Jump to content

Moto Zajednica

Zimska vožnja - saveti i sugestije

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Drugari pretpostavljam da se još neko osim mene vozi i u ovim vremenskim uslovima. Ja uredno idem na posao i sa posla svaki dan ( osim onih par dana kad je padao sneg ) i manje više nemam posebnih problema. Naravno da sam se obukao dobro pa je ipak pomalo hladno , naravno da pazim više nego inače naročito kod skretanja i adekvatnu povećanu pažnju posvećujem drugim učesnicima u saobraćaju ( i njima je smanjena vidljivost ).

Voleo bih da razmenimo iskustva , za početak bih ja da pitam kako da sprečim da mi se naočare za vid zamagle ( jebiga kad moram da ih nosim ... ) osim da malkice podignem vizir jer to pomaže al' je onda hladno u p.m. ...

Što se vizira tiče - probao sam da ga namažem ferijem ( za suđe ) i to baš pomaže - definitivno se manje magli i mnooogo se brže razbistri ... a i čist je 1moto3.gif ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

za početak bih ja da pitam kako da sprečim da mi se naočare za vid zamagle...

Što se vizira tiče - probao sam da ga namažem ferijem ( za suđe ) i to baš pomaže - definitivno se manje magli i mnooogo se brže razbistri ... a i čist je 1moto3.gif ...

 

Odgovor koji trazis je skriven u tebi. Woah. :D

 

Ja sam jednom prilikom u nuzdi (u nedostatku ferija i pinlocka) napravio disaljku od flase za vodu.

Kao ronioci. :D Radi super. Znaci samo osmislis neki auspuh i voila. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

sočiva ne mogu više da nosim nažalost a ovo sa disaljkom ću da probam prvom prilikom ... davno nisam ronio al' ima još neke stare opreme i smisliću već nešto ... hvala za ideju 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Voleo bih da razmenimo iskustva , za početak bih ja da pitam kako da sprečim da mi se naočare za vid zamagle ( jebiga kad moram da ih nosim ... )

Što se vizira tiče - probao sam da ga namažem ferijem ( za suđe ) i to baš pomaže - definitivno se manje magli i mnooogo se brže razbistri ... a i čist je 1moto3.gif ...

 

.... a da iskoristiš Feri I za naočare ;) . .. ne može da škodi :jee: . . . ako ništa drugo, bar ćeš ih lepo očistiti :goodluck:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Otiš'o jutros na posao ... ladno al ništa posebno ... e sad kad sam krenuo kući ( oko 17 hova ) veje za medalju ... Polako , oprezno , polupodignut vizir zbog magljenja i jupiiii ... ide nekako ... upalio sva četiri da kavezarima bude jasno da idem polako i da nisam baš u stanju da se tek tako sklanjam ... i cool , sve ide manje više ok , još malo pa sam kući i onda ... onda ... uvek ima neka stoka da upropasti sve dobro ... proleti lik pored mene kroz rastapajući se sneg i ZALIJE me ko na ajs baket čelendžu ... leva nogavica i dupe sa te strane mokri skroz ... pa kad nisam poludeo ... e da sam mogao da ga stignem odrobijao bih ga k'o čoveka ...

razlog zašto ovo pišem i to baš u ovoj temi je što ja uredno nosim zimski aktivni veš ( domaći - cherish ) ... dakle mokar ko vaterpolista dolazim kući skidam pantalone još u predsoblju jer se cede ko loš kišobran i ukapiram da i pored osetne hladnoće veš koji je spolja vlažan je SUV u dodiru s kožom ... znači ne mogu da verujem koliko je ovo dobro ... toplo preporučujem svima :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Dobar vetrobran na motoru je zakon, usmerava vazduh preko kacige pa ne moram ni da spuštam vizir, čak ni kad je hladno. Magljenje vizira = 0.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја сам га ставио на Каберг флип ап, колега на Шкорпиона итд. Требало би да је универзалан, зато долази у комплету са сисицама за качење.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Preko Sekule je narucen Pinlock duzine 30cm, sirine 8.5cm, premerte vizire dal se uklapa il ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Atlantic 250 ali će porasti jednom

pa zato i pitam jer letnje gume tj ta smeša koji ih čini, otvrdne poprilično preko zime i onda je vožnja po zimi još veća žurka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 6.2.2015. at 20:55, Nimmin je napisao:

Dobar vetrobran na motoru je zakon, usmerava vazduh preko kacige pa ne moram ni da spuštam vizir, čak ni kad je hladno. Magljenje vizira = 0.

Vizir na kacigi nikad ne spustam...sluzi mi samo kao kacket kad pada kisa da kapi ne zavrse na naocarima...

Veliki vizir na skuteru/motoru je jedan od najbitnijih stvari za voznju u svim vremenskim uslovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 24.2.2017. at 23:36, srdjos je napisao:

Jel imate vi i zimski komplet guma za motorinije?

Nisam ih nikada probao, ali verujem za znace dosta..

Redovne gume koje sad vozim, Pirelli Scooter Angel su bile savrsene prosle sezone...i pocetkom ove...a onda se nesto dogodilo pa su postale nikakve...

Verovatno im ta zima bas nije prijala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja