Jump to content

Moto Zajednica

ABS kocnice na motoru...

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Koliko je vazno da motor ima ABS kocnice? Gledam da kupim Yamahu FZ6-N, pa sam video da ima dve verzije, sa i bez ABS kocnica... Razlika u ceni je oko 600 eur, pa me interesuje da li to vredi toliko? Znam da je na autu ABS veoma znacajan, pretpostavljam da je tako i na motoru ali neznam... Jel ima neko iskustva sa ovim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

U dve reci "ZNACE DOSTA" :)

Ali ako rade kako treba.Po kisi i klizavom u 95% slučajeva znače ali po suvom asfaltu umeju nekad da zeznu stvar...Kazu da na Fazeru rade ok, valjda su na FZ iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Odlicna stvar i na motoru ! meni se par puta aktivirao na kisi i poledici, onemogucava nekontrolisano proklizavanje i "bezanje" motora, i sto je naj vaznije, motor je i dalje upravljiv !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Korisna stvar,ali treba znati da i ABS ima svoje granice,preko kojih kad predjes nema te elektronike koje ce da te spase.Motorom ipak upravlja vozac, a ne elektronika.

 

Naravno... To se podrazumeva... Ali dobro je imati sto vise pomagala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Da se malo našalim,ako ne zamjeriš  ;)

 

Čim se neko pita da li to dobro,korisno  ili ne i traži savjet o tome,vjerovatno ima malo iskustva na dva točka.

A to znači da bi trebalo da kupi motor sa ABS kočnicama. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd

Da se malo našalim,ako ne zamjeriš  ;)

 

Čim se neko pita da li to dobro,korisno  ili ne i traži savjet o tome,vjerovatno ima malo iskustva na dva točka.

A to znači da bi trebalo da kupi motor sa ABS kočnicama. ;)

Naravno da ne zameram, ja neznam pa zato i pitam... :) Ja sam i hteo da uzmem motor sa ABS-om, ali sam hteo prvo da proverim da li to stvarno vredi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Kakav maler >:(

Kad sam ja, pre manje od godinu dana, kupovao FZ6 n nije bilo varijante sa ABS-om. U Rodiću su mi ispričali kako je ta verzija samo za američko tržište  ;D  a vidi sad.

Zna li neko, da li je izvodljivo staviti naknadno ABS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: SUZUKI V-STROM 1000 ; honda x8rs

Kad smo kod ABS-a ,ja ga imam ali ne radi mi dobro .Na 7000 obrt. se sam iskljuci i vise se ne ukljucuje sve dok radi motor a kad ga ponovo upalim on proradi sve dok ne dodjem do 7000.  Pa vas molim ako neko ima iskustvo sa ovim neka mi napise nesto o ovom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Kad smo kod ABS-a ,ja ga imam ali ne radi mi dobro .Na 7000 obrt. se sam iskljuci i vise se ne ukljucuje sve dok radi motor a kad ga ponovo upalim on proradi sve dok ne dodjem do 7000.  Pa vas molim ako neko ima iskustvo sa ovim neka mi napise nesto o ovom .

hm,,cudan kvar,abs ne radi na obrtaje,vec na citace sa tockova,,,cinimi se da nije povezan sa obrtajima,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Kad smo kod ABS-a ,ja ga imam ali ne radi mi dobro .Na 7000 obrt. se sam iskljuci i vise se ne ukljucuje sve dok radi motor a kad ga ponovo upalim on proradi sve dok ne dodjem do 7000.  Pa vas molim ako neko ima iskustvo sa ovim neka mi napise nesto o ovom .

 

Hmmm, mislim da je vreme da posetis ovlasceni servis jer se sa kocnicama ne terba igrati...ABS nema nikakve veze sa motorom (agregatom) vec samo sa obrtanjem tocka i u skladu sa tim, koriguje pritisak kojim ti aktiviras kocnicu..moja preporuka je da se uputis kod majstora jer nesto sa elektronikom nije u redu..;) pozz

 

@ Shomy: nemam iskustva da uporedim kako je SA i BEZ ABS-a, ali mislim da je jako korisna stvar! pogotovo u pocetku dok jos ne osetis motor i granice prijanjanja itd..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Kad smo kod ABS-a ,ja ga imam ali ne radi mi dobro .Na 7000 obrt. se sam iskljuci i vise se ne ukljucuje sve dok radi motor a kad ga ponovo upalim on proradi sve dok ne dodjem do 7000.  Pa vas molim ako neko ima iskustvo sa ovim neka mi napise nesto o ovom .

hm,,cudan kvar,abs ne radi na obrtaje,vec na citace sa tockova,,,cinimi se da nije povezan sa obrtajima,,,,,

 

Da,to je taj rad,sa senzorima na tockovima.Moguce da je elektronika nesto pobrljavila...Jer,kad oduzmes kontakt,ABS comp. se resetuje,a na tih famoznih 7k rpm "nesto baci neki" impuls koji ga blokira,tj.ugasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Kad smo kod ABS-a ,ja ga imam ali ne radi mi dobro.

Kako je to moguce?  P ??? ato je Honda to se nikad nekvari, najkvalitetniji motor! :o :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

U dve reci "ZNACE DOSTA" :)

 

A jesi li ti naručio v-stroma sa abs-om?

 

Iz jednostavnih finansijskih razloga NISAM :(

 

Nisam imao dovoljno para da dodam za ABS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: SUZUKI V-STROM 1000 ; honda x8rs

jasno je i meni da je svima cudno zasto se to desava na mojoj HONDI sa ABS-om.

ja vrlo dobro znam na kom principu radi tako da sam siguran da je to do elektronike

a neznam do koje. Isao bih u servis kad bih znao ko bi to mogao da popravi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam imao dilemu oko toga da li da uzimam motor sa abs-om ili bez, ali kad sam saznao da bez abs-a ima samo u plavoj boji  odlucio sam se za model sa abs-om ;D

 

Salu na stranu, iako nisam prekaljeni bajker, mozda cak ni dovoljno iskusan, uspeo sam da za vrlo kratko vreme naucim da cenim abs.

 

Naime prilikom maaaalko ostrijeg kocenja na semaforu  (tj. pesackom prelazu) kada mi je jedna starija gospodja na biciklu izletela na crveno, osetio sam kako mi trza rucica kocnice dok sam prelazio preko bele linije. Gospodja je prosla nekaznjeno (osim uz moje spominjanje njene davno upokojene majke) i zaista mislim da abs sluzi samo za one najkriticnije situacije.

 

Sve u svemu ja mislim da je abs odlicna stvar, i da (ako radi ispravno) njegovo otezavanje motora za nekih 4-5 kg moze da se zanemari u odnosu na kvalitetnu funkciju. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja