Jump to content

Moto Zajednica

OPREZNO, ŽENA ZA KORMANOM

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Kako to najčešće biva u životu, u potrazi za najboljim rešenjem problema udaramo u zid nepostojanja idealnog. Ostaje nam samo da filigranski vagamo dobre i loše strane mogućih rešenja.

Učenje tehnike, veštine vožnje motora na putu-ulici ima prednost što se odvija u realnom okruženju u kome i provodimo sav (ili ogroman deo) života na dva točka. Ono se svodi na učenje na sopstvenim greškama, koje u tim uslovima mogu biti fatalne. Opasnije je, dugotrajnije i teže.

Učenje na stazi je bezbednije, brže, jednostavnije i lakše. Jedina mana koju vidim je da sa samopouzdanjem koje se stekne napredovanjem tehnike na stazi izletimo nepripremljeni za realnost putno-uličnog saobraćaja. Tehnika, veština i sama vožnja nisu isto, ali prvo mnogo olakšava drugo.

Ja sam siguran da Pandinica, Pandanka, ili kako se već zove ženski panda, ima precizniju vagu. Kako god da odluči to će biti najbolji izbor za nju. Osim ako odluku ne donosi Panda.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5237 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
Mi stojimo postojano kao klisurine i vođeni svetlim slobodarskim tradicijama, istrajaćamo do kraja na svome putu (osim ako ne rešimo drugačije)

 

U smislu da se sto brze i bolje razumije ponasanje motora mislim da bi bilo super da odete na neki lagani off road sa motoricem od 85ccm sa punom opremom.

Ugrubo: prejako kocenje prednjom, bjezanje prednjeg kraja, kocenje zadnjom i plesanje zadnjeg kraja, proklizavanje zadnjeg tocka pri jacem gasu i kretranje zadnjeg djela i sl.

Sve ovo moze da se prostudira na mekanoj livadi sa malim motoricem bez rizika za povredu sto mislim da je njoj najpotrebnije. Da razumije a da se ne povrijedi, prepadne i napravi stetu.

 

Sretno i sjeti se spustanja sa bouelvardom. :)

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Za pocetak, prodao bi Tanjinog BMW-a, koliko god ga volela uvek ce se plasiti istog, voznja u grcu nije pozeljna.

Kupio bi joj neki motor od 50-55ks kao sto je recimo Honda CB500X ili NC700/750X ili neki drugi brend slicnih karakteristika, ideala za pocetnika jer smatram da je njen BMW malo poveci zalogaj.

 

:) Za početak, lako je tudjim gloginje mlatiti.

 

sta je razlika izmedju 50 i 75ks?

 

Isto ce se neko razlepiti i sa 10.5 i sa 105 ako ne zna da kontroliše. Otići na toliki put je za respekt. Pustite ženu neka uživa i širi osmeh od uva do uva.

 

A zalogaj, jebiga neko se uvek plaši da zagrize malo više i ostane gladan, a neko samo malo duže žvaće ...

 

Svakome svoje zadovoljstvo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8140 postova

Ne razumem zašto bilo ko misli da će Tanja uraditi bilo šta što sama ne želi. ;) Toliko ostvarena osoba u svakom pogledu svakako zna sama da upravlja sopstvenim životom.

 

Što će reći - uživajmo u dobrom štivu... ;)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

i ja se slazem u potpunosti svako sebi bira i o sebi odlucuje , jedino sto posle treba i da zivi sa tim svojim odlukama

0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ne razumem zašto bilo ko misli da će Tanja uraditi bilo šta što sama ne želi. ;) Toliko ostvarena osoba u svakom pogledu svakako zna sama da upravlja sopstvenim životom.

 

Što će reći - uživajmo u dobrom štivu... ;)

 

100% :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ne razumem zašto bilo ko misli da će Tanja uraditi bilo šta što sama ne želi. ;) Toliko ostvarena osoba u svakom pogledu svakako zna sama da upravlja sopstvenim životom.

 

Što će reći - uživajmo u dobrom štivu... ;)

 

100% :takoje:

 

:staa2: :staa2:

 

 

Ako je ostvarena u svakom pogledu, sta ce joj motor?! ::)

 

 

:P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5237 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sta znaci ostvaren, kad ti treba motor u 50toj? :) Salim se naravno, izvinjavam se nadzornom organu a i bracnom paru sto sam htio da pomognem. Necu vise obecavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Celje, SLO
  • Motocikl: Benko F650GS TWIN

Posle duge pauze na motoru i nas dvoje smo odlučili, da vozimo svaki svoj motor. 2013 pala je odluka, da dopust u Grčkoj svakako bude "na motoru". Posle malo uvežbavanja i prilagodjavanja krenuli smo, prvi dan posle 400 kilometara i ove slike mi je bilo jasno, da čemo ostvariti naše "snove".

21360490.jpg

Do sada Suzana i njena Yamahica imaju zasobom 20000km.

 

Panda, za putopis :care::care:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Da malo oplemenim temu prosloletosnjom slikom sa Sjenickog jezera.

 

Stelvio 1200 i Duke 690 od bracnog para iz Estonije koji su na proputovanju kroz nacionalne parkove Balkana.

Ignorisite moju gospodzu (od tog dana i adventure suvozaca :)) i Suzukija, "slucajno" su upali u kadar :D

10469140_10204377802625717_6191062644306787047_o.jpg

Ovde njih dvoje bez KTM-a, kog je debeljuca izvezao na brdo, pa se vratio po zenu

 

10431315_10204377806145805_7525815062918871553_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Kada je već ova tema podignuta iz zaborava, evo ga mali update!

 

Posle strepnjom ispunjene i neprespavane noći, 10-og maja u 7h ujutro Tanja je na pisti Drakon. California Superbike School!

 

jVJUoA.jpg

 

Ženska grupa: dva Horneta, dva GSX R-a, Repsol, BMW r1000rr i f700gs.

 

BpCfaJ.jpg

 

Prvo teorija pa pravac na pistu.

 

cye6gb.jpg

 

NNf3vt.jpg

 

U početku malo opreznije i stegnuto...

 

F167tA.jpg

 

... ali pod budnim okom učitelja...

 

FF2zzq.jpg

 

... i uz individualni rad...

 

c13OEH.jpg

 

... stvari se menjaju. (Posle) svakog kruga, u svakom pogledu, sve više napredujem!

 

OgdpeV.jpg

 

Popodne se isuo jak pljusak. Instruktori su predložili svakome ko se ne oseća sigurnim na mokroj pisti da odustane. Šta mislite, koliko se bajkerki uplašilo od kiše?

 

I4P5Lp.jpg

 

NO6Rc2.jpg

 

 

 

ZERO!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Dok su učenici učili, ja sam penzionerski skoknuo do hotela malo da odremam. Kad sam se vratio, ne mogu da prepoznam svoju ženu. "Vratite mi moju Tanjuuuuuu..."  :ups:

 

QIGcEL.jpg

 

YliIQU.jpg

 

NX8V1R.jpg

 

Dan se polako bliži kraju a ulasci u krivinu su sve oštriji i brži. 

 

sThHV9.jpg

 

Oko šest uveče, crno-bela karirana zastava pokazuje da je vreme za ulazak u boks. Tanjin prvi nivo CSS je završen. 

 

50mGnP.jpg

 

Ne znam odakle mi to ali intuicija mi kaže da joj se današnji dan dopao.

 

qhqIRC.jpg

 

 

Mali korak za California Superbike School ali veliki za Tanju!

 

4ekMbV.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ali to nije bio kraj. Plan je bio da se posle celog dana na stazi vratimo u hotel i da odmorni sutra ujutro krenemo kući. Mislio sam, di može žensko čeljade ovo da izdrži... a i oblaci su postali olujno crni. Greška. Diplomirani bajker hoće još! Otkazujemo hotel, palimo oba motora i krećemo.

 

Tih 160 kilometara do Sofije je bilo nešto neponovljivo (u smislu, ne ponovilo se). Pao je mrak, kiša pljuši, verat nabacuje kaljavu vodu na vizire a potoci se slivaju po asfaltu... Da stvar bude gora, auto-put od Plovdiva do Sofije se renovira i dve trake se stalno spajaju u jednu. Nedelja je uveče i kolone su beskrajne. Ako stanemo u red, nikada nećemo stići. Dajemo levi žmigavac i ne isključujemo ga do Sofije.

 

Ne znam šta se dešava u Bugarskoj, ali skoro svi koji su nas ugledali u retrovizoru su se pomerili da prođemo. Po najgorim mogućim uslovima pretičemo i provlačimo se skoro dva sata. Gledam u retrovizor... tu je. Taman kada smo u daljini ugledali svetlosti velegrada (u stvari Sofije) i pomislili to je bilo to, udari grad. Veoma ozbiljno vatreno krštenje za Tanju.

 

Potpuno mokri, stižemo kući i mrtvi umorni se stropoštamo u krevet. Meni u roku od dve milisekunde oči počinju da se sklapaju ali osetim da me neko cima.

 

Tanja (široko otvorenih očiju): “Ej... Nešo... Ako kažeš da za sat vremena krećemo motorima za Pariz, ja sam spremna!”

 

Ja: “Daj bre Tanja, oladi malo sa tim motorom...”

 

HPiuOW.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Potpuno mokri, stižemo kući i mrtvi umorni se stropoštamo u krevet. Meni u roku od dve milisekunde oči počinju da se sklapaju ali osetim da me neko cima.

Tanja (široko otvorenih očiju): “Ej... Nešo... Ako kažeš da za sat vremena krećemo motorima za Pariz, ja sam spremna!”

Ja: “Daj bre Tanja, oladi malo sa tim motorom...”

 

 

"Jaoj kkkkako monitra" 

 

Odlican tekst :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Od 11. maja do danas si čekao sa izveštajem !!

Mangupski nam udaraš čežnju. Krajnje je vreme bilo da se tema zanovi. Sa radošću iščekujem nastavak.

 

Čestitke i podrška Tanji za položen prvi razred. Čim prije i drugi stepen da se overi - onda mu to dođe kao mala matura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Tanja (široko otvorenih očiju): “Ej... Nešo... Ako kažeš da za sat vremena krećemo motorima za Pariz, ja sam spremna!”


 


Ja: “Daj bre Tanja, oladi malo sa tim motorom...”


 


 


:D  :D  :D  :D  :D  :D


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Tanja, ne znamo se, ali ALAL VERA !!! Ovo sto si odvozala ni prekaljenim vozacima ne bi bilo lako! 

@Panda: vidim ja da ces uskoro morati da krijes kljuceve od velikog GS-a    :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

 

Potpuno mokri, stižemo kući i mrtvi umorni se stropoštamo u krevet. Meni u roku od dve milisekunde oči počinju da se sklapaju ali osetim da me neko cima.

 

Tanja (široko otvorenih očiju): “Ej... Nešo... Ako kažeš da za sat vremena krećemo motorima za Pariz, ja sam spremna!”

 

 

 

Nema spavanja kad sve gori i treperi!  

 

 

BRAVOOOO!!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

SJAJNO, kao i svi tvoji ostali putopsi. Ipak bi ovaj izdvojio kao vrhunski zbog uvoda (psihologije ženskog i muškog mozga ili razuma).

2014 godina je za neke pa i mene bila NE PONOVILA SE (mislim na pad i povredu), tada sam rekao šta mi sve ovo (motor) treba u životu, ali vreme leči sve, snaga volje i želje nas vodi dalje. Treba biti staložen, razuman i učiti na tuđim i svojim greškama.

Panda, nešto si u meni izazvao pa sam odlučio par reči da stavim ovde.

Ti si kralj da opišeš situaciju i da nam svoja osećanja preneseš.

Bravo i nastavite zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja