Jump to content

Moto Zajednica

Komunalna i kazna za parkiranje motora

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nismo se nesto razumeli. Vise ne vazi pravilo da gde nije zabranjeno, dozvoljeno je. Nego sada po novom zakonu mora da ti stoji znak da je tu dozvoljeno parkiranje.

 

Pricas o ZOBSu? Iz koje godine je taj novi zakon? Znas li clan gdje je to opisano?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Nismo se nesto razumeli. Vise ne vazi pravilo da gde nije zabranjeno, dozvoljeno je. Nego sada po novom zakonu mora da ti stoji znak da je tu dozvoljeno parkiranje.

 

Pricas o ZOBSu? Iz koje godine je taj novi zakon? Znas li clan gdje je to opisano?

 

Ima neka dopuna zakona koju ne mogu nigde da nadjem gde vazi pravilo ako nije dozvoljeno znakom onda je zabranjeno. Vec par ljudi znam da su u Nisu imali problem sa parkiranjem i da im je saobracajac rekao da mora znakom da bude dozvoljeno da smes da se parkiras na trotoaru. Naso sam sad ovaj clanak iz Politike koji je objavljen 17.01.2013.

 

 

Novi zakon o saobraćaju – vožnja sa nula promila

Radna grupa eksperata sprema nacrt zakona koji predviđa veću odgovornost putara, potpuno trezne vozače i dozvoljeno parkiranje na trotoaru

 

Posle nešto više od tri godine prilagođavanja i primene novih propisa u saobraćaju od decembra 2009. godine, kada je usvojen važeći zakon o bezbednosti u saobraćaju, građane Srbije očekuje potpuno nov zakon. Ministarstvo saobraćaja navelo je u jučerašnjem saopštenju da će radna grupa za izradu nacrta zakona o izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja, umesto izmena zapravo pisati potpuno nov zakon, jer je, prema njihovom mišljenju, potrebno promeniti više od 20 odsto odredaba u važećem zakonu. Planirano je da nacrt novog zakona o bezbednosti u saobraćaju bude završen najkasnije 1. decembra ove godine. Predlagač zakona biće Ministarstvo saobraćaja, što je novost jer je prethodni predlagao MUP Srbije.

 

Profesor Milan Vujanić, šef odseka za drumski saobraćaj na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu i šef radne grupe za izradu novog zakona o bezbednosti u saobraćaju rekao je juče za „Politiku” da će se najnovije izmene odnositi na odgovornost putara u saobraćajnim nesrećama i finansiranje bezbednosti saobraćaja. Pored toga, biće uvedena i takozvana nulta tolerancija na alkohol u krvi, odnosno sadašnja dozvoljena 0,3 promila biće svedena na nulu. Jedna od važnijih, olakšavajućih izmena je da će biti dozvoljeno parkiranje na trotoaru.

 

Damir Okanović, direktor Srpskog komiteta za bezbednost saobraćaja i član radne grupe kazao je da će odgovornost putara biti podignuta na viši nivo.

 

– To podrazumeva da u slučaju saobraćajne nesreće i oni mogu da budu krivično gonjeni ukoliko se dokaže da je ona uzrokovana nebezbednim putem, recimo odronom ili rupom na kolovozu. Biće precizirana odgovornost putara i u slučaju sprečavanja nastanka saobraćajnih nesreća. Inspekciju, superviziju i analizu bezbednosti puteva obavljaće inženjeri. To su mere kojima može da se spreči saobraćajna nesreća, ali i da ukoliko krivicom vozača do nje ipak dođe, posledice ne budu teške – naglasio je Okanović.

 

On smatra da bi odredbe novog zakona omogućile bezbednije puteve i savesniji i bolji rad putarskih preduzeća.

 

– Prema važećim propisima, vozač ako naiđe na rupu na putu sa velikom mukom dolazi do naknade štete, jer u sadašnjem zakonu postoji famozna odredba o potrebi prilagođavanja brzine. Sada se dešava da kakav god propust da napravi putar, krivica se svaljuje na vozača jer navodno nije prilagodio brzinu – rekao je Okanović.

 

Pored toga radna grupa će insistirati da parkiranje vozila na trotoaru uz ostavljanje 1,6 metara mesta za pešake, bude dozvoljeno, što sada nije slučaj.

 

Okanović je naveo da se godišnje od novčanih kazni za saobraćajne prekršaje prikupi do 85 miliona evra, što za tri godine iznosi oko 250 miliona evra.

 

– To je novac koji bi trebalo da se troši namenski za unapređenje bezbednosti saobraćaja, ali mi bitan pomak u tom smislu ne primećujemo. Postavićemo veći stepen odgovornosti onome koji troši novac namenjen spasavanju ljudi. Preciznije će biti definisan i način finansiranja onoga ko prima sredstva i postojaće sistem kontrole toka tog novca – objasnio je Okanović.

 

Nov zakon promeniće nedostatke važećeg i kada je reč o auto-školama, odnosno novom sistemu prvenstveno teoretske obuke i polaganja ispita i unaprediće sistem negativnih poena.

 

Saša Mirković, pomoćnik ministra saobraćaja naglasio je da će više od 40 eksperata iz svih saobraćajnih oblasti biti uključeno u pisanje finalnog teksta novog zakona o bezbednosti saobraćaja. Osnovi cilj, kaže Mirković, jeste da se drastično i u kratkom vremenskom periodu poboljša bezbednost na srpskim putevima. – Očekujemo da će efekti novog zakona već u prvoj godini biti uočljivi. Planirani procenat smanjenja saobraćajnih nesreća sa smrtnim ishodom i materijalne štete u visini od 10 odsto bio bi sasvim adekvatan da opravda napore, koje sada ulažemo kako bismo dobili zakon čijom bi boljom primenom i kvalitetnijim rešenjima od sadašnjih ukupna crna slika, a koju svakodnevno viđamo na našim putevima, počela da se menja – naglasio je Mirković.

 

Radna grupa je odlučila da formira operativno radno telo sačinjeno od osam članova iz različitih oblasti saobraćaja kako bi pristupilo kompleksnom poslu izrade zakona, koji bi znatno uticao da se poveća bezbednost i smanji broj nastradalih, kao i obim materijalne štete koji se svakodnevno beleži na našim putevima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nismo se nesto razumeli. Vise ne vazi pravilo da gde nije zabranjeno, dozvoljeno je. Nego sada po novom zakonu mora da ti stoji znak da je tu dozvoljeno parkiranje.

 

Pricas o ZOBSu? Iz koje godine je taj novi zakon? Znas li clan gdje je to opisano?

 

Ima neka dopuna zakona koju ne mogu nigde da nadjem gde vazi pravilo ako nije dozvoljeno znakom onda je zabranjeno. Vec par ljudi znam da su u Nisu imali problem sa parkiranjem i da im je saobracajac rekao da mora znakom da bude dozvoljeno da smes da se parkiras na trotoaru. Naso sam sad ovaj clanak iz Politike koji je objavljen 17.01.2013.

 

 

...

Pored toga radna grupa će insistirati da parkiranje vozila na trotoaru uz ostavljanje 1,6 metara mesta za pešake, bude dozvoljeno, što sada nije slučaj.

...

 

Pa to je odvajkada tako, znak P i trotoar. Jedino ova zadnja recenica je novina, ali u smislu izmjene postojece zabrane parkiranja na trotoaru.

Ali kako god, ipak nije cijela planeta pokrivena trotarima, pa da moras "na marsu" da parkiras. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

e do mojega! ispade, da, gde god da si ostavio motor, a nije znakom dozvoljeno, u prekršaju si!? kako je to moguće, kojom je to logikom, zabranjeno, sve ono što nije vidljivo istaknuto, dozvoljeno!? ovo bre neki kafkijanizam !? 0staa2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

e do mojega! ispade, da, gde god da si ostavio motor, a nije znakom dozvoljeno, u prekršaju si!? kako je to moguće, kojom je to logigom, zabranjeno, cve ono što nije vidljivo istaknuto, dozvoljeno!? ovo bre neki kafkijanizam !? 0staa2.gif

 

Na svakom pristanistu (za svemirske brodove) na Marsu ima znak P, a ispod ona bijela tabla "Everywhere". :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Malo mijesate i ne citate ono sto je napisano- i u Srbiji, kao i svuda u svijetu, dozvoljeno je parkiranje gdje nije zabranjeno, bilo znakom, bilo propisom.

Covjek je na strani dva lijepo citirao clan zakona

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107390-komunalna-i-kazna-za-parkiranje-motora/page__view__findpost__p__1712254

 

To sto vecina ljudi ne zna zakon, (vec gleda samo da li ima znak, a i kad ima znak ljute se sto su ga bas tu postavili kad njima bas odgovara da tu ostave vozilo, na minut, dva, pet, deset. sto, hiljadu, ...) ih ne oslobadja odgovornosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Postoje parking mesta za motocikle . Osim onog novog u Nemanjinoj vidjao sam na jos lokacija one resetkaste parkinge za bicikle i motocikle . Znam sigurno da ima ispred opstine Zvezdara a na Terazijama nisam siguran , nisam skoro bio . Nije da stajem na neciju stranu samo kazem 1zdravo.gif

A sto se kazne tice meni sve lici na onu narodnu "lako je tudjim k...em gloginje mlatiti " al kad je pitala onda neka ste joj svasta savetovali 1lol.gif . Jaa licno se ne bi zajebavao s tako malom kaznom

Istina postoji to parking mesto i ispred opštine Vračar... samo što ako se tamo parkira više od jednog motora, pešaci više ne mogu da prodju... A da bi došao do parkinga, moraš da se voziš po delu za pešake... :nanana:

Što se kazne tiče, ja ne mogu da savetujem nikoga, nisam pravnik a mislim da svako treba da odlučuje za sebe. Kazna možda nije velika, ali ponovo ponavljam ako se plaća svaki put kada se negde parkiraš, onda je to priličan trošak... :stabre:

Sem toga, besmileno je naplaćivati kaznu za ovako nešto... Pa samim tim saosećam sa svima onima koje ovo ljuti :(

Ne znam šta bi se desilo i šta će se desiti, ako meni sutra pridje neki nadobudni komunalac, koji je dobio taj posao kako ga je dobio (da ne ulazimo sada u to kako je fotmirana ta komunalna policija i ko sve tamo radi, pored onih ok ljudi koji su ranije radili u opštinskim inspekcijama pa su tu prebačeni), i krene da mi pametuje ili pokuša da mi piše kazne... Bojim se da će biti posla i za pravu policiju a i za osoblje urgentnog centra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Malo mijesate i ne citate ono sto je napisano- i u Srbiji, kao i svuda u svijetu, dozvoljeno je parkiranje gdje nije zabranjeno, bilo znakom, bilo propisom.

Covjek je na strani dva lijepo citirao clan zakona

 

http://forum.bjbiker...ost__p__1712254

 

To sto vecina ljudi ne zna zakon, (vec gleda samo da li ima znak, a i kad ima znak ljute se sto su ga bas tu postavili kad njima bas odgovara da tu ostave vozilo, na minut, dva, pet, deset. sto, hiljadu, ...) ih ne oslobadja odgovornosti

 

Problem i jeste u tom citiranom delu zakona :zvizduk:

 

13) на тротоару, осим ако је то дозвољено (регулисано) саобраћајном сигнализацијом, и ако на тротоару, када је возило паркирано, остане слободан пролаз за пешаке најмање ширине 1,60 метара, који не сме бити уз ивицу коловоза.

 

Podvučeni delovi su u suprotnosti... Koliko će ovakva odredba opstati (jer mislim da je u suprotnosti sa evropskim zakonom... jasno mi je da stranca ne opravdava ne poznavanje lokalnih zakona, ali mislim da evropljani ne moraju da zanju da je kod nas sve naopaki u cilju otimanja para) i koliko je relevantna ova odredba na sudu, to je pitanje za pravnike :neznam:

 

Voleo bih da pročitam epilog ove priče...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Parking za motocikle na Adi Ciganliji, kod druge rampe, na ulazu u parking restorana "Jezero" je NA TRAVI (imam fotku, ali ne mogu da je sad pronadjem), metar od nekog trotoarčića u pokušaju i pola metra od žičane ograde, a parking, tj konstrukcija za motocikle na Terazijama, ispod "Albanije" je NA TROTOARU i do kojeg treba da dodješ tako što treba da se popenješ preko 20cm visokog ivičnjaka i malo vozikaš PO TROTOARU, ili kroz ulaz u Knez Mihajlovu ili pored Gradske kafane pa pored pekare Toma itd........

 

O čemu se ovde onda raspravlja kad je sve kristalno jasno. Nesposobni ljudi primaju velike plate, a naša koleginica treba zbog njihovog nemara da plati 5000 dinara jer joj je tamo neki mufljuz pisao kaznu za tobož komunalni prekršaj na trotoaru gde ima joj 5,5 metara za pešake,a bar jedno govno od psa koje je neko dodatno razmazao je normalno i opravdano, a mojom ulicom ne može da se ide trotoarom od parkiranih automobila koji su u teškom komunalnom prekršaju. Idemo ulicom, pored nas rokaju automobili i autobusi i to nikoga ne tangira. Koja bre država, ovo je "smejurija"...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Upravo tako, dzabe mesto za motore koje je na trotoaru, kada, da bi dosao do istog, u startu si u prekrsaju, osim ako se ne teleportujes ili ako te spuste helikopterom ...

 

 

O čemu se ovde onda raspravlja kad je sve kristalno jasno. Nesposobni ljudi primaju velike plate ...

 

Koja bre država, ovo je "smejurija"...

 

Ja bi deda ovde stavio tacku 0takoje.gif1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

Parking u Barseloni:

 

12235774625_d9914494ae_m.jpg

 

barcelona-parking2.jpg

 

San Francisko:

 

3601659612_17670a05ff.jpg

 

Sve lepo iscrtano, tačno široko za motor i planski postavljeno.

 

A onda imamo kako Beograd to zamišlja

 

cesljevi-za-bicikle.jpg

 

Ne mogu da nađem onaj "!$%&/#$ krug, ali kontate poentu...

 

PozZ

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ova zadnja slika i nije za motore već za bajs, dobra stvar za bajs. Zašto su i za motore pravili ovakve metalne kao i za bajs - pa ZATO jer se nekom morao namestiti posao da ih pravi. Veća je tu provizija nego da se iscrtaju linije po asfaltu. Mala plata direktoru parking servisa pa da dopunu malo sebi džep i obraduje švalerke, decu i na kraju ženu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja u to ne mogu, da prostiš, da turim moj prednji točak. A tek što bih posle trebao da ga oslonim na ćopavu. Potpuno neupotrebljivo.

onda se zato voziš tramvajem :):nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Parking u Barseloni:

 

12235774625_d9914494ae_m.jpg

 

barcelona-parking2.jpg

 

San Francisko:

 

3601659612_17670a05ff.jpg

 

Sve lepo iscrtano, tačno široko za motor i planski postavljeno.

 

A onda imamo kako Beograd to zamišlja

 

cesljevi-za-bicikle.jpg

 

Ne mogu da nađem onaj "!$%&/#$ krug, ali kontate poentu...

 

PozZ

 

Odprilike je tako svugde u komšiluku i Evropi, mi smo poseban slučaj..............kao uvek..........

 

U Švajcarskoj pored toga što imaju posebna mesta za parkiranje za motore u centru grada, recimo Bern, van centra možeš da parkiraš motor na trotoaru, pored ulaza,.........niko ne pravi problem..........

 

Par slika iz svog foldera............

 

 

G0010132.jpg

 

 

WP_20140726_001.jpg

 

 

 

20120909_173510.jpg

 

 

20120909_174753.jpg

 

 

skuter pored ulaza, mora da je neki ludak 1lud.gif 1jee1.gif

 

 

20120909_102732.jpg

 

 

 

Imam još par primera, ali da ne bombardujem sa slikama motora i parkiranja...........ali da budem fer imam i par "službenih lica na zadatku"? :D

 

od zelene površine do "parkiram gde mi se stigne"..............

 

WP_20140708_005.jpg

 

 

Sledeće naše drage komunalce sam prijavio zbog ugrožavanja bezbednosti pešaka jer su ušli u blok da bi kupili nešto u prodavnici,.............prijava odbačena jer je tog dana navedeno vozilo bilo u servisu 1lud.gif1hmm.gif

 

image.jpg

 

 

 

image.jpg

 

 

 

WP_20141003_001.jpg

 

 

I moj lični favorit,.........zbog ovakvog prekršaja gde se nalazi gejmobil sam dobio kaznu iako sam mnogo diskrentije parkirao na par sati jer je pljuštala kiša i nije bilo parkinga........ali nema veze, napravio sam prekršaj, platio kaznu..........a da li su oni? 1zdravo.gif

 

 

Ovo "kulturno-vaspitna" organizacija postoji u svim razvijenim zemljama i iskreno niko ih ne voli,.........jedino što postoji velika razlika, a to je pristup i tolerancija..........dok njihove kolege na zapadu prolaze kroz određene procedure provere (pre svega psihičkog stanja) i obuke...........kod nas kao što znamo ide sve malo drugačije..........

 

 

posao_preko_veze.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ovi u Djenovi bi svi dobili prekrsajnu sto se nase komunalne tice ..

Untitled-2.jpg

Dok su kolege u Monte Carlu

Untitled-1-7.jpg

i u Torinu mnogo bolje srece ...

Untitled-3.jpg

A ove mukice u Barsi cak imaju jos neke "probleme" pored parkiranja .. Moraju da stoje prvi na semaforu .. pfff ..

GOPR1238.jpg

Besmislena je bilo kakva rasprava o nama i nasim "cesljevima" za bicikle postavljene proizvoljno na citavih 5 mesta u gradu .. 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

1602097_10205011947555528_3349392522136967506_o.jpg

 

AndrejO, ovo je ispred Penzionog u Nemanjinoj ! Kad sam video, prvo sam se okretao oko placa da vidim da nema neka fora, da nije za neke službene mopede pa da popasem disciplinsku ako se uparkiram. Zamisli, parking za motore, sunce ti kalaisano, da čovek ne veruje. :takoje: Dobro je, jedan imamo. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja