Jump to content

Moto Zajednica

OPREZNO, ŽENA ZA KORMANOM

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Meni je ovo sve super, jedino je tajming malo promasen ali moć psihologa pegla te neravnine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Definitivno im je svima problem tezina i visina motora. Nije problem kada uhvate centripetalu, ali spori manevri ih izbacuju iz takta.

 

Zaista je malo čudno zašto je ispritiskao* ženu onako krhke građe da uzme motor od 200 kila. Pri niskim brzinama, u koloni ili u gradu, dovoljno je da naleti na grančicu ili kamičak pa da izgubi kontrolu. Može li uopšte da dohvati tlo nogama?

 

* bembara je garantovano njegov izbor - sumnjam da bi žena izabrala onako grdan tamno sivi motor pored lepotana iz Italije ili prolećno zelenih Kavasakija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ne slazem se tezom oko tezine motora. Jeste da nije tema za to ali...sve sto je motor tezi ucenik je osudjen da uci tehniku a ne da se oslanja na snagu(bilo na cesti ili van nje)..osim u slucaju isparkiravanja motora ili podizanja istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Definitivno im je svima problem tezina i visina motora. Nije problem kada uhvate centripetalu, ali spori manevri ih izbacuju iz takta.

 

Zaista je malo čudno zašto je ispritiskao* ženu onako krhke građe da uzme motor od 200 kila. Pri niskim brzinama, u koloni ili u gradu, dovoljno je da naleti na grančicu ili kamičak pa da izgubi kontrolu. Može li uopšte da dohvati tlo nogama?

 

* bembara je garantovano njegov izbor - sumnjam da bi žena izabrala onako grdan tamno sivi motor pored lepotana iz Italije ili prolećno zelenih Kavasakija :)

 

Uopshte se ne slazem s tobom. Kakve veze ima koliko je motor tezak...evo ja sam zensko i svakakve sam motore vozila, i teshke i visoke i sve super. Jedini problem koji sam ja imala je shto ne mogu da podignem motor ako se preturi, al ko shto je Panda lepo napisao, u momentu kada se motor prevrne niotkuda se pojavljuju mushkarci koji se odmah nude da isti podignu sa zemlje :D :D :D

A ja sam inache vozila i bmw f800gs i nije mi nikada bio tezak za voznju, to mi je chak motor sa kojim sam se najsladje u zivotu navozala i koji mi je najbolje i legao od svega shto sam vozila.

Tako da pustite vi zene da voze i ne brinite se shto ne mozemo da podignemo motor kad se preturi, za to je uvek neko mushko tu :) (i hvala im na tome).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Milose,

propustio si Pandino pisanje o kupovini motora, gde je napomenuo da je vesanje spusteno i prilagodjeno Tanji.

 

A ti Panda, svaka cast na recitom opisu ove avanture

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Obrisan off iz teme i molm Vas da se uzdržite komentara koji nemaju veze sa ovim odlčnim putopisom 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Kad se zezaš i pišeš putopise, posle treba da si frajer i da radiš prekovremeno. Izvinjavam se što tek sada nalazim vreme da komentarišem komentare u “svojoj” temi.

 

Radujem se da ima onih kojima se svidelo ovo pisanije. Hvala svima na lepim komentarima i komplimentima. :zdravo:

 

Isto tako se nadam da nisam uvredio naše koleginice svojim pesudo psihološkim palamuđenjem u početku putopisa jer je reč o ironiji i samoironiji. Najviše mrzim bilo kakvu generalizaciju o ljudima (vera, rasa, narod, pol, bajkeri…) i kao što je Biker-Boy rekao, smatram da je sve individualno.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Druže Busman-e, što se tiče tvoje kritike, nemoj više da mi se javljaš… Šalim se naravno.

 

Ti si pogodio tačno u srž problema koji me je inspirisao da sve ovo napišem a to je neprekidna borba razuma i emocija u ovom našem hobiju i pronalaženje pravilnog balansa između ove dve stvari. Kada bi samo razum bio korišćen, niko normalan ne bi seo na motor (a isto tako ni u avion, auto, gliser, ne bi se ljudi penjali na Himalaje, išli do Vladivostoka i Japana…). Na suprotnom kraju se nalazi zadovoljstvo koje motor nosi; sloboda, adrenalin, kontakt sa prirodom, viteštvo :D:-) … Između sedenja kod kuće (gde je sigurno) i potpunog prepuštanja emocijama (opasno) se nalazi milion nijansi. Svako od nas je u neprekidnom traženju svog mesta na toj skali. Nekada prevagne leva a nekada desna hemisfera. NeverEnding story.

 

Ti si uspeo da pronađeš u tekstu tačno ona mesta gde je ta bitka razuma i emocija kod Tanje i mene naj intenzivnija.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Izbor motora. Kao što je već jasno, F700 uopšte nije igračka. Spram mog Adventure-a, ovo jeste mali motor (odatle nadimak mališa) ali je zapravo divlje životinjče. U trenutku njegove kupovine su prevagnuli emocionalni argumenti: najbolje za moju ženu, svideo joj se, možemo da putujemo zajedno… Upravo taj motor je sve ovo nosio u sebi a i uklapao se u budžet koji sam imao prodajom svog “starog” Intrudera m109r (njega mi je Tanja poklonila za godišnjicu pa je bio red da joj uzvratim gest).

 

Tek kada sam provozao “mališu”, shvatio sam o čemu je reč. Busman je to tačno opisao. 75 konja na dva točka nije zezanje. Olakšavajuća okolnost je veoma velika upravljivost ovog motora, nisko težište i udobnost. Čak i manevrisanje u mestu nije toliki problem jer je nisko vešanje pa joj noge i te kako stoje na zmlji. Ako baš padne, tu su Rumuni. :-)

 

Šta je tu je. Mališa ostaje u kući i pitanje je kako da se što brže ukroti.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Busman kaže da su ture od 100 do 150 kilometara najbolje i ja se potpuno slažem sa tim. To je i bio deo plana. Od kada je počela da vozi pa do Tasosa, kad god smo mogli, pravili smo upravo takve ture po okolini. Loše vreme i druge “sitnice” su nas sprečile da to postignemo tokom 2014-te.

 

Sam Tasos je trebao da bude finale jedne aktivne moto sezone a pretvorio se u prelomni momenat i test za Tanjinu motivaciju. Pre puta smo se dogovorili da, ako proceni da joj je muka od vožnje veća od zadovoljstva putovanja motorom, oboje prihvatamo činjenicu da je bolje da se prebaci na zadnje sedište. Ispalo je drugačije (za sada).

 

U vezi CSS se ne mogu do kraja složiti sa Busmanom ali to traži malo objašnjenje. CSS jeste škola za sportsku vožnju ali tek na 3. i 4. i delimično na 2. nivou. Prvi nivo je osnovni i tu je ideja da se nauči da se vozi pravilno. Poznajem dvojicu ljudi koji su dobrovoljno dva puta prolazili prvi nivo da bi se oslobodili loših navika i pogrešno naučene tehnike. Kada na kraju dana imaš iza sebe preko 1500 ulazaka u krivinu koje si prošao pod supervizijom iskusnih instruktora i u kontrolisanim uslovima piste, zaista primećuješ ogromnu razliku i napredak.

 

Da li je Tanji još rano za to? Ja mislim da za prvi nivo CSS nije rano. Ne vidim kako CSS može da joj naškodi ali vidim gde može da joj pomogne. Kada sam ja bio, među učesnicima je bilo i početnika i devojaka sa 125-icama i šminkera sa hiljadarkama i matoraca na super moto… Naš cilj nije da postanemo sportski vozači jer smo malo matori za to (51, 45). Ja zato i nisam išao na 3. i 4. nivo jer sam procenio da oni neće doprineti mom načinu vožnje i viđenju moto života. Meni je cilj da zajedno putujemo koliko je moguće sigurnije (onaj deo koji zavisi od nas i naše veštine) i da uživamo.

 

I jedna mnogo važna stvar. Ovaj putopis nema naravoučenije. Ovo niti nekakav recept a sigurno nije niti jedini niti najbolji mogući put kako se neko uvodi u moto svet. Ceo ovaj putopis je naše, individualno iskustvo. Da postoji jedan pravilan put, pretpostavljam da bi život bilo dosadan… kao na planeti Vulkan. Jel tako drs?

 

Na kraju krajeva, da nema ovakvih kao što smo mi, kako bi ljudi učili na tuđim greškama?

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa ni mi nismo svi Herkulesi. I meni kad padne Gvozdeni bude o-ruk da se vratimo na točkove. Nekad ne mogu ni kick da nagazim da upali od nemoći i umora. A da ne pričam o prvim vožnjama od 500-600 km kad sam Tomosa zamenio BMW-om. Koja je to avantura zvana "neiskustvo" bila... Loše gume,loš akumulator... Pa padovi,izletanja,prevrtanja u mestu,gubljenje opreme...

Ahhhh... Živote ala si lep...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Hvala Panda na putopisu. Uvek odlična i slika i ton :) Sa zadovoljstvom čitao. Razlikom ženskog i muškog mozga ( to se prenosi i na motor... čitao pre 15 i više godina) bavio se i dr Toševski-Planeta žena pa preporučujem za čitanje. Sve u smislu boljeg razumevanja stvari .

Put do mermerne plaže sam prešao prošle godine i pokajao se, loš put i za mene najgora plaža na Tasosu (bila dobra ranijih godina ali onda ukinuli kafić, rumuni 90 %, sede jedni drugima na glavu). Bio skuterom a zavržetak puta je katastrofalan za parkiranje, ne čudi me da je tu Tanja pala.

Šta reći...Sa srećom sve naredne vožnje i svaka čast Tanji za hrabrost !

Evo gde sam se ja parkirao :)

DSC05481copy_zps8c5c2c1e.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Vidi ovako druze Panda:

 

Kao sto mi ne mozemo od tebe da se otarasimo, tako ni ti ne mozes od nas.

U ovom konkretnom slucaju barem mene neces moci lako da otreses! :P

 

Znam sta sam onomad procitao u nekom tvom putopisu, ali jedva uz pomoc Maski/OsonesiZ nadjoh taj deo kada je Tanja dobila "malisu". Necu da linkujem, vec te citiram da procitas sta si napisao:

 

 

 

 

'Furious Panda'

 

"Ok. Sede žena na motor. Palimo mašine i spremni smo za prvu vožnju. Kao ponosni ćuran ja krećem a Tanja odmah posle mene. Svi iz salona nam mašu. Skrećem ka izlazu iz BMW-a prema ulici. U jednom trenutku... moćan zvuk zapara vazduh. Pogledam u retrovizor a moje žene nema. Okrenem se a ona leži na zemlji, motor zabijen u ogradu a svi prisutni dotrčavaju. Tanjina prva vožnja je trajala nešto manje od pet sekundi, prešla je oko 10 metara i ispravila je prvu krivinu. Ni kameru nisam uspeo da upalim.

 

Izvlačimo je ispod motora. Udarila je lakat, kasnije joj je iskočila modrica na kuku ali, po kriterijumima nas uvrnutih bajkera, dobro je prošla. Što bi se reklo, oprema je odradila svoje. Motor je neznatno ogreban na volanu i na još jednom mestu. Sve u svemu, mali đavo.

 

Dok se svi trude nešto da pomognu, ona otrese prašinu, seda na motor i kaže jedno oštro: “Idemo.”

 

Naravno, do kraja dana nije želela reč da progovori sa mnom. Osećao sam se dosta krivim jer sam je toliko forsirao ali me je još više kopkalo šta se u stvari dogodilo."

 

 

Takodje je bitan i naredni post:

 

 

 

Napisao 'Furious Panda' 28 January 2014 - 21:39 PM

 

"Sledećeg dana Tanja je morala da počne da govori sa mnom jer mi je bio rođendan. :zvizduk: Naravno, nisam se usudio da spomenem zajedničku vožnju i motor. Tek sledećeg dana kada su se strasti smirile, seli smo, ozbiljno porazgovarali i ukapirali šta je sve dovelo da pada.

 

Prvo, nepoznavanje motora. F700GS ima 800 kubika i 75 konja. Dosta se razlikuje od Kawasakija pripremljenog za polaganje ispita. Motor je živahan i munjevito reaguje na dodavanje gasa.

 

Svaki motor je drugačiji i treba vremena da mu se uhvati caka. Ovo naročito važi za početnika. Ja nisam baš početnik ali mi se F700 ugasio nekoliko puta dok sam ga probao.

 

Drugo, zbog žurbe motor nije bio prilagođen za nju. Ručica kvačila (koja se podešava), stajala je visoko, na najudaljenijoj poziciji od kormana. Dok je puštala kvačilo, motor je povukao tek kada su joj prsti bili skoro ispravljeni. Nije mogla da ponovo stisne kvačilo i da mu oduzme snagu. Motor je poleteo i baš tada je trebalo da skrene.

 

Treće, ja sam moron. Ništa od ovoga nisam predvideo. Bio sam siguran da, čim se tako dobro snašla na obuci, kad sedne na bolji motor ima da ide k’o pesma. Odmah sam je bacio u vatru a trebalo je ići korak po korak. Tanja do sada nije nikada vozila motor niti je razmišljala o tome da ga vozi. Umesto da krenemo od početka, ja sam je celo leto trovao stvarima koje su čista nadgradnja. Zatrpao sam je informacijama o California Superbike School tehnikama, counterstearingu, poziciji glave...

 

Sve ovo su čisto tehničke stvari. Moja najveća greška je to što sam totalno prevideo najvažnije. Posle smrti Želimira i udesa dragog nam Arse, ovo je bio prvi put da je sela da vozi motor. Neprekidno mi je govorila koliko je sve to muči ali sam ja u svojoj glavi samo video kako zajedno vozimo i uživamo. Mogu svoju diplomu psihologa da okačim mačku od rep kad sam propustio da shvatim koliko je sve to uticalo na nju.

 

U svakom slučaju, otvorila se Pandorina kutija. Za nju je ovaj pad bio finalna potvrda koliko je motor opasan i kako može da se nastrada samo zbog jednog trenutka nepažnje. Bukvalno je počela da se boji da vozi. Došla je samo na korak od toga da odustane i proda motor. Nov BMW F700GS danima je skupljao prašinu na parkingu."

 

 

 

Pa onda preskocimo jedan post gde opisujes kako ste malo vozikali po kraju i dolazi naredni koji takodje ima znacaj:

 

 

Napisao 'Furious Panda' 28 January 2014 - 22:23 PM

 

 

"Sezona se ubrzo završila. Tanja je uspela da pređe oko 700 kilometara. Počela je da pobeđuje strah i da savlađuje osnovne rutine. Ostalo je da sačekamo proleće 2014 i da vidimo kako će se stvari razvijati. Po osmehu na njenom licu rekao bih...

 

Meni je ceo ovaj slučaj pomogao da naučim važnu lekciju: neću više nikoga da forsiram da vozi motor! Nije trebalo ni Arsu. To treba da dođe samo od sebe. E sad, to ne znači da nemam par idejica gde bismo sledeće godine mogli da vozimo zajedno."

 

 

Sad malo ja...

 

Ako sve ovo uzmemo u obzir i tome dodamo "Tasos", pazljivi citaoc, vodjen tvojim umecem prenosenja atmosfere u prici (uzgred bez emocija koje ti gajis prema svojoj zeni - ne treperi), dolazi do zakljucka da je za CSS ipak jos rano. Sve dalje pada u vodu ako se pisac zaneo i dobrom dramaturgijom prevario citaoca, te nemoj da citas.

Meni ipak nije tesko da ti napisem iz mnogo razloga:

 

Zasto je rano za CSS?

 

Upravljanje motociklom i tehnika voznje su odvojeni segmenti na koje smo primorani da ih ucimo skoro istovremeno, ali je upravljanje ipak u prednosti. To znaci da prvo moramo da savladamo koriscenje komandi: kvacilo, gas, menjac, kocnice. Kocnice su i najbitnije, ali su poslednje u nizu jer ne mozemo kociti pre nego krenemo. Ako neko tokom voznje na putu ima problem sa sinhronizacijom, kada koju ruku ili nogu treba da angazuje, koliko sta treba da dozira, koliko brzo da otpusti rucicu kvacila, ili jos ne ume kvacilom da kompenzuje snagu na zadnjem tocku, ili koci prvo zadnjom kocnicom, itd, itd, on onda ne moze dovoljno dobro da se skoncentrise na ucenje tehnike voznje. Setimo se sebe kada smo pravili prve kilometre (Mina tu nije relevantna - "Ona je rodjena s` njim"). Ok, Tanja je uspesno i ekspresno prosla pocetnu obuku i polozila A kategoriju. Ali, da li je to dovoljno uz ovih prvih 1700 kilometara koje je izvozala u proteklih godinu i po dana? Od poslednje voznje vec ima pauzu od 4-5 meseci (i to treba uzeti u obzir). Ja nisam prosao CSS, ali verujem tvom vernom opisu i definitvno smatram da dokle god pocetnik ne bude tecan sa upravljanjem (da nijednog trenutka ne razmislja sta "sada" treba da uradi i da se srodi sa svojim motorom), nece dovoljno jasno moci da savlada tehniku. Uostalom, Tanja je u prednosti. Ti si tu da joj postepeno i u pravom trenutku podaris tvoje znanje steceno na CSS-u. Kada se dobro usinhronizuje, neka i ona prodje prva dva nivoa, cisto radi korekcije, mada bih ja licno imao veliko poverenje u tebe i cak mislim da joj CSS nece ni trebati, al` ajde kad vam je vec dostupan (recimo na jesen, ili cak sledece godine, dobro je da se sve malo i stalozi). Bez namere da omalovazim Tanjin napredak, ali ne bi se iza nje formirala kolona da je tu sve pod kontrolom. Peglajte ove godine te krace voznje i pre svake vezbajte na parkingu ubrzavanje, kocenje i osmice. Osmice su "keva"! I ti vezbaj osmicu posle zime - proizvodi samopouzdanje. Meni cuka obavezno zalupa kad je suzim sto vise mogu. :ljubav:

 

 

Ako mi se jos budes otimao, nece meni biti tesko opet! :D

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ŽbunČoveče :-), moram te kratko ispraviti u dve stvari :-). Prva je da kocenje IDE prvo zadnjom. Doduse, ne zadnja pa onda ako treba prednja (sto takodje opet zavisi od situacije), vec zadnja radi spustanja tezista i ispravljanja motora kao pripreme za kocenje prednjom. Druga je vezana za srecno-nesrecnu :-D Tanju i njen proces obuke sa svim zgodama i nezgodama. Da li mislis da je bolje da tehnike voznje, kod motorista pocetnika tehnike cuvanja zive glave, radi u civilnom saobracaju sa svim pesacima, trubacima iz kolona, svim kamikazama, zamisljenima, ludima, svim panjevima, kanalima, belim linijama i resto da ne nabrajam, ili na bezbednoj stazi gde je pod budnim okom instruktora i gde ukoliko padne, povredice motor, opremu u svoj ponos. Ja glasam da ukoliko ima mogucnosti, svakako dotezanje pocetnih koraka odradi na stazi kako bi sve neprilike regularnog saobracaja sto spremnija docekala. Da, Tanja sad upravlja motociklom, ali da li je spremna za neka iznenadna kocenja, predvidjanje ili izbegavanje prepreke.... sumnjam.

 

Pando, tvoje pisanije u ovim zimskim danima greje bolje nego kamin :-), bas uzivam citajuci. Ali posebno mesto zauzimaju ove teme o Tanji, jer kroz njih svako od nas sagleda i sopstvene davne pocetke i siguran sam da se nasmeje nad svojom nespretnom sudbinom iz tih dana. Naravno, vecini nas muskaraca zbog psihoanalize sa pocetka teme bitno sve to lakse ide, ali na puno mesta se moze povuci paralela.

Ove teme o Tanji su mi mile i zato sto sam i sam u planovima da devojku posadim na prednji deo sedista, ali usled obaveza, loseg vremena i jurenja nekog nizeg i lakseg motora bar za pocetne lekcije, evo prodje cela godina. Hvatam sebe kako joj citiram preko vibera recenice, jurim je po kuci sa telefonom u ruci citajuci o njenim padovima, mukama i osecanjima i hvala ti na tome :-D.

Sanjam o tome da sa njom u paru odvezem neke dalje ture i stoga vam zavidim sto ste vi otisnuli u ovo :-). Zelim da se Tanja sjajno i bezbedno uvoza i da napravite mnooogo zajednickih kilometara.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Nisam pristalica teorije konspiracije, ali su ovde stari potpuno jasne.

 

Posle ovog posta je više nego očigledno da neprincipijelna koalicija u liku domaćih plaćenika Busman-a i Maski/OsonesiZ, zlonamerno radi na rušavanju kredibiliteta i bajkerskog integriteta Furious Pande. Svakom dobronamernom je jasno da iza ovih, na izgled dobronamernih, reči leži želja da se destabilizacije i dovede u pitanje dosadašnji doprinos Furios Pande bajkerskom razvoju njegove žene… kao i njegova reč i delo!

 

Ali ne, neće vam uspeti. Mi stojimo postojano kao klisurine i vođeni svetlim slobodarskim tradicijama, istrajaćamo do kraja na svome putu (osim ako ne rešimo drugačije)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam sta da kazem, nisam pametan al cinimi se Pando da dobrano forsiras Tanju - ujedno i sebe.

Imas lepu viziju putovanja sa suprugom, podrzavam i divim se tome ali isto tako, lepota zna pomutiti razum.

 

Kao neko ko gleda-cita sa strane, vidim smrt prijatelja Zelimira, pad Arse, Tanjin pad pri izlasku iz salona, Pandin pad gde je stradala kljucna kost pa opet Tanjin pad...... da se sve to licno meni izdesavalo, stavio bi prst na celo i dobro razmislio o svemu, izazivati sudbinu hhmmm zna jako da boli.

 

Za pocetak, prodao bi Tanjinog BMW-a, koliko god ga volela uvek ce se plasiti istog, voznja u grcu nije pozeljna.

Kupio bi joj neki motor od 50-55ks kao sto je recimo Honda CB500X ili NC700/750X ili neki drugi brend slicnih karakteristika, ideala za pocetnika jer smatram da je njen BMW malo poveci zalogaj.

 

Za ovu sezonu, izbegao bi egzoticna mesta, mesta gde su vece guzve.

Planirao bi cesce i krace izlete gde gotovo nema saobracaja, drum i vas dvoje, verujem da bi joj bilo mnogo opustenije za voznju tj ucenje.

Pozzz za oboje i svako dobro 1zdravo.gif

 

PS. urednici ako smatrate da je Off.... post nek leti u kantu.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Bezrezervno podrzavam druga Pandu koji je najboljim uvidom u situaciju na terenu zacrtao akcione smernice i angazovao sve subjektivne snage na prevazilazenju objektivnih okolnosti. Smatram da je predmetni BMW odgovarajuci motor za Tanju i da ce vec koliko sledece sezone sa njim biti na ti. Sem toga, oba motora su iz iste kuce, sto i te kako znaci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Mislim da najbolje Tanja zna da li joj je taj BMW OK ili nije. Vozila je manji motor u skoli (500 cc).

Ja licno ne vidim neku veliku razliku koja zivot znaci. Naajbitnija je njena zelja, pa onda sve ostalo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja