Jump to content

Moto Zajednica

Da li neko ima iskustva sa "MT" kacigama

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Ima neko iskustva sa MT atom sv, modularna kaciga? Probao sam je danas i ok mi djeluje, u slicnom cjenovnom rangu je bila i Scorpion exo920. Razmisljam se da uzmem flip up kacigu za krace gradske voznje na mom motoru i skuteru. Obje mi djeluju ok iako sam planirao manje da potrosim pa ne znam dal da trazim nesto jeftinije a da je ok(i sta) ili da pazarim jednu od ove dvije. Mada ne znam ni koliko mi je to pametno s obzirom da je necu koristiti non stop a dati dosta para :D

Promenio član No_LiMiT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 6/9/2021 at 5:16 PM, Rados said:

Moje iskustvo sa MT Reflexion nakon 2 mozda i 3 godine, vreme leti pa ne znam :D. U sustini za moje potrebe, a to je uglavnom voznja po gradu, kaciga je sasvim ok. Jedina zamerka je sto su nakon navedenog vremena integrisane naocare za sunce pocele da spadaju kad predjem preko lezeceg malo brze ili upadem u neku "uvalu" na putu. Ne znam da li taj sistem zabravljivanja naocara moze da se sredi/zategne!? Inace, za mene je kaciga sa naocarama za sunce obavezna stvar! :) 

Ovo se meni desilo po prvi put pre neki dan, baš me iznenadilo. Pogotovu što nisam vozio pre toga jedno dve nedelje, pa mi nije bilo jasno zašto to niodkuda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Kupio sam Mt atom sv kacigu, modularnu. Velicina dobra, stoji mi kako treba al kad vozim sa dignutim dijelom kao da mi je sva tezina na celo i bas me pritiska pa bude nelagodno :|
Edit: posle sam testirao malo i sa spustenom i tu malo manje nabija.. jbm ga sad, ne mogu zamijenit jer sam van drzave je odnio a ko zna kad cu se vratiti tamo, no dobro, dako se naviknem.
Sent from my SM-G955F using Tapatalk


 

Promenio član No_LiMiT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 1 sat, No_LiMiT je napisao:

Kupio sam Mt atom sv kacigu, modularnu. Velicina dobra, stoji mi kako treba al kad vozim sa dignutim dijelom kao da mi je sva tezina na celo i bas me pritiska pa bude nelagodno :|

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


 

То се онда не зове „модуларна" , већ „флип-ап".

Модуларне су оне што може да им се потпуно скине заштита за браду и постане „џет".

Разлика је у томе што су модуларне сртификоване и као џет и као фул-фејс, а флип-ап, само као фул-фејс. Тако да ако љоснеш са подигнутом флип-ап кацигом, све су шансе да добрано одереш фацу, а са овом другом, не.

Уз то, модуларне су праве градске кациге и проветреније су у фул-фејс варијанти, него затворена флип-ап кацига, па се може возити и са отвореним визиром лагано.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Ja imam MT blade 2 kacigu i zadovoljan sam, zamerka je jedino na onu polugicu za unutrasnje cvike jer mi deluje kao da ce se polomiti... i jos jedan savet, nikako ne uzimati crnu sjaj, svaka mikronska ogrebotina se vidi :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR
4 hours ago, boki.64 said:

То се онда не зове „модуларна" , већ „флип-ап".

Модуларне су оне што може да им се потпуно скине заштита за браду и постане „џет".

Разлика је у томе што су модуларне сртификоване и као џет и као фул-фејс, а флип-ап, само као фул-фејс. Тако да ако љоснеш са подигнутом флип-ап кацигом, све су шансе да добрано одереш фацу, а са овом другом, не.

Уз то, модуларне су праве градске кациге и проветреније су у фул-фејс варијанти, него затворена флип-ап кацига, па се може возити и са отвореним визиром лагано.

Ja sam mislio da je to isto jer na netu uglavnom ih u istu grupu stavljaju samo sto su neke sertifikovane za voznju s ovim gore/iza a neke ne.

Samo ne znam kako ce te modularna/jet vise zastititi od flip up kad su obje otvorene jer bukvalno isto djeluje da ti je brada/lice slobodno. Evo i imam jednu jet kod kuce i bas mi isto djeluje.

Eo i vizelno prikazano:

mt: FlipUp-MTHelmets-Medusavisual2-ogffpy6ml

1_0004_MT-SF-ATOM-MT_58-p2nzx2a22j1gb7ls

modularni(ili jet) shoei: shoei-j-cruise-ii-helmet-wbw-008-1024x79

scorpion exo tech koji se okrece iza: cf9028f400f54621c98317e19937494b.png

Promenio član No_LiMiT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

На ове последње две слике можеш спустити визир, а да немаш заштиту за браду.

 

Такође, ове са прве две слике имају тако лепо распоређену тежину овако отворене, да те просто вуку да фацом испробаш рапавост асфалта. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Jel se neko zezao da popravlja mehanizam za spuštanje i dizanje vizira? Posle nekoliko vožnji ove godine, pre neki dan sam morao da zaglavljujem naočare papirićem da ne bi spadao vizir. Sve planiram da otvorim, ali ne stižem, pa me interesuje da li se neko već ovime bavio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
Pre 10 sati, Forsberg je napisao:

Jel se neko zezao da popravlja mehanizam za spuštanje i dizanje vizira? Posle nekoliko vožnji ove godine, pre neki dan sam morao da zaglavljujem naočare papirićem da ne bi spadao vizir. Sve planiram da otvorim, ali ne stižem, pa me interesuje da li se neko već ovime bavio...

Spadaju ti naocare ili vizir?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Ako je problem u naocarama, ja sam resavao to na svojoj, sa unutrasnje strane imas sraf koji se vremenom otpusti pa moras da ga dotegnes, ali ne previse, zato sto ce onda tesko da se spustaju naocare....

I to je od kacige do kacige, ja sam istog dana kupio potpuno 2 iste kacige za sebe i suprugu, kod mene je od pocetka to bio problem, a na njenoj sve ok i danas......

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
On 10.9.2021. at 21:43, Forsberg je napisao:

Aha, vidiš, nisam znao da je na unutrašnjoj strani šraf. Sutra ću time da se igram.

Da, samo moras da skines prvo one sundjere......nalazi se sa spoljne strane kod one polugice, tako da znas gde da trazis unutra.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 9/12/2021 at 7:57 PM, ianullrich said:

Da, samo moras da skines prvo one sundjere......nalazi se sa spoljne strane kod one polugice, tako da znas gde da trazis unutra.......

Gledao sam sinoć, ali nisam našao šraf. Sad sam opet uzeo da pogledam i čini mi se da onaj pena koja je zalepljena za školjku kacige bi trebalo da se izvadi da bi se došlo do mehanizma. Međutim, ona je zalepljena za školjku i tačno se vidi kako se lepak tegli unutra. Tako da sam vratio nazad sve na svoje mesto da ne napravim još veći problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 16 minuta, sasa ns 1 je napisao:

DA LI NEKO IMA ISKUSTVA SA REVANGE 2

Zašto vičeš :D 

 

Evo mi je kaciga na polici...šta te zanima?

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

Sve me zanima,udobnost, da li pišti, duva, ili možda šušti i na kojim brzinama, na kom motoru i visini vozača, da li ima onaj podbradak, kako naleže vizir jer sam imao jednu mt gde je vizir nalegao samo delimično, da li se skida unutrašnjost i tako, šta ti padne na pamet

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 8 sati, sasa ns 1 je napisao:

Sve me zanima,udobnost, da li pišti, duva, ili možda šušti i na kojim brzinama, na kom motoru i visini vozača, da li ima onaj podbradak, kako naleže vizir jer sam imao jednu mt gde je vizir nalegao samo delimično, da li se skida unutrašnjost i tako, šta ti padne na pamet

1. Vizir fino naleže i nema krckanja niti pomeranja, zaptivna guma radi posao.

2. Preko 100kmh je bučnija (ja nosim čepiće za uši pa mi ne smeta).

3. Nema zviždanja vazduha ni u kom trenutku (što nije slučaj sa duplo skupljom LS2 kacigom koju imam..pišti samo tako).

4. Unutrašnjost se skida, dobar je kvalitet postave i sunđera...pranje može i suvo i klasika, bez degradacije sunđera.

5. Sa njom ide podbradak koji je fino napravljen, ne izleće pod pritiskom vetra ili prilikom skidanja kacige sa glave.

6. Sunčane naočare su dobro urađene, moožda je malo mehanizam krući pa treba više snage da se upotebi za spuštanje.

7. Ventilacija je pristojna...ali definitivno je obavezan pinlock u prelaznom periodu jer zna da magli vizir.

 

Generalno kaciga se fino ponaša u vožnji...ima težinu pa tokom dužih vožnji nema problema sa vibracijama od vetra. Recimo imam LS2 fiberglass kacigu koja je doosta lakša, kad nju nosim izvan grada imam problem sa sitnim vibracijama koje pravi vetar...tad često imam bolove u očima i glavobolju usled vibriranja kacige. Kod MT kacige nema tih stvari. Sa druge strane vizir je maalo manji pa je to recimo možda za nekog minus...meni je ok.

 

Inače kacigu sam koristio na naked motoru i sad na ADV/Touring klasi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 17 minuta, sasa ns 1 je napisao:

Koliko je dubok unutrašnji vizir, ako je plitak seče vidno polje

10cm je unutra...dok je LS2 12cm. Ima razlike i to primetno samo na ta 2cm. Na MT mogu da primetim levu i desnu stranu u vidnom polju dok sa LS2 imam osećaj kao da je otvoren prozor :) 

 

 

IMG_20230121_122046_edit_2080323949535685.jpg

IMG_20230121_122124_edit_2080309848113813.jpg

IMG_20230121_121717.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova

Imam istu kacigu i mogu da se slozim sa svim sto je @mick napisao. Bude bucnija na vecim brzinama (mada ja imam skoro 2 m, pa nekad ne pomaze ni touring vizir), ali onda dosta pomazu cepici (uzeo sam one Alpine Moto Safe i odlicno rade posao).
Kaciga je dobro ocenjena na crash testu, tako da deluje kao odlicna kupovina u nekom entry levelu.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja moram da postavim jedno naizgled glupo pitanje, ali da li vi pričate o istom modelu kacige?

 

Pitam, jer gledam Revenge 2 modela na Barelovom sajtu i nigde se ne pominju sunčane naočare. Ni proizvođač na svom klipu ne pominje sunčani vizir. Pada mi na pamet da je kod @mick model Blade 2, a ne Revenge 2. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Manje više ista kaciga...da ja imam Blade 2 ali sam imao i Revenge. Blade2 ima par luftera više i sunčane naočare. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
Ja moram da postavim jedno naizgled glupo pitanje, ali da li vi pričate o istom modelu kacige?
 
Pitam, jer gledam Revenge 2 modela na Barelovom sajtu i nigde se ne pominju sunčane naočare. Ni proizvođač na svom klipu ne pominje sunčani vizir. Pada mi na pamet da je kod @mick model Blade 2, a ne Revenge 2. 
 
 
 
 
Moja je Revenge 2, bez suncanih, iako bi mi nekad bas bile od koristi

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja