Jump to content

Moto Zajednica

Clan foruma vozio Ferrari na Grobniku

Recommended Posts

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

nije bitno jel možeš bolje od mene ili nekog drugog, već to što možeš bolje a nisi nikad vozio .. ;)

 

ne držim ni ja rekord Grobnika.. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Posto su me neki fini ljudi ohrabrili evo Vam i saljivog teksta koji sam tim povodom objavio na svom nalogu na fb

 

https://www.facebook.com/skiboban

 

Zahvaljujuci firmi Protem Beograd, koja je glavni uvoznik I distributer Ferroli opreme za grejanje I klimatizaciju (I jos kojecega), koja nas je povela (servisere gorionika na pelet) na svojevrstan team building, obreo sam se na trkackoj stazi Grobnik da vozim Ferari. Dobro ste procitali Ferari ,a ne Ferroli.

Hvala Sale, Janko I ostali.

Posto moto Ferarija glasi otprilike….Mi ne proizvodimo automobile, mi pravimo snove … I to najbolje, da bi nam to dokazali rekli su….Evo preko dana cete voziti Ferari po vasem izboru (bilo ih je pet), a tokom noci cemo da vam ostvarimo neki vas san, pa da uporedite.

Kod mene je odluka brzo pala Ferari 458 GT Challenge, a za uvece Angelina Jolly.

Da se razumemo, ne razumem se ja bas mnogo u te stvari, ali auto izabran zato sto je to najnoviji model, a Angelina nekako najpopularnija pa cu valjda posle nje moci najvise da se k……. A I lepa je. Pa kad vec (prvi put) varam zenu da to bude nekako jel da…(bojim se samo da kad vec jednom prokinem ne pocnu da mi padaju kriterijumi).

Udjem u 458 srce bije blago udara po soferki, volan se iskrivio, aaaliii soferka citava.

Sednem gas do daske, auto ide pa ubija . Nista mu ne mozes. Ja to dalje recima neznam da vam opisem. Pa da ide na pelet ne bi bolje isao. LUUUUUDILO. Dok sam vozio motore stalno mi je falilo snage, ovde ne treba bas ni jedan konjic vise. Mozda ima I viska (izgleda onaj sto se propeo na haubi).

Kad sam zavrsio prvu voznju pitam instruktora pored sebe kako sam vozio, kaze hajde da zamenimo mesta pa ces saznati. Vec posle prve krivine mi je bilo jasno da taj auto moze I nesto bolje da ide, opet opasnost po soferku I sl. Covek se veoma retko spustao na sva cetiri tocka, uglavnom je na tri, a povremeno I na dva. Sto na tri tocka nemam pojma, valjda stedi po jednu gumu bem li ga.

Dodje vece stize Angelina, sad cu rekoh ovde da se popravim u odnosu na Ferari. Znate kakvi smo mi Srbi a tek ja. Tamo je bilo sednem pa gas do daske, a ovde legnem pa ne do daske nego do ….

E sad da ne detaljisem koliko je to trajalo, ali neuporedivo sam se manje preznojio nego u Ferariju. Na kraju racunam red je hajde pitam I nju kako sam *vozio* kaze …..eh da ti znas kako ljudi voze.

Hm, pa sta cu. Neznam kako je bilo Ferariju I Andji, ali meni je bilo mnogo lepo. .

I zakljucak Ferari je mnooooooooogo bolji. Sad cete reci das am pristrasan jer su mi dali da se slikam sa Ferarijem a sa Andjom ne (Pit joj je po malo balkanac pa ne da da se slika), ali zaista nije zbog toga. Stvarno je Ferari bolji, a I brate noviji je. Ovaj presao svega 50 hiljada, dok je Andja vec po malo izakana.

Eto ja probao, sad ste vi na redu. Pa nek vam je sa srecom (narocito sa onom vesticom).

P.S. Zvoni mi telefon …pise Angelina calling…. hi, hi….. pa nije ona ni tako losa……………

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

" ... Neznam kako je bilo Ferariju I Andji, ali meni je bilo mnogo lepo ..."

znači važi ono:

 

1oda.gifgospođo, što se mene tiče vi ste *ebani 1jee1.gif

 

 

Svaka čast firmi za team building; da je više takvih firmi posao bi bio lepše mesto za život. Lepo od tebe što si podelio iskustvo.

Nažalost nisam vozio po stazi ali imam dosta dobru ideju o čemu pričaš.

 

 

__________________________________________________

ne raspravljaj se sa budalom; ljudi možda neće primetiti razliku

post-29123-0-67116900-1423049825_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Od ovih automobila koje sam vozio na stazi samo zutog lepotana priznajem:

 

Sada sam imao malo vise vremena da procitam temu pa da se nadovezem na slike koje sam postavio.

Moj dan se sastojao od voznje gore tri automobila sa slike. Prvo sam provoza lamborghini, aston martin pa ferrari. Ispostavilo se da mi se zapao totalno pogresan raspored upravo zbog instruktora koji su sedeli pored mene.

Lik koji je samnom bio u lamborghini-ju je bio mladji lik, pribliznih godina i svo vreme mi je govorio "faster", "faster". Vozio sam u skladu sa svojim mogucnostima za prvi put i upoznavao sam stazu. Drugi krug je bio jako brzi od prvog ali nista naspram toga sta sam spremao da "uradim" sa preostala dva. Na zavrsetku mi je rekao da sam upoznao stazu i da "pocepam" sledeca dva automobila.

Aston Martin, dekica koji mi nije dao da predjem 6,7 hiljada obrtaja,stalno drzao kamionsko ostojanje, smor zivi.

Ok,tesio sam se da mi je na kraju ostao ferarri, odvalicu ga za sve pare, cetiri kruga vec odvezena i srodio sam se sa stazom.

K@rac odvaljivanje, instruktor je ujedno i vlasnik ferrarija kojeg sam vozio. Na kraju sam mu rekao da bi dva puta brze isao tadasnjom vektrom koju sam posedovao sa dizel motorom. Izvinio se i rekao da tako moraju da bi sacuvali vozila.

E sada, razumem ja njih, ali sa druge strane to je staza i debelo se placa za to iskustvo, treba ga iskoristiti maksimalno. I jos sam dodatno uplatio osiguranje u slucaju da sletim sa staze ili napravim bilo kakvu stetu...

E na kraju sam provozan od strane profi vozaca sportskim opelom za australijsko trziste...Na zalost, to je bio najaci utisak tog dana...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Za mene kao istinskog zaludjenika u vozila a posebno ferari dovoljno bi bilo i da sam samo seo u njega a kamoli provozao po stazi,tresao bi se ko j... zecica pa sve i da sam ga vozio i prvom celu stazu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Za mene kao istinskog zaludjenika u vozila a posebno ferari dovoljno bi bilo i da sam samo seo u njega a kamoli provozao po stazi,tresao bi se ko j... zecica pa sve i da sam ga vozio i prvom celu stazu.

Totalno razumem i postujem0takoje.gif
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

2013-te brdska trka u Buzetu,setamo kroz bokseve i dodjemo do Ferarijevog bolida F1 iz neznam tacno,2003-2004 god.

Prisli smo i zagledali,slikali se a onda sam pitao vlasnika (stariji Slovenac) dali mogu da ga pipnem (da ne kazem pomazim) covek se nasmesio i klimnuo glavom,za mene je to bio takav dozivljaj,dodirnuti svetinju 1care.gif da samo dodirnuti (ustvari sam ga mazio 1hej.gif)

A voziti trkacku verziju super-sportskog automobila,a joj 1ooo.gif1ooo.gif1ooo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Aj malo detalja... poredjenje sa obicnim nabudzenim kolima, kakav je osecaj kad das gas, vesanje, lezanje na pisti, nesto, sta vam padne na pamet...

 

Da bar osetimo na trenutak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Kepo tesko je to opisati. Jedino sto sam pokusavao to je kad mi on vice da ne trzam volanom su zapravo moji pokusaji kad izlazim iz krivine i pokusam da mu dodam jos malo volana da vidim da li ce da krene da klizne. To drzi bukvalno kao po sinama, narocito pri brzinama kojima sam ja vozio. Kad je on mene vozio to je takodje bilo kao po sinama pri znatno brzoj voznji. Najveca impresija kocenje. Ono gde sam ja pocinjao da kocim, a gde on, to je d..e i glava, ali bez pojaseva ne bi mogao da se zadrzis na sedistu (ne pomaze odupiranje nogama). Temperatura diskova prelazi 500 C (tako je rekao), ali sto su topliji bolje koci (verovatno ipak do neke granice). Posle svake voznje je bio brifing i jednom je Pulic rekao : nemojte da se plasite da cete ga prevrteti, ima on zastite, slobodno udrite po gasu ON JE I NAPRAVLJEN DA PATI. Ipak kad sednete da vozite culi ste upozorenja. Ima snimak u onom linku ka dropboxu, kad je on mene vozio, a ima tu i moj ulazak u auto koji je mnogo smesan, a bilo je mnogo gorih. To je bio prvi ulazak kasnije sam postao vestiji. Pokazali su nam kako se ulazi. Morate desnom nogom stati na sediste pa dalje.. Oni koji nisu slusali (ili nisu zapamtili) jednostavno im je leva noga ostajala napolju bez sanse da je sami spakuju unutra. Ja kad sam seo glava je jos bila napolju (visok sam 184) i covek iz ekipe mi je rukom gurnuo glavu unutra. Da nije bilo kacige prosla bi moja glupaca (vidi se na snimku). Ako nekog zanima mozemo da se nadjemo i pricamo (moze i kod mene jer je zvuk impresivan (imam kutije zapremine 700 litara po komadu). Menjac je naravno na volanu kvacilo nema i medjugas koji cujete on to sam radi. Motore volim(preko 40 god. sam na motoru a imam 55) i nikad ne mogu da ih poredim sa bilo kojim autom, ali ovo je stvarno dozivljaj koji bih voleo da svi dozivite. Neki bi onda i nesto drugacije pisali.

Mogu da zamislim kako je bilo pauku da proba 3 komada, za koje neznam ni sta bih izabrao i kad bih imao priliku. On sada verovatno zna. Ja sam tog dana vozio 430 i 458 GT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Aj malo detalja... poredjenje sa obicnim nabudzenim kolima, kakav je osecaj kad das gas, vesanje, lezanje na pisti, nesto, sta vam padne na pamet...

 

Da bar osetimo na trenutak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Morate desnom nogom stati na sediste pa dalje..

 

А како кад је киша? :D :D :D

 

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6012X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Piki,a meni je pun,takvih drvenih advokata...Niko od nas nije mentol,da ne zna koliko je rigorozan pristup instruktora,naravno sa razlogom.Hocu reci,sta znaci da sednem krug u nesto od 600 konja,da mi se neki debil dere,i ja kao ponosan.Do moga.Kakva zavist,I sta sam doziveo...onda lepo sednem,provoza me covek kako dolikuje,pa dozivim nesto.To ti je kao da uzmes da hebes dobru i poznatu ribu,al jbg,samo smes da je golicas po bradavici.Neka je covek postavio,a nase je da komentarisemo,i ovako i onako.0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Pa evo da ti odgovorim u tvom stilu i meni je pun takvih Cool tip-ova kojima je sve njihovo najbolje i njihov nissan ide najbrze a cisto sumnjam da bi odbio priliku da uhvatis za sisu Moniku Beluci iako je nikad neces kresnuti0takoje.gif

p.s.pogresno si cuo zvali su me železni a ne drveni pre 15-tak godina

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja