Jump to content

Moto Zajednica

Da li neko ima iskustva sa "MT" kacigama

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2002 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Znam, ubio sam se trazeci neke modele svuda po Srbiji, od Barela pa na dalje...lik je iz Ade, ide preko i donosi, ne znam sta sve moze, mene je zanimala konkretno ova, za druge nisam pitao. 

evo ti link, imas tu broj tel. 

https://www.polovniautomobili.com/moto-oprema/12134610/mt-thunder-trace-3

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

 MT Thunder 3 je kod nas kostao od 6000 dinara (na sajamskom popustu do nesto preko 7000 dinara redovno. Modeli Mugello i Blade su bili 7-8-9000 dinara. Moja Revenge (5 zvezdica na SHARP testu lupanja u laboratoriji) je placena 10800 dinara, to je 90 evra.  Traziti 99 evra za kacigu Thunder koja se kod nas mogla kupiti i za 50 e. po meni je..... nema svrhe. Sacekaj da Barel uveze novi kontigent i lepo na miru kupis po najnizoj ceni u okolini. Ubedjen sam da su MT best-bay sa nasim cenama. Ako nekom novac nije bas jako bitan, ima u bliskom dohvatu i boljih kaciga, naravno. Na primer SHARK 700 ili Ridill za 16-17000...... ima toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2002 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Da, napolju su vise cene i za druge proizvodjace. Strpi se jos malo, nije avgust preko veka, pogotovo ako vec imas sta da nosis na glavi. Ako i bude neki problem sa uvozom za Barel, slede rasprodaje kod svih drugih. Srecno u svakom slucaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Izvini kolega, pa tek sada vidim da vozis Hajabusu. Hajde ako si se vec usancio za firmu MT, razmotri Matrix ili Revenge, ali jos bolje Shark (RSX, SPEED-R ili jacu), AGV (S4 ili jacu), X-Lite (X 702), HJC (FGST - odlicno), ili (preskupe) Arai, Shoei. Sve predlozeno ima ocenu na SHARP testu 5 osim Speed-r (ima 4) a sve ovo kosta 150-200 e. Da imam motocikl od 300 na sat nebih ni pogledao nista ispod ocene na lupanje 5 i ovog predlozenog, samo mozda i jace modele. Ajd sad pa srecno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2002 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Nosio sam Shark s 700 dve sezone i bio prezadovoljan, MT sam hteo da probam cisto iz znatizelje jer sam cuo o njima samo reci hvale a i vecina ima po cetiri ili  pet zvezdica, kao i neke mnogo skuplje, ne patim od marke, nisam fenser, naravno da cena nije problem ali takodje necu da dam za kacigu 500-600e samo da bi na njoj pisalo Shoei i sl...Srecno i tebi kolega...

 

 

edit: Sad idem iz Komp.koa iz Bataje, kopkali me neki modeli Airoh-a...konkretno Valore...na slici izgledaju extra, grafike odlicne, uzivo pod rukom katastrofa, lavor obican koji se uvija i skripi kada se pritisne rukama sa strane, a kao cetiri zvezdice kazu...izbegavati u sirokom luku.

Sacekacu da stigne ova MT da probam pa ako mi se ne svidi, bice za suvozacicu, ja se vracam na Shark, ovaj put D-Skwal ili Spartan...:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@marshall Ja sam mu isto to probao objasniti ali džaba. Ne ide da na motoru od 3000+ eura koji ima bezmalo 200ks i gadja 

300km/h nosis kacigu od 50eura.

Boki uzmi nešto ipak kvalitetnije....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2002 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 38 minuta, grof je napisao:

@marshall Ja sam mu isto to probao objasniti ali džaba. Ne ide da na motoru od 3000+ eura koji ima bezmalo 200ks i gadja 

300km/h nosis kacigu od 50eura.

Boki uzmi nešto ipak kvalitetnije....

dobro, dobro...ajde uzecu Sharka nekog ili neki Scorpion... :stabre2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2002 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 21 sati, BokyBoy je napisao:

dobro, dobro...ajde uzecu Sharka nekog ili neki Scorpion... :stabre2:

edit: ...ipak HJC...e bas mi se ne da da probam MT...:/

 

 

0-02-04-0e63d8ebd28ff6e881b421e4e2cd79b9bd3dd5e7f93e73ac958626ad24c7f060_410768b1.jpg

0-02-04-3f1744931947a3e513decc0a709ed13648d03004cf1a4fdc5ecb5862b6c4e2fc_8c376c2b_1530885054.jpg

 

0-02-04-a22a93b9af59b9a610056d3c681beb19e347c7a052d31c22d50dae15ef403fd9_b7892264.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

sta fali toj mt...a i slaze ti si uz kawasaki....a to za brzinu....pa koja ce ti pomoci na 120 i vise a da nisi na stazi...(mislim na stubove,ivicnjake itd...) naravno kaciga mora da je ok,ja imam MT BLADE SV i zadovoljan  sam....

P.S: dobrodosao u S klub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@BokyBoy Posedujem i ja HJC CS15, samo u Rebel varijanti (beli print, ne zlatni) kao zamensku/kacigu za suvozaca. Za 100 evrica pun pogodak. Lepo prijanja, bas lepo ventilira. Kada je malo vlaznije+hladnije vreme, zna da zamagli vizir bas, ali cim se krene, zbog fine ventilacije, vizir se osusi odmah. Pinlock resava problem. Malo vise zvizdi, cak i pri manjim brzinama...ovo su moja zapazanja i poredjenja sa HJC IS17, koja je moja ''glavna'' kaciga :) da, zaboravih - preglednost je sjajna, cini mi se kao da nemas nikakvu barijeru ispred ociju. Manji je kalup nego kod IS17, jer mi je CS15 XL, a IS17 L. Nema suncani vizir, tako da je neophodno nositi naocare (mogu lagano da se uglave) ili kupiti zatamnjen. Da lepo sluzi i da predje dosta kilometara! ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2002 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

@saxomofon  hvala kolega, juce  svratim u Moto Land da bacim oko sta ima i svidi mi se, skroz dobar print, nije 100e, malo je skuplja (13900) ali nema veze, vredi svaku paru, dobio uz nju nosnik i podbradak, porucio odmah Rainbow vizir i pin lock, ima pripremu za njega na ovom viziru, koji inace odlicno naleze tj dihtuje, cak ima i kocnicu sa strane.

Utisci skroz pozitivni, udobna je, lagana, malo stezu obrazi jos uvek ali lecice to za voznjicu-dve, ventilacija odlicna, dobri lufteri, susti malo na vecim brzinama ali ok, ionako sam je uzeo kao zamensku/za suvozacicu, sebi cu isto neku HJC samo  RPHA 10 ili 10+, videcu jos, cekam da naleti neki dobar print a i ovi u Moto Landu su slabi sa brojevima tj velicinama, sve neke XL i vece...U svakom slucaju, CS-15, za te pare, odlicna kaciga :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@BokyBoy
s

Samo vodite racuna, mislim da neki tamni viziri nemaju pripremu za pinlock, tj. one srafcice na bokovima vizira, kako se vec zovu, nemam pojma :) Bas tako - jastucici na obrazima malo stezu, ali zato, bar mi se cini, vazdusni udarci su manje bucni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 7.7.2018. at 16:55, BokyBoy je napisao:

@saxomofon  hvala kolega, juce  svratim u Moto Land da bacim oko sta ima i svidi mi se, skroz dobar print, nije 100e, malo je skuplja (13900) ali nema veze, vredi svaku paru, dobio uz nju nosnik i podbradak, porucio odmah Rainbow vizir i pin lock, ima pripremu za njega na ovom viziru, koji inace odlicno naleze tj dihtuje, cak ima i kocnicu sa strane.

Utisci skroz pozitivni, udobna je, lagana, malo stezu obrazi jos uvek ali lecice to za voznjicu-dve, ventilacija odlicna, dobri lufteri, susti malo na vecim brzinama ali ok, ionako sam je uzeo kao zamensku/za suvozacicu, sebi cu isto neku HJC samo  RPHA 10 ili 10+, videcu jos, cekam da naleti neki dobar print a i ovi u Moto Landu su slabi sa brojevima tj velicinama, sve neke XL i vece...U svakom slucaju, CS-15, za te pare, odlicna kaciga :takoje:

Odlican pravac, samo prvo razmotri RPHA 70 ili FGST.... neces hteti da izadjes!:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250R Naked

Pozdrav svima, ja sam pre mesec dana uzeo MT ATOM FLIP UP TARMAC BLUE u Barel-u, posle obilaska 7-8 prodavnica i probanja različitih kaciga u cenovnom rangu do 250 evra, MT mi je nekako legla kako treba i nisam hteo dalje da tražim (a i žurilo mi se pošto sam tek uzeo motor posle više godina i nosio pozajmljenu kacigu koja mi je bila tesna). Uzeo sam flip-up pošto ću pretežno voziti po gradu, sa povremenim izlascima na otvoreno. Mislim da je odličan odnos cena-kvalitet, udobna je, malo stiska obraze kada je brada spuštena, ali zbog lošeg vremena je nisam mnogo ni nosio, vizir deluje kvalitetno, možda bi mogao malo bolje da dihtuje, sa vizirom za sunce sam prezadovoljan, ventilacija isto jako dobra, a lep je i dizajn. Jedino što se možda nekima ne bi svidelo je što šušti pri većoj brzini na otvorenom, mada generalno flip-up valjda mora da ima šum. Poređenja radi, probao sam i Caberg flip-up koji mi deluje malo kvalitetnije i sa tom kacigom sam bio kao gluv spram MT, to mi se nije svidelo jer hoću bolje da čujem oko sebe kada vozim po gradu. Pošto ima mnogo diskusije o kacigama, mislim da svako treba da gleda svoje potrebe i proba što više da bi video šta mu odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2002 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
On 7.7.2018. at 16:55, BokyBoy je napisao:

@saxomofon  hvala kolega, juce  svratim u Moto Land da bacim oko sta ima i svidi mi se, skroz dobar print, nije 100e, malo je skuplja (13900) ali nema veze, vredi svaku paru, dobio uz nju nosnik i podbradak, porucio odmah Rainbow vizir i pin lock, ima pripremu za njega na ovom viziru, koji inace odlicno naleze tj dihtuje, cak ima i kocnicu sa strane.

Utisci skroz pozitivni, udobna je, lagana, malo stezu obrazi jos uvek ali lecice to za voznjicu-dve, ventilacija odlicna, dobri lufteri, susti malo na vecim brzinama ali ok, ionako sam je uzeo kao zamensku/za suvozacicu, sebi cu isto neku HJC samo  RPHA 10 ili 10+, videcu jos, cekam da naleti neki dobar print a i ovi u Moto Landu su slabi sa brojevima tj velicinama, sve neke XL i vece...U svakom slucaju, CS-15, za te pare, odlicna kaciga :takoje:

Edit: Stigao Rainbow vizir, zadovoljan, lepo naleze i dihtuje, zakljucavanje takodje super...porucio i Silver, neka se nadje...

 

 

37394247_2108224966084670_2947447450345930752_n.jpg

37340128_2108155042758329_490207999294439424_n.jpg

HTB151ZufQfb_uJjSsrbq6z6bVXa7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@BokyBoy Koliko kosta vizir, oko 40 evrica? Deluje mi kao da nema pripremu za pinlock? Kao sto sam rekao - neki zatamnjeni imaju srafcice, neki ne, jer se vidi na ovim fotografijama modela vizira sto ste postovali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Da kazem i ja neku vezano za MT kacigu. Citajuci komentare ovde a i na stranim forumima sam se odlucio da kupim ovu kacigu, bilo mi je najlakse i najbrze jer sam u Kraljevu imao radnju koja prodaje MT i super. Otisao sam da kupim full face a na kraju kupio flip up jer mi se ucinila udobnijom, a i navikao sam jer flip nosim vec 7 godina. Da ne duzim previse pricu prvu kacigu koju sam uzeo je imala problem sa uloskom nije lepo stajao, zamenjena je bez problema za novu kacigu koju nisam ni probao misleci da je to to i da... Pogledao sam ulozak video da stoji sve na svom mestu i ok. Prvo sto sam primetio a sto nije bilo na toj prvoj koju sam kupio je da ne normalno skripi u onom delu gde je stiropor, jastucici unutar kacige su toliko tanki da mislim posle godinu dana izgleda kao da je kaciga stara 7 godina, ulozak nema mrezice na vrhu kacige nego onako stoji i vidi se stiropor, unutra plastika ona najgora kineska... Sve sam bio u fazonu ok koliko para toliko muzike (16000) sto ne mislim da je malo jer Probiker za te pare jede svaku MT kacigu, pricam o kacigama tog cenovnog ranga. Krenem na voznju gde sam provalio da mehanizam nema sanse da spustis jednom rukom koliko to zaglavi na samom kraju i na sve to posle 500km voznje se odsila dole gde je gajka za stezanje. Posle svega ovoga mogu samo da kazem da je ovo obicno smece od kacige i svi koji je kupuju neka dobro obrate paznju pri kupovini, mozda se desilo da je model koji je kod mene takav i siguran sam da ima dosta ljudi koji su zadovoljni ovom kacigom... Sem dobrog dezena koji ima apsolutno nijedna dobra stvar vise nema(po meni) nosio sam Probiker 7 godina i ne da je bolja od ove nego je to smesno. Model kacige je Flip up Atom i ovo je moje misljenje. Kacigu sam vratio i trazio pare nazad, cekam odgovor od prodavca. Pozdrav svima. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

A da zaboravio sam vizir koji je sav u nekim tackicama i na samoj sredini se preliva kao da ima dioptriju. Da napomenim da su prodavci u radnji gde sam kupio kacigu maksimalno ispali ok i bez ikakvih problema pristali da im vratim kacigu, a oni ce dalje videti sta i kako sa njom. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Vidis kolega,moje iskustvo za sad sa istim modelom je totalmo drugacije

Mehanizam radi besprekorno,nema nikakvih tackica na viziru.

Pinlock se pokazao odlicno,sad smo se vozali po Rumuniji 4 dana po svakakvim uslovima,i kisa i magla i moja iskustva su odlicna sa datom kacigom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Pa eto, rekao sam na pocetku da verovatno ima vise ljudi koji su zadovoljni. U svakom slucaju ti jastucici su toliko tanki da je to smesno. Prodavci su ispali maksimalno korektni i vratili su mi novac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs

Pozdrav svima, ja sam kupio MT Revenge u barelu krajem jula i moram priznati da mi odgovara. Plaćena oko 12000. Moje mišljenje treba uzeti sa rezervom, jer mi je to prva kaciga i najduže sam je nosio 1,5h gradske vožnje, za vreme obuke. Siguran sam da joj fale neke napredne funkcije, ali meni je bilo bitno da ima 5zvezdica i da mi je udobna. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Ma kolega, bices zadovoljan, odlicna je Revenge, pogotovo za novac koji smo dali za nju. To se ne propusta.

    Nego.... konacno je u Barel stigla roba. Cekalo se od letos, ali evo dobili su najzad. Vizir stigao u paketicu, noov-nov-novcijat, ma sve mu tepam dok ga prevrcem u rukama. Gde mi sada pinlok, stidljivko jedan gde se zavukao:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Nisam izdrzao, opet MT.

    Prosle godine odem na Sajam u BG i dodjem kuci sa MT Revenge. Odlicna integralka za kratku lovu i zato se nisam ljutio na cenu (?!). Nosim je u zadovoljstvu, medjutim... Stara Ducini dzetovka se ofucala, sva je u dronjcima. Sramota je pojaviti se sa olinjalom kacigom na glavi, tako da je pred ovogodisnji Sajam pala odluka. Kupuje se nova dzetovka za vrele dane, kada integralku zbog vrucine necu da nosim.

    Prilikom probe na Sajmu ispostavilo se da izabrana dzetovka nece na (moju) glavu! Rezervna varijanta je bila MT Atom (flip up), koja je uspesno pripasovana na moju glavu, ma kao nacrtana, pljas 13800 prodavcu i veselje. Ako bude vreo dan, vozim otvorenu kao dzetovku, ako uvece zahladi, samo KLOK spustim bradu na mesto i sad je integralka.

    Ko ovo procita, imam sugestiju. MT Atom flip-up sam platio 13800 a mozda dokupim pinlock za nju po 2500, zbir 16300. Za jos 1000 dinara (17300) dobija se SHARK Openline (flip-up) sa pinlock-om u kompletu, sve u kutiji. Ta cena 17300 je vrlo znacajno spustena od redovne cene za Shark Openline. Stajalo je na polici metar od MT Atom, pa ko kako hoce.

    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja