Jump to content

Moto Zajednica

Stigao mi set za 1340ccm! Drugi deo.

Recommended Posts

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS
Razgovarao sam sa tobom ali ti se nisam predstavio zbog nekih drugih razloga.

Motor ti stvarno radi kao traktor ako ne i gore ali brzo slaze.

Mada kad si krenuo to je vise pucalo nego sto je slagalo i oladi te Thunderrace.

 

:?: Ne razumem sta si rekao u ovom postu...

 

Moje licno misljenje je da ja ne bi seo na motor koji ima toliko snage ni u ludilu. Gledali smo trku ovako :shock: :shock: :shock:

Mada se ne razumem u ovakve motore, ali je motor stvarno dosta dobro radio na prikolici. Jbg, shit happens, bas sam navijao za tebe drag.

 

P.S. Ne treba odustati, vec si previse vremena i truda ulozio u ovaj motor, verujem da ces na kraju videti rezultate. Ja mislim da si nestrpljiv, i ne testiras dovoljno svaku promenu.Veruj mi , ja znam da nista nema od zurbe. Znaci, samo polako i sve proveriti 5 puta pre upotrebe.

Pozdrav!

 

P.S.2 Kritike su iskljucivo dobronamerne, nemoj ni slucajno da se ljutis! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Razgovarao sam sa tobom ali ti se nisam predstavio zbog nekih drugih razloga.

Motor ti stvarno radi kao traktor ako ne i gore ali brzo slaze.

Mada kad si krenuo to je vise pucalo nego sto je slagalo i oladi te Thunderrace.

 

:?: Ne razumem sta si rekao u ovom postu...

 

:roll:

Ovo nerazumem ni ja' date=' sta je hteo Brka?[/b'] Ja mislim da nisam dirao nikoga, i na svakom pitanju dao sam i odgovor kolko sam mogao. A dobro, nekome ne svida sta radim, kako pricam ili kako pisem. Na susret 1 covek je bio tamo ko malo zajebavao samnom :( , ali dobro, sigurno vise pivo je pio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Jedom prilikom si rekao da ti motor radi na leru kao traktor pa sam to povezao i potvrdio.

Medjutim, pre starta kad si ga navrteo na nekih 8 000rpm bas je rezao.

 

Mislim da sada ne bi trebao da odustanes kad si vec toliko vremena, truda i rada ulozio u njega. Slazem se sa Joshepom sto se tice testiranja rada motora. Nestrpljiv si da ga puknes do kraja i zato dok ga namestas zaboravis nesto.

Da sam na tvom mestu verovatno ne bi odustajao jer si vrlo blizu kraju.

Posle treba da sredis samo estetski izgled motora, npr. da stavis neki trkacki oklop ili tako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Drag,neznam tvoju situaciju,ali stvarno bi mi bilo žao da odustaneš od projekta jer malo je ljudi kao ti koji toliko para i živaca mogu da ulože u motor.

Veæina bi ih otišla i kupila novi motor,zato probaj nešto izmislit i drži se jer ako odustaneš,bit æe nas još manje koji volimo da turpijmo po motorima.

:fcab:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Drag' date='neznam tvoju situaciju,ali stvarno bi mi bilo žao da odustaneš od projekta jer malo je ljudi kao ti koji toliko para i živaca mogu da ulože u motor.

Veæina bi ih otišla i kupila novi motor,zato probaj nešto izmislit i drži se jer ako odustaneš,bit æe nas još manje koji volimo da turpijmo po motorima.

:fcab:[/quote']

Vec nemam zivce, da nadem problema. I jos juce kad su javili iz Sl.Brodu, da ne smem da trkam... Ali pre 2 nedelja su rekli da mogu. Rekao sam njima, da idem bez nitro. Ni onda, ne mogu- rekli su. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Zašto nemožeš bez nitra???? :shock:

Šta onda mogu samo standardni motori ????????

A što se tièe živaca,znam kako je to jer kad sam uštelavao turbo isto sam veæ bio lud,ali to èime se mi bavimo to su igre bez granica i treba puno znanja, rada i sikustva da bi se nešto napravilo.

Problem je na ovim prostorima je u tome što veæina nas nema para pa i ozbiljan tunning je rijetkost što za posljedicu ima to da nemaš sa kime da razmjeniš iskustva,a samim time da sebi i drugima skratiš muke.

Ja sam nešto pisao o ugradnji turba na Hr forumu i to baš iz razloga da onaj tko æe sljedeæi to da radi da nemora da prolazi sve ono što sam je prolazio.

Stari drži se i NI SLUÈAJNO NE ODUSTAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Znam,ali možda proðeš.

Jesi razmišljao o tome da staviš na motor injection od npr. GSXR 1000 ili nekog sliènog motora???

Mislim da bi pomoæu dobre opreme mogao dosta napravit jer staviš Lamda sondu u auspuh i možeš puno preciznije poštelat odnos gorivo - zrak !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Znam' date='ali možda proðeš.

Jesi razmišljao o tome da staviš na motor injection od npr. GSXR 1000 ili nekog sliènog motora???

Mislim da bi pomoæu dobre opreme mogao dosta napravit jer staviš Lamda sondu u auspuh i možeš puno preciznije poštelat odnos gorivo - zrak !!![/quote']

Ne, ja tako ne igram.

Razmislio sam, od hajabusa ili gsx 1400. Ali vec nemam lova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Tako je i meni,ja sam isto malo napravio pauzu baš iz financijskih razloga.

Uglavno,turbina stoji u garaži i èeka bolja vremena pa da skoèi na Hayabusu !

Bit æe bolje, bar tako kažu,samo što niko ne spominje kada !!! :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Ponedeljak nosim motor na meranje snagu i ustelovati karburator. Ovog karburatora (mikuni rs40) ja vec neznam kako treba stelovati. :oops: Moram da vratim diplomu ( motomehanicar) :oops: Jedva cekam, da vidim koliko snaga ima kad je sve dobro. U Budimpes nosim kod Kalivoda.

 

Ovakav masina ima:

 

qZllS_introduction12504ag.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Drag is back in business!!! :D

 

 

Drago mi je sto nisi odustao. I nemoj, vidis da imas (bar moralnu) podrsku foruma, i znas da ljudi navijaju za tebe. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Evo stigao sam kuci. Na zalost nema diagram :cry: Necete verovati, nije mu radio printer :!: :evil:

Ali evo najvazni podaci:

227,5 ks na 11500 obrtaja (bez nitro, sa nitrom nismo probali)

140 Nm na 5000 obrtaja. :!:

I jos primetili smo da od 10000 obrtaja nesto nije dobro. Tako izgleda da bombine je slab za toliko veliko kompresije (16 bar, ulicne motori imaju 12 bar, dizelasi krenu od 20 bar). Znaci moram da trazim neki jace bombine. :cry: (opet nesto)

Pre kad krenio sam, pitao sam Kalivodu, da li stavim top za dragster ili neki kojim radi malo tise. On je rekao da stavim trkacki top. Vec kad 4. put merilismo, dosao neki gospoda, i poceo galamiti. Ne znam zasto :?: :?: :oops:

Znaci jos nisam ni probao. Probacu sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Evo stigao sam kuci. Na zalost nema diagram :cry: Necete verovati' date=' nije mu radio printer :!: :evil:

Ali evo najvazni podaci:

227,5 ks na 11500 obrtaja (bez nitro, sa nitrom nismo probali)

140 Nm na 5000 obrtaja. :!:

I jos primetili smo da od 10000 obrtaja nesto nije dobro. Tako izgleda da bombine je slab za toliko veliko kompresije (16 bar, ulicne motori imaju 12 bar, dizelasi krenu od 20 bar). Znaci moram da trazim neki jace bombine. :cry: (opet nesto)

Pre kad krenio sam, pitao sam Kalivodu, da li stavim top za dragster ili neki kojim radi malo tise. On je rekao da stavim trkacki top. Vec kad 4. put merilismo, dosao neki gospoda, i poceo galamiti. Ne znam zasto :?: :?: :oops:

Znaci jos nisam ni probao. Probacu sutra.[/quote']

Svaka èast na snazi,jedino me malo buni ovaj moment od 140 Nm.,jer mi se èini da na toliku snagu bi trebao biti nešto veæi moment ????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Evo stigao sam kuci. Na zalost nema diagram :cry: Necete verovati' date=' nije mu radio printer :!: :evil:

Ali evo najvazni podaci:

227,5 ks na 11500 obrtaja (bez nitro, sa nitrom nismo probali)

140 Nm na 5000 obrtaja. :!:

I jos primetili smo da od 10000 obrtaja nesto nije dobro. Tako izgleda da bombine je slab za toliko veliko kompresije (16 bar, ulicne motori imaju 12 bar, dizelasi krenu od 20 bar). Znaci moram da trazim neki jace bombine. :cry: (opet nesto)

Pre kad krenio sam, pitao sam Kalivodu, da li stavim top za dragster ili neki kojim radi malo tise. On je rekao da stavim trkacki top. Vec kad 4. put merilismo, dosao neki gospoda, i poceo galamiti. Ne znam zasto :?: :?: :oops:

Znaci jos nisam ni probao. Probacu sutra.[/quote']

Svaka èast na snazi,jedino me malo buni ovaj moment od 140 Nm.,jer mi se èini da na toliku snagu bi trebao biti nešto veæi moment ????????

Da, ali ja hteo sam da bude vecije ks a manje moment. Bio je i ovakav: 201 ks i 155 Nm :!:

Ja sam rekao da pravimo veci konja i manje moment.

Neces verovati cim smo napravili!

Levak smo stavili na karburator. Od duzina zavisi moment i ks. Kad stavilismo duzije, nego na sliku, onda smo dobili ovaj podaci: 201 ks i 155 Nm. Duzije bio oko 2 cm.

UPDEY_kp0490fa.th.jpg

 

Inace skoro bio je sve dobro. Kad sam stigao, odmah stavilismo na meranje. Posle meranje majstor gledao je podaci na kompjuter, i posle 2 minuta kaze meni da ovde fali levak. Doneo je, stavio je i skoro bio je dobar. A ja kolko vreme sam zajebavao :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja