Jump to content

Moto Zajednica

Bobber Prepravka - Papirologija i ostalo

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: jug_Srbije

Dustvo, otvorio sam novu temu u nadi da cu naci odgovore na neka pitanja. U slobodno vreme bavim se nekim prepravkama i modifikacijama pa mislim da je vreme za jedan bobber. Interesuju me neke stvari:

 

- Kako ide sa registracijom (posto taj motor ne lici na onaj koji je bio)

 

- Sta je sa ramom (posto se prepravlja odnosno modifikuje)

 

- Sta ne sme da se radi odnosno dira

- Sta sam propustio odnosno (sta jos fali 0zbunjen.gif)

 

Dajte neke komentare, smernice ili bilo sta od cega da pocnem. Da napomenem da sam radio vec prepravke i modifikacije ali ne ovog tipa.

 

Nadam se da cu uz Vasu pomoc ili uraditi nesto ili odustati PozZz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako ces sve zakonski onda u sustini nebi smeo da diras nista posto bi to bila prepravka i zahtevala bi atest a to je nemoguce dobiti jer ti treba saglasnost fabrike sa planom prepravke,molba ABS i obrazlozenje zasto bi to radio ....... mrka kapa

 

E sad,na tehnickom pregledu je bitno da ima svu propisanu signalizaciju i sve sto treba,u sustini ne mogu znati kada je prepravka uradjena jer se takav motor mogao uvesti u tom stanju pre god. dve.

 

Znaci prepravljati nesto sto je ovde vec registrovano i da kasnije ispunjava propisane norme bar dok ga ne registrujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: jug_Srbije

Znaci pre registracije nasadim viljsku, zamenim rezervoar, sediste i zadnji tocak pa ofarbam motor i registrujem a do sledece registracije dovedem to do savrsenstva?

ili gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sumnjam ja da ce neko na tehnickom da ti kaze da ti treba bilo kakav atest za prepravku motocikla. Evropa je nesto drugo,a u Srbiji jos uvek moze da prodje. Bitno je da je deo rama sa brojevima netaknut. Da se slazu brojevi motora. Viljusku,medjuosovinsko rastojanje,visinu sedista i sirinu guma,homologovane auspuhe... to ti niko nece traziti.

P.S. Sto ne znaci da u buducnosti nece predstavljati problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Onda si "na konju" znaci registrovana odavno ovde a i preradjena u bobera "odavno",brojevi neka su u redu sto kaze kolega,osvetljenje i kocnice ostalo jos uvek prolazi.

 

Samo napred 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: jug_Srbije

hehehe Iz Crtaca nazad za pisaci sto... Radio sam TRIKE pre ovoga i cini mi se da je lakse za sve. Ovde mi sve ne doreceno na pola - moze i tako i tako ... sakupljam pozitivnu energiju ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

hehehe Iz Crtaca nazad za pisaci sto... Radio sam TRIKE pre ovoga i cini mi se da je lakse za sve. Ovde mi sve ne doreceno na pola - moze i tako i tako ... sakupljam pozitivnu energiju ...

 

Za TRIKE postoje smernice koje pratis,ovde ti je ostavljeno na volju odnosno ukus sta da uradis,u sustini ako ne pomeris osovinsko rastojanje i stavis homologovanu rasvetu,izduv u granici buke niko ti nista ne moze + sto je ovo Srbistan pa se jos uvek tolerisu neka odstupanja,tako da-samo hrabro i napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: jug_Srbije

Ovako... mozda bi promenio ugao prednjeg tocka zbog vece gume odnosno felne... e sad taj ram koji ima jawa je od cevi sto bi samo nesto dodao ili oduzeo ... Najveca prepravka bi bila zadnji deo odnosno da skinem amortizere i da sve to vezem direktno na tocak... zbog linije obrade.

 

Jos uvek trazim pravi dizajn da znam sta cu da radim tacno da ne lutam jer od toga nema gore u vom poslu imam 2-3 modela kako bi to da izvedem ali ne resavam se jos uvek...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pošto prepravljaš ram, potrudi se da sve što radiš - uradiš fino ( obrusiš varove, ispoliraš ) da deluje što više fabrički - lakše će proći tehnički.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: jug_Srbije

Mozda ja u necemu i gresim... sta je bobber? zar nije bober prepravljen motor sa dosta izmena i izbacivanje suvisnih oklopa, delova sa prepravljenim (skracenim) amortizerima ili izbacenim? i prepravkom rama...

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Nemoj da te uznemirava moja primedba. Ti praviš ono što ti se sviđa i to je važnije nego kako će se to zvati. Osnovna principijelna razlika između čopera i bobera je što se bober gradi oko nemodifikovanog rama. Iz toga sledi da nema ni dugačke vile. Najčešće nema ni hroma. U osnovi olakšani fabrički motor što se postiže izbacivanjem i preradom uglavnom originalnih delova.

No danas ti je sve to smešano. Možda je i najvažnije u celom tom poslu lični pečat, originalnost i kreativnost.

Samo napred :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima.. :D vec duze vreme pratim forume, guglam, istrazujem i do sad nisam nailazio na temu koja se konkretno bavi ovom problematikom. Uglavnom se sve svodi na zamenu delova, kombinovanje itd.. nista sto se tice modifikacije... Veliki sam ljubitelj copera, bobera, i svih ostalih custom verzija, ali moram da istaknem zaljenje zbog zakonski lose regulisanih propisa kod nas. A koji se bave upravo ovakvim stvarima.

- Interesuje me (ako neko moze da mi da odgovor na ovo pitanje) postoji li osnov da me prilikom registracije, pored redovnog tehnickog pregleda, posalju na neka dodatna testiranja posto je izgled motora promenjen?

Umom slucaju motor je bio vec registrovan, prethodni vlasnik ga je poslednji put registrovao 89god mislim... Motor je sad u mom vlasnistvu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Pozdrav svima.. :D vec duze vreme pratim forume, guglam, istrazujem i do sad nisam nailazio na temu koja se konkretno bavi ovom problematikom. Uglavnom se sve svodi na zamenu delova, kombinovanje itd.. nista sto se tice modifikacije... Veliki sam ljubitelj copera, bobera, i svih ostalih custom verzija, ali moram da istaknem zaljenje zbog zakonski lose regulisanih propisa kod nas. A koji se bave upravo ovakvim stvarima.

- Interesuje me (ako neko moze da mi da odgovor na ovo pitanje) postoji li osnov da me prilikom registracije, pored redovnog tehnickog pregleda, posalju na neka dodatna testiranja posto je izgled motora promenjen?

Umom slucaju motor je bio vec registrovan, prethodni vlasnik ga je poslednji put registrovao 89god mislim... Motor je sad u mom vlasnistvu...

 

Ja bih, da sam na tvom mjestu, prvo registrovao motor na sebe u originalnom stanju. Uvijek je prva regitracija odnosno prvi tehnički pregled malo detaljniji, kasnije to ide rutinski kad se ne mijenjaju podaci. Posle bih ga modifikovao i vjerovatno prolazio bez problema tehničke preglede. Naravno uslov je da se ne dira broj rama i broj motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: jug_Srbije

vidim da tema "pada" kad sam otvarao temu mislio sam da cu cuti vise komentara i smernica dok ne pocnem seckanje... Ovakav problem sam imao sa trajk-om dok jednog dana nisam uze brusilicu presekao bubu na pola i reko sebi "e, sad nema nazad!" vidim da ce i ovde biti isto. Skinem stvari pobacam da ne mogu da nadjem i cepajjjjjj...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ma samo teraj.:takoje:

 

A onda, jednog dana kad pronadješ zagubljene delove, sklopiš mikser, baštenska kolica ili šta već.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Radio sm dosta prepravki u zivotu i danas vozim prepravljen motor. Moras voditi racuna o nekoliko stvari: moras imati svu signalizaciju,kocnice,oba retrovizora, prednji blatobran, auspuh da zadovoljava propise (posle se moze i skinuti taj, ako je mnogo tih), savetujem da za registraciju stavis sediste za dvoje jer bi to bila promena u saobracajnoj sto bi morala da konstatuje komisija. . . U principu treba da ta rukotvorina lepo izgleda, da se na prvi pogled ne stice utisak da ce to u voznji da se prelomi i ugrozi i tebe i druge. Ako ovako uradis nece biti problema, bar za sad. U EU, konkretno u Hrvatskoj ne mozes registrovati motor ako stavis profil gume koja nije za njega, a o prepravkama da ne govorimo. Samo napred i srecno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: jug_Srbije

Radio sm dosta prepravki u zivotu i danas vozim prepravljen motor. Moras voditi racuna o nekoliko stvari: moras imati svu signalizaciju,kocnice,oba retrovizora, prednji blatobran, auspuh da zadovoljava propise (posle se moze i skinuti taj, ako je mnogo tih), savetujem da za registraciju stavis sediste za dvoje jer bi to bila promena u saobracajnoj sto bi morala da konstatuje komisija. . . U principu treba da ta rukotvorina lepo izgleda, da se na prvi pogled ne stice utisak da ce to u voznji da se prelomi i ugrozi i tebe i druge. Ako ovako uradis nece biti problema, bar za sad. U EU, konkretno u Hrvatskoj ne mozes registrovati motor ako stavis profil gume koja nije za njega, a o prepravkama da ne govorimo. Samo napred i srecno

 

 

Ma to sam odlucio radicu jos jednu dilemu imam. da li posle 5 godina ili vec kad donesu odluku da ne moze da se takav motor radi a ha ga imam registrovanog nekoliko godina da li cu imati problema? odnosno da li cu moci da ga registrujem. kako je u ostalim zemljama? Da li neko to zna. da ne ulozim trud, rad i jos mnogo toga pa dobijem "vaznu"

Ovo pitam jer hocu za sebe da uradim jedinstven primerak i da ga promenim na svoj nacin. A da u celom svetu je dozvoljen tjuning za aute da li bi i ovo moglo da se svrsta pod neku takvu kategoriju?

 

uf koliko pitanja. Hvala svima koji ucestvujete u ovome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

U ovoj drzavi se nikad ne zna, ali ne bi trbalo da bude problema. Mozda ce trebati neka prepravka koja zadovoljava trenutni propis da se malo uzme para. Kao sto sad ide predlog za ugradnju katalizatora u vozila koja ga nemaju... Sa druge strane poznajem coveka koji ima Fiću 75.god. i on nema fabrički ugradjene pojaseve i nije duzan da ih ima. Niko sa sigurnosću ne moze da zna sta će bit sa tim propisima, ali sada je tako kako je. Samo napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: jug_Srbije

masina ce biti... samo da se organizujem. imam 70% stvari. boricu se kao i uvek probacu da izguram pricu do kraja... .

 

Dragi prijatelji i dobronamerni ljudi hvala Vam. Hteo sam da pokupim vise iskustva i smernica oko izrade. Hteo sam da vise razmenim iskustva i da vise komentarisemo preradu i da na neki nacin nekim novim inovatorima damo vise uputstva i smernica oko prerade jer ovakvih tema nena uopste. Volim kreativnost i inovaciju i porzavam to maksimalno...

prestajem da pisem ulazim u radionicu ....

 

javljajte se sa novim informacijama...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja