Jump to content

Moto Zajednica

Komunalna i kazna za parkiranje motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Pa njihova glavna uloga je da pune budžet Grada. Konjsku balegu nemaju kome da naplate, a i ako ga nahvataju verovatno je "nevidljivi" ili čovek bez prihoda. A mi što registrujemo vozila sigurno imamo i za kaznu  :)

 

Nego, ja pratim šta će biti ove sezone sa Komunalcima i kaznama za parkiranje motora. Ako bude problema (nadam se da neće), moraćemo da reagujemo. Pričao sam sa jednim pravnikom  iz MUP-a, i on je rekao da teško može da se naplati parking kazna a da nije obezbeđeno parking mesto. Jer i motoristi plaćaju poreze isto kao i vozači automobila. A pošto su motori u "sivoj" zoni, tj. toleriše im se mnogo šta, u praksi i nema ni približno dovoljno parking mesta za motore u gradu. Videćemo, ali po važećoj gradskoj odluci, Komunalci mogu sasvim legalno da napišu kaznu za parkiranje motoristi, pa čak i biciklisti, verovali ili ne!? Tako je nesrećno sročena formulacija, da zauzeće javne površine maltene bilo kojim predmetom ili vozilom spada u ingerenciju Komunalaca!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

malo pre ispred pošte u Takovskoj 2

 

Šta to piše na tablama, ne vidi se. Postavi sliku u originalnom formatu, ili tako nešto...

 

Hvala ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

"Besplatan parking za bicikle i motocikle"

 

Haha... Lepo... Mada meni je za motor svuda besplatan parking.  ;)  Jedino ne znam kako će ljudi da se penju na taj ivičnjak (ako se dobro sećam kako izgleda, odnosno koliko je visok).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Samo jedno lepo organizovano masovno parkiranje u špicu , i plačanje na regularnom parkingu, bi možda pokrenulo regulsanje parkiranja motora bez naplate, usled haosa koji bi nastao sa automobilima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Zabranjeno je parkiranje motora na regularno označenim parking mestima za automobile. Na većini takvih parking mesta stoji znak za parkiranje a ispod nacrtani automobil :)

 

Ovako nam je za sada najbolje. Parkiraš gde hoćeš, samo da ne smetaš pešacima i odvijanju saobraćaja. Samo da nas ne diraju Komunalci, jer saobraćajci nam tolerišu parkiranje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ajde, čačkajte mečku, pa će biti isto kao i sa putarinama. Dok je cena putarine za motore bila identična onoj za automobile, masa ljudi nije plaćala putarinu i to se tolerisalo. Čak su se radnici na rampi znali začuditi kad motorciklista stane i maši se za novčanik...

 

E onda su počeli protesti, hoćemo ovo, hoćemo ono... Molba je uslišena i uvedena je nova kategorija putarine - za motorcikle. Čuo sam i da su već par kazni stigle ljudima na kućnu adresu od strane putara..

 

Šta sam hteo da vam kažem sa ovim - manite se ćorava posla, prosveda, zauzimanja parking mesta za aute i ostalog mitingovanja. Ćutite i parkirajte gde vam volja, jer je za sada još uvek u sivoj zoni i dozvoljeno je. Bude li bundžija, ne bi me čudilo da se naprasno pojavi veći broj parkinga za bicikle i motorcikle kao što je taj kod Pošte. Ali, ovaj put će se isti PLAĆATI. Manje nego za auto, verovatno, ali je to još jedan vid punjenja budžeta... Samo im vi delite ideje..

 

Mislim, meni svejedno, nisam u Srbiji svakako, ali nije vam pametna ideja nikako...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ne znam da li sam ovde postavljao slike ili na nekom drugom mestu sa ovom tematikom, a pri tom sam se pitao:"kako se ne ugledaju na zemlje (npr. Italija, Engleska...) koje imaju veću i dužu tradiciju vožnje dvotočkaša, pa su rešili problem parkiranja u velikim gradovima"?! Naravno, parkiranje je besplatno!

 

770E4E73-AF33-FC46-9D77-B9641DF5D1D8_thu

5D9896DF-FD31-634D-BF26-584A32E6D3ED_thu

32F7A654-DE7E-F24E-BEF8-643FE099BCCD_thu

193615B6-3331-5B4A-B480-8F55FDC76C12_thu


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Ovo je bila i moja namera, videvši ovo na putovanjima.

Nevolja kod nas je što kom.pol. kažnjavaju ili ne u zavisnosti od trenutnog ličnog raspoloženja i ili manjka rezultata rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Miško, ovo ti je potpuno bez veze. Nemaju oni pojma, ja da ti kažem. Samo je ovo kod nas ispravno, a ti na zapadu će propasti zbog tako liberalnog stava prema motociklistima. Mora da se zna red i zna se ko najbolje zna šta je red. Zamisli da dopuste parkiranje motocikala u Marka Leka i Laze Pačua I TO ZA DŽ! Nemaju ti na zapadu pojma. Budale.

 

:D :D :D

 

 

 

p.s. https://www.google.rs/maps/@44.8173137,20.4585677,19z

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Y

 

Miško, ovo ti je potpuno bez veze. Nemaju oni pojma, ja da ti kažem. Samo je ovo kod nas ispravno, a ti na zapadu će propasti zbog tako liberalnog stava prema motociklistima. Mora da se zna red i zna se ko najbolje zna šta je red. Zamisli da dopuste parkiranje motocikala u Marka Leka i Laze Pačua I TO ZA DŽ! Nemaju ti na zapadu pojma. Budale.

 

:D :D :D

 

 

 

p.s. https://www.google.rs/maps/@44.8173137,20.4585677,19z

Zato i propadaju. :)  Budale! Nemaju pojma kako se puni budžet! :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Teška srca

 

taj truli zapad. pojesce ih liberalizam. pederi, lezibejke, bermude na poslu, besplatno parkiranje. sta je sledece?? da ukinu granice mozda?????

Teška srca :lol: moram da se složim sa tobom. Gde je kraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ovo je bila i moja namera, videvši ovo na putovanjima.

Nevolja kod nas je što kom.pol. kažnjavaju ili ne u zavisnosti od trenutnog ličnog raspoloženja i ili manjka rezultata rada.

Tačno tako. Još malo pa ću prvo gledati da li imam 'čestitku' od Komunalnih, pa tek onda sve ostalo :)

 

Do prošle godine niko se nije ni obazirao na ovu temu. Ali, od prošle godine se u priču umešala Komunalna policija. Sada ću paziti gde parkiram, recimo na Adi Ciganliji, jer im je to omiljena destinacija za lisanje kazni. Jednostavno, novca je sve manje, pa tako i pauk zalazi u krajeve gde ranije nikada nije išao i kupi automobile gde ljudi parkiraju i po 20-tak godina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Miško, ovo ti je potpuno bez veze. Nemaju oni pojma, ja da ti kažem. Samo je ovo kod nas ispravno, a ti na zapadu će propasti zbog tako liberalnog stava prema motociklistima. Mora da se zna red i zna se ko najbolje zna šta je red. Zamisli da dopuste parkiranje motocikala u Marka Leka i Laze Pačua I TO ZA DŽ! Nemaju ti na zapadu pojma. Budale.

 

:D :D :D

 

 

 

p.s. https://www.google.rs/maps/@44.8173137,20.4585677,19z

Eeee, tu je najskuplje parkiranje za motore! Ne dao Bog tu da staneš! Ijaaaaoooo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja