Jump to content

Moto Zajednica

XROSS CHALLENGE 2015

Recommended Posts

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Pravilnik postoji,

ali mislim da u teskoj i super teskoj ako se stavi uslov kramponi,

da ce

SMANJITI

broj ucesnika drasticno, a kako sam shvatio vozi se MAKADAM pa smatram da nisu nuzni....

Ja sam svestan da sa osakacen sa 17 tockovima, ali to je moj izbor...

I moja odgovornost!!!

 

Da se ogranici samo na ENDURO motore, automatski NE bih mogao da vozim, zar ne?

 

Pa koliko sam razumeo to je enduro trka. Ne znam da li bi mogao ili ne, zaista ne znam ni sta vozis ni sa cim si planirao da dodjes.

Prosle godine je takodje trebalo da bude suvo, pa je bio treci krug pakla od kise i blata :)0takoje.gif

Nije ni bitno na kraju krajeva, sve je vec ionako reseno. Kao sto rekoh ovo je bila samo dobronamerna sugestija, jer su to neke stvari od prosle godine o kojima se pricalo, pa vidim da su ostale iste ... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Mare,

Ovo sto si citirao je organizatorova preporuka ako hoce neko da zavrsi. A razlog sto je napomenuto je sto moze da ostane u nekoj rupaci da mora organizator da ga vadi posle jer nema gume. I za velike motore pise da se preporucuju krampon gume, isto dobronamerno. E sad ako ih neko i nema, lako moze da se vrati i nadje alternativni put nazad.

Ne mislim nista lose, samo kazem da su to preporuke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

hajde jedno po jedno:

 

Popsi: Niko nije krajcovan za jedan dan. Veliki motori imaju trening u petak, takmicenje u subotu i organizovanu voznju u nedelju, to je tri dana. Mali motori imaju trening i merenje vremena u subotu a voznju u nedelju, to je dva dana.

 

Hitmene: Ne znam odakle ti ideja da je vise paznje posveceno malim motorima i kako si to zakljucio?

To sto neko stavlja jedne gume, druge, tezi motor nekome, to stvarno ne moze da resi i pored sve volje. I u hard enduru imas samo jednu kategoriju pa ti dodji sa 550cc ili sa cvajom od 125kg. Razlika u tezini je 50kg.. to je tvoj izbor. Negde ce da bude bolje jednima, negde drugima.

 

 

Koma,

 

Može li samo malo objašnjenje šta podrazumeva slobodan trening u petak za teške motore?

 

 

Btw, siguran sam da sam na sajtu pronašao informaciju da se za tešku i supertešku kategoriju preporučuju ''dual-sport gume'' ali nikako taj podatak ne mogu ponovo da pronađem. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

hajde jedno po jedno:

 

Popsi: Niko nije krajcovan za jedan dan. Veliki motori imaju trening u petak, takmicenje u subotu i organizovanu voznju u nedelju, to je tri dana. Mali motori imaju trening i merenje vremena u subotu a voznju u nedelju, to je dva dana.

 

Hitmene: Ne znam odakle ti ideja da je vise paznje posveceno malim motorima i kako si to zakljucio?

To sto neko stavlja jedne gume, druge, tezi motor nekome, to stvarno ne moze da resi i pored sve volje. I u hard enduru imas samo jednu kategoriju pa ti dodji sa 550cc ili sa cvajom od 125kg. Razlika u tezini je 50kg.. to je tvoj izbor. Negde ce da bude bolje jednima, negde drugima.

 

 

Koma,

 

Može li samo malo objašnjenje šta podrazumeva slobodan trening u petak za teške motore?

 

 

Btw, siguran sam da sam na sajtu pronašao informaciju da se za tešku i supertešku kategoriju preporučuju ''dual-sport gume'' ali nikako taj podatak ne mogu ponovo da pronađem. 1neznam.gif

"Učesnicima u klasi veliki motori preporučujemo da dođu sa dual sport gumama (krampon)"

http://www.xross-team.com/xross-2015/pravila/tehnicka-inspekcija-motora-i-prijava/

Poslednji red.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

U petak ce biti otvoren specijalni ispit koji ce se bodovati u subotu. Bice tehnickog karaktera, pa ko dodje do 17h moci ce da ga proba, tj. da trenira dok se ne zatvori trening. Vreme tog specijala ce biti mereno u subotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

hajde jedno po jedno:

 

Popsi: Niko nije krajcovan za jedan dan. Veliki motori imaju trening u petak, takmicenje u subotu i organizovanu voznju u nedelju, to je tri dana. Mali motori imaju trening i merenje vremena u subotu a voznju u nedelju, to je dva dana.

 

nisam ispratio za tu voznju u nedelju, nego sam skapirao petak trening, subota voznja a u nedelju da glumimo chirlidersice za A i B, pa mi bi krivo, placamo isto a vozimo se dan manje. Ovako je ok :takoje:

 

mada se ne bi bunio ni da bude makar jedan specijal u nedelju za teskase... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa hajde opet : imate trening u petak i voznju u subotu. Nedelja slobodna, ko hoce moze da se vozi po ruti koju dajemo.

Mali imaju trning u subotu i voznju u nedelju. Ne vidim i dalje uskracenost neciju?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pa hajde opet : imate trening u petak i voznju u subotu. Nedelja slobodna, ko hoce moze da se vozi po ruti koju dajemo.

Mali imaju trning u subotu i voznju u nedelju. Ne vidim i dalje uskracenost neciju?

 

http://www.xross-team.com/xross-2015/satnica/

 

Evo sad sam ponovo gledao po zvaničnom sajtu. Jeste mali imaju trening u subotu ali i vožnju i u subotu i u nedelju ... ovo je dobronameran komentar, pogotovo ako je cilj popularizacija ovog sporta. Pogotovo što će biti mnogo veći broj ljudi sa većim motorima. Takođe ovo nije samo moj utisak. U svakom slučaju, bože zdravlja gledamo se na Tari :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Popsy matori ne zakeraj mnogo :-) svuda na trkama su u centru paznje takmicarski enduro motori, ovo sa teskasima je samo dobra volja organizatora da se cimaju sa necim sto nikad nece prerasti u nesto vece. Hard enduro scena se siri i razvija svake godine i xcross verujem da stremi ka tome da jednog dana udje u krug velikih hard enduro trka. Na tim velikim trkama za teskase ili nista nema ili je nesto revijalnog tipa. Tako da je ovo i vise nego dovoljno sto teskasi dobijaju na xcrosu.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja se gavro ne bih slozio sa tobom sobzirom da broj teskasa nije bio nesto puno manji od broja lakih motora. Pri tom ako je kotizacija ista i za jedne i za druge onda nikako teska grupa ne bi smela da se karakterise kao dobra volja organizatora... U svakom slucaju, ako posluze finansije i ako nas pussylips ne sjebe skroz, vidimo se na Tari!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Matori ja kazem realno kako jeste, ta trka teskasa ce isti broj takmicara imati i za 5 godina i nema neke sanse da se razvije u nesto vece dok za male motore dace bog za 5 godina se broj znatno uveca. Nisam pristrasan, cak sta vise i sam sam sad u tesksima samo ove godine nista od trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pravilnik postoji,

ali mislim da u teskoj i super teskoj ako se stavi uslov kramponi,

da ce

SMANJITI

broj ucesnika drasticno, a kako sam shvatio vozi se MAKADAM pa smatram da nisu nuzni....

Ja sam svestan da sa osakacen sa 17 tockovima, ali to je moj izbor...

I moja odgovornost!!!

 

Da se ogranici samo na ENDURO motore, automatski NE bih mogao da vozim, zar ne?

 

Pa koliko sam razumeo to je enduro trka. Ne znam da li bi mogao ili ne, zaista ne znam ni sta vozis ni sa cim si planirao da dodjes.

Prosle godine je takodje trebalo da bude suvo, pa je bio treci krug pakla od kise i blata :)0takoje.gif

Nije ni bitno na kraju krajeva, sve je vec ionako reseno. Kao sto rekoh ovo je bila samo dobronamerna sugestija, jer su to neke stvari od prosle godine o kojima se pricalo, pa vidim da su ostale iste ... 0takoje.gif

 

Ako kolega zeli isprobati cari enduro voznje sa SM gumama ne vidim razloga zasto mu uskratiti to zadovoljstvo.....na kraju krajeva bice bogatiji za jedno novo iskustvo a svi mi mozemo da dobijemo neocekivanu razonodu pomatrajuci taj performans.1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Daleko od toga da se ne misli o velikoj klasi. Da je tako ne bi uvodili dodatne specijalne ispite, treninge. Razlika je samo sto malim motorima mora da se meri vreme prvi dan jer se voze u grupi, guraju se i moraju da se odvoje bolji i brzi. Veliki svoje specijale voze odvojeno i nikakva razlika nije da li je krenuo prvi ili zadnji. Tu je samo razlika, radi se o voznji od 15min. Ako je neko na ceo dogadjaj ostao neispostovan zbog toga sto mu nije mereno 3km nekog puta, onda jebga, ja to ne mogu da promenimm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Sve je to vise nego odlicno za nasu drzavu koji smo pioniri u svetu enduro trka.

Naprotiv, mislim da je odlicna ideja i volja organizatora da napravi trku i sa velikim motorima, jer takvih trka i nema mnogo, a u regionu skoro uopste.

Mozda to vremenom i preraste u jedan dobar primer.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Rđavoj gumi svaka rupa smeta :jee:

 

Svaka čast momci na cimanju oko svega.. biće mi čast da učestvujem u tako nečemu..:moto3:

a kome se ne sviđaju pravila uvek može na drugo brdo u solo ili banda varijanti :jee:

 

Prvi put je bilo najteže, ove godine već malo bolje, a svake sledeče će biti još bolje..:D

 

Prema tome, ne smarajte organizatore glupostima..samo konspirativna kritika dolazi u obzir..

Organizovati nešto u zemlji Srbiji je jako teško, zato poštujemo napore i podržavamo akciju učestvovanjem, šerovanjem informacija i širenjem enduro virusa na ostalu populaciju..

 

Koma, šta mi možemo još da uradimo da događaj bude na nivou red bula? a uz šljivovicu i ceđene sokove :cirka1:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Pravilnik postoji,

ali mislim da u teskoj i super teskoj ako se stavi uslov kramponi,

da ce

SMANJITI

broj ucesnika drasticno, a kako sam shvatio vozi se MAKADAM pa smatram da nisu nuzni....

Ja sam svestan da sa osakacen sa 17 tockovima, ali to je moj izbor...

I moja odgovornost!!!

 

Da se ogranici samo na ENDURO motore, automatski NE bih mogao da vozim, zar ne?

 

Pa koliko sam razumeo to je enduro trka. Ne znam da li bi mogao ili ne, zaista ne znam ni sta vozis ni sa cim si planirao da dodjes.

Prosle godine je takodje trebalo da bude suvo, pa je bio treci krug pakla od kise i blata :)0takoje.gif

Nije ni bitno na kraju krajeva, sve je vec ionako reseno. Kao sto rekoh ovo je bila samo dobronamerna sugestija, jer su to neke stvari od prosle godine o kojima se pricalo, pa vidim da su ostale iste ... 0takoje.gif

 

Ako kolega zeli isprobati cari enduro voznje sa SM gumama ne vidim razloga zasto mu uskratiti to zadovoljstvo.....na kraju krajeva bice bogatiji za jedno novo iskustvo a svi mi mozemo da dobijemo neocekivanu razonodu pomatrajuci taj performans.1moto3.gif1moto3.gif

 

Nadam se da ce me neko i snimiti, pa da se i ja zabavim kasnije gledajuci... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Koma ja bih se okusao u B klasi ali mi pogolemo motorce .Po karakteristikama je puno blize malim nego velikim. Honda xr650r 60ks 130kg. Rad i zahvalan bih bio ako me mos prosfercovat. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ja te vec vidoh na listi B ... :takoje:

Mada mi se cini da pravilniku ti je ipak mesto u C,

ali naravno nek organizator presudi.... :Mina:

 

P.S. mozda i ukrstimo motore u TEŠKOJ

post-132-0-00970900-1424622700_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja