Jump to content

Moto Zajednica

Stigao mi set za 1340ccm! Drugi deo.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Na drugi forum sam poceo ovaj topick, ali ovde cu pisati dalje. Sigurno puno ljudi iz foruma ne zna, da imam GSX-R 1100. Vec preradio sam na 1216 ccm, Yoshimura breg, devil komplet sistem, prerad glava, carillo klipnjaca, mikuni rs 40 karburator, K&N dupli oval filter za vazduh, MRE cnrifugalne kvacilo, itd.....

Ali po sto stalno idem na trk ubrzanje na 402 m, nije imao dosta snaga. Bio je 190 ks na zadnjak. Sad kupio sam set 1340 ccm, i 60 ks nitro. Ovako trebalo bi da ima 220 + 60 nitro = 280 ks

Vec pisao sam, da stavio sam set, i upalio sam motor. Tako lepo je radio, kao "Honda". Osim menjaca sve je novo unutra. Cekao sam da radi malo, i probao sam da kako primi gas. Tako brzo primi, da uplasio sam. Jako mi je svidao. Posle ovoga za nekoliko sekundi, poceo je da dimi sivo boje. Odmah znao sam da nesto nije uredu. Mislio sam, da nisam dobro zategao sarafova za glavu. Skinio sam dekni i umesto 40 Nm, zategnio sam 45 Nm. Fabricki ide od 35 do 40 Nm. Opet upalim i opet dimi. Ja jos mislim, da zato dimi, jer ima ulje u auspuh. Za nekoliko minuta vec poceo da curi ulje iz auspuh. Drugi dan skinio sam glavu. Kod original blok treba staviti 6 semering izmedu blok i glavu. Kod Wiseko bloka to nije bio normalno da stavim. Ali probam. Upalim opet, i ne dimi. Ah super. Nek zagrije malo i vidim sta radi 220 ks. Ali za nekoliko sekund opet poceo da dimi. Glava opet dole, i vidim da od semeringa nije ostao nista od toplote. Komsija perfekt prica englesku, pa zvao sam da dolazi kod mene i da zovemo fabriku Wiseco. Zvalismo i za posle 10 minuta saznali smo, da taj semering ne treba unutra. Nema sta, sigurno treba poravnati glava. Gledam, pa merim, pa opet gledam i tako vidim da ne treba za poravnjanje. Drug mi dosao na pivo, i sedi pored motora i gleda cilindar. Pa pita me:

-Jel hizne treba da bude malo nize od bloka?

-Ma sta pricas. To mora da bude ravno. Cubi (iz Novog Sada) je stavio unutra hizne i posle poravnio.-ja na njegov pitanja.

Idem i da pogledam, i stvarno tako je kako mi drug rekao. Hizne usao u bloku jos 0.2 mm.

Nema sta skinem i cilindar. Drugi dan u 8 sati vec bio sam kod Cubi. Ima tamo neki "covek" (ali nije covek) zove se Bela. Kazem da sigurno kad su stavili hizne u bloku nisu presovali kad je ohladio. Keze on da to nisam rekao i stvarno nisu presovali, samo poravnali su. Kazem ja, da vi ovde imate masinu za to, napravite i idem kuci. Ali oni nemaju tako malo masinu za presovanje, ne smeju da to uradu, jer lomice bloka. Pa kazem ja da nek nadite neki malo rucno hidraulicno autodizalice, pa sa tom mozete da stisnite lepo. Ma sad on odakle nabavi sad dizalice? Uzeo sam blok pa kuci. Kuci napravio sam ja. Jos usao unutra 0.1 mm pa posle odneo sam za poravnjanje ovde u moj grad. Drugi dan bio je gotovo, pa hteo sam da sastavim. Napravio sam od lima okolo karike da stiti, dok stavim blok. Ali kad hteo sam pomeriti srednje klipovi, lomio sam druge karike. :cry:

Sad sam narucio iz amerike garnitura, ali na zalost, jos nije stigao. Sad imam vreme, da stavim nitro.

:cry: :cry: :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Citao sam i ranije neke prituzbe uglavnom na nestrucne radnike kod Cubi-ja. Slicna stvar i u Beogradu sa MR-om. Steta sto si polomio kariku. Srecno i izvestavaj nas kako napreduje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Svaka cast, Drag. Mislim da nema puno ljudi kod nas koji su toliko posveceni motoru i povecavanju snage.... Drzim ti palceve! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Samo polako. Mnogo vremena je proslo od kad si poceo da ga sredjujes ali slatki kraj je sve blizi i blizi a onda na stazu i PUN GAS!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Drzim ti palceve. To bi trebalo da radi 1/4 milje za 8' date='xx sekundi. Samo uradi 60ft oko 1,5 i ne moze ti niko nista.[/quote']

Voleo bi da bude 8.xx :D I do sad na 60 ft imam dobro vreme. Rekord mi je 1.56 sec.

Inace izracunao sam da najbolje vreme sa 280 ks i 300 kg moze da bude 8.75 :!: Ali meni dosta i 8.85 :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
Ali meni dosta i 8.85

A cime se zaustavljas, padobranom? :lol:

Jel moze neko da izracuna kolika tu G sila deluje na vozaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ja cu otprilike, bez racunice. izlazna brzina 250-260km/h, a G sila oko 1G (zamisli kad svom snagom legnes na kocnice, pa malo vise od toga, ali u suprotnom smeru :D ).

Kod Top Fuel auto dragstera, koji 1/4 milje prelaze za manje od 5 sekundi, izlazna brzina prelazi 500km/h, G sila ubrzanja je ~6g, a kada otvore padobran imaju G silu od 5G. Posto su te sile suprotnih smerova, prolaze kroz promenu od 11G, sto je zaista zastrasujuca sila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Po sto jos nemam karike (ali danas treba da stize), imao sam dosta vreme da stavim i nitro. Pa stavio sam. Mislio sam da zavrsicu za kratko vreme, pa bogami nije tako jednostavno. Ima oko 26 kabel, pa mikroprekidac na karburator, glavni prekidac na instrument itd....

U garazu imam jedan zid gde nemam nista. Pa sin me je pitao, da li sme da crta nesto, sa drugom. Pustio sam njima.

 

NJILe_kp0214hq.th.jpg

Ovo su napravili, ali sin mi skoro nista nije radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Juce u 12:30 stigao je karike. U 21:00 upalio sam i sad tako izgleda da bice dobro. Ali na zalost nitro nisam mogao da stavim. Ali ja mislim da bice bolje bez nitro, dok ne ustelujem tacno karburator. Kad sve ok. ovako, onda stavicu i nitro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Danas probao sam motor. Ide ko metak. Nisam dobro pisao, isao je. Opet poceo je da curi ulje iz auspuh. :cry: Skinio sam glavu, izbacio sam dihtung sto je poslao Wiseco, i od original sam napravio. Sad motiram. Skoro je gotovo, ali poceo je kisa opet. Tako izgleda, da danas necu da probam. :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
E bas se ti namuci.

Bas tako :(

Ali danas probao sam, bez nitro. Tako izgleda, da original dihtungom bice dobro. Ali sad dosao 2. problema. Posto ovaj motor nema pumpa za benzin, nije dobio dovojno benzin. Posle kad stavio sam bio je dobar. I jos nesto, tako izgleda da original akumlator ne daje dovojno snaga (novo je). Mislim, da zbog veliki kompresije (tako sam izracunao da je 14,5:1). Bogami jedan vuce druga problema. :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Tako izgleda, da jos nije kraj problema :!: :cry:

Nije bio problema sa akimlatorom, nego prepaljenje bio veliko. Skinio sam 5 stepen, i posle bio je dobar. Vozio sam oko 20 km, posle toga jedanput stao, kao kad izvadis kljuc. Posle 5 min nasao sam problema, 1 kabel izasao iz mesto. Namestio sam i idem dalje. Odem kod drugara, da pogleda. Izlazi gleda, slusa i kaze da jako lepo radi. Popusio sam cigaru i hteo sam da idem kuci. Upalim motor povucem kvacilo, i nista. Kao da nema ulje unutra. Gurao sam unutra skinio sam dekni od kvacilo i vidim da sraf od korpe odvrnio. Da zaboravio sam da zategnem dosta jako (140-160 Nm). "Namestim" sve nazad i kako vucem sarafa jedan put puknio nesto. Opet rasklapim pa vidim da nisam namestio dobro korpu i lomio je 2 zuba na zubcaniku, koji je iza korpe. Ovo vrti pumpu za ulje. Dobro imam kuci drugi. Ali nigde ne mogu da nadem taj dva zuba koji sam lomio. Pustim vec ulje, da vise vidim. Super posle 40 min nasao sam. Vratim cep za ulje, ulje unutra, korpa nazad i stavim sarafa na korpu. Samo hteo sam, jer nema navoj :cry: Dobro nije veliko problema, imam kuci drugi. Stavio sam taj i dosao sam kuci bez problema.

Sad je dobro, ali STA MOZE JOS :!: :?: :!: :?: :!:

Nedelju imam trk, videcemo kako cu zavrsiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Drag, imam utisak da si nestrpljiv kada radis. Jedva cekas da probas i onda zaboravis da zategnes sraf. Uvek kada uradis deo posla, proveri sta si uradio. Duze traje, ali na kraju si ipak ustedeo vreme i srecan si, jer nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja