca me spasila u vise navrata da sad mogu da ti posvedocim da je motor sa tim odnosom snage i mase na granici prebrzog za tvoj uzrast. Prerastao si svakako neki mali Tomos, ali ne zaleci se previse sa apetitom, ipak si jos uvek premlad da na 80-90 na sat spretno odreagujes na neku iznenadnu prepreku.

I jos jednom napominjem da ma koliko blizu se vozio, trudi se da ti kaciga bude stalno na glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Cuo sam da ctx nece imati problema da izadje uz brdo ? Da li je to istina ? Ako je to istina bice mi na listi od prvih 3 za kupovinu !

Dodaj jos neki motor ako znas da je tako slican msm da bude tako jak !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Cuj problemi sa brdom :-). Brdo koje je Octavia tdi sa 90ks vukla 80kmh, CTX je bio nesto sitno sporiji. Tacnije isao bi jos, ali to je treca pun gas, cetvrtu ipak nije mogao da prihvati. U prve dve ide na zadnji, ide niz stepenice, ide uz stepenice, skakao njime, dvoje nosi 90-95 na sat. Veruj mi sasvim sasvim brz i zabavan, obzirom da je Tomos. Pogledaj malo snimaka po netu, bice ti jasnije. Takodje mozes razmotriti jos nesto u toj klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Evo jos jednog saveta, nemoj previse da te brine marka ili izgled motora jer tebi treba sada nesto da se izpraksujes i posle prodas i kupis npr. apriliu.

 

Ja bih taj motor nazvao prekretnicom koja ce ti mnoooggoo znaciti prilikom prelaska na nesto jace.

 

Ti jos nisi svestan sta znaci ulazak u krivinu pri 90km/h sa motociklom koji je tezak oko 130kg. Moze da te odvuce kao nista! Znam mnoge (nekoliko godina starije od tebe) koji su ispravili krivinu sa apriliom.

 

Imam jos jedan savet. Kada budes kupio motor izbegavaj grupne voznje, izbegavaj da nekog vozis i nemoj tebe niko da vozi.

Ja imam 2 ruzna iskustva i zato ti ovo pisem.

 

1. iskustvo mi je bilo sa nekih 12-13 god. kada mi je drugar u samoj krivini ispao sa motora (aprilia rs50) i dan danas se zahvaljujem bogu sto ga nije pregazio auto koji je isao iza nas.

 

2. kada smo isti drugar i ja pali u ostroj krivini (krivac je pesak, proklozao prednji tocak) to je bilo sa 13-14god. drugar je vozio nekog sm kineza ali sa agregatom od aprilie rx50. ali ovaj je imao cilindar kit 70ccm3 (vukao je kao blesav, mislim da bi banderu mogao da uspenje)

 

U prvoj situaciji sam bog nas je spasao, nije bilo posledica ali u drugoj smo platili prelomom moje leve podlaktice i iscasenjem zgloba. Drugar je bio sav izgreban i poprilicno ugruvan.

 

Moglo je da bude mnogo gore .... i ako nije bila u pitanju tehnika voznje opet smo stradali. Hocu da ti kazem da voznja motora nije samo saltanje obaranje u krivinama itd. Moras da razmisljas uvek o potencijalnoj opasnosti. Ja sam to naucio na tezi nacin (mogu da ti pisem o mojim dozivljajima do sutra) sto ne znaci da moras i ti.

znaci pre ulaska ukrivinu uspori, ne znas da li ima peska (u glavnom uvek ima) ne jurcaj kroz selo! (secam se jednom smo se ja idrugar sa aprilio spustili niz neko brdasce isli smo oko 80km/h kad od jednom izlete stado ovaca, ni sam neznam kako smo ukocili valjda nas je bog opet pogledao) nikad neznas da li ce ti izleteki pas, macka ili jos gore neko malo dete. Zato uvek vozi polako, ostavljaj sebi prostora da zakocis.

 

Dobro procitaj sta sam napisao, sve sto nisi shvatio slobodno me pitaj, voljan sam da ti odgovorim kao i svi ovde na forumu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Posto ste mi svi preporucili tomos ctx 80 ! Da li mozete da mi kazete sve o njemu ali bukvalno sve ! Hocu sve da znam jer ste iskusniji i znate puno vise od mene ! A svi iskusniji mi preporucuju tomos ctx 80 ! Sve sto znate kazi te mi za njega ! Molim vas :D , uzecu ga u veliki obzir pri kupovini ! I dajte neki link ako nadjete neki do 650 evra ! I da li mogu da mu poskidam plastiku negde koja mi se nesvidja da bude jos lepsi i laksi ! ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Za ctx nema sta puno da se kaze, napravis mesavinu sipas palis i vozis. nzm kolike su im cene sada ali mislim da ce ti ostati dovoljno za opremu. :takoje:

 

Imam utisak da si ignorisao u potpunosti moj gornji post. Bilo bi dobro da procitas i razmislis o svesu sto sam ja napisao! Shvatis poruku i izvuces pouku. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja mislim da bi za 14 godina ATX bio savršen. Za taj uzrast je i napravljen,samo što su se neki zakonski okviri izmenili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ja bih ti opet pre preporucio pulser ili qingqi 125 nego tog CTX.

Mator je, i pitanje u kakvom ces stanju naci.

Retko ih ima ocuvanih.

Za slicne novce ces po meni imati mnogo mladji i pouzdaniji motor.

Vozne karakteristike su sigurno bolje na puslseru, a taj 125ccm agregat je pitom, i gotove istih karakeristika kao taj CTX. (mislim na ubrzanje, krajnju brzinu)

 

 

-Pre svega bi ti preporucio da se zadrzis na tom skuteru koji imas, bar jos neko vreme, da ti se sve slegne.

Vidim da iz dana u dan menjas misljenje, oko izbora motora, to ne govori nista drugo, nego da nisi dovoljno informisan, samim tim, mislim da nisi ni dovoljno spreman da predjes na sledeci stepenik.

Naravno, to nije nista strasno, zato si i dosao ovde, da se raspitas i cujes misljenje starijih i iskusnijih, sto je za svaku pohvalu.

 

-Ja sam vozio tomos BT, sa masinom od CTX-a.

Lepo me je sluzio, masina ne previse pouzdana, ali ako bi ga kupio, i oterao kod nekog dobrog majstora, da ti pregleda sve, presteluje, zameni sta treba, ne bi to bilo lose.

Za te novce koje si naveo, mozes naci dobar primerak, i uz to da se uklopis i da oteras kod majstora da ti pregleda i izmenja potrebno..(kocnice, gume,instalaciju, karburator, sam agregat...), a pritom da ostane i za neku opremu... 0namigivanje.gif

Potrosnojom nisam bio nikada odusevljen, je nikada nisam uspeo da spustim ispod 5l.

Mozda je samo moj bio rastelovan, neka me neko ispravi ako gresim.

Jos jedna prednost pulsera(qingqi-ja), jer oni preko 3l ne idu, nema sanse.

 

I jos moram dodati da se u potpunosti slazem sa savetima DusanaD, par postova iznad.

Lagano procitaj, i primi to k' znanju.

Srecnoo... 1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Sad se svi slozite i recite mi Tomos ctx 80 ili Sprint pulser 125 ccm ? I obrazlozite zasto ?

A posto mi svi pricaju da sam jos mali za sprint pulser onda stvarno ne znam sta da radim ! Sve zavisi !

Ja mislim da je sprint pulser odlican , a isto tako me malo plasi ctx 80 zato sto je puno star ....

A ipak ovaj sprint pulser je mladji dosta 2008 godiste mislim nov ,novcijat!

Mnogo mi se svidja Sprint pulser ali se plasim da ne mogu da ga kontrolisem zato sto sam cuo da ima preko 100 kila !

A ctx je dosta laksi i za njega sam siguran !

Po meni je 50% jedan 50 % drugi !

Vi kazite sta je bolje !1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Ja detaljno obrazložio, u mom prethodnom postu.

Samo što sam predvideo podatak da imaš 50kg, i svega 14 godina.

Moj glas ipak ide na tvoj skuter od 50 kubika, bar još godinu dana, pa onda da pazaris pulser, polako se vozikaš na njemu, a utom će doći i vreme za polaganje.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

CTX će mu teško trošiti ispod 4 litre. Generalna nije baš ni jeftina,tako da tu samo treba tražiti da je stanje perfektno.( čitaj 500€ u oglasima). Većinom ako su radjeni i hilznovani imaju klip 48. To je već mnogo za njega. Možda sa CTX-ovim prenosom i da,ali ako je e90 nije za njega.

ATX je mama. Ima 50 kubika,2,2 KS i troši 2l. Max speed 50km/h,ali ide uz banderu. Medjutim kao takav brzo dosadi. Ali ako stavi termo grupa od BT,baci onaj gadni auspuh i stavi rezonu za male pare ga diže na 5 konja,trosice do 3 litre i ići će oko 80 km/h. Elektronsko paljenje poželjno.

Generalna duplo jeftinija nego na CTX-u.Duplo manje troši. Zadovoljstva koliko hoćeš.

Čak samo da skine original karburator i da stavi od apn-a ili 14--nista se ne budzi. Ide na šraf. I da stavi rezonu ima da ide kao osa... Za 300 Evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja