Jump to content

Moto Zajednica

Ovo morate videti! (Udes u Indjiji)

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

UH brate!!!  Tek sad videh ovo i delim apsolutno sve sto je rečeno i manje radikalno  upakovano , a i ono najzačinjenije, jer za ovu barabu je samo jedno mesto na svetu adekvatno , a to je ZABELA ili neki drugi pansion jer ovo je pokušaj ubistva i bekstvo sa mesta zločina, jer je falilo samo dlaka da čovek pogine. Još jednom , brz oporavak Nanetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sumljam u nase sudstvo, tako da bih preuzeo zakon u svoje ruke. Nego, gledam snimak, kontam da li je imao kacigu na glavi ili nije. Meni se cini da nije, da li neko mozda vidi ili zna da li je imao kacigu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Ima li novih vesti o ovom slucaju? Jako sam zainteresovan.

Motociklista sa ovog foruma je imao slicnu situaciju, prosle su 2 godine i niti je dobio odstecenje, niti su klinci koji su ga oborili osudjeni, nikom nista. Kao da se nista nije desilo.Nije ni cudo sto se ponasaju tako bahato. Ne znam da li je smesno ili tuzno.

Znam da vreme brise sve ali nemojte da dozvolite da budala bude nekaznjena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Drugari da sam besan kao ris jesam, ali se prica razvodnjava, svi isto mislimo a niko ne zna sta se desava a kamoli momak koji je oboren. ja u sudu kao sudijski pomocnik radim na ovakvim slucajevima vec 4 meseca i pretpostavljam da je u pitanju  krivično delo teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja iz člana 297 stav 3 u vezi člana 289 stav 3 u vezi stava 1 KZ, za koje je propisana kazna zatvora do 4 godine, ali je nasa kaznena politika takva da se izricu uglavnom kazne USLOVNA OSUDA i rok proveravanja od par godina za koje ne sme da se izvrsi drugo krivicno delo jer se UO moze opozvati, ali bi moglo biti i Ugrozavanje J saobracaja iz clana 289 stav 1, gde su posledice laka telesna povreda i imovinska steta sa zaprecenom kaznom zatvora do 3 godine sto opet znaci verovatno izricanje Uslovne Osude.

 

Okolnost sto je pobegao je kavalifikatorna okolnost, otezavajuca i uzece se vrlo u obzir.

 

Okolnost sto je ucinilac bio drogiran, pijan ili privremeno neuracunljiv nema vaznosti u konkretnom slucaju, po tzv pravilu actiones liberae in causa, kao izuzetak od pravila da neuracunljiv ucinilac nije odgovoran za izvrsenje krivicnog dela  ako je bio neuracunjljiv u vreme izvrsenja krivicnog dela, osim ako je sam sebe doveo u to stanje, sto i predstavlja ovaj institut.....

 

Itd itd..

 

Treba otici u tuzilastvo i videti sa njima, odneti snimak, otici u mup, ili pokrenuti privatnu krivicnu tuzbu sudu, pa ce oni da vide stace sa tim,i da li ce tuzilastvo da preuzme gonjenje po sluzbenoj duznosti ako je ovo prvo KD, a ako se nista ne desi, odmah u ministarstvo pravde, pa ce neko na robiju...

 

eto, samo mala pomoc, a dopustam da NISAM u pravu, jer pravo je vrlo kreativno i zavisi od mnogih okolnosti...

 

Gonjenje za drugo KD je po privatnoj tuzbi koliko se secam,a za ovo prvo je po sluzbenoj duznosti, tuzilastvo prikuplja podatke koje zatim dostavlja tuzilastviu koje nakon toga, ukoliko smatra da KD postoji dostavlja istraznom sudiji uz predlog za pokretanje istrage ili  sudu direktno optuznicom. Takodje je u prvom slucaju obavezno izricanje mere zabrane upravljanja motornim vozilom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma kakva UO KD SNJ i slicne pravne baljezgarije, da pravo u ovoj drzavi funkcionise ne bi drzava bila ovakva, zato samo motku i prebiti stoku dok ne propisa krv.

 

ali mora da  bude usrana!! inace dzabe ga tukli ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ma kakva UO KD SNJ i slicne pravne baljezgarije, da pravo u ovoj drzavi funkcionise ne bi drzava bila ovakva, zato samo motku i prebiti stoku dok ne propisa krv.

 

Onda si isti kao on, i vracas se 2000 godina u istoriju. Zato i postoji pravni sistem jbg, da se sve ispita a ne da se opet linccuje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ma kakva UO KD SNJ i slicne pravne baljezgarije, da pravo u ovoj drzavi funkcionise ne bi drzava bila ovakva, zato samo motku i prebiti stoku dok ne propisa krv.

 

Onda si isti kao on, i vracas se 2000 godina u istoriju. Zato i postoji pravni sistem jbg, da se sve ispita a ne da se opet linccuje....

 

 

 

 

 

 

 

 

A sta ce biti ako nista be bude tj ako ''pocinilac''ne bude adekvatno osudjen odnosno sve su prilike da mu nece faliti dlaka sa glave da li ces se i dalje zalagati za pravnu drzavu i verovati u institucije ili ces pomisliti .....ma treba mu j.....mamu dripacku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Dobro, nazalost pricamo razlicitim jezicima, nema veze, svako ima pravo na svoje misljenje,i treba tako da bude, ja mislim da cu mu vise pomoci ako mu sve objasnim, a vi mislite da treba da mu se jebe majka. Ajde onda da vidim ko je mudonja da mu jebe majku, idite u Indjiju, nadjite  koga god trazite, nemojte da kenjate i jebite mu majku.

...niko...?

 

Tako sam i mislio.... ;D

 

Mi smo poznati po tome sto mnogo pricamo a malo radimo, svi smo bolji drzavnici od postojecih, bolji fudbalski treneri od pravih, svi smo fotografi, i nasi psi su fotografi, i nase babe i dede.... ;D

 

A sto se pravnih baljezgarija tice dragi moto kolega ARE OUT, da si zavrsio fakultet i da ulazes u znanje, ne bi tako govorio. Pusti pravnike, doktore i slicno, jadni , ceo zivot ucce, nije ni njima lako  ;D Fala bogu pa se dobro zaradjuje....

 

 

E, a sta cemo ako je ovog koji je izazvao sudar:

 

njegova majka deset sekundi pre toga pozvala i rekla mu da je napada 3 muskarca da je siluju...?

 

Sta ako mu je komsija rekao da mu gori kuca?

 

Sta ako mu je sestra umrla i on se napio i krenuo da se ubije?

 

 

 

Svasta se desava, ja ga ni najmanje ne opravdavam , nego ajde nek o tome odluci onaj ko je kompetentan a ne vi koji nemate pojam sta se desaava, ne znate ni jednog ni drugog, samo ste puni besa. I sad treba da istoriju vratimo deset vekova unazad. Ima nacina kako se to resava i nad popom ima pop. Suvise je ozbiljno da bi se zataskalo. Da ste neki ne bi cekali 8 strana posta nego bi vec to bilo reseno kako ste naveli.

 

Eto toliko od mene, vreme i pravni saveti kostaju. Mislim da ce momak koji je oboren ovo znati da ceni.

 

Drz se i isteraj ovo do kraja.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobro, nazalost pricamo razlicitim jezicima, nema veze, svako ima pravo na svoje misljenje,i treba tako da bude, ja mislim da cu mu vise pomoci ako mu sve objasnim, a vi mislite da treba da mu se jebe majka. Ajde onda da vidim ko je mudonja da mu jebe majku, idite u Indjiju, nadjite  koga god trazite, nemojte da kenjate i jebite mu majku.

...niko...?

 

Tako sam i mislio.... ;D

 

Mi smo poznati po tome sto mnogo pricamo a malo radimo, svi smo bolji drzavnici od postojecih, bolji fudbalski treneri od pravih, svi smo fotografi, i nasi psi su fotografi, i nase babe i dede.... ;D

 

A sto se pravnih baljezgarija tice dragi moto kolega ARE OUT, da si zavrsio fakultet i da ulazes u znanje, ne bi tako govorio. Pusti pravnike, doktore i slicno, jadni , ceo zivot ucce, nije ni njima lako  ;D Fala bogu pa se dobro zaradjuje....

 

 

E, a sta cemo ako je ovog koji je izazvao sudar:

 

njegova majka deset sekundi pre toga pozvala i rekla mu da je napada 3 muskarca da je siluju...?

 

Sta ako mu je komsija rekao da mu gori kuca?

 

Sta ako mu je sestra umrla i on se napio i krenuo da se ubije?

 

 

 

Svasta se desava, ja ga ni najmanje ne opravdavam , nego ajde nek o tome odluci onaj ko je kompetentan a ne vi koji nemate pojam sta se desaava, ne znate ni jednog ni drugog, samo ste puni besa. I sad treba da istoriju vratimo deset vekova unazad. Ima nacina kako se to resava i nad popom ima pop. Suvise je ozbiljno da bi se zataskalo. Da ste neki ne bi cekali 8 strana posta nego bi vec to bilo reseno kako ste naveli.

 

Eto toliko od mene, vreme i pravni saveti kostaju. Mislim da ce momak koji je oboren ovo znati da ceni.

 

Drz se i isteraj ovo do kraja.

 

 

 

 

 

;) slazem se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Isitina je Endurac da pravosudni sistem postoji da se ne bismo vracali u mracno doba linca i javnog bicevanja. Ali istina je i da je nas pravosudni sistem jako spor i ponekad vrlo neadekvatan. Ono sto ja hocu da kazem je da se slazem sa tobom potpuno, ali cu sad da branim malo nas besne. To sto su ljudi rekli da ga treba utamaniti, tuci, slomiti, skakati po njemu dok se ne pretvori u krvavu kasu, to su rekli da bi iz sebe izbacili bar malo besa i ocaja zbog nemilog dogadjaja. Zato se ovaj post tako i oduzio. Da ljudi to misle ozbiljno okupili bi se i trazili pocinioca dok god ga ne pronadju. Mozda je i bolje da ovde na forumu ljudi verbalno pokazu odredjeni vid agresije prema tom liku koji je pobegao, a kojem ne verujem da su silovali bilo koga niti da mu je gorela kuca, jer bi nasao par sekundi da ostavi bar neki podatak o sebi onom kamiondziji koji je stojao pored njega na tom skretanju.

Dakle, bolje da se paljba po tom jadniku ospe ovde i na ovaj nacin, nego uzivo. Jer kao sto si i rekao, zato imamo pravni sistem da se nosi sa takvim likovima.

Nadam se da me neces pogresno razumeti Endurac, ti si strucan, i jos jednom kazem da si upravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da je najbolje kombinacija pravnog sistema i sistema ulice. Maksimalni efekat  ;)

 

I ja sam za pravno/ulicni system  ;D ;D motikom ga teras na sud  ;D ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Isitina je Endurac da pravosudni sistem postoji da se ne bismo vracali u mracno doba linca i javnog bicevanja. Ali istina je i da je nas pravosudni sistem jako spor i ponekad vrlo neadekvatan. Ono sto ja hocu da kazem je da se slazem sa tobom potpuno, ali cu sad da branim malo nas besne. To sto su ljudi rekli da ga treba utamaniti, tuci, slomiti, skakati po njemu dok se ne pretvori u krvavu kasu, to su rekli da bi iz sebe izbacili bar malo besa i ocaja zbog nemilog dogadjaja. Zato se ovaj post tako i oduzio. Da ljudi to misle ozbiljno okupili bi se i trazili pocinioca dok god ga ne pronadju. Mozda je i bolje da ovde na forumu ljudi verbalno pokazu odredjeni vid agresije prema tom liku koji je pobegao, a kojem ne verujem da su silovali bilo koga niti da mu je gorela kuca, jer bi nasao par sekundi da ostavi bar neki podatak o sebi onom kamiondziji koji je stojao pored njega na tom skretanju.

Dakle, bolje da se paljba po tom jadniku ospe ovde i na ovaj nacin, nego uzivo. Jer kao sto si i rekao, zato imamo pravni sistem da se nosi sa takvim likovima.

Nadam se da me neces pogresno razumeti Endurac, ti si strucan, i jos jednom kazem da si upravu.

 

Ma naprotiv Deki, ja se potpuno slazem sa tobom, pa cak u delu i sa Are Out i drugom nakon njega, ali naprimer, da sam otac povredjenog, u roku od 10 sekundi nakon saznanja za nesrecu bih poceo da ga jurim sa heklerom po gradu i ko zna sta bih uradio. Ali mnogo je vremena proslo i sad je tesko to uraditi na taj nacin. Postoji pravo, pravda, pravicnost, malo agresije nije na odmet, ali u odredjenom trenutku.

 

Ja sam prosto za ovu drugu varijantu jer sam objektivan, ali sam u nekim prethodnim postovima reagovao poprilicno agresivno na ljude koji su mi izletali kolima da me ubiju i razlupavao im kola, ali  odmah, u afektu. I cak i to ne opravdavam ali to je nagonska reakcija. Nakon mesec, dva, to postaje odmazda, linc i ko zna sta josh....Ne postoje ljudi koji ubijaju motoriste nego saobracaj , lupaju se kolima, motorima, kombajnima, traktorima, i ako je neko oborio motoristu pa ga ubijemo, zasto to ne bi vazilo da se umesto naseg druga na motoru nasao i automobil....????

 

Nego smo emotivni prema nama samima, i nasim drugarima, i trako treba i da bude, ja samo kazem da treba malo imati hladnu glavu.

 

Ja ne mogu da razmisljam kao siledzija jer sam pravnik. Ali, ima situacija kada je sila jedino resenje. Pravo ima za posledicu silu, uglavnom tako da se manje vise sve svodi na isto, samo ovamo ima malo visse krvi... ;D

 

Ajd da ne s***m mnogo....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

E zato Endurac uvek treba pored sebe imati nekog prijatelja kao sto si ti. Em objektivan, em pravnik  :D Istina je da bi lepo bilo tog lika slomiti i gledati ga kako cvili, ali od toga bi jos samo on izvukao neku korist. Treba sad sve lepo po zakonu. Pa odsteta, za sve! Za povrede, Za stres, za motor, za patnju... Uf sad ja vec  s...m puno  :D Nego ima li ikakvih vesti? Jesu li nasli to djubre? I kako je decko sto je pao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: STARA PAZOVA
  • Motocikl: Suzuki V STROM 1000

sudski proces je u toku.indjijska policija nije uradila dobro uvidjaj,pa sada rade posredno prikupljanje dokaza.djubre koje ga je udarilo je pobegao u nemacku,a otac se brani cutanjem.Navodno neko im je ukrao auto.svedok koji je bio suvozac u automobilu  cuti,ne govori nista!advokati rade svoje,od nekog sudskog poravnanja nema nista,od van sudskog takodje(zato sto krivci poricu sve).tako da izgleda da od tog sudskog procesa nece biti nista.Nane je dobro,radi u svom auto servisu u novoj pazovi,vozi i nada se da ce uspeti da naplati kakvu,takvu stetu,nadoknadu za TRI meseca gipsanog korita,za posledice koje ima(nesnosni bolovi u ledjima),nadokanadu za nerad cetiri meseca ...

Toliko za sada sto se tice svega ovoga!

p.s.Nane je uveliko ponovo na motoru,vozi,mnogo opreznije ali vozi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Paz1 sad, osiguranje ovog lika koje ga je udarilo ima da plati i stetu i bolove i povrede, krivicni postupak je druga stvar. Dakle, juriti osiguranje za sada!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Paz1 sad, osiguranje ovog lika koje ga je udarilo ima da plati i stetu i bolove i povrede, krivicni postupak je druga stvar. Dakle, juriti osiguranje za sada!

 

 

 

 

 

 

 

Jel ti ja reko Endurac da nema nista od zakona a ti meni zakon ,zakon pravni sistem i sta sad.Postoji video snimak al dripac kaze da nije on i nikom nista puj pijke ne vazi ,e zato sam se ja iznervirao znajuci unaored ( nisam uopste vodovit samo sam poucen dosadasnjom praksom) i rekao da bi ga trebalo proppeglati sto je sad naravno nemoguce jer je smrad pobegao u Nemacku.

A i od osiguranja nece biti mnogo vajde siguran sam ,a i ako bude neke sanse za naplate smorice se dugotrajnim sudskim procesom oko utvrdjivanja te ovog te onog a u cilju izvrdavanja placanja odstete,al neka te nema veze mlad si jos zivot je pred tobom naucices da nije sve onako kako pise u knjigama.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Ovo se pretvara u opasnu moralno-pravnu diskusiju. Razum nalaze da se unajmi mnogo dobar advokat koji ce raditi na procenat pa nek zagrize ko terijer, jer nemoze neko da tvrdi da nije bio u kolima koja pripadaju njemu, ako kradja nije prijavljena. To se sve lako da utvrditi. Endurac kaze da treba ganjati osiguranje, i u pravu je. E to je sto se tice razuma. I da li ce se postupati po razumu i zakonu zavisi iskljucivo od zivaca. Licno bih poslao par anonimusa da caletu tog smrada sto je otisao u Nemacku objasne koliko stete moze da napravi nepoznati pojedinac, bas kao sto je njegov sin to uradio. Pa bas da vidim dal bi se branio cutanjem kad doticni par anonimusa kaze da ce ih mnogo iznervirati kad se sledeci put budu pojavili, a iskaz nije promenjen.(ovo je inace pre par godina bilo provereno u praksi, i pokazalo se kao vrlo delotvorno. Napominjem da nije bilo nasilja, samo "govori tiho i nosi psa sa sobom").

I to sto decko ima bolove u kicmi. To nikad niko njemu nemoze da plati! Jako skakljiva situacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja