Jump to content

Moto Zajednica

XROSS CHALLENGE 2015

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Posto je na ovom forumu vecina teskasa i superteskasa, evo da posaljem jedan zvanican post sto se tice desavanja za ovu godinu. 

Trka polako postaje jako obimna i vec ove godine namece ozbiljan napor da se veliki motori naprave u istom terminu kao i mali. Ali dacemo sve od sebe da izguramo sve kao i do sada.

Sa druge strane takmicari gledaju sa strane uzivanja a mi kao organizatori zelimo da to ispunimo ali na prvom mestu je sigurnost.

Na toj istoj Tari je bio reli pre par godina, izleteo je auto u usmrtio gledaoca, a organizatori su osudjeni na 6godina zatvora. Tako da to sto je ucesnicima uzivanje, organizatorima je ogroman problem ako se nesto desi. Jedno je druzenje i voznja a drugo je organizovana trka.

Zbog svih zakonskih problema koji se namecu, ove godine nece sigurno biti merenja vremena ni na jednom makadamskom putu. 

Bice speijalnih ispita, imamo jos nekih ideja, ceo koncept ce biti predstavljen u naredne dve nedelje. Sigurno ce se voziti na GPS ali to nece da se meri. Merice se samo tehnicki specijalni ispiti.

 

Pozdrav

 

 

Koma,

 

Potpuno razumem problem organizacije ali ipak imajte na umu da većina nas (koji za sada nismo uspeli da vozimo Dakar  ;) ) dolazi i plaća kotizaciju da bi se upravo ''nekako'' trkala na ovom event-u.

 

Mislim svako može da dodje i da se vozi o svom trošku bez da plaća troškove organizovanog prevoza, hotela i kotizacije, (što se inače i radi na Goliji, Staroj planini...itd.) i naravno to je organizovana vožnja, ali je suština  Xross-a da se upravo tu trkamo. Naravno, ok je da ima tehničkih specijala ali bi šteta bilo da nema baš ni jednog brzinskog ispita na makadamu...

 

Uostalom te makadamske deonice mogu tako da se izaberu da se na njima brzina i bezbednost takmičara potpuno kontroliše njihovom težinom/usponom (mislim, budimo realni,  naša prosečna brzina je daleko manja nego na reli trkama), a posmatrača kod nas ionako nema. :)

 

U svakom slučaju, da ne budem pogrešno protumačen, ja zaista potpuno podržavam ovu organizaciju i promovišem je i drago mi je da tako nešto uopšte postoji ovde u Srbiji ali sa druge strane kao njen učesnik bih voleo da ipak dobijem tu ''takmičarsku'' atmosferu na adekvatnom nivou u odnosu na rekreativnu vožnju uz tracklog koju manje-više imamo tokom cele godine. :takoje:

 

Ali hajde da sačekamo još malo pa da komentarišemo kada bude objavljen koncept trke za 2016. :jee1:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

moje misljenje je sledece:

Ako je receno da se neko povredi to je onda ne izbezno,primera radi i u klasi malih motora na preskakanju onih balvana  moze takmicaru u zelji da predje prepreke da se desi tako zvani pijani gas odnosno da doda gascinu na cvaji od 300ccm i da mu motor izleti i ode u publiku gde neko iz publike ima da na..ebe,i sta onda...

Druga stvar je isto bitna a to je da A klasa odnosno bilo ko iz malih motora moze da se podjednako na nekom sumskom ne zatvorenom delu staze slupa ili da slupa nekog iz publike, nista sporije na pravcu ne ide exc300,beta 300... od recimo xr600,tt600...

A da ne spominjem B klasu sa istim zverima od masina kao i u A klasi samo su vozaci manje vesti, pa je mogucnost za povrede jos veca.

 

Smatram da je drug sampion teskasa Baltrek, apsolutno u pravu i smatram da jedna ekstremna trka treba opravdati taj naziv,

te iz tog razloga svako od nas ko se takmici potpisuje onaj papir gde preuzima licno bezbednost samo na svoju odgovornost.

 

A publika sama neka vodi racuna o sebi, zna gde je dosla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Moje misljenje ja ako je tehnicki izvodljivo, dati teskasima 100 km staze i da se cela deonica vozi na vreme.

 

 

:takoje:

 

Ne mora biti jako brza dionica, nek bude svega pomalo, da se dobro takmičari oznoje, ak se složi 100 km za teškaše,

to može da traje.  :takoje:

 

Kako god organizatori odluče, ja prihvaćam.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Moje misljenje ja ako je tehnicki izvodljivo, dati teskasima 100 km staze i da se cela deonica vozi na vreme.

 

 

Mislim da bi bilo mnogo interesantnije za takmicara. Nije sve u punom gasu, i voziti 4 puta po 5 min na žilet. Dajte malo i taktike, na izdržljivost, na snalazljivost ....   

 

 

:takoje:

 

Ne mora biti jako brza dionica, nek bude svega pomalo, da se dobro takmičari oznoje, ak se složi 100 km za teškaše,

to može da traje.  :takoje:

 

Kako god organizatori odluče, ja prihvaćam.  :takoje:

 

 

 

Al' smo prsliiii, a zima jos nije pocela!   :D 

 

Da li cete 100 kilometara u cugu da vozite u stilu "Ferdinad" dok stoperica tovari?!

Ako i ima snage, kondicije i snalazljivosti (a to je veeeeliko pitanje) da se istera 100km bez pauze,

pune koncentracije sigurno nema!!  Pa kad s' utrnulim i prokljucalim mozgom ispravis krivinu, ode Koma da volontira sest godina u Pozarevac.   

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ako sebe ne umes da rasporedis na 100 km, onda i treba da poljubis patos.

U ostalom, nije ti medved za ledjima.

Organizatore odlicno razumem i postujem sta god odluce. Svako je mogao da poturi ledja i napravi igranku po svojim zeljama, ali nije.

Da vozim hard niti umem, niti imam snage. Da vozim 120 po Tari 3 x po 10 min, a kuci me neko ceka, ne smem.

Ako bude neki mini maraton, vrlo rado se prijavljujem.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Da li cete 100 kilometara u cugu da vozite u stilu "Ferdinad" dok stoperica tovari?!

Ako i ima snage, kondicije i snalazljivosti (a to je veeeeliko pitanje) da se istera 100km bez pauze,

pune koncentracije sigurno nema!!  Pa kad s' utrnulim i prokljucalim mozgom ispravis krivinu, ode Koma da volontira sest godina u Pozarevac.   

 

 

 

Ne mora u komadu, može 3x33 .  :)

 

kako god odluče, biti će dobro.  :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Nisam ucestvovao na ovogodisnjem Xrossu kao vozac, nego sam ucestvovao kao publika. Ono sto sam video u klasi teskasa moglo bi se promeniti. Zanimljivo zvuci prica da se vozi oko 100km(moze i manje npr 70km) sve zavisi od tezine terena i da se meri vreme sve ukupno. A brzina moze da se resi i zahtevnijom stazom, nekim zanimljivim usponom i lepim jarugama :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ako sebe ne umes da rasporedis na 100 km, onda i treba da poljubis patos.

U ostalom, nije ti medved za ledjima.

Organizatore odlicno razumem i postujem sta god odluce. Svako je mogao da poturi ledja i napravi igranku po svojim zeljama, ali nije.

Da vozim hard niti umem, niti imam snage. Da vozim 120 po Tari 3 x po 10 min, a kuci me neko ceka, ne smem.

Ako bude neki mini maraton, vrlo rado se prijavljujem.

 

Došlo vreme za peMziju?   :)

 

Štoperica je djavo i gora je od medveda. Meda odustane ako si brži, a ona jok, pa bi pokušavao da točiš i na 100km, isto kao i na 10.

 

 

 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ne mora u komadu, može 3x33 .  :)

 

 

kako god odluče, biti će dobro.  :takoje:

 

 

 

To je već drugi padež. :)

 

Prošle godine je cela trasa bila duga oko 120km, ali je retko ko odvozio zadnjih 20 posle četvrtog specijala. Tvoj predlog je zapravo da se produže specijali, odnosno, da se cela trasa meri uz tri pauze. 

 

Onako kako ste ti i Kepo s' početka izneli  je izgledalo - daj 100 kilometara, pa ko preživi.

 

Mislim da Luka (lb) ima najrealniji predlog. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zeleznik
  • Motocikl: Yamaha R1, YZ250

Ma sve moze samo da se vozi...al bi bilo lepo da ima malo i brze deonice.

To sam cuo od pojedinih ljudi da je u A klasi bilo jako zahtevno i tesko za voznju. Jedino na kraju trke lagano uz vece brzine, ali tada su vec svi mrtvi bili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

He, he .... meni XR nije hteo da upali, pa sam umesto sa svog startnog broja krenuo pretposlednji..... i zbog pomenutog problema nisam pravio pauzu a ni gasio motor od starta do apartmana  :lol: ,

naravno vozio sam pazljivo da se ne skolomatam i ugasi mi se motor..... kad saberem tu pazljivu voznju, jedno lutanje i pomoc kolegi da popravi polomljen fuzaster...rezultat je ubedljivo 30-o mesto.  :hej:

 

Poenta je, da nije tesko, ako ja koji vozim ozbiljnije offroad 2-3 puta godisnje, pa na to jos bez kondicije i pripreme, izvozim ceo Xross bez stajanja...sta bi ste tek vi uradili.

 

Sto kaze Kapetan, treba rasporediti sebe i motor....drugim recima, taktika  :D .

 

 

I jos jednom, s'obzirom da je ovo jedina trka gde mi (teskasi i super teskasi) mozemo da se oprobamo, veoma sam zahvalan ekipi Xrossa, na toj mogucnosti..... ne podlezite uticajima ovih kritika i masovnosti A i B klase, drzite se tradicije i napravite mesta i ubuduce za nas (kako vi to isplanirate, tak ce i biti), zahvalni smo vam na tome  :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z

Ovaj Kepin prijedlog o jednoj etapi nije loša ideja, dapače. Nešto ala Rally za bečare. Daleko više faktora će biti uključeno u konačnom rezultatu za razliku od dosadašnje prakse.

Definitivno bolje nego ležarina na livadi, cuga, panceta i onda pun gas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Iskoristi ovo vreme, poteraj ga malo po kaljavim sumskim putevima i iskusaj sebe i svoje mogucnosti, pa sam proceni da li bi to bio uzitak ili mucenje. I naravno, nikako nemoj sam ici na tu voznju ;)

 

Inace, moje licno misljenje je da bi to bilo bespotrebno mucenje jer taj motor nije predvidjen za uslove u kojima se vozilo prethodne dve godine... Ali je izvodljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Mucenje za motor ili za mene? Ako cu morati da menjam amortizer, vile i napravim stetu od 1000e onda bih odustao a sto se mene tice, nije frka ☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zeleznik
  • Motocikl: Yamaha R1, YZ250

Ne znam da li sam ja jedini koji misli da ce xross 2016 trka biti skupa. Nisam uspeo ici na Kop pa na Taru zbog obaveza pa ce samim tim ova treca po redu trka biti jos skuplja. 120€ je dosta novca, naravno ne samo to... Posto je i teren na Tari specifican trebace mi i druge gume, mekse za tvrdji teren. To je jos 120€, musevi 180€, gorivo, smestaj, hrana, pice, neke sitnice oko motora pre trke... Otprilike bez 500€ minimum necu proci... Svi ce reci pa dobro, gume i musevi ti ostaju i posle trke, jeste da ali nisam morao sve odjednom da kupujem, bar ne u ovom trenutku... Ocigledno je da se ova trka podize na visi nivo, bio je jedan dan, sad dva dana trke i da mora i cena da bude veca i da ce u buducnosti biti sve bolje pa i skuplje. Da me ne shvatite pogresno, ne zelim da iskukam popust, samo zelim svoje misljenje da podelim sa vama. Vidim da je i Red Bull ove godine resio vise da se otvori u samoj organizaciji i dovede cuvenog Kris Birča, sto je jako dobro za nas sport u Srbiji. pozzzz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

razgovarao sam sa jos zainteresovanih kolega (Niska okolina,Pirotska okolina),koji bi da se oprobaju u B klasi,i oni su tvog misljenja,odnosno da je ovog puta jako presoljeno.

Smatram,da je prosle i pre porosle godine cena(50eura) bila primerena nasim uslovima i drzavi,(100-120-140e) je onako bas Evropski:( ,

i ima kontra efekat za razvijanje i stimulisanje ovog sporta u nasoj zemlju, pogotovo B klasa odnosno amateri i rekreativci.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zeleznik
  • Motocikl: Yamaha R1, YZ250

Jeste, dosta je skuplje. Svi smo znali da ce ova trka kad tad prerasti u nesto vise, kao sto su npr Romaniacs u Rumuniji ili pak Regiment. Ali za nase uslove mislim da je previse. Bar za nas rekreativce koji nemamo takmicarskih ambicija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Kokiko je izvodljivo da vozac amater odveze xross na malom stromu? Uz neke odgovarajuce gume...

Vozac amater koji stvarno zeli i voli to, nece iamti nikakvih problema da odvoza ovaj reli samo ako vozi tudji motor ;) za nas smrtnike koji smo uzeli motor od 1400e na kredit je to samo san...Bio sam prosle godine, firma bila sponzor ja ih reklamirao i vozao se mojim motorom sa njihovim nalepnicama a oni sponzorisali gorivo i smestaj :) ... parola daj sta das... 

 

Nisam do sad pisao nista pa bih hteo da pohvalim organizatore, stvarno je sve bilo fenomenalno i za pamcenje... Svaka vam cast i ovo preporucujem svakom off-road ljubitelju da poseti ako ne kao ucesnik onda bar kao posmatrac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Mucenje za motor ili za mene? Ako cu morati da menjam amortizer, vile i napravim stetu od 1000e onda bih odustao a sto se mene tice, nije frka ☺

 

Pa ako je mučenje za tebe, onda je i za motor. Može se ali to nije motor za off. Kako ti kaže kolega, ladno pivo i u hladovinu uživaj. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja