Jump to content

Moto Zajednica

Imam 14 godina i treba mi neki motor od 125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Dobar dan pre svega ! Vozio sam motore jos kao mali sa 7 godina dobio sam mali kros od 44 ccm , potom Tomos automatik od 50ccm , potom skuter od 50ccm kojeg imam i dan danas .. Mislim da sam dovoljno iskusan da predjem na nesto jace od 50ccm ! Imam 14 godina i 7 godina iskustva na dva tocka ! Zivim u selu gde ponekad dodje policija ! Visina : 164 cm a tezina 50 kg ! Da li znate neki motor od 125 ccm koji bih ja mogao da vozim ? Surfovao sam internetom cisto onako , sve dok nisam naisao na Apriliu rs 125 ccm ona kosta 660 evra ali ja sam uspeo da oborim cenu na 600 evra ! Caletu se odmah svideo taj model i hteo je da mi kupi kad skupim polovinu novca ! Nebi deda bio deda da mi ne da to ! Pa tako da deda pola tata pola i ja jos para za gorivo do mesta gde je motor i za svu bezbedonosnu opremu ! Aprilia rs 125 1994 godiste da li ima neko ovde ko zna nesto o tom modelu ? Mozete i vi da mi preporucite neki motor iskljucivo do 650 evra ! :D Problem je u tome sto je moj otac otisao pre nedelju dana kod svoje sestre tojest moje tetke i poceo temu o meni i tim malo vecim motorima ! Ta porodica ne voli toliko motore a i verovatno se brine za mene ! Tati su napunili glavu da sam jos mali za tu kubikazu ( sto se vecim delom i sam slazem , ali sta cu takav sam , volim pa volim ! ) Od tada cale samo cuti i ne pocinje temu o motorima ! Tu je i jos jedna prepreka : majka ! Majka kao svaka majka : ,, Pasces, povredices se " Jos kad sam joj pokazao sliku motora ona je videla kako izgleda i rekla : ,, Ne dolazis u obzir " ! Ali polako vremenom sve je meksa i meksa tako da cu se te prepreke resiti uz malo vremena ... Ali plasim se caletove tisine ! Sta ako od jednom kaze: ,, Ne moze" ?Njegova je kuca pa samim tim dok sam pod njegovim krovom moram da slusam njegova pravila ! Da li vi imate neko resenja za roditelje da ih ubedim da mi kupe motor od 125ccm ? :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Ti sa 50kg , pe svega 14 godina nisi jos za 125cm. Bolje ti kupi nesto na brzine od 50cc, dokazi mu da znas da vozis pa onda predji na 125cc. 125 je vec nesto ozbiljnije , a ti imas samo 14 godina, i jos nemas ni uslova za A1. A ta prica da policija ne dolazi u selo to su corava posla. Ne daj boze da te uhvate ode ti cale na robiju, zato vezbaj jos , pa polazi za A1 i onda kupi 125cc ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Razmisljaj o modelu od 50ccm ide mnogo brze od skutera! E sad ne znam koliko ces problema imati sa njegovom tezinom jer ima preko 100kg. rs125 je pre ozbiljan motor za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Aprillia rs 50 ili Yamaha tzr 50 ako volis zujalice. To je za tebe idealno, iako ne znam da li mozes sa 14 da polazes i za to, ali mislim da mozes . Zakoni se stalno menjaju ne moze covek da ih pohvata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Dobrodosao na forum, evo iznad lepih saveta, jednom prilikom sam i probao apriliju rs 50, kit na 80 kubika, nisu mogli da me nadju na parkingu, kod interexa, nestao sam brzinom magle, sto znaci da bi trebalo da probas prvo neki motor od 50-80 kubika, sa brzinama, pa vidi da li je to brzo, za godine i tezinu mislim da yamaha dt 50-80 kubika aprilija rs 50, mozda ako nadjes hondu mtx80, moj prvi motor 1moto3.gif bices veoma zadovoljan deckic tim modelima, ipak rs je jedan od najbrzih u klasi i od 50 i od 125 kubika, a i manje traju od japanaca... dosta su brzi za neiskusnog vozaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Za "am" (nekadasnji PSP) i "a1" kategoriju stices pravo da polazes tek sa navrsenih 16 godina. Znaci ne mozes da polazes ni za 50ccm3.

 

aprilia rs50 i yamaha tzr50 sa 50ccm3 mogu da razviju brzinu i do 100 km/h i imaju dovoljno snage (pogotovo kada vuku 50kg.)

Cak ni 70/80ccm3 ti ne trebaju. Kada probas bices zadovoljan. Za 125 ima vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pozdrav!

 

Zabrinost ukucana je apsolutno opravdana.

 

Tvoj izbor, Aprilia RS125 je najbolji 125 ikada napravljen. Oduvek sam bio zadivljen tim motociklom, cak i danas iako sam prosao tinejdzerske dane.

 

Radi se o vrlo laganom motociklu (oko 130kg) sa fantasticnim oslanjanjem i kocnicama. Kako sve to funkcionise u paketu moze da posrami i "ozbiljnije sprave".

 

Jadac je u tome sto otvorena verzija ima 33ks. Odnos snage/tezine mu je fantastican, zajedno sa odlicnim voznim karakteristikima moze bez problema da se nosi sa vecim motociklima po krivinama i tesnacima.

 

Hocu da ti kazem pre svega da je RS125 cesto neozbiljno shvacen uprkos voznim karakteristikama a nikako se ne moze smatrati kao igrackom za klince. Radi se o ozbiljnom motoricu, za koji licno mislim da nisi dovoljno stasao.

 

Inace, RS125 u Italiji zovu decoubica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Dobar dan pre svega ! Vozio sam motore jos kao mali sa 7 godina dobio sam mali kros od 44 ccm , potom Tomos automatik od 50ccm , potom skuter od 50ccm kojeg imam i dan danas .. Mislim da sam dovoljno iskusan da predjem na nesto jace od 50ccm ! Imam 14 godina i 7 godina iskustva na dva tocka ! Zivim u selu gde ponekad dodje policija ! Visina : 164 cm a tezina 50 kg ! Da li znate neki motor od 125 ccm koji bih ja mogao da vozim ? Surfovao sam internetom cisto onako , sve dok nisam naisao na Apriliu rs 125 ccm ona kosta 660 evra ali ja sam uspeo da oborim cenu na 600 evra ! Caletu se odmah svideo taj model i hteo je da mi kupi kad skupim polovinu novca ! Nebi deda bio deda da mi ne da to ! Pa tako da deda pola tata pola i ja jos para za gorivo do mesta gde je motor i za svu bezbedonosnu opremu ! Aprilia rs 125 1994 godiste da li ima neko ovde ko zna nesto o tom modelu ? Mozete i vi da mi preporucite neki motor iskljucivo do 650 evra ! :D Problem je u tome sto je moj otac otisao pre nedelju dana kod svoje sestre tojest moje tetke i poceo temu o meni i tim malo vecim motorima ! Ta porodica ne voli toliko motore a i verovatno se brine za mene ! Tati su napunili glavu da sam jos mali za tu kubikazu ( sto se vecim delom i sam slazem , ali sta cu takav sam , volim pa volim ! ) Od tada cale samo cuti i ne pocinje temu o motorima ! Tu je i jos jedna prepreka : majka ! Majka kao svaka majka : ,, Pasces, povredices se " Jos kad sam joj pokazao sliku motora ona je videla kako izgleda i rekla : ,, Ne dolazis u obzir " ! Ali polako vremenom sve je meksa i meksa tako da cu se te prepreke resiti uz malo vremena ... Ali plasim se caletove tisine ! Sta ako od jednom kaze: ,, Ne moze" ?Njegova je kuca pa samim tim dok sam pod njegovim krovom moram da slusam njegova pravila ! Da li vi imate neko resenja za roditelje da ih ubedim da mi kupe motor od 125ccm ? :)

 

Ja sam ovde izvristao :lol: U koju kafanu svracaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Ostani ti na tom skuteru jos 2 godine max , pa onda na 50cc zujalicu pa tek onda pocni da razmisljas o 125cc. Ni Tzr 50cc ni malo nije naivan motor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Ostani ti na tom skuteru jos 2 godine max , pa onda na 50cc zujalicu pa tek onda pocni da razmisljas o 125cc. Ni Tzr 50cc ni malo nije naivan motor ;)

 

slozio bih se sa tobom.

 

Aprilia nije motocikl u kojeg samo sipas gorivo i vozis, zahtevna je za odrzavanje a i skupa + sto za sumu novca kojom raspolazes ne znam koliko ocuvan primerak mozes da kupis. Lose odrzavane aprilie mogu da postanu nocna mora.

 

Vozi skuter dok ne napunis 16 godina i dok ne polozis. U medjuvremenu skupi jos para i onda kupi rs125 ;)

Ipak je to motor koji voli otvoren put van sela :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Realno ja mislim da treba da je kupis. Kako stoje stvari ti to da odrzavas ne znas i nemas uslova, brzo ce to zavrsiti pokvareno u stali. Pa ces moci samo da je gledas kao tu prvu na internetu.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Dete..Idi jos pi mleka pa za par godina razmisljaj o motoru..Tvoj otac je u pravu..Kazi mu da uzme jednu motku da te urazumi,da ne bude kasno..Jos si ti zelen za 125...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Poveliki skok, posto si nanisanio bas taj specificni 125, koji pored lijepog izgleda ima i otrovne bodlje svuda po sebi. :D

Ako hoces RS, onda mozda ipak bolje 50, s obzirom na tvoje dimenzije i godine.

Bice ti lakse voziti, podici, odrzavati i (ako nedajboze padnes) ozdraviti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја сам од 12 до 15 година возио кроз 80 кубика, и слатко сам се навозао. Углавном је било по њивама и атарским путевима. За тај узраст одличан.

Рано је да се размишља о таквим машинама од 125 кубика.

А не могу да верујем какви се савети све дају детету од 14 година, овде.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Irig
  • Motocikl: Suzuki SV 650N

Koliko ja znam ti cvajtaci od 125 kubika trose 10l...mislim da bi ti za pocetak najbolje legao neki tzr...a kad polozis i skupis jos malo love nesto cetvorotaktno. Ove godine je isla jedna devojka s nama na more sa yzf 125 cetvorotaktnom. Drzali smo tempo oko 90 a njen motor nije presao potrosnju od 2l na 100km :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vozi taj skuter što imaš i stiči iskustvo u vožnji još par godina. Usput nađi neku devojčicu da ti vreme brže prođe ! :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Ljudi ja vas potpuno razumem ! ( pocinjem da shvatam da sam previse zagrizao ) :D

Da pocnem da razmisljam o aprilii rs 50 ccm ? Ali koliko sam shvatio i tu je skupo odrzavanje ! Zato mi preporucite neki motorcic onda od 50 do 80 cmm .. Msm da cu biti prezadovoljan i sa tim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Ja vozim Yamahu tzr 50cc. evo sad sam je upalio i vozio ide kao blesava, pali bez problema, motor za pocetnika je dusu dao, iako si mnogo mlad i imas 50kg , ali mislim da bi se snasao. Bolje ti teraj taj skuter jos godinu dana pa onda sledece sezone kupi neku brzalicu. Sa 14 Godina budu srecan sto i taj skuter imas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Složio bih se sa velikom većinom da ne treba još da gledaš tu famoznu apriliju.

-Kao prvo,po meni je skroz bez veze što sa 14 godina ne možeš da polažeš bar za 50ccm, već moraš da čekaš 16.

A kad već napuniš 16, onda možeš da polažeš i za 125.

Totalno besmisleno, sa druge strane, tim "sprecavaju" da se deca voze na ulicama.

Mada je opšte poznato da svi voze i pre 16, pogotove te več spomenute automatike i skutere.

 

-Kao drugo, po mom mišljenju, sve te 2T trkalice, Aprilija RS, Yamaha TZR,Honda NSR, Suzuki RG i ekipa su po meni ekonomski neisplative.

Potrošnja im je 2-3 puta veća od 4t mašina, mašina sama po sebi je dosta zahtevnija za održavanje, i mnogo kraćeg radnog veka nego 4t mašine.

Naravno ima i svoje prednosti, snaga, ubrzanje, maksimalna brzina. 1hej.gif

I po meni još jedna mana zvuk apn4, kako ga popularno zovu. 1oda.gif

 

 

-Što se tiče preporuke, to je već diskutabilno. 0stabre.gif0zbunjen.gif

Te 50ccm zujalice, bih opet izbegao.

Bolje uzmi neku 4t 125ccm, približnih su preformansi, mnogo su zahvalniji.(pre svega potrošnja, uzimajući u obzir da sipaš od džeparca, mislim da ti je to i te kako bitna stavka) 1zvizduk.gif0namigivanje.gif1aha.gif

Ako si već rešio da uzimaš nešto jače, i da prkosiš zakonu(što radiš i sa tim tvoim skuterom), onda bih ti moja preporuka bila kao što rekoh 125ccm 4T. Uzimajuči u obzir tvoj budžet rekao bih da si ograničen na motore poreklom iz Kine.

Nekoliko modela za koje sam čuo da su ljudi zadovoljni 0namigivanje.gif:

 

 

-Qingqi qm125gy, ili Sprint pulser 125

bb696cffd699_800x600.jpg

 

 

-Qingqi 125 2D (ja ga imam, prezadovoljan, potrošnja 2,5l, lak za vožnju, prešao sa njim oko 6000 prošle sezone, ni štucnuo nije)

IMG_20140625_185208.jpg

a0915a7bb604_800x600.jpg

http://www.polovniau...qingqi-qm125-2d

 

- Keeway Speed 125/150

724070b5c760_800x600.jpg

 

- Sprint Cross XT50

supermoto_01_cross_02.jpg

 

 

 

Ili neki korejanci, (mada oni su malo skuplji, i u startu, a i za održavanje, a samim tim su i za nijansu hvalitetniji):

 

-Hyosung comet 125

hyosung_gt_125_2006_1_lgw.jpg

-Kymco Quannon 125

1fc1f7f1e732_800x600.jpg

To je samo moje mišljenje, što ne znači da sam u pravu. 1oda.gif

Nadam se da sam pomogao.

Srećno, i javi šta si uradio. 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Hvala ti puno ti si jedini covek koji me razume koliko toliko ! Jako mi se svidjaju ti motori i ako su iz kine ! Ja ne mogu da objasnim nikom da je po zakonu nebitno da li vozis 50 ccm ili 1800ccm sa ovim godinama (naravno ne racunajmo nesrece) ! Koliko sam cuo jos pre su deca sa 14 mogla da polazu za 50ccm ! Ali sada ne ( sto me jako ljuti ) .. Jel mozes da mi kazes nesto o ovim kinezima koliko su delovi za njih i da li mogu da ih nabavljam lako ? Kako idu ? kako vucu ? Shvatio sam da 2tk masine su mnogo jake za moj uzrast ! Ali cuo sam da 4tk mnogo zahvalnije ! Pa ako nesto znas o tome molim te mi reci ! :D !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ма вучу они добро, али не могу да повучу као 2т. :D

 

Мој ти је савет, ако волиш да возиш, желиш, к'о што кажеш живиш на селу узмеш неки крос и возаш се по њивама. Што ми рекао један човек "ма и ако вози, боље нек вози тамо, нема саобраћаја, и ако падне, пашће на земљу, блато, траву, неће у ударити у бандеру, банкину, неће га ударити ауто". Са те стране и родитељи би мање бринули.

 

Ја сам се својевремено сит навозао са Tomos MC 80 Senior.

Фучл крос, 80 кубика 2т, полуаутоматски 3 брзине. А богами могао је и да се залети (за тај узраст).

Колико знам, машина паше 1 на 1 са неке Јамахе.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja