Jump to content

Moto Zajednica

Da li neko ima iskustva sa "MT" kacigama

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Prošle godine sam kupio MT Revenge Binomy i nisam bio oduševljen dok sam vozio Varadero. Naime, iza višeg vizira je bila jako bučna a sada na NC, gde je direktno izložena vetru, je mnogo tiša. Više mi ne trebaju čepovi za uši.
Takođe, prekrio sam vinilom crvenu i zelenu prugu pa mi se sada i više sviđa.
e83f6ec4da028dc278ba9c10fecfd3a2.jpgd68797ae50e7da28d199702e30854cf6.jpg

Sent from my Tricorder using LCARS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Moja susti upm, a ja ne vozim bas brzo, oko 80-100. I na 100km/h ako malo iskosim glavu, kao da sam u tornadu, zvizdi, pisti, susti cijuce... inace nije losa, lep dizajn bas imaju( imaju neki novi modeli videh skoro)..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Ja sam navikao, sta je tu je moja je, necu je menjati, ali samo eto kazem da ostali znaju sta ih ceka ako planiraju kupovinu... nije to nista strasno, mada nekom mozda to bude bas bitno i presudno
U svakom slucaju super kaciga


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

I meni se ucinilo da je moja bucnija, probao od drugara njegovu puno skuplju i ista buka, bar ja nisam primetio nekakvu razliku. Drugar kaze da je to sve tako ali da pri velikim brzinama se tek vidi ko kosi a ko vodu nosi. Sigurrno nije dzaba ova moja 100evrica a njegova 500. Ali za tih 100evrica se dobije kvalitetna i bezbedna kaciga, dobijete kacigu za sve pare koje ste platili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ja sam pre neki dan provalio da moja kaciga i nije tako strašno bučna sama po sebi, već je problem u kombinaciji kacige i vizira na motoru. 

Kada sedim i idem od 100km/h i više, šuštanje i fijukanje je baš baš glasno, a kada ustanem pri toj brzini pretvori se u blagi šum...  Verovatno vizir stvara vazdušnu struju koja je eto rešila da udara baš u kacigu (a ne malo iznad nje) i pojačava utisak bučnosti. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 23 sati, hard_rock je napisao:

Ja ne znam jel sam ja jedini koji ne obraca paznju koliko susti i fijuce?

Mozda si ogluveo (k'o i sam) pa ni neznas da ustvari susti i fijuce :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Sto se mene tice ja volim da slusam sustanje vetra i smeta mi samo kaciga koja me zulja. Probao sam skoro MT kacigu flip up i sasvim mi se svidela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Na trziste se pojavio jos jedan zanimljiv model u ovom cenovnom rangu, Airoh Valor. Prvi utisci druga koji je pazario su za sada pozitivni, momci iz Kompp-a kazu da je navala iako je bas i nisu reklamirali pa retko ko i zna da je ovaj model stigao kod nas. Neka moja zapazanja u druzenju sa kacigom od nekih desetak minuta: kaciga ima agresivan (trkacki) profil pa kome je bitno da izgleda zajebano ovde moze da opali plus, zamenski zatamljeni viziri su oko 3500 dinara (svi viziri imaju pripremu za pinlock), generalno na metar deluje kao duplo skuplja kaciga. Pod rukom se oseti cenovni rang, relativno je lagana za velicinu skoljke (~1400g ako se dobro secam), zid skoljke je malo meksi u odnosu na Nexx koji nosim pa se rukama moze blago sabijati (bocno pritiskanje). Sigurnost je najvece pitanje jer za sada nema niti jednog testa,a subjektivni osecaj nije najbolji. Drug se nije zalio za ovih nedelju dana koliko je nosi, kaze da jos nema skriputanja, nista nije otpalo, ima sasvim dobru ventilaciju, vizir ok dihtuje i nije preterano bucna na sportskom motoru do nekih 130km/h. Za cenu od nekih 13k za mat i jednobojne modele do nekih 14.5k za modele sa grafikom deluje zanimljivo, prvi utisci u voznji nisu pokazali neku katastrofalnu manu,a testovi nezavisnih agencija se jos uvek cekaju. Ako budzet diktira sta mozete uzeti pogledajte i ovaj model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Nađoh sad na nekom britanskom sajtu da je prva verzija MT Blade imala na Sharp testu tri zvezdice, ali da pretpostavljaju da nova verzija MT Blade sa naočarima za sunce, zbog nekih dodatnih ojačanja, treba da je jača. Istina, to se ne vidi i na sharp-test sajtu, al ajd da im verujem--- odoh sutra u barel da isprobam nju i revenge.

https://billyscrashhelmets.co.uk/mt-blade-sv-motorbike-crash-helmet-review/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Probao sam Blade i Revenge. Mojoj glavi to nije odgovaralo. Naleganje vizira na gumu mi takođe nije ulivalo poverenje, i na oko mi je već izgledalo da se nije više vas bez veze žalilo na ''pirkanje'' hladnog vazduha. Uzeo Scorpion Exo500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha Virago XV250

Moje iskustvo sa Revenge. Imam Revenge, model Skull & Roses - silver (ima i u boji ali zbog motora mi je ova vise odgovarala). Uz nju je isao klasicni, providni vizir sa pinlock pripremom. U Barelu je vizir za nju oko 20€, pinlock isto toliko. Kostala je u Grckoj 98€.

Dobio sam je pocetkom juna i malo me stezala u startu. Malo facu, ne samu lobanju. Dok nije "legla" posle par voznji. Presao sam sa njom oko 5000 km i ja sam zadovoljan.

Pre petnaestak dana sam se vracao sa mora i na Zlataru sam vozio iza kamiona za tovarenje drva. Isao je oko 70km/h i nisanio sam mogucnost da ga obidjem. U jednom trenu, na nekoj neravnini valjda, sta li, jedna cepka velicine recimo konzerve koka kole je izletela sa kamiona i raspizdila me u sred glave. Dobro, ne bas u sred, recimo u ravni desnog oka. U celo i preko vizira. U prvi mah sok. Jbg, niko ne ocekuje cepku da ga udari u glavu. Prikocim, stanem i skinem kacigu. Ni ogrebotina. Ni na kacigi ni na viziru. U prvi mah mi je palo na pamet kud ne ponesoh vizir koji sam dobio uz nju jer sam zamenio tamnim vizirom ali na moje iznenadjenje ni ogrebotina. Dakle, ja sam prezadovoljan. Do sada sam nosio open face i kada sam se vratio sve sam poklonio, jednu bacio i jednu MDS full face (staru) dao jednom drugaru za suvazac(icu)a. Inace, vizir prianja sasvim dobro, meni nije previse bucna ali ja i ne vozim nesto mnogo brzo.

Dakle, moje iskustvo 10 od 10. Da li postoji tisa? Sigurno postoji. Poznatija? Naravno da ima poznatijih. Vise fancy ? Tek njih ima. Ali odnos cena / kvalitet mislim da je zaista na visokom nivou. Ja sam prezadovoljan.

 

 

003.jpg

2017_08_23_0796.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

jbt svaka čast dobro si prošao sa cepanicom.Ja sam trenutno u potrazi za nekom kacigom i prvi mi je pik ta mt revange.Video sam i boljih ali nista ispod 250 ojra.

Bitna stvar je kolko kaciga zadrzava prvobitna svojstva iaoko je ko nova 100 % uredu.

Najviše po tome kolko duva ispod kacige i da li jako šušti.

Moju americku trkacku kbc kacigu sam nosio 8 godina-antracit crna mat pa ne izlazi iz mode sam izgustiro.Tek sad se vidi da je malo propala.Malo se sdudali sundjeri pa mi radi na glavi.

Sad se razmisljam šta da pazarim .Nasreću nisam okido na glavu da bi proveravo  tu kbc-trokompozitna ali tri skoljke jedna preko druge-kao ti kape recimo.Ta klasa je najskuplja i najbolja,a ne tri materijala kojekude po kacigi.Kevlar,karbon i fiberglas.

Sad razmišljam da li baš mora tako dobro i skupo.

Skupe i dobre stvari su samo skup lepih želja pa kad ih ostvariš vidiš da i to nije baš nešto nego si dobro moro da se pomučiš da bi ih zaradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

pre 10tak dana sam kupio mt blade za sebe i suprugu i za prve utiske sasvim dobra kaciga, naravno uvek je ona stara koliko para tolko muzike

ali za 90e super radi poso

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
On 12/11/2017 at 19:26, Djole99 je napisao:

Da li neko zna gde ima da se kupi Mt matrix kaciga posto na satju Barelia nema?

A jesi li ih zvao, možda mogu da naruče pošto su ovlašćeni za MT???

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 22 sati, Djole99 je napisao:

Vise bih voleo ja to da probam ne bih tako bas na blef.

Pa nije na blef. Oni naruče, kada im stigne ti probaš i odlučiš hoćeš ili nećeš da kupiš... :stabre:

Oni su ovlašćeni uvoznici, nije kao kada bih ti ja doneo na primer sa Tajlanda... :P:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Pre mesec i po dana sam u Solunu kupio MT kacigu na akciji 75 evra sa integrisanim naocarima..

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja