Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc piagio zip 50 4t

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 104 postova

Kupio sam zipa 50 2007 godiste,i ima jedan problem. Motor kad stoji nc da upali,mora 20 puta da ga kurblam i da se prvari da upali,kad upali prvo neko vreme ne prima gas ni malo 4 5 sekunde,a nakon toga prima kao lud,radi odlicno. Jedini problem je nece da upali,karburator stavljann nov ne radi ni sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Moram i to da probam,inace do njegove svecice se uopste lako ne dolazi. jedva je skinem i nasrafim od rama. Mislis da c na toplo da pali ako sada nece,i zbog cega se to desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Ja sam prosle jeseni prodao mog cetvorotaknog ljubimca koji je kod mene bio skoro 7 godina. Nikada nisam imao problema sa njim. presao sam 19 000 km. i bio sam veoma zadovoljan. Malo trosi i solidno ide. Ali kada dodje zima nece da pali pa to ti je. Proveravao sam i saug, on radi, zezaj se sa karburatorom i opet isto.

 

Zasto je to konkretno tako ne mogu da ti kazem, imam jednu ideju zasto bi to moglo da bude tako ali ne znam da li sam upravu.

Mozda nece da pali zimi kada je hladan motor zato sto mu treba bodatija smesa goriva i vazduha (svakom motoru treba bogatija smesa kada je hladan). Naravno za to sluzi saug on smaljuje protok vazduha i na taj nacin se dobija bogatija smesa, a moj utisak je da kada bi imao normalan protok vazduha (da bi zadrzao kompresiju) a da mu se poveca dotok goriva kod prvog paljenja nebi bilo problema. Zato sam skinuo svecicu i uspricao malo goriva i wummm motor upali :)

 

Za problematiku skidanja svecice vrlo dobro znam. Nisu morali da je stave sa desne strane cilindra koji se nalazi bas kod dela gde se ram savija. :jee:

 

Leti ce da ti pali bez problema, verujem da ces slatko da se navozis sa njim :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Nadam se da hocu,treba mi nesto do prodavnice i do grada da ne palim cbr za 2 kilometara dnevno. :) Nadam se da ce da pali a ako ne pali rasturanje. :) ima 14 000 radi ko sat,izmericu da nije do kompresije ako jeste bro ce s to resiti samo da znam sta je problem. Hvala na pomoci,ako ima jos neko da ima neku ideju tu sam . Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Podesis bogatiju smesu na karbu za zimske uslove a kad otopli s proleca vratis na normalu.

 

To moze da upali :takoje:

 

@pedjafzr Probaj ovo sto sam ti napisao ako pali onda podesi karb kako Ivan kaze i ne brini. Motorce ce da bude super ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

U zimskom periodu kada su temperature niske,potrebno je podesiti sauh da pusta vise goriva.To se radi tako sto se sauh skine,kada ga skines uvideces da se sastoji da tako kazem iz dva dela koji su spojeni navojem odvrnes par krugova vratis ga i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako svaki hladan start pravi problem, onda proveri smesu i diznu za sauh. ako tesko pali kad odstoji nekoliko dana, onda lonce karba na srafu za ispustanje viska goriva izlazi gorivo. ne toliko da pravi baru, ali izlazi. Posto ima vakuum slavinu onda mora duze da vergla da bi upalio, odnosno napunio lonce. Probaj malo da mu obogatis smesu i za prvo paljenje nagazi nekoliko puta na kurblu, ali bez kontakta i tek onda kontakt i paljenje. Kod vecine skutera se prvo jutarnje paljenje po knjizici savetuje na kurblu. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Smesa koja god da je nece da upali motor,stegnem skroz vazduh isto se ponasa pa na pola i na ceo i na 2 kruga je isto. Sto se tice vakum slavine,ja stavim prirodan pad i opet nece da upali, da poludi covek. Koja kompresija treba da bude na 4t skuteru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja