Jump to content

Moto Zajednica

Србија до Токија

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kraljevo

post-35847-0-60428500-1423077721_thumb.jpgОдлука је пала да на Ускрс 12.априла кренем за Јапан бициклом из Краљева и после доста дилема око путање направио сам један оквиран план куда ћу проћи...Из Србије ,(Краљево,Крагујевац,См.Паланка,Смедерево,Панчево,Београд,Зрењанин,Кикинда) идем за Мађарску (Сегедин,Кечкемет,Будимпешта,Ниређхаза)

па затим сам био у највећој дилеми до сада да ли ићи преко Украјине или је заобићи али ипак опет ћу на Украјину (Стри,Лвов,Лутск,Коростењ,Кијев,Глухов)

па Русија(Бријанск,Калуга,Москва,Нижњи Новгород,Казањ,Уфа,Чељабинск)

Казахстан (Астана,Павлодар)

опет Русија (Омск,Новосибирск,Горњо Алтајск,и вероватно најлепши део пута преко Алтајских планина)

Монголија ( Монголски Алтај, па кроз пустињу централне Монголије до Улан Батора где колико сам сазнао нема асфалтних путева)

по трећи пут Русија и најтежи део од 3900км( Ћита,Хабаровск,Владивосток) мада ћу гледати да овде првих 1000 руских километара заменим за 1000 монголских и да у Русију уђем код градића Борзја,пошто тешко да би успео да ових 3900км изгурам за месец дана колко могу без визе.

трајектом Владивосток-Донгае ( Јужна Кореја)

око 1500км вожње по Јужној Кореји ( Обавезан обилазак Сеула)

трајект Донгае-Сакаиминато (Јапан)

од Сакаимината не баш најкраћом путањом 2500км до Токиа (Фукуока,Нагасаки,Хирошима,Кобе,Осака,Нагоја,Токио)

Наравно освајање Вулкана Фуџијама(3776м) где ће се завијорити српска застава и још неких 1000км по северном делу Јапана...Повратак авионом из Токиа а можда и возом из Владивостока трансибирском железницом до Москве.

Највећи проблем је што кроз Русију може месец дана без визе,а тешко да се може добити дуже од 3 месеца али сам путању тако скоцкао да имам што мање посла са визним режимом.

Такође ако се многе ствари поклопе постоји могућност да туру проширим и на Индонезију као и Северну Кореју. Пре свега ако будем успео да дођем до виза а такође доста зависи и од финансија...Све у свему биће занимљиво-Србија до Токија!

С обзиром да на овом форуму има бајкера који су крстарили овим друмовима свака битна информација би ми добродошла...

Највише ме интересује колико често могу доћи до пијаће воде као и хране с обзиром да ћу пролазити кроз слабо насељена подручија а такође ме интересују и цене хране. Иначе у зависности од терена дневно прелазим од 100 до 150км...

Спаваћу углавном у шатору а хотеле ћу искључиво користити у великим градовима...

Стање путева ми је мање-више небитно јер какви год да су мораћу да их прођем.

И све друге битне информације за овај пут су добродошле тако да бајкери помагајте!!!

А ја ћу се потрудити да кад год будем имао приступ интернету шаљем краће извештаје са сликама...

  • Podržavam 28

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bravo zemo...samo napred!

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/103540-do-tokijana-susi/

 

Evo jednog svezeg putopisa bas do Tokija...a i Zoki je u Cacku pa mozes do njega (pre nego sto krene na sledece putovanje) na casicu razgovora.

 

Veliki pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Прочитао сам Зокијев путопис више пута и ако Зоки буде имао времена не би ми био проблем да скокнем и до Чачка и да чујем што се каже из прве руке најважније ствари које ме буду интересовале...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Imas na FB Snezu, ona je vozila drugaciju rutu ali vozi vec godina ili dve, tako da te sigurno moze posavetovati.

https://www.facebook.com/putokosvetabiciklom?fref=ts

i njen blog mozes pogledati

http://www.snezanaradojicic.com/

 

Pratim je na FB i svakom odgovori i pomogne, tako da verujem da ce tebibiti od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Da, definitivno treba da se cujes sa Snezanom Radojicic,ako vec nisi..Mada ona je isla malo juznije ali vam se put na nekim delovima poklapa.Koliko planiras da traje putovanje?0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Возим и ја дуго,у протекле три године сам обишао око 30000км и 17 држава...Тако да ми Снежа ништа ново не би рекла,а и имам је на фб у пријатељима,пратим њено путовање. Мени требају информације конкретно од људи који су прошли ову руту или бар један њен део.Од Москве па на даље,с обзиром да сам до Москве већ ишао бициклом и тај део ми је познат.

Ево синоћ читајући путопис од Севериана дошао сам до информације да приликом уласка у Казахстан је обавезно пријављивање у миграциону полицију у супротном су огромне казне...

Планирам до Јапана да возим 6 месеци и месец дана по Јапану...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Svaka cast Patagonac. I sam putujem I motorom i biciklom, ali biciklisticki putopisi su mi blizi srcu zbog karaktera licnosti koja se odvazi na tako dalek put uzdajuci se u svoje zdravlje I volju jer je to jedino sto imaju u nedodjijama. Ima li stranice na fejsu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Patagonac je putešestvije započeo po planu, al vidim da ovde ne javlja ništa, pa čisto da obavestim  :) Ima slika po fejsu kolko oćeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja