Jump to content

Moto Zajednica

OPREZNO, ŽENA ZA KORMANOM

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Subota, 13. septembar

 

Čudni su putevi ženski. Ispavali smo se ko ljudi i dok uživamo u doručku Tanja odjednom ustade od stola i ode do svog motora. Ja za njom... i imam šta da vidim. Stoji i izvinjava mu se. Mazi mu rane junačke.

 

tyVzIK.jpg

 

Evo kakva “brutalna” oštećenja je juče nanela svom “jadnom” motoru... Strava i užas...

 

7j4bIK.jpg

 

“Nesretniče, kako si samo meni popao...” O ne, nastavlja se priča od juče. Treba što pre krenuti. Brzo oblačimo opremu i palimo ka jugu.

 

O ovoj vožnji nema mnogo toga zanimljivog da se kaže. U početku je bilo kao da je prvi put sela na motor ali se sa svakim kilometrom situacija popravljala. Znali smo da ne treba preterano da forsiramo. Posle stresa od juče, važno je da se lagano vrati u normalu.

 

Ceo krug oko ostrva je nešto kraći od 100 kilometara. Mi smo to vozili lagano i zaustavljali se često. Jedini, nazovi, incident smo imali na samom početku vožnje. Na nekom dosta krivudavom putu uzbrdo stigao nas je veliki turistički autobus. Zalepio se na metar iza Tanje i nervozno turirao i trubio. Posle tipično muške razmene srednjih prstiju, razišli smo se u “ljubavi”.

 

Po usputnim seocima pili smo kafu i jeli sladoled...

 

ZuaDpS.jpg

 

... uživali smo u lepim predelima....

 

aGm4wB.jpg

 

... i to je bilo sve od vožnje za danas.

 

yG3TXf.jpg

 

Kada smo zatvorili ceo krug oko ostrva bilo je već popodne. Pre odlaska u hotel svratimo da dopunimo rezervoare. Tada slučajno ugledam nešto što do sada nisam imao prilike da vidim. Na bazi prethodne potrošnje, kompjuter na mom Adventure-u je procenio da sa 30 litara u tanku mogu da pređem 608 kilometara!!!!

 

3KD7n2.jpg

 

Poslednji put kada sam se tako šokirao bilo je kada sam se sa Dušanom vraćao iz Rige. Tada mi je range sa punim rezervoarom bio 278 kilometara. Izgleda da smo tada vozili malčice brže...

 

Tanja je umrla od smeha. Zahvaljujući njenoj vožnji otkrili smo način da uštedimo na benzinu i u praksi potvrdili da fabrički deklarisana potrošnja može da bude tačna. Osim toga, radi dodatne uštede u porodičnom budžetu, predložila je da prodamo njen motor nekome ko zna da vozi a da ona nastavi svoju bajkersku karijeru na motoru ovog tipa.

 

Vx1G3m.jpg

 

Malo samoironije je dobar znak - stvari se polako normalizuju.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ostatak dana smo proveli na plaži.

 

ZsckZK.jpg

 

Scala Prinos ima veliku gradsku plažu koja je skoro uvek prazna. Nama se tu dopada jer ima i sunca i hladovine, pa kako ko voli.

 

cvJRp2.jpg

 

PK24CG.jpg

 

Ogrejani suncem i natopljeni jesenjim morem, treći, poslednji dan na ostrvu, završili smo u omiljenom restoranu u Likosu. Zalazak sunca, belo vino, riblji specijaliteti...

 

BemOtd.jpg

 

CZDJLE.jpg

 

Raspoloženje se vratilo u našu malu bajkersku družinu.

 

xQmDTD.jpg

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Nedelja, 14. septembar

 

Sve što je lepo, traje kratko - danas se vraćamo kući. Rani trajekt za Keramoti je pošao na vreme. Ovog puta sam bio brži i uspeo sam da joj otmem motor pre nego što ga je sama popela na palubu. Što je sigurno, sigurno je.

 

Dcvamb.jpg

 

Ne mogu a da ne pokažem fotke sa galebovima koji su nerazdvojni deo polusatne vožnje trajektom do kopna.

 

t2qslQ.jpg

 

3caSc9.jpg

 

uofIWi.jpg

 

Pred sobom imamo 360 kilometara. Već posle prvih desetak, bilo je jasno: Tanja se vraća u formu. He, he...

 

e8ZzZm.jpg

 

Na povratku ka Sofiji, vozili smo znatno brže nego na odlasku. Verovatno joj je prosečna potrošnja kojoj smo se smejali, dala dodatni impuls da odvrne gas. Nije joj (previše) smetalo ni to što je na pojedinim delovima kolovoz bio vlažan od kiše koja je do skoro padala.

 

gQfT3I.jpg

 

O9S2fa.jpg

 

Veća brzina – veća potrošnja. Pravimo pauzu na benzinskoj pumpi pre Banskog.

 

pEhhRr.jpg

 

Tu snimam fotografiju koju je Tanja odmah izabrala za svoju omiljenu. Ona i njen mališa.

 

juUgaf.jpg

 

Ostatak puta smo odvezli rutinski. Malo smo garili, malo smo vežbali kako se pretiče kada je gužva, a zbog jačeg forsiranja, češće smo stajali da predahnemo.

 

JlliSk.jpg

 

Sve u svemu, posle dosta dobre vožnje, oko pola tri popodne ušli smo u Sofiju.

 

RUARNF.jpg

 

Ostavili smo motore na parkingu i 15 minuta kasnije počeo je pljusak. To je bio kraj jedne turističko-edukativne ture.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Bravo za Tanju (ovu tvoju :) ).

 

Ja Tanju (ovu moju) ne mogu nikako da evoluiram sa skutera na Hondicu. Njena leva hemisfera neće da čuje za kvačilo, a desna je emotivno vezana za njen crveni Baotian. Skoro sam se predao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

:care::care::care:................ Eh,da je moja kao tvoja Tanja ??? Ma svaka ti i vama, čast na pristupu kod svakog problema u ovom putešestvju i strpljenju koje si pokazao u kriznim situacijama.Za Tanju nemaš brige,dugo će ona tebe pratiti na svom MALIŠI.Želim ti brz oporavak i samo napred u nove avantura.Bilo mi je veliko zadovoljstvo da ispratim ovo vaše putešestvje i sa nestrpljenjem se čekaju nova.Tanji sve pohvale na izdržljivosti i velijkoj želji da i ona bude :moto3:.Sa ovakvim razmišljanjem i pristupom sigurno je da je na mnogo dobrom putu da uz tebe i tvoju podršku,to uskoro i postane. :takoje:

 

POzzzzzzzzzz :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Hvala Nešo što si svoja iskustva podelio sa nama.. :moto3:

 

I što si dozvolio da zakuvam kašu i da okačim pisanije na fb..

 

Tamo nema cenzure..trenutno je 150 komentara..ali su se i strasti smirile.. :jee:

Goša će da drži varjaču u kuhinji u seksi odori..a naše drugarice bajkerke sa velikim OO brišu Lenčugin motor vlažnim maramicama..

 

Činjenica je da cure koje stvarno voze..su vrlo jedinstvene.. često muškobanjaste..ali neka učenja kažu da svako u sebi ima i mušku i žensku stranu..pa koja preovlada.. najbolje je biti u balansu :dilema:

 

Sličan proces i ja prolazim.. a on traje i traajee.. Prvi dodir je bio sa cros hondom od 50cca, kurbla bato.. pa računam ili će odma da se smori i odustane..ili se prima doživotno..

 

Naravno da biram jedinstvene dame koje ne odustaju tako lako.. te sad posedujemo dominatora 250.. i prilično dobro ide snalaženje van puta.. i na putu.. zasad sa malo ili nimalo saobraćaja..

 

Pošto praksa dobro ide..samo vremena i jednog i drugog manjka.. ostaje da se polože testovi..pa u osvajanje A kategorije.. i taj proces je iskoplikovan..ali tako je kako je..idemo korak po korak..brzinom kornjače..ali i ona stigne gde je naumila.. nismo svi isti i valja da prihvatimo različitosti..na kraju krajeva žuljamo se i jedni i drugi..neko voli vibracije ktm-a van puta.. neko ubrzanje R mašine..

Hvala Radetu na čeličnim živcima.. talenat je za instruktora.. pogotovu ženskih početnika :Sloper:

 

1959934_10152601679501127_6580809390876850395_n.jpg?oh=be7483205b56cdf4a3033866bddb67b1&oe=55567FDC&__gda__=1431398540_e3073715e1f28b91ab104113ee149aa5

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: XVS 950A

Uživao sam čitajući putopis. Osmeh mi nije silazio sa lica. Ni meni ali ni mojoj boljoj polovini . 1aha.gif

 

 

 

No, kod mene sada postoji ozbiljan problem...

 

Kako posle ovako kvalitetnog napisanog teksta, mi obični smrtnici, smemo sesti i napisati nešto...1jee1.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Neso brate,

 

 

Ti si mislio da ces dobiti samo ovacije, kao i uvek, za odlicnu pricu, za prefinjen smisao za humor i za beskrajnu iskrenost kojom predstavljas deo tvog zivota i tvojih razmisljanja. E pa cvrc! Nece moci ovaj put. Iskreno, vise puta sam procitao ovu epizodu sa namerom da sto preciznije shvatim sta ti se zaista vrzma po glavi. Zeleo sam isprva nekako da uvijem to sto hocu da ti kazem, ali nema potrebe. Svima ste nam dragi i bilo bi neposteno da Vam samo tapsemo.

 

 

Dilema. Da ili ne?

 

Ona ce uvek postojati. Roditelji ste i kad god pitate levu stranu ona ce reci NE. Suprotno ce biti kada upitate desnu. Kazes da je sada kasno - imate “malenog”, gleda vas tuzno sa parkinga, Tanja je odlucna, emocije kipe. Samo da Bog podari vise Sunca. Nikada nije kasno!... ali to ce odluciti leva strana, kada bude dominantnija. Sada to sigurno nije.

 

Drugi deo dileme u vezi ON-ONA. Ima veze. Ti si psiholog, lepo si to strucno predstavio i sa te strane Ti nemas dilemu, ali… Bitno je kako se Tanja psihicki oseca. Da li ona to stvarno zeli? Da li ste oboje svesni njenih mogucnosti. Dacu jedan banalan primer. U pitanju je drugarica mog starijeg sina. Ona vozi kola. Polozila je B kategoriju, dobila je autic i vozika se po gradu. U nekoj prici sama kaze: “Ja kada udjem u raskrsnicu i imam neki problem (misleci na problem u saobracaju), ja samo jako stegnem volan i zazmurim.” Kazem da je primer banalan i nema nikakve veze sa Tanjom. Provezla je 1600-1700 kilometara pod tvojim budnim okom i ti si tu za sve sto joj nije jasno. Hocu da kazem da odlucnost moze da prouzrokuje previd pravog stanja. Sa druge strane, iz ovog primera je dobro da znamo sa kakvim se vozacima srecemo u saobracaju. Oni su tu pored nas, ispred nas, iza nas, a mi ne mozemo da ih prepoznamo da bi ih se eventualno klonili.

 

 

Ja inace imam pozitivno misljenje kada su u pitanju zene motociklistkinje, ali se i stalno pitam da li su one dovoljno sposobne da se nose sa tim izazovom. Sve do jedne koju poznajem mi neprekidno salju odgovor pametnom voznjom. Nikada se ne upustaju u rizicne situacije. Znanje i vestinu sticu strpljivo i postepeno sto ih sa svakim novim kilometrom cini odlicnim vozacima. Definitivno im je svima problem tezina i visina motora. Nije problem kada uhvate centripetalu, ali spori manevri ih izbacuju iz takta. Iz tog razloga ste mogli da uzmete neki laksi i slabiji motor. F700 ima 186kg prazan i 209kg sa tecnostima. Poredjenja radi, toliko tezi Afrika RD03. Mnogo bi joj bilo lakes da se uvoza sa nekim motorcetom od 120-140kg. I ne samo lakse. Manje bi ga se plasila i brze bi napredovala sa tehnikom. Narocito me brinu tih 75KS. To nikako nije “zenski” motor. To je ljuta guja za pocetnika! Kada se iza Tanje stvori kolona, ona se istovremeno bori sa nekom situacijom na terenu i sa perfomansama agregata. Druga joj je prejaka i plasi se da pipne gas, a u trecoj joj nedostaje obrtni moment. To je destabilise da resava nametnutu situaciju u saobracaju, itd, itd.

 

 

Takodje sugerisem da ove godien uopste ne forsiras voznje duze od 100-150 kilometra u pravcu. Kada se umoris - nista ne ucis. Lose ti je, padne ti koncentracija, prebacis se u automatski mod i samo cekas da stignes na cilj. Krug do Boroveca i nazad je idealan, a i dobro je da se ponovi dva puta za redom. Drugi put ce joj biti poznata dzada i mocice da se skoncentrise na tehniku. Krace i cesce destinacije – brze i temeljnije ucenje bez umora.

 

I mislim da je rano za CSS. Malo ima kilometra i nedovoljno osecaja. Pretpostavljam da nece moci dobro da uhvati momenat ni u teoretskom ni u prakticnom delu, ako me razumes. Ti si to prosao. Prenesi joj deo price kada osetis da ce da prihvati.

 

 

 

Eto. Zelim Vam puno lepih zajednickih voznji (kracih ove godine) i puno osmeha.

 

 

Ps. Nek` ti je Bog u pomoc. :oda2:

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nakon sto se Rade podmetnuo i odradio konstruktivnu kritiku za sve pare, ne preostaje nista nego da nastavimo sa tapsanjem za ovaj vanredan literarni doprinos. :)

Sto jes jes, stvarno je bilo uzivanje citati... cak sam se i glasno nasmijao par puta, ovako sam, za pc-om. :takoje:

 

Sto se psihologije tice, iako mi fali ono 'log' da budem pravi psiholog, mislim da je kod voznje motora* bit u voznji, odnosno teznji (ili ceznji) ka voznji, a predjeli, restorani, sunce i ostale poslastice mu dodju kao dodatna oprema.

 

*- za kormanom naravno. Suvozac moze imati razne prioritete.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

za pandu 1care.gif

 

za tanju 1care.gif1care.gif1care.gif

 

panda ti si uradio ono sto retko ko uspe , ali tanja je uradila po mom misljenju mnogo vise

svaka cast oboma ,

a prica je odlicna i poucna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja