Jump to content

Moto Zajednica

Zx6r 1996 Radijalni cilindar umesto obicnog

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Zanima me misljenje iskusnijih bajkera u vezi prerade prednje kocnice kawasaki zx6r 1996god.Imam od Yamahe (r6 ili r1nisam siguran) kompletnu rucicu pa bi postavio,posto dot4 ide uobe vrste kocnica mislim da necu pogresiti.Nekako mi je mekana kocnica cak i posle zamene ulja.A nije se desilo da na nekom motoru pritisnem kocnicu sa radijalnim cilindrom da je tako mekana.Ako neko ima ovakvog ili slicnog iskustva,neka napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Parkiraj na bočnu nogaru i smotaj volan skroz levo i ostavi tako dan dva samo će se izluftirati,ako je to u pitanju.Ako je motor na hladnom,ići će sporije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako sam shvatio kolegu Triton-a, u toj proceduri "zaglavljeni" mehurici vazduha bi trebali otici do lonceta? Takvo luftiranje bi imalo smisla ukoliko se lonce/posuda otvori i skine gumena membrana... Mada sumljam u ucinak i tada, vazduh iz kljesta nece hteti na gore, zarobljen u uglovima... Odzracivanje je bar jednostavno, zasto samoodzracivati 1zdravo.gif

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

NIkako otvaranje kočionog sistema!

 

Kočiona tečnost je higroskopna i veoma brzo sakuplja vlagu koja joj je glavni hazard. Pogledaj na YT proceduru odzračavanja kočionog sistema, nije ništa komplikovano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Creva su pancirna,ali kako ja ustvari mogu da proverim majstora dali je ili nije menjao ulje.nemam bas poverenja,a nisam bio prisutan kad je menjao.Ima nesto u vezi boje ulja,moze li se to videti na prozorcetu?Gledao sam ulje je boje zuckaste ali nije tamno,neznam kako da objasnim.Ne bi ja zakerao toliko ali je rucica kao zvakaca guma kad stisnem,pa ja sam bre ljudi imao bolju kocnicu na nsr_u nego na ovom motoru od 105 konja i to me malko plasi.A ovo za samo luftiranje,stoji tako ulevo tocak i motor pa ako upali dobro ako ne moracu ponovo kod majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mislim da ima jos vazduha u sistemu, ili taj cilindar ne valja, mada je mala verovatnoca. Poslusaj savete predhodnika ipokusaj kao sto su ti rekli, a dot 4 nece higroskopirati za 2 dana, ne brini. Mozes pokusati bez skidanja poklopca ovako: ostavi ga da prenoci st vise nagnut na levu stranu, ujutru odvi polako glavni cilindar od kormana i pdigni rucicu u vis za oko 30 stepeni i polako stiskaj rucicu na kratko a polako pustaj. Ako je u pitanju vazduh, vrlo brzo ces to osetiti na rucici. pozdrav i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Ima malog boljitka posle ostavljanja upravljca u levu stranu i stajanja na nogari ali tek posle 5_6 dana,neznam dali da nastavim sa tim ili da preduzimam nesto drugo.Majstor mi menja temu kad ga pitam sta da radimo tako da sam sve sigurniji da je svestan da je nesto zajebo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki gsxr 750

Resen problem majstor sipao ulje koje je kao namenjeno i za dot3 i za dot4 kocnice istovremeno,tako da je sad ulje zamenjeno,sipano ulje samo za dot4 bez ikakvih kombinacija marke motul i sve funkcionise normalno.Da ne dosadjujem s ovom temom vise,hvala svima na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja