Jump to content

Moto Zajednica

Da li neko ima iskustva sa "MT" kacigama

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Izašle nove Blade kacige. Ova siva mi baš lepa. Inače, ja do sada nisam imao nikakvih problema sa sunčanim vizirom, bukom ili dihtovanjem.

005dd980b78efb9ae5aac63437c366b3.jpg

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250
U Španiji 114€ za ovu koja se meni dopada. Ne verujem da će biti skuplje kod nas u Barelu

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Nove MT kacige biće u prodaji od avgusta. Imali su neki zastoj u proizvodnji, pa malo kasne sa isporukom.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ovako, danas sam napravio nekih 20-ak kilometara, i mogu da kazem da je kaciga odradjena odlicno, e sad to sustanje ili zvizdanje se cuje tek od 100 km/h pa navise, i nije strasno niti nesto sto bi smetalo, jednostavno nesto mora da se cuje, verovatno i vizir od motora ima uticaj jer vetar ide direktno u glavu. Vizir i njegovo dihtovanje je odlicno, naocare su takodje dobre i imaju veoma dobru zastitu od sunca.

Moj zakljucak je da kaciga vise vredi nego sto kosta, i ja sam prezadovoljan. :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600


Kupljena je jos jedna kaciga, za suvozacicu, takodje MT ali je novi model Targo. Ostavlja odlicne utiske, ceka se prva probna voznja sa njom. Po meni je izgled fenomenalan, nadam se da ce i devojci da se svidja, ali bilo kako bilo, poklonu se u zube ne gleda. 

20180510_152835.jpg

20180510_152847.jpg

20180510_152903.jpg

20180510_151740.jpg

20180510_151733.jpg

20180510_151717.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Tdm 900

Prvi utisak je...pa i nije bas neki. Fijuce unutra cudo jedno. I to na brzinama do 100 km/h.

Moram da naglasim da nemam bas neko iskustvo i da mozda tako mora da bude :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

   Prvo je velicina, nesme da stane prst ni napred ni nazad. Kada je nova iz radnje, treba da bude blago tesna ili kako neki kazu jedva taman.

   Drugi moguci problem je usmerivac vazduha sa motocikla, desava se da zbog visine vozaca (previsok za taj vetrobran) ili ugla tog vetrobrana usmerava vazduh bas pod bradu.

   Trece je mogucnost promasenog zuba pri montazi vizira. Neke kacige (ne sve) imaju tu mogucnost greske, da vizir pri montazi promasi jedan od zuba za stepenasto podizanje-spustanje. U tom slucaju nije celim obimom pravilno naleganje na skoljku kacige, pa tuda ulazi mlaz vazduha i jaca je buka. Polako i smiren pregledaj i razmisli gde je greska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Tdm 900

Pazi, pogodio si za visinu(2m) :takoje:

A za vizir cu proveriti danas. Rekao bih da se ne spusta skroz. Moguce da je u tome problem.

Javljam rezultat :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ja sam bas komentarisao o velicini kacige, cak sam mislio i da zamenim za vecu. U pocetku je postojao blagi pritisak, ali sada je to bas kako treba, nema nikakvih fijukanja iznutra, generalno sam zadovoljan. 

Takodje se i devojka ne zali na njenu kacigu, ista prica kao i meni, u pocetku je bilo malo problema, ali sve se razgazi posle nekog vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Meni danas ženica na moto festu u BL kupila MT Atom SV flip up kacigu u fluo boji. Odmah je probao nekih 50km pa evo i utisaka: U odnosu na staru Airoh djeluje mi mnogo tiša. Preko 130km/h se tek čuje neko slabašno zviždanje koje pomjeranjem glave 2-3 cm gore-dolje nestaje. Pretpostavljam da mali vizir na motoru usmjerava nekako tako vjetar.  Iako je na papiru teža od stare 300g na glavi djeluje da je lakša, pretpostavljam zbog bolje aerodinamike. Takođe nema lelujanja kacige i turbulencije kad se vozi iza nekog drugog vozila. Prvi utisak je super i prezadovoljan sam ali vidjećemo kako će se pokazati u eksploataciji.

IMG_20180525_184842.jpg

IMG_20180525_193217.jpg

IMG-c5b37d4b714c5b91e2185ddb55dc4ad1-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Oduševljen sam kacigom. Ovo mi je prva flip up kaciga pa nemam sa čim uporediti ali mehanizam lijepo zabravi bez nekog krckanja i uliva povjerenje. Takođe sunčani vizir se spušta lako, malim pritiskom na polugicu predviđenu za to i isto tako lako se diže. Najveća zamjerka što je unutrašnja postava na gornjem dijelu ona rebrasta pa mi frizura kad skinem kacigu izgleda kao svježe uzorana njiva :D ali zato ventilacija na tom dijelu baš lijepo radi i hladi kao klima :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Hvala na odgovoru.

Idem ovih dana do Novog Sada pa cemo je probati,

Razmisljam jos uvek izmedju Mt i LS2

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Kolega, ako je protivkandidat LS2,nemoj mnogo razmisljati. Od LS2 ima lepsih i jeftinijih, dobre su za smesno kratku lovu, ali ono sto pokazu pri kontrolisanom lupanju u laboratoriji daleko je na strani MT. Imas ih u Novom Sadu prodavnica Marving na Zitnom trgu kod socijalnog, pored Auto Zike. Prodaju kacige Shark i MT, dobijaju od Barel-a BG. Prekjuce sam bio, malo je smanjena ponuda zbog toga sto je dosta MT rasprodato. Model Revenge vise nemaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Mnogo mi se dopada Thunder 3 kaciga, ima li je neko i kakvi su utisci?

 

Razmisljam se ili za nju ili za MTR S-13, ima u Louisu za istu lovu.

Vas savet, koja je bolja?

Nosio sam dve sezone Shark S700 i bio prezadovoljan, rekoh da promenim malo kad sam vec i motor promenio...

 

MT

http://mthelmets.com/en/family/thunder-3-sv/?selected_model=480&selected_style=509

Thunder_3_Trace_Matt_Black_Blue_-_Icon__64575.1485349423_400_559.jpg.331c645c5cb5b82b9cbeaf0d8b70d635.jpg

 

 

MTR

https://www.louis.eu/artikel/mtr-s-13-full-face-helmet/216197?filter_size=M&filter_gender=HU&filter_article_number=21619703&list=3c9167955e0ea929a381c501d0f494cb

 

MTR-S-13-matt-SchwarzBlau-216197_410_FR01_18.jpg.4bc2e59dd59800497490eefc5fca6fa2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

@marshall

Bio sam u Marvingu,probao Shark i Mt 

Shark 5 god garancije i gratis pinlock

Mt 2god garancije i 2500+ pinlock

Trenutno nemaju Belu Mt tako da je za sad u razmatranju crna

U svakom slucaju mislim da ce biti Mt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

edit: Porucio Thunder Trace 3 upravo iz Madjarske, stize u ponedeljak, javljam utiske.

 

 

8ff384082de8-800x600.jpg

6798a755b815-800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 4 sati, BokyBoy je napisao:

edit: Porucio Thunder Trace 3 upravo iz Madjarske, stize u ponedeljak, javljam utiske.

Odakle iz Mađarske, daj link?

U Barelu kažu da neće imati ništa novo do kraja sezone (imaju Blade 1 i ništa od Thunder kaciga), kažu da MT ima problem u proizvodnji pa da zato nemaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja