Jump to content

Moto Zajednica

XROSS CHALLENGE 2015

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala svima koji su ucestvovali, kao i onima koji su bili prisutni kao gledaoci, navijaci, snimatelji...

Drago nam je da je vecina zadovoljna ovogodisnjom trkom. Potrudicrmo se da sledeci Xross bude jos bolji.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Ko je manjina koja nije zadovoljna? Ja nisam nikog nezadovoljnog sreo :)

Samo ona koja nije uspjela da dodje...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Dali je neko snimio track od teske klase?

 

I mi se vozimo dosta cesto po Tari, pa obisli bi rutu , samo da vidimo dali smemo sledece godine da se prijavimo :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Dali je neko snimio track od teske klase?

 

I mi se vozimo dosta cesto po Tari, pa obisli bi rutu , samo da vidimo dali smemo sledece godine da se prijavimo :-P

 

 

Track-log sa Tare za tešku klasu možeš da pogledaš na linku: http://www.sports-tracker.com/workout/baltrekk/55640ba7e4b08f1b250892ae

 

A i šaljem ti .gpx file pa pogledaj da li možeš da ga otvoriš

23.05.2015 07-57.gpx

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

 

Dali je neko snimio track od teske klase?

 

I mi se vozimo dosta cesto po Tari, pa obisli bi rutu , samo da vidimo dali smemo sledece godine da se prijavimo :-P

 

 

Track-log sa Tare za tešku klasu možeš da pogledaš na linku: http://www.sports-tracker.com/workout/baltrekk/55640ba7e4b08f1b250892ae

 

A i šaljem ti .gpx file pa pogledaj da li možeš da ga otvori.

 

Šta hvala, imaš pivo i 10 u pola s' lukom za ove track-ove. Siti se navozasmo po njima za vikend, mi što nismo bili kad je trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

Dali je neko snimio track od teske klase?

 

I mi se vozimo dosta cesto po Tari, pa obisli bi rutu , samo da vidimo dali smemo sledece godine da se prijavimo :-P

 

 

Track-log sa Tare za tešku klasu možeš da pogledaš na linku: http://www.sports-tracker.com/workout/baltrekk/55640ba7e4b08f1b250892ae

 

A i šaljem ti .gpx file pa pogledaj da li možeš da ga otvori.

 

Šta hvala, imaš pivo i 10 u pola s' lukom za ove track-ove. Siti se navozasmo po njima za vikend, mi što nismo bili kad je trebalo.

 

 

E za te ćevape možemo da se dogovorimo koliko od ponedeljka.   :)

 

ps. Šalu na stranu ali sam na dva dana u vašim krajevima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

 

 

 

Dali je neko snimio track od teske klase?

 

I mi se vozimo dosta cesto po Tari, pa obisli bi rutu , samo da vidimo dali smemo sledece godine da se prijavimo :-P

 

 

Track-log sa Tare za tešku klasu možeš da pogledaš na linku: http://www.sports-tracker.com/workout/baltrekk/55640ba7e4b08f1b250892ae

 

A i šaljem ti .gpx file pa pogledaj da li možeš da ga otvori.

 

Šta hvala, imaš pivo i 10 u pola s' lukom za ove track-ove. Siti se navozasmo po njima za vikend, mi što nismo bili kad je trebalo.

 

 

E za te ćevape možemo da se dogovorimo koliko od ponedeljka.   :)

 

ps. Šalu na stranu ali sam na dva dana u vašim krajevima

 

 

Dogovoreno   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zeleznik
  • Motocikl: Yamaha R1, YZ250

Poz svima. Registrovao sam se samo zbog ovoga, inace pratim ovu temu. Nazalost nisam stigao da dodjem u supermarket zbog obaveza. Bio je i video neki koliko sam cuo od ostalih pa bi bilo lepo da ga postavite ovde ili posaljete link za isti :) Na sajtu xross-a nema videa za 2015 god. I cuo sam da ce trka za 2016 trajati tri dana, odnosno prolog i dva dana trke pa ako neko zna vise o tome neka podeli sa ostalima :D Mare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Mare, 

bice vise inofrmacija uskoro na sajtu Xross-team.com. 

Ugrubo, 

- veliki motori ce kao i prosle godine voziti jedan dan, subota

- mali motori ce voziti tri dana. U petak posle 16h ce biti prolog koji odredjuje startnu poziciju za subotu (nije obavezna voznja. Ko ne vozi startuje poslednji). Subota voznja ceo dan. Nedelja trka pocinje u 8, zavrsava u 12h, kraca ali fizicki i tehnicki zahtevna ruta.

 

O detaljima uskoro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Mare, 

bice vise inofrmacija uskoro na sajtu Xross-team.com. 

Ugrubo, 

- veliki motori ce kao i prosle godine voziti jedan dan, subota

 

Koma, napravite malo duže specijale za velike motore, recimo bar 100 km.  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Mare, 

bice vise inofrmacija uskoro na sajtu Xross-team.com. 

Ugrubo, 

- veliki motori ce kao i prosle godine voziti jedan dan, subota

 

Koma, napravite malo duže specijale za velike motore, recimo bar 100 km.  :takoje:

 

 

:takoje:

 

Onaj drugi je baš bio dobar. Mada je i on bio relativno kratak 10-ak km, koliko se sećam, ali je bar bio i tehnički i fizički zahtevniji od ostalih.

Treći i četvrti su bili baš lagani pre svega jer nije bilo prevelike visinske razlike, a i vozilo se dosta brže, jer je uglavnom bio utaban makadam.

 

Super bi bilo da se sledeće godine vozi na GPS track-log (malo da se podigne standard za nas vozače, a i organizatoru da olakša markaciju) i da svaki specijal bude bar 20-30 km.

 

Četri takva stage-a i jedan kraći specijalni - puna kapa za jedan dan!   :jee1:

 

Šta kažu ostali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Zagreb, HR
  • Motocikl: KTM 950 Adv

 

Onaj drugi je baš bio dobar. Mada je i on bio relativno kratak 10-ak km, koliko se sećam, ali je bar bio i tehnički i fizički zahtevniji od ostalih.

Treći i četvrti su bili baš lagani pre svega jer nije bilo prevelike visinske razlike, a i vozilo se dosta brže, jer je uglavnom bio utaban makadam.

 

Šta kažu ostali?

 

 

I meni je drugi specijal bio najbolji. Da je bio jos malo tehnicki zahtjevniji - bio bi jos bolji.  Zadnji je bio prejednostavan, ali u isto vrijeme i najopasniji - tamo se vozilo preko 130 km//h, ja bi to izbacio zbog sigurnosti odnosno zamijenio ga sa sporijim, ali tehnicki zahtjevnijim specijalom.

 

Sto se duljine tice - pojedinacni specijali su po meni bili dovoljno dugacki. Za nas rekreativce koji nismo u formi bi dulji specijali doveli do pada koncentracije i potencijalnih padova/ozljeda. Ono sto bi ja napravio: dodao bi jos 2-3 specijala duljine i tezine poput ovogodisnjeg specijala 2.

 

Ili bi vozio prolog +  2 puta po 3 specijala, uz manje spojnih dionica. To je lakse za trasirati i osigurati.  Oni kojima je to previse - njima se upise neko defaultno vrijeme(recimo vrijeme najsporijeg + 5 min) za specijale koje ne odvoze, ali ih se ne diskvalificira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Track log je jako dobra ideja, mada je suvisno da se vozi po njemu, oduzece dosta koncetracije jbga, sto se tice IV specijala - brzinca...odlicna stvar za kraj.....posle zahtevnijih stazica, mamio je kez na usta. Ja ne bih odustajao od brze deonice, mada opet , kako god odlucite ja ionako ne vozim za vreme vec za gusht.

 

A da, obelezavanje staza i van staza bi resilo track logom pred samu trku...pored toga sto sam zalutao u II i III specijalu, vrteo se oko onog manastira posle IV specijala :jok: , najteze mi je palo, sto nisam mogao da pronadjem one navijacke punktove da podrzim momke iz A i B klase...... za to recimo koordinate nisu na odmet. 

 

Sve u svemu teskasi i superteskasi treba da imaju deonice shodno motorima, inace racunajte na intervencije po shumama  :lol: .

 

 

Hajde da iskoristim priliku, i da jos jednom pohvalim celu Xross ekipu za izvanrednu organizaciju  :takoje:

 

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moje misljenje ja ako je tehnicki izvodljivo, dati teskasima 100 km staze i da se cela deonica vozi na vreme.

Dobro zvuci!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Moje misljenje ja ako je tehnicki izvodljivo, dati teskasima 100 km staze i da se cela deonica vozi na vreme.

Dobro zvuci!  :takoje:

 

 

 

Uz tracklog to bi bilo - odlično zvuči!   :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Mislim da bi bilo mnogo interesantnije za takmicara. Nije sve u punom gasu, i voziti 4 puta po 5 min na žilet. Dajte malo i taktike, na izdržljivost, na snalazljivost ....   

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto je na ovom forumu vecina teskasa i superteskasa, evo da posaljem jedan zvanican post sto se tice desavanja za ovu godinu. 

Trka polako postaje jako obimna i vec ove godine namece ozbiljan napor da se veliki motori naprave u istom terminu kao i mali. Ali dacemo sve od sebe da izguramo sve kao i do sada.

Sa druge strane takmicari gledaju sa strane uzivanja a mi kao organizatori zelimo da to ispunimo ali na prvom mestu je sigurnost.

Na toj istoj Tari je bio reli pre par godina, izleteo je auto u usmrtio gledaoca, a organizatori su osudjeni na 6godina zatvora. Tako da to sto je ucesnicima uzivanje, organizatorima je ogroman problem ako se nesto desi. Jedno je druzenje i voznja a drugo je organizovana trka.

Zbog svih zakonskih problema koji se namecu, ove godine nece sigurno biti merenja vremena ni na jednom makadamskom putu. 

Bice speijalnih ispita, imamo jos nekih ideja, ceo koncept ce biti predstavljen u naredne dve nedelje. Sigurno ce se voziti na GPS ali to nece da se meri. Merice se samo tehnicki specijalni ispiti.

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja