Jump to content

Moto Zajednica

XROSS CHALLENGE 2015

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Postovani,

da vas obavestimo samo o terminu i planu za XROSS CHALLENGE 2015. I pored svega, probacemo da odrzimo i ove godine trku. Razlog su samo vase zelje i nada da ce preprasti u tradiciju, da ce ljudi koji mogu da pomognu isto i uraditi.

Velika ljubav prema auto-moto sportu ljudi koji zive na Tari, njihova vizija kuda sve ovo ide, su pomogli da lako donesemo odluku gde ce biti trka ove godine. Definitivno je to Tara, sigurno jedna od nasih najlepsih i najdivljijih planina.

Sam koncept trke ostaje isti ali ima dosta novina.

U malim motorima ove godine bice tri klase.

A... klasa koja ce biti dosta teza nego proslogodisnja, koja je bila samo najava i uvod. Ocekujemo veliki broj prijatelja iz inostranstva koji su u samom vrhu PRO klase. Guranje, padanje, psovanje, sve sto vole tvrdi endurasi.

B... klasa koja ce biti malo teza nego proslogisnja B klasa, klasa koja nije za pocetnike

C... rekreativna klasa.. ljudi koji se voze trasom kuda idu Teskasi i Super Teskasi. Idu samo makadamskim putevima

 

Ove godine Teskasi i SuperTeskasi imaju vise posla :neznam: Ovo je jedna ozbiljan kategorija vozaca i treba im dati punu podrsku. Bice minimum 4 specijalna ispita rasporedjenih po trasi. Sigurno ce jedan biti tehnicki specijal, dovoljno ce biti samo prva brzina. Bice zastupljeni svi elementi endura: voznja pod kosinom, silazak, penjanje, okretanje na malom prostoru itd. Ostali specijali ce biti i brzinski i tehnicki, bice svega i nece biti dosadno.

 

Sve satnice i raspored jos uvek nemamo tacne pa ne objavljujemo. Ono sto je sigurno:

- Teskasi i SuperTeskasi, kao i klasa C, ce imati otvoren trening prvog tehnickog specijala u petak u popodnevnim satima. Ovi takmicari voze u subotu celu trasu i sve specijale. U subotu vece ce ko zeli dobiti GPS trek kako makadamskim putevima da obilaze najlepse delove trke, kljucne tacke.

- A,B i C(ako hoce) ce imati otvoren trening specijalnog ispita u subotu oko podne. Nakon toga voze specijal kao kvalifikaciju za startno mesto u nedelju. Klase A i B voze trku u nedelju.

 

Za one koji vole sve ovo a ne mogu ili ne zele da se takmice mogu da se prijave kao pomoc, kao radna grupa. Pomoc je dobrodosla jer je organizacija prevelika.

 

Ovo je samo ugrubo. Sve ostale informacije kao i prijave uskoro.

Vidimo se na Tari, Kaludjerske bare, vikend 22-24.05.2015.

 

xross_2015.png

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Moze li da se zna kako se odredjuje pripadnost teskoj i super teskoj kategoriji ...po kubikazi ,broju cilindra ili donjoj granici tezine? Takodje me zanima koji motori su predvidjeni za C klasu. Inace i ja sam misljenja da je bolje na Tari ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Moze li da se zna kako se odredjuje pripadnost teskoj i super teskoj kategoriji ...po kubikazi ,broju cilindra ili donjoj granici tezine? Takodje me zanima koji motori su predvidjeni za C klasu. Inace i ja sam misljenja da je bolje na Tari ...

 

Klase će biti podeljenje kao i prošle godine. C klasa spada u klasu "malih motora". Sve o prošlogodišnjoj podeli klasa ima ovde: http://www.xross-team.com/xross-challenge/izaberi-pravu-klasu/

 

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Bravo za trud! Ako postoje neke stvari oko kojih može zajednica da pomogne, daj da napravimo listu pa da se organizujemo shodno vremenu i mogućnostima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li ce ove godine mozda biti uvedena klasa za qvadove?

na zalost ne, mnogo menja organizaciju i za sada moramo da se drzimo ovog koncepta.

Ako ima ljudi koji su zainterosovani da pomognu a imaju kvadove, mozemo da ih ukljucimo u nekom trenutku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Prošle godine nikako mi nije odgovarao datum održavanja..ali ove se uklapamo :D

 

Iako sam malo olakšao motor..vidimo se u teškašima :moto3: tamo je najbolje zezanje i manja tenzija :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja