Jump to content

Moto Zajednica

Da li neko ima iskustva sa "MT" kacigama

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

MT Mugello ja imam i nosio sam je celu prošlu sezonu a nameravam i ovu. Za taj novac nije loša, neznam koji motor voziš ali i to je bitno. Meni na Hondi Pan Evropi odgovara jer imam i veliki vizir na motoru koji me štiti od vetra, tako da sama kaciga nije suviše bučna u tom režimu vožnje. Vozio sa njom GS-a recimo i već je nešto drugo i bučnija je . U principu ja sam zadovoljan. Ono što odmah moraš da uradiš - da kupiš pin look koji je za nju 20 evra u Yamaha Barelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kupio sam MT Blade Boss, kaciga mi odgovara, sem u delu kod obraza gde me malo vise steze i stvara neprijatnost, da li tako treba ili je ipak bolje da uzmem za broj vecu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Citao sam dosta i vecinom nalazio takav odgovor, mozda joj ipak treba malo kilometara da se 'razgazi'.

Zadrzacu je, u svakom slucaju ostaje kod mene, ako meni ne odgovara posle nekog vremena odgovarace suvozacici.

Ne mogu da dam neki komentar na funcionalnost, ali na prvi pogled i osecaj deluje veoma kvalitetno odradjeno, naravno u tom cenovnom rangu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
pre 28 minuta, Zlatko LA je napisao:

Kupio sam MT Blade Boss, kaciga mi odgovara, sem u delu kod obraza gde me malo vise steze i stvara neprijatnost, da li tako treba ili je ipak bolje da uzmem za broj vecu? 

izmeris glavu u predelu slepoocnica, tj obim glave, i uzmes prema toj meri.....to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
1 minute ago, ianullrich said:

izmeris glavu u predelu slepoocnica, tj obim glave, i uzmes prema toj meri.....to je to

Tako sam i uradio, to je ta mera. Izgleda da nisam imao prilika da stavim 'dobru' kacigu na glavu, pa je svaka promena cudna. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
Upravo sada, Zlatko LA je napisao:

Tako sam i uradio, to je ta mera. Izgleda da nisam imao prilika da stavim 'dobru' kacigu na glavu, pa je svaka promena cudna. :) 

ako si tako uradio onda je to normalno, ona ce vremenom da popusti za koji milimetar i bice ti prijatnije, ali to glavu cuva.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Nikakvu bol ne osecam, ni pritisak, evo vec 45 minuta nosim kacigu u sobi jer je to jedini nacin da vidim da li odgovara ili ne. 

Ipak mislim da sam pogodio velicinu, vec mi taj pritisak u obrazima postaje normalan.

Hvala najlepse na savetima i odgovorima, cim budu prvi kilometri ja cu napisati utiske.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
Nikakvu bol ne osecam, ni pritisak, evo vec 45 minuta nosim kacigu u sobi jer je to jedini nacin da vidim da li odgovara ili ne. 
Ipak mislim da sam pogodio velicinu, vec mi taj pritisak u obrazima postaje normalan.
Hvala najlepse na savetima i odgovorima, cim budu prvi kilometri ja cu napisati utiske.
 
I mene je moja Blade u početku '' zuljala '' ali brzo prodje. Vremenom se razglavi taman koliko treba. Bolje da je knap

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: Honda Cm 125 Custom
pre 15 minuta, NebojsaG je napisao:
Pre 3 sati, Zlatko LA je napisao:
Nikakvu bol ne osecam, ni pritisak, evo vec 45 minuta nosim kacigu u sobi jer je to jedini nacin da vidim da li odgovara ili ne. 
Ipak mislim da sam pogodio velicinu, vec mi taj pritisak u obrazima postaje normalan.
Hvala najlepse na savetima i odgovorima, cim budu prvi kilometri ja cu napisati utiske.
 

I mene je moja Blade u početku '' zuljala '' ali brzo prodje. Vremenom se razglavi taman koliko treba. Bolje da je knap

Posle sat vremena nosenja po kuci sam se navikao, sad je vec druga prica. Pruza osecaj sigurnosti, pomeranja gore-dole, levo-desno su minimalna. Dopada mi se kako je uradjena, sistem kopcanja, vizir i naocare, unutrasnjost se lako skida, atraktivan dizajn. Ali kao sto sam procitao dosta dobrih iskustva, verujem da cu i ja biti prezadovoljan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
3 minutes ago, sub zero said:

Posle sat vremena nosenja po kuci sam se navikao, sad je vec druga prica. Pruza osecaj sigurnosti, pomeranja gore-dole, levo-desno su minimalna. Dopada mi se kako je uradjena, sistem kopcanja, vizir i naocare, unutrasnjost se lako skida, atraktivan dizajn. Ali kao sto sam procitao dosta dobrih iskustva, verujem da cu i ja biti prezadovoljan. 

Definitivno moram da ugasim stari profil, ovom prilikom trazim pomoc od administratora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Upravo sam pročitao svih 7 strane teme, korisne informacije za mene, jer se dvoumim koju kacigu da kupim, a planiram sutra da idem na sajam. Iznenadile su me MT kacige pre svega cenom i šta se sve dobija za tu cenu. Pre toga mi je u uži izbor ušla neka od scorpion ili suomy kaciga koje sam video na sajtu Maxmomenta.  Nisam išao do sada u potragu po prodavnicama i probu, što je verovatno greška, za neke stvari treba malo vremena da se slegnu, pa da se donese prava odluka. Čitajući ovu temu meni su se iskristalisale sledeće mane MT kaciga :

- nekad nemaju u Barelu pinlock za pinlock ready kacigu

- promaja od hladnog vazduha po licu pri vožnji po hladnijem vremenu

- dihtovanje vizira pa je bučno strujanje vazduha pri većim brzinama

- vizir za sunce hoće da se razlabavi pa da se sam spušta pri potresu

S obzirom na ovo u dilemi sam koju da kupim, ja ne vozim preko 90km/h pa mi ove mane pri većim brzinama nisu bitne, ali spuštanje vizira za sunce bi mi baš smetalo, kao i ako bi se kaciga maglila. I da napomenem da pri vožnji sa kacigom koju trenutno imam, pri temperaturi ispod 15 °C, iako vozim po gradu manjim brzinama, posle nekog vremena u glavi osetim simptome početka prehlade, jednostavno nahladi mi se glava i deo oko sinusa, pa bi mi i iz ovog razloga bolja kaciga dobrodošla.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ja nikako da probam kacigu, kad je bilo lepo vreme ja nisam namontirao nove gume a tockovi bili skinuti, sad kad je sve na mestu, gume namontirane i izbalansirane, udari sneg 15cm. Ali cim bude prvih kilometara javljam iskustva.

I ja sam uzeo ovu kacigu za brzinu ne vecu od 110-120km/h, i mislim da ce to biti pravi izbor, deluje dosta kvalitetno i lepo je uradjena, naravno i atraktivnog izgleda. Kad smo kod izbora velicina, da ne pricam o probi, jednostavno sam odledao nekoliko klipova na YT bas o velicinama, procitao ovde nekoliko saveta, izmerio sam obim glave i nisam pogresio. Sto bi se reklo prvo pa musko. Naravno ako imas uslova da probas to bi bilo idealno, i ja sam planirao da odem na sajam ali ne moze se postici sve za jednu zimu. Probaj ti i odluci koja ti najbolje lezi, ne opterecuje te, ne stvara ni najmanju bol. Marka je najmanje bitna, bitno je sta kaze test sigurnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Juce poslepodne po onoj mecavi dokopao sam se BGsajma i kasno uvece vratio sa novom kacigom kuci u NS. Izbor je MT Revenge, u boji Limited WBR. Kacigom sam zadovoljan, barem probom i razgledanjem sitnih detalja danas kod kuce. Posle ovog snega bice i voznje. To je savremena kaciga sa najvisom ocenom 5 SHARP testa sigurnosti (meni najvaznije), kapljicastog profila sa spojlerom nazad, sa prilicno jakim sistemom izvlacenja vazduha po zelji, sva unutrasnjost se vadi i pere, ima zavesicu ispod brade, usmerivac i stitnik za nos, vizir je spreman za pinlok (dodatak protiv maglenja)... sigurno sam nesto zaboravio. Cena sa popustom je 10800 dinara, doplatio sam jos 2500 za pinlok sto je djuture 13300. Ekipa iz Barela je zaista usluzna, svi su strpljivi. Dogovor za model kacige, velicinu i boju je postignut telefonski nekoliko dana ranije. Ovo da kao kupac nebih dosao u situaciju sa doputujem (po mecavi), platim i ulaz a da nema velicine ili boje koju zelim. Sve su drzali spremno, na cemu sam im zahvalan, zelim im puno uspeha u daljem radu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Nesto nije hteo racunar da ubaci sliku, mora ovako u drugom odgovoru. Slika je sa mreze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ja sam oktobra meseca u Solunu na takozvani dan 'crni petak'kada je u solunu totalna rasprodaja kupio kacigu MT Thunderbolt sa integrisanim naocarima za 75 evra,kasnije sam kupio i pinlock za 2.000 din..odlicna kaciga ,nisam.se pokajao ni malo i ako.sam u pocetku bio sumnjicav,mozda je malo bucnija ali vremenom se naviknes.dizajn kacige je vrhunski.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
Ja sam oktobra meseca u Solunu na takozvani dan 'crni petak'kada je u solunu totalna rasprodaja kupio kacigu MT Thunderbolt sa integrisanim naocarima za 75 evra,kasnije sam kupio i pinlock za 2.000 din..odlicna kaciga ,nisam.se pokajao ni malo i ako.sam u pocetku bio sumnjicav,mozda je malo bucnija ali vremenom se naviknes.dizajn kacige je vrhunski.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka


Ja sam oktobra meseca u Solunu na takozvani dan 'crni petak'kada je u solunu totalna rasprodaja kupio kacigu MT Thunderbolt sa integrisanim naocarima za 75 evra,kasnije sam kupio i pinlock za 2.000 din..odlicna kaciga ,nisam.se pokajao ni malo i ako.sam u pocetku bio sumnjicav,mozda je malo bucnija ali vremenom se naviknes.dizajn kacige je vrhunski.5b46244765df209ba7af77a9e977fd9e.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja