Jump to content

Moto Zajednica

Da li neko ima iskustva sa "MT" kacigama

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Zaboravio slike. Malo crno dugme na levom obrazu pri podignutoj bradi je blokada mehanizma brade. Ako se blokira mehanizam, nece se desiti da pri okretu glave u voznji brada i vizir TRAS na mesto poduhvaceni vetrom.

MT Revenge.JPG

MT Atom.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Koliko znam, u prodavnici MARVING na Zitnom Trgu, kod Socijalnog a pored Auto-Zike. Za druge radnje neznam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650

Da li neko ima na prodaju kojim slucajem podbradak za MTH Blade 2 model, ne znam da li pase od svih MT kaciga ili mora bas Blade 2

 

mt-blade-2sv-blaster-matt-helmet-_black-_-grey_1_1_large.jpg.9f015f08efbe80fb458c7e4fd9d42137.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

hoću da kupim mt blade 2 ,kakva su iskustva,meni odgovara L.Na njoj piše 1650 gr i oseti se pod rukom težina.Na sajtu mt piše 1500 gr.

Interesuje me buka -DA LI ZVIŽDI NA MANJIM BRZINAMA od 50-100 . šŠuštanje još nekako može da se podnese a bolje da ne šušti a kamoli onaj visoki ton što liči na zviždanje.Kako se pokazala unutrašnjost i mehanizmi NA BLADE 1 ako je to neki reper I koliko magli vizir jel može bez pinloka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Ja sam je samo probao u prodavnici. 

Ja mogu reci za thunder 3 koji je tu negde. Zvizdi samo sa otvorenim vizirom, sa zatvorenim ne. Magli bez pinloka kao i svaka druga kad je hladno i dunes u vizir. 

Na preko 80 bucna kao i vecina kaciga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Uzeo sam mt blade 2 pre dve nedelje u Barelu. Kaciga je lepog dizajna, sharp test 4 zvezdice, lagana je i ništa više...

Naočare za sunce se preteško spuštaju i sve imam osećaj da će ona plastika da pukne koliko je jako potežem...

Kad vozim 80-100 osetim kako mi vetar bije u desno oko i posle svake malo duže vožnje oko mi bude krvavo i to mi jako smeta jer nosim sočiva.. I vidi se da dihtung guma ne prijanja lepo na vizir na svim mestima i to je verovatno razlog zašto duva..
Al to stvarno ne mogu da verujem da ljudi koji prave kacige od 1968 ne odrade lepo tu dihtung gumu...

Probaću nešto da skarabudžim kako bih uklonio to duvanje al sve u svemu kaciga je daleko od nekog kvaliteta..
4eed9528f7e3e301e37fe9929fa65ed2.jpg

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Zameni je, ili vrati, ja imam isto blade 2 i ništa ne duva na oči, sunčane naočare se lako spuštaju.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Odneo sam danas kacigu na reklamaciju u Barel i rekli su mi da to duvanje u kacigi je subjektivni osećaj ali da postoji pravi problem sa mehanizmom za naočare odnosno da se jako teško spuštaju.

Rekli su da će napisati email MT-u i da će me kontaktirati u roku od par dana.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Jbt, osećaš da ti vetar duva u oko a oni ti kažu da tripuješ...

Ne nosim MT, ali kad je vizir skroz dole nikakvog duvanja ne sme da bude. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Znači pred njima sam duvao po gornjoj ivici vizira gde vizir prijanja na dihtung gumu i tačno se vidi kako iznutra vizir magli što znači da prolazi vazduh.. A možete misliti tek kako duva na motoru..


Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

U poslednjih mesec dana sam primetio nekoliko slučajeva gde predstavnici nekih brendova zbog svoje neprofesionalnosti nanose štetu firmi i imidžu brenda koji zastupaju. Posle ovakvog njihovog odgovora ti više nikad neces kupiti MT kacigu, a ni ljudi koje poznaješ. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

zela91,

zelim ti u svakom slucaju da povoljno resis sve, ali meni se desila glupost 2x....

Menjam vizire te sa pinlokom te bez, i pri usniravanju vizira u skoljku preskoci plastika vizira u vodjici skoljke. Nekako mi se potkrade da udje ukrivo i to rezultuje duvanjem od gore. A isto nosim korekciju vida, sto cvikere, sto sociva (vise ne). To mi se na drugim kacigama nije desavalo, a imao sam ih neznam broja. Ponovo usniram vizir samo na toj strani i bude sve u redu. Mozda je stvarno fabricka greska, nesmem nista reci,u svakom slucaju srecno!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam imao slicnu situaciju sa HJC, vizir kada se spusti nije lepo prianjao na gumu na kacigi. 

Resenje:

skines vizir, uzmes srafciger krstak, popustis onaj plasticni nosac vizira (deo na koji se vizir kaci) i kada ga popustis malo ga pomeris unazad u odnosu na vizir i zategnes, i tim cinom se vizir primakne gumi na kacigi i jace prianja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Imam MT Thunder, takodje sam imao problem sa spuštanjem sunčanih naočara.

Vratio posle dva dana, kaže ćale iz Barela, da ostavim , pa kad dodje majstor popraviće:)

Naravno da sam uzeo drugu,a onu neka popravljaju.

Ipak, sve pohvale za odnos, nikakav problem da se zameni bilo šta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Meni je juce stigla MT kaciga jos sam uzeo dodatni crni vizir i pinlock zadovoljan sam za sada mislim da je ok sto se tice odnosa cena kvalitet takodje sam u Barelu porucio

IMG_20200615_191017214.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc
49 minutes ago, Atorn said:

Koliko parica crni vizir?

Crni vizir i pinlock 6000 sam vizir je 3000 uz kacigu dolazi providni standardan i bez tih dodatnih stvari cena joj je sa popustom 11800

IMG_20200615_191040881.jpg

IMG_20200615_191058831.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja imam Blade Reflexion i jedina zamerka koju imam je na kvalitet podbratka. Na modelu moje kacige je podbratad rupičast i vrlo se brzo rašio i sad mi tu duva dok vozim i nervira me. Vidim da su na novom modelu iste kacige promenili materijal od kog je ovaj deo, pa sada valjda neće biti problema. 

 

Da li bih opet uzeo MT? Bez razmišljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ja prošle nedelje uzeh u Barelu MT Atom, sive boje, bas ovakvu kao na slici:

 

ff9bf7008d38083c9d533a16d4a10bda.jpg

 

Prošsao sam par stotina kilometara sa njom, i prvi utisci su solidni. Koštala je 13.800din, i za taj novac pruža više nego što vredi. Nisam ni očekivao preteranu tišinu u toku vožnje, jer u toj klasi se to i ne može očekivati. Ima pripremu za komunikaciju, tako da sam prebacio SENU sa predhodne kacige, i super se uklopilo, nigde ne žulja na ušima. Kada sam pričao preko komunikacije telefonom sa drugarom, rekao je da ni u jednom trenutnku nije pomislio da sam na motoru, bukvalno se nikakav šum nije čuo. Uhvatio me je i dobar pljusak, nigde nije propustilo vodu, duvalo, niti išta slično. Unutrašnjost je jako meka i prijatna, ali po kvalitetu materijala unutra malo zaostaje za ostalim kacigama. Naočare za sunce lepo pokrivaju oči, i mehanizam za sad lepo radi. Jedna od stvari zasto sam nju kupio je dizajn, jer mi je oblik kacige jako lepog i modernog izgleda. 

 

Sve u svemu, generalan utisak za taj novac je veoma pozitivan!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja