Jump to content

Moto Zajednica

FC-Moto

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Raspitivao sam se ja ranije i izgleda da niko ne donosi iz FC-moto. Mada sam dobio info da salju bez problema za srbiju i ako se registrujes odmah vidis cene umanjene za PDV. A onda kako prodjes sa nasom carinom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Mislim da mogu ovi sto donose robu sa ebay.de, samo sto nećes imati umanjenje poreza plus plaćaš proviziju za uslugu donošenja, neznam ni to koliko se isplati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Mislim da mogu ovi sto donose robu sa ebay.de, samo sto nećes imati umanjenje poreza plus plaćaš proviziju za uslugu donošenja, neznam ni to koliko se isplati

Kod nas se to samo isplati za sitne stvari, jer ovi kod nas sto donose sa E-bay deru. Primera radi: Imamo dve kacige, jedna kosta 100e, a druga kosta 1000e. Za ovu prvu od 100 platices 100e + 20e (njegove provizije) A za ovu drugu platices 1000e + 200e (njegove provizije) Pa ko je tu lud? Kaciga je kaciga, kutija je iste volicine za sve kacige i procedura slanja je ista za svaku kacigu. Znaci za jednu kacigu moze da ti uzme 20e, a opet za istu kacigu ti uzme 200e. A kaciga je kaciga. Sta ga briga koliko je cena kad je procedura kupovine i sladnja potpuno ista i za kacigu od 1e i za kacigu od 100e. Pa mislim da je to malo preterano. Znaci njegovih 20% ne bitno koliko sta kosta. E sad, dolazim opet na pocetak, to se sve isplati za neke sitnice, za neke stvari koje ti hitno trebaju ili za neke stvari do 100-200e, inace za stvari od 1000e mi se vise isplati da sednem u auto i odem do Beca, Ljubljanje i kupim sve sam sta mi treba. Jos ako nas podje vise, gorivo i putarina je onda jos jeftinije. Pa jos vratimo povracaj poreza i eto velike ustede. A, oni sto donose robu sa Louis-a, Pola, HG, oni imaju jos vise. Naravno ne svi, cast izuzecima, jer neko ne uzima proviziju, nego koliko pise na sajtu, toliko platis. Opet primera radi: Neka stvar kosta u Louisu 100e. Znaci placas 100 + mozda nekih 10e njegove provizije (ako se uzima provizija to je oko 10%) Znaci tebe ta stvar kosta 110e. A, njega kosta 100e minus 10e (imaju Louisove kartice sa popustom opet oko 10%) minus oko 20% sto povrate porez na granici ili kod nas u Raifaizen-u. Znaci neko ko donese stvar iz Louisa i to u Louisu kosta 100e, njega ce izaci oko 72e. To je ukupna zarada oko 38e. Znaci pisem ono sto znam i sto i ja uradim kad kupujem preko. Evo sad sam bio za vikend u Becu u Louisu, pa sam video kako to sve ide. ;):zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma to plaćanje da ti neko kupi na ebay je postalo besmisleno. Nekad je bilo interesantno jer nije bilo načina za plaćanje. Danas svi mogu da otvore PayPal nalog i da kupe preko šta im je volja. Postoji jedino trošak poštarine koji nije mali ali koji opet nije kao provizija ovih što donose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Ma sve je jasno i hvala ti u svakom slucaju. Jednostavno i da hocu da idem nemam vremena. E sad naravno da na kombinezon od recimo 500-600 eur ne bih dao 100 eur provizije ali 50 je ok i to sto ce neko da povrati porez neka uzme sebi nije frka. Jbg moraju ljudi da zarade a na meni je da kazem da li mi cena odgovara ili ne.

 

Sto se slanja tice cak i da je postarina u okviru 50 eur mi je ok ali ako mi naplate carinu onda nema smisla. Zapravo jel neko zna mozda koliko bi u procentima iznosila carina za kozni kombinezon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Naravno da svi treba da zarade i to je ok. Ja sam sve ono gore bio napisao da pomognem svim clanovima, koji to ne znaju kako to sve funkcionise i koje to zanima. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sve znam, cak mislim da to isto mogu da ti donesu oni sto donose preko E-baya. Jer oni donose robu i porucuju iz Engleske, Amerike, Evrope. Dali je to aukciski sajt ili obican sajt nekih prodavnica ne bitno. Oni porucuju i njima tamo stize na neku njihovu adresu u Evropi. A, oni to ovamo salju kamionima, kombijima, kolima kako vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Carina na vrednost robe sa poštarinom = 10% + na sve to 20% PDV. Znači za tvoj kombinezon od 500 evra + 20 evra poštarine carina = 52evra + 114,4evra PDV po srednjem kursu NBS = 686,4evra ukupno.

Ako ti donose "ovi što donose" 520evra (kombinezon i poštarina do recimo D) + 20% (104 evra) za njega = 624 evra ukupno. Možeš samo da se jediš što ne živiš u EU. Tamo te ta ista stvar košta tih 520 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Upravo tako kako Robin kaze znaci osnovica bi bila 420 eur + 20 eur postarine je 440 na to je carina 44 plus pdv na 484 je 97 i onda je sve zajedno cca 582 ako ne gresim a to je vec blizu tih 520 koliko je u EU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Potpuno si u pravu Robine. To sam prevideo. Evo zato nove računice: kombinezon 500 evra - 20% prosečnog EU PDV-a = 417 evra+ 20 evra poštarina (mada je za Srb. veća nego za zemlje EU) = 437 + 43,7 carina = 480,7 + 96,14 naš PDV = 576,84.

Opet 10% više nego da živiš u EU.

 

A evo ga dvins i sam izračunao.

Promenio član spredrag

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Opet mala ispravka. Kožni kombinezon je bar 7-8 kila kože. Nema šanse da ti to pošalju za 20 evra. To je ono što sam u prvom postu i apostrofirao.

 

Postoje tabele poštarina na sajtu, ako ne onda pogledaš pa vidiš preko koje kompanije šalju pa vidiš kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Meni je najzanimljivija ona kombinacija sto je napisao Brm-Brm. Covek (brm-brm) zove iz Srb u Zagreb za neke delove i oni mi kazu da ce mu poslati u Tovarnik (granica HR-SRB) u postu tamo, on covek predje granicu, ode u tovarniku u postu i pokupi svoj paket. Znaci to mi je genijalno. Ali mi nije jasno, kako to moze? Pa jel to znaci da ako sad nema npr granice iz SLO u HR i sad moze Furlan da mi posalje gume u Tovarnik i ja predjem samo granicu, odem u postu i pokupim gume, naravno, platicu koliko kosta ta postarina. A verovatno imaju isto neku brzu dostavu. Sigurno ce me izaci jeftinije nego da ja palim auto i idem u SLO u Brezice. Ili da ti neko sa E-baya posalje paket do Tovarnika i ti samo odes i pokupis, naravno predhodno mu upaltis pare. Kontam HR je u EU, pa nemaju carine. Reko odmah da odem tamo u tovarnik i da zakupim neki mali box kod njih u posti :D Jel imao jos neko tako iskustvo?

 

EDIT

 

Izvinjavam se pokretacu ove teme sto sam postavio ovde ovo pitanje. Otvoricu ga ponovo u opstim temama, tako da tamo mozemo da pricamo o tome..

Mozemo tamo u Opstim temama nastaviti

EVO LINK ka toj temi pa da nastavimo tamo

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107233-slanje-robe-iz-eu/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Evo kolege su vec detaljno razradile racunicu i sami mozete proceniti da li vam se isplati, mada cena i ako redovno platite carinu i PDV nije drasticno veca od redovne cene tamo. A tu istu robu je kod nas veoma cesto nemoguce pronaci i kupiti.

 

Mada se mozete i prijatno iznenaditi ali u VEOMA RETKIM SLUCAJEVIMA da ne platite carinu i PDV. Mojoj sestricini je stigao tablet od 150e i nije platila ni PDV ni carinu, paket jednostavno nije pregledan i postar ga doneo na kucnu adresu 1lol.gif

 

Moje licno iskustvo sa carinom:

 

Distanceri za bisage vrednost 20e platio carinu + PDV 1180 din (nikad nisam uspeo da shvatim kako to izracunase)

Set migavaca vrednost 40e nisam platio carinu i PDV

Led diode vrednost 20 e Platio pregled na carini + jos nesto 180 Din....

Led drajveri vrednost 10e (mali paketic velicine pakle cigareta) platio carna + PDV + pregled 680 din

Dodatni set maglenki za motor vrednost 69 e platio 120 din ?!! (ne znam za cega)

sestricina uzela Tablet 150e nije platila ni carinu ni PDV...

 

Sve ove porucbine su bile iz PRC. I kao sto se moze primetiti na neke su naplacene nenormalne cifre ( po proceni vrednosti od strane carinika) a na neke gde je trebalo da se naplati nije naplaceno nista! (tj. paket nije ni pogledan...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja