Jump to content

Moto Zajednica

XROSS CHALLENGE 2015

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja sam malo prepricavao proslogodisnje dogadjaje...tako da bi jedna takmicarska ekipa iz Slovenije rado dosla , da se oproba u svojim kategorijama.

Uglavnom su aktivni ili bivsi CROSS-eri , tamo je zabranjeno "gazenje trave" 0takoje.gif pa bi dosli.... ako je to u redu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Lepo od Kome sto je sa nama podelio ove informacije pre nego sto su se pojavile na zvanicnom sajtu. :takoje: Sad samo treba docekati maj :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

- A,B i C(ako hoce) ce imati otvoren trening specijalnog ispita u subotu oko podne. Nakon toga voze specijal kao kvalifikaciju za startno mesto u nedelju. Klase A i B voze trku u nedelju.

 

 

Ovo mi nije bas jasno za C, ako voze u subotu trasu zajedno sa Teskom i Superteskom kako mogu da stignu da voze i trening sa A i B?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

- A,B i C(ako hoce) ce imati otvoren trening specijalnog ispita u subotu oko podne. Nakon toga voze specijal kao kvalifikaciju za startno mesto u nedelju. Klase A i B voze trku u nedelju.

 

 

Ovo mi nije bas jasno za C, ako voze u subotu trasu zajedno sa Teskom i Superteskom kako mogu da stignu da voze i trening sa A i B?

Izvini, u nedelju mogu ako hoce posle starta klase A i B.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Moze li da se zna kako se odredjuje pripadnost teskoj i super teskoj kategoriji ...po kubikazi ,broju cilindra ili donjoj granici tezine? Takodje me zanima koji motori su predvidjeni za C klasu. Inace i ja sam misljenja da je bolje na Tari ...

 

Klase će biti podeljenje kao i prošle godine. C klasa spada u klasu "malih motora". Sve o prošlogodišnjoj podeli klasa ima ovde: http://www.xross-team.com/xross-challenge/izaberi-pravu-klasu/

 

 

:zdravo:

 

 

A mogla bi teska da se ogranici sa >150 kilograma.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

narode,

ako je bilo nekih nelogicnosti u podeli motora u klasama Teska i SuperTeska, posaljite mi na PM, da ne gusimo temu sa tim. Mislim da je bilo dosta dobro podeljeno ali mozda moze jos bolje da se uradi. Saljite na PM ako imate pametan predlog. Naravno i razlog zasto mislite da je bolje tako.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

narode,

ako je bilo nekih nelogicnosti u podeli motora u klasama Teska i SuperTeska, posaljite mi na PM, da ne gusimo temu sa tim. Mislim da je bilo dosta dobro podeljeno ali mozda moze jos bolje da se uradi. Saljite na PM ako imate pametan predlog. Naravno i razlog zasto mislite da je bolje tako.

 

Vladane, sedimo u kafani u opustenoj atmosferi i dzakamo. Necemo da idemo uklonju da se domundjavamo. ;)

 

Zao mi je sto ne videh Kepin predlog.

 

Najnormalnije je podeliti lake motore po kubikazi, ali se ispostavilo da to nije ok u teskoj i superteskoj. Nije isto kada se nadju na merenju dva motora od 600ccm od kojih jedan ima 130kg, a drugi 200kg.

 

Sa jedne strane gledano, teska i superteska gategorija su ustvari rekreativnog karaktera.

 

Ali... Kad god smo isli u zajednicke voznje, uvek je bilo tog Čelindža. Uvek se tu merilo ciji je duzi. Prvih par koji stignu do nekog mesta za pauzu su uvek merili koliko dugo cekaju ostale. I slikali kako koji stize. Da se zna ko je gde i ko se vise zadahtao. ;) Naravno sa nestrpljenjem se cekalo na poslednjeg da mu se postavi pitanje: Jesi mi nasao plastiku? E jedino sto bukvalno nije svakome od nas mereno vreme, ali se posle par voznji znalo ko je Naber Van, a ko skuplja plastike. To je neki gotivan osecaj. Znas da se ne takmicis, ali ipak dajes sve od sebe, koliko znas i mozes, bez obzira koji motor vozis.

 

E sad, ovde postoji i stoperica, postoje rezultati i sve sto prati jednu ozbiljnu trku. Ipak je ovo nesto ozbiljnije bez obzira sto je u pitanju rekreativna klasa. A ko zna, mozda vec sedece godine ovo postane ozbiljna trka u teskoj i superteskoj. Iskreno, ja jos nisam cuo da nesto tako postoji u svetu. U tu svrhu, a i da bi se svi vozaci osecali ugodno, nije korektno kada vozac motora od 200 kila vidi na startu u svojoj grupi motor od 120-130kg. Nekako odma` izgubi volju za nadmetanjem jer je svestan da je onaj laksi mnogo prohodniji.

 

Ja sam samo bacio predlog da se u teskoj nadju samo motori preko 150kg, a Vi ce te odluciti sta i kako, i konkretno.

 

Ziv mi bio pa se gledamo na Tari (dace Bog). :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Joj što volim te male da obilazim :nanana::zvizduk::moto3:

 

Nego, kakvi su smeštajni kapaciteti? Kontam da je na Tari dosta toplije nego na Kopu, ali ipak je trka mesec dana ranije nego prošle godine...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

narode,

ako je bilo nekih nelogicnosti u podeli motora u klasama Teska i SuperTeska, posaljite mi na PM, da ne gusimo temu sa tim. Mislim da je bilo dosta dobro podeljeno ali mozda moze jos bolje da se uradi. Saljite na PM ako imate pametan predlog. Naravno i razlog zasto mislite da je bolje tako.

 

 

 

Najnormalnije je podeliti lake motore po kubikazi, ali se ispostavilo da to nije ok u teskoj i superteskoj. Nije isto kada se nadju na merenju dva motora od 600ccm od kojih jedan ima 130kg, a drugi 200kg.

 

Sa jedne strane gledano, teska i superteska gategorija su ustvari rekreativnog karaktera.

 

Ali... Kad god smo isli u zajednicke voznje, uvek je bilo tog Čelindža. Uvek se tu merilo ciji je duzi. Prvih par koji stignu do nekog mesta za pauzu su uvek merili koliko dugo cekaju ostale. I slikali kako koji stize. Da se zna ko je gde i ko se vise zadahtao. ;) Naravno sa nestrpljenjem se cekalo na poslednjeg da mu se postavi pitanje: Jesi mi nasao plastiku? E jedino sto bukvalno nije svakome od nas mereno vreme, ali se posle par voznji znalo ko je Naber Van, a ko skuplja plastike. To je neki gotivan osecaj. Znas da se ne takmicis, ali ipak dajes sve od sebe, koliko znas i mozes, bez obzira koji motor vozis.

 

E sad, ovde postoji i stoperica, postoje rezultati i sve sto prati jednu ozbiljnu trku. Ipak je ovo nesto ozbiljnije bez obzira sto je u pitanju rekreativna klasa. A ko zna, mozda vec sedece godine ovo postane ozbiljna trka u teskoj i superteskoj. Iskreno, ja jos nisam cuo da nesto tako postoji u svetu. U tu svrhu, a i da bi se svi vozaci osecali ugodno, nije korektno kada vozac motora od 200 kila vidi na startu u svojoj grupi motor od 120-130kg. Nekako odma` izgubi volju za nadmetanjem jer je svestan da je onaj laksi mnogo prohodniji.

 

Ja sam samo bacio predlog da se u teskoj nadju samo motori preko 150kg, a Vi ce te odluciti sta i kako, i konkretno.

 

Ziv mi bio pa se gledamo na Tari (dace Bog). :zdravo:

 

Onda da se merimo na BRUTO ... jbga ja imam 120 kg i motor od 130 kg ...to je isto sto i Busman na Africi 1nanana.gif1lol.gif1lol.gif

 

Drugari...ko zeli da pretenduje na rezultat , neka spremi konkurentan motor ... bar sam toliko shvatio gledajuci trke, vozac sprema i prilagodjava motor trci, a ne da se trka prilagodjava motorima 1neznam.gif

 

Neka mi niko ne zameri...evo ja cu da skupljam plastiku 0takoje.gif

 

PS. jos jedan glas za sljivu 0namigivanje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Joj što volim te male da obilazim :nanana::zvizduk::moto3:

 

Nego, kakvi su smeštajni kapaciteti? Kontam da je na Tari dosta toplije nego na Kopu, ali ipak je trka mesec dana ranije nego prošle godine...

 

Mi cemo predloziti 2-3 mesta pa ko gde hoce, nije u nasoj organizaciji. Ove godine cemo dobiti i deo za satore pa ko hoce moze i u sator. Tara nije skupa ima bas puno vikendica, pansiona...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Drugari...ko zeli da pretenduje na rezultat , neka spremi konkurentan motor ... bar sam toliko shvatio gledajuci trke, vozac sprema i prilagodjava motor trci, a ne da se trka prilagodjava motorima 1neznam.gif

Najpametnije receno 0takoje.gif Ja sam prosle godine imao najtezi motor od svih u A i B klasi i tu organizator nije nista kriv, jednostavno spadam u jednu od te dve klase, pa mogu da biram. Ako mi se ne svidja mogu da biram i da budem navijac i bodrim takmicare iz publike. Znaci ili prihvatite pravila igre i ucestvujte ili budite navijaci, tesko da ce neko da menja pravila zato sto vam je motor tezak, a ja mislim i da je besmisleno da postoji (npr) 10 klasa.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Vrtim preko telefona forum i ne polazi mi za rukom da iskopam takmicarske klase, molim za pomoc :-)

 

Koma has spoken:

 

A... klasa koja ce biti dosta teza nego proslogodisnja, koja je bila samo najava i uvod. Ocekujemo veliki broj prijatelja iz inostranstva koji su u samom vrhu PRO klase. Guranje, padanje, psovanje, sve sto vole tvrdi endurasi.

B... klasa koja ce biti malo teza nego proslogisnja B klasa, klasa koja nije za pocetnike

C... rekreativna klasa.. ljudi koji se voze trasom kuda idu Teskasi i Super Teskasi. Idu samo makadamskim putevima

 

Ove godine Teskasi i SuperTeskasi imaju vise posla :neznam: Ovo je jedna ozbiljan kategorija vozaca i treba im dati punu podrsku. Bice minimum 4 specijalna ispita rasporedjenih po trasi. Sigurno ce jedan biti tehnicki specijal, dovoljno ce biti samo prva brzina. Bice zastupljeni svi elementi endura: voznja pod kosinom, silazak, penjanje, okretanje na malom prostoru itd. Ostali specijali ce biti i brzinski i tehnicki, bice svega i nece biti dosadno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Onda da se merimo na BRUTO ... jbga ja imam 120 kg i motor od 130 kg ...to je isto sto i Busman na Africi 1nanana.gif1lol.gif1lol.gif

 

Drugari...ko zeli da pretenduje na rezultat , neka spremi konkurentan motor ... bar sam toliko shvatio gledajuci trke, vozac sprema i prilagodjava motor trci, a ne da se trka prilagodjava motorima 1neznam.gif

 

Neka mi niko ne zameri...evo ja cu da skupljam plastiku 0takoje.gif

 

PS. jos jedan glas za sljivu 0namigivanje.gif

 

 

E, nemoj da mi glumis Ferdinanda. :D

 

Dodjes na nesto sto se zove CHALLENGE, drago ti je sto imas startni broj, od momenta kada ti je ukljucena stoperica puls ti skoci na 200rpm, ne cujes nista oko sebe osim zvuka svog motora i onda mi kazes da si dosao da mirises cvece pored staze.

 

Ma da, ja sam pao s` kruske. :lol: :lol: :lol:

 

 

 

ps. Ko je rek`o sljiva, kajsija, kruska? :ooo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja