Jump to content

Moto Zajednica

Honda CRF450r

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Znacilo bi mi ako neko ima isustva sa ovim motorom za voznju po sumi.

Imam jednu u ponudi a nije mi bas blizu da bih otisao da je probam!

Zanima me da li mu je ogibljenje previse tvrdo za voznju van staze ili moze da prodje.

Ako je neko vozi na off-u zanima me koliko otprilike moze da predje sa jednim rezervoarom.Sa drustvom vozimo duge ture oko 100-150km pa me zanima moram li da nosim gorivo ili ne?

 

Na koliko sati bi na njoj trebalo menjati ulje i da li menjati svaki put i menjacko ulje ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Brutalno jak. Ulje na 10h. Ne znam koje je godiste,neki modeli imaju razdvojeno ulje. Potrosnja zavisi od stila voznje ali svakako sumnjam da neko moze u sumi mnogo da je gasira tako da 100km treba da predjes bez problema. Ogibljenje je ok za amatersku voznju. Sklona kao i svaki 4t full cross pregrevanju kad se negde zaglavis pa je pozeljno ugraditi ventilator. Obrati paznju na stanje klipa, jer 450 vuce kao blesav i da nema karika ali zato bog nemoze da je upali pogotovo zagrejanu ako je losija kompresija. Sve u svemu moze jako dugo da traje ako je u dobrom stanju ali po mom misljenju prejak motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

2008 je godiste ima razdvojeno ulje.Ako je slucajno uzmem planiram da nabavim elektroniku od preko za far i ventilator.

 

Sta bi jos moglo da pokaze stanje masine sem paljenja kada je vruca.

Pusticu da se zagreje u leru sto vise mogu mada je sada hladno trebace joj vremena verovatno.

 

Ima li ona odusak kao iber crevo da li znaci da bacim tu pogled da li mozda duva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5236 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sve crf450 imaju razdvojena ulja.

Po savjetu slovenaca ulje mjenjam na 5-6 potrosenih rezervoara.

 

Ulje u mjenjacu mjenjas na svako drugo u masini .

Stanje motora otprilike mozes jedino da naslutis, po dimu ako baca na auspuh ili po zvukovima iz masine.

Kad nece vruca da pali je uglavnom do zazora na ventilima tj. nestane zazora na usisu i nema dobar vakum.

Rezervoar je 7litara i moze da se vozi dosta. Ako ces voziti livadom mozes precu tu km sto si pitao a ako ces bas po sumi prva druga racunaj jos 4l max za cijeli dan patnje.

Ogibljenje jeste tvrdje kao na svakom full cross motoru ali se da omeksati na samom podesavanju, ali onda hoce zapeti pri jakom doskoku.

Ljeti po blatu i preko balvana se hoce ugrijati kad se u mjestu haka ali ventilator i mini baterija u airbox rjesava.

Odlican motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Kao sto braco rece dovoljno ti je akumulator i ventilator, pun akumulator je sasvim dovoljan za dan a nekad vise voznje jer ga palis samo kad je kriticno. Posle ga u garazi napunis na punjac. Ako hoces i far e tu vec ide malo veca operacija, potrebno ti je kompletno paljenje i sto sta uz njega, verovatno od crf450x sto moze da bude poskupo. Ja sam naveo da vruc nece da pali jer smo imali taj problem. Motor je leteo kroz sumu ali kad se ugasi sledilo je pola sata kurblanja, guranje,slepanje...razlog je bio bedna kompresija, tako da je taj problem resen novim klipom i karikama. Naravno stelovanje ventila i kontrola se podrazumeva. 10 Radni sati je neka optimala za zamenu ulja, i mnogima se desavalo da bas posle tog vremena motor pocne da troskari staro ulje. Naravno kao i vecina stvari i to zavisi od.nacina voznje. Pro vozaci menjaju i na 5h ,a nekom je i posle 10h ulje kao novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Mada moj savet je za sve ljude ispod 100kg ipak 250 4t. Sasvim dovoljno snage, prasta neke greske i duplo manja potrosnja.

 

Ispada da je za mene idealna 250 ica ...to o potrosnji je vrlo bitno kad idem na duze ture a i meni ne treba neka esktremna snaga .....jedino sto me malo zabrinjava da le ce moci da izgura na dugackim i strmim uzbrdicama tipa Rtanj i sl...jer bi je namenski zbog toga i uzeo s tim sto xt 600 ne bi prodavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ja jos nisam upoznao vozaca kojem je 250ccm slaba i da je izvukao max iz nje. Manite se ribolovacki prica ,250 4t ima ozbiljnu snagu samo sto mnogi svoje ne znanje voznje kompezuju jacim motorom. Vec sam pominjao drugara koji ima yz250f. Motor isao na erzberg i na prologu imao bolje vreme od mnogih 450. U voznje je isao svuda gde i mi sa 250 2t i 450 4t i nikad se nije dovelo u pitanje da li ce negde izaci jer ima slabiji motor. A gorivo zaboravimo kad naspemo. Na moji 5 on potrosi 2l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5236 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja se ne bi ponavljao mada mislim da sam već pisao.

Gledao sam hrvate koji su vozili erzberg.Nidje veze.Imaju para i dobre motore i od trojice jedan zna.

Crf250 ima snage u režimu prva druga, a sve preko je crkotina.Na brzini 50 i vise ako si naletio na kanal od telekoma racunaj da si u njemu.

Kad se vozi nekim srednjim tempom kao na videu 250potrosi vise od 450.

Kod mene ima 10 450ica i dvije 250ke i vozimo pet godina, hocu reci nije šuplja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Imao sam crf 250, i nisam bio zadovoljan za hard enduro voznje. Da bi ikako mogla da forsira velike uzbrdice, morao sam da skratim prenos. Tad je bila non stop na punom gasu i trosila je. Sa dugim, fabrickim prenosom ide odlicno, ali tad nije za sumu. A bogami i sa kratkim, nije bila za zajebane uspone, pogotovo iz mesta. Inace lagan i odlican motor, za ono sto je namenjena. Kad su dobro nastelovani ventili, pali odlicno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja jos nisam upoznao vozaca kojem je 250ccm slaba i da je izvukao max iz nje. Manite se ribolovacki prica ,250 4t ima ozbiljnu snagu samo sto mnogi svoje ne znanje voznje kompezuju jacim motorom. Vec sam pominjao drugara koji ima yz250f. Motor isao na erzberg i na prologu imao bolje vreme od mnogih 450. U voznje je isao svuda gde i mi sa 250 2t i 450 4t i nikad se nije dovelo u pitanje da li ce negde izaci jer ima slabiji motor. A gorivo zaboravimo kad naspemo. Na moji 5 on potrosi 2l

Probao sam skoro sve od enduro i hard enduro motora cetri i dva takta ali 250 cevorotaktnu nisam jer se ne voze sa mnom tj ima jedna kx 250 ali decko je vozi na kros stazi a glupo mi da mu trazim da idem u sumu sa njom a njega ne zanima enduro voznja.....tako da dok ne probam ne mogu da resim ali onako na nevidjeno reko bih da mogu da imam problem na dugackim i strmim usponima. Uzimam Rtanj za reper jer je meni to bila najteza voznja a tada su sa mnom bila jos nekoliko motora .....najlakse su izasle wr 400 i haski 410....gs 620 je takodje iso bez problema....najveci problem je imao suzuki 125 ts jer jednostavno nije mogao da krene bez zaleta ....a zaleta nema ja sa xt 600 sam kretao iz koje oces pozicije ali mene je jebo drugi problem tezina motora i nizak klirens. .Ne kazem da ne bi neki ozbiljni kroz vozac izleteo na gore ko iz sale ali ja sam daleko od te klase te u tom smislu si ti u pravu da moram svoje neznanje da kompenzujem snagom motora i ne vidim nista lose u tome.....mozda cak i gs 620 ili husaberg 650 bi za mene bili najbolja opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Kod mene su sve planine Divcibare i Ravna gora su na 30km od mene.

Leti kada je duzi dan pravimo duge ture do Povlena,Medvednika i par puta do Morave kod Cacka.

Sve je to 70% posto ozbiljnih uspona i tesko prohodnih sumskih puteva.

Ostalih 30% se vozi makadamskim putevima do odredista i tada obicno drzimo veoma brz tempo.

Razmisljao sam i o 2504t ali se plasim da ce pre riknuti jer nju ipak mogu da zavrnem po gasu i da je opteretim na uzbrdici dok 450 uvek ima snage.Kako vidim na netu razlika u tezini izmedju 250 i 450 i nije velika oko 10 max 20kg. Ja sam tezak oko 94kg a do sada sam se borio sa TT-om pa racunam da cu uspeti i sa 450-kom :moto3:

 

Braco ima li crf neki specifican zvuk koji pokazuje da je masina losija ili mislis na lupkanje na velikoj i maloj pesnici kao kod svih 4t motora?

Takodje da li hoce crf kada je vruc da baci neki dim kada je zavrnes u mestu ili u voznji ili ne bi smela nista da pokaze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Pa to je nekih 100km terenske voznje ako to ne moze da podnese bolje da je ne uzimam.Gavro ne mislim da je 250 preslaba ali se plasim da ce krace trajati od 450.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5236 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Braco ima li crf neki specifican zvuk koji pokazuje da je masina losija ili mislis na lupkanje na velikoj i maloj pesnici kao kod svih 4t motora?

Takodje da li hoce crf kada je vruc da baci neki dim kada je zavrnes u mestu ili u voznji ili ne bi smela nista da pokaze?

 

Pa u principu kao i svaki drugi motor, kad je Ok nema nista ni da zvoni ni da zveci osim sto im je fabricka korpa kvacila aluminijum pa lamele hoce utisnuti mjesta udara i onda ne raskvacuje idealno i osjeti se kao neki zub da ima prilikom stiskanja kvacila a nova nije nimalo jeftina.

Moze da se sanira ravnanjem tih djelova ali tada lamele dobijaju mali zazor i odatle pocinju neki sitni zvukovi a isto tako na korpi na mjestu gdje nalijezu iglicasti lezajevi zna dobiti luft.

To je tipican kvar vezan za ovaj motor. Dimova nema kad je zdrav a hoce baciti crn dim ako se ne cisti vazdusni filter ili ako ventili nisu ok.

Dekompresor je na bregastoj i automatski je tj. iskljucuje se na osnovu centrifugalne sile tako da je prilicno tesko skontati kompresiju na samu kurblu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Taj zvuk koji pravi kvacilo kada nije ok da li se cuje i kada se kvacilo stisne ili kada je otpusteno?Imao sam skoro isti kvar na tt-u kod mene je bio lezaj u pitanju i zvuk je nestajao kada je kvacilo povuceno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5236 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Onaj prvi slucaj kad ima luft izmedju lamela i korpe se pojaca kada stisnes kvacilo ali ne nesto pretjerano a ovaj drugi kad dobije na iglicastom lezaju se cuje uvjek jer se komplet korpa i lamele drze na tom lezaju a dekl kvacila je par milimetara udaljen od njih i onda korpa pocne da ce ekscentrino valja i dohvaca deklo pa ga skoro proglodje ako se na vrijeme ne sredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav,imam jedan problem honda crf 450 2008g hladna nece paliti ustvari nekad upali a nekad malo fali da upali i svjecicu zalije i ne pli vise uzmem svjecicu van obrisem malo par puta na prazno stisnem kurblu i vratim i upali ,zanima me dal je neko imao taj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja