Jump to content

Moto Zajednica

Da li neko ima iskustva sa "MT" kacigama

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Aj da probam ovde ,nekako mi najlogicnije.

 

Imam mt revenge limited evo, nova je kaciga, velicina M, taman mi je,ali svaki put kad je stavim meni se usi uvrnu i posle nekog vremena bas postane bas neprijatno i nelagodno, jel ima neki savet kako to spreciti (osim da ih secem)

 

Ps. Znam da je smesno, al verujte mi da nekad stanem pored puta i odmaram usi...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Ja nesto i nisam zadovoljan ventilacijom. Kako je doslo hladno vreme, osecam da mi vazduh struji tacno u oci pored zatvorenog vizira. Kad je toplo i nije strasno, ali pre neki dan sam vozio kad je bilo oko 5 stepeni, oci mi se zaledile. Provalio sam da moram pod bradu da guram neke krpe-marame, onda struji manje pa moze da se vozi. To mi je jedina zamerka. Pin lok radi savrseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Sto se tice ventilacije ja sam moju nosio do sad i na 25 i na 5 stepeni i bilo je sve ok, malo pocne da magli kad stanem a vizir spusten, cim krenem sve ok( to kad je hladnije napolju)...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ja danas kupih MT Blade Reflexion za 11200 dinara. Posle mesec dana obigravanja po radnjama i probanja svega i svačega ovo je jedina kaciga koju sam uzeo u ruke, stavio na glavu i bez razmisljanja izvadio lovu i platio. Budžet mi bio 300 evra. Kaciga po izgledu i " kvalitetu izrade ", ne zaostaje ni malo od onih koje sam probao a koje su visestruko skuplje i nahvaljenije. Verovatno joj nešto fali ali za ove pare, tvrdim nema bolje. Jedva čekam da je sutra probam i " nadjem joj mane "

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Ove zime je i moj cale prosao kao i ti, gledao, gledao i odlucio za neku trecu, a kad je tu Blade Reflexion video i probao, druge nije ni gledao... :):)

Probao je pre neki dan, nekih 80 i kusur km i pri brzini od 180 km/h, samo reci hvale.. U zdravlje da i tebe tvoja lepo sluzi i da budes prezadovoljan.. :):)

44ebcc9f0df54ac75ac6adae3c75a06d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ove zime je i moj cale prosao kao i ti, gledao, gledao i odlucio za neku trecu, a kad je tu Blade Reflexion video i probao, druge nije ni gledao... :):)

Probao je pre neki dan, nekih 80 i kusur km i pri brzini od 180 km/h, samo reci hvale.. U zdravlje da i tebe tvoja lepo sluzi i da budes prezadovoljan.. :):)

44ebcc9f0df54ac75ac6adae3c75a06d.jpg

Hvala
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Zaista je upadljiva.... To je bio i najveci razlog da je odabere, dojadilo je coveku vise da ga ne primecuju u saobracaju... :):)

beda254aca6ac7659748531a44517a88.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 750

Eto da ne videh ovo na forumu kupio bih neko djubre sa kp-a. Ljudi evo i ja jedva cekam da probam ove kacige. Prodacu ovu moju staru LS2 kacigu za 35e jer mi je velika. Pocetnicka greska...uzeo L a trebao M ili S. Za koji dan cim pre u YAMAHA BAREL SHOP.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Bio probao i zamalo kupio, izletela mi X-lite 802R za manje pare od očekivanog pa sam je uzeo, da nisam uzeo 802r ovo bi bila 100% kaciga koju bih uzeo sebi. 

koja je cena 802R? a ima li 802RR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Danas sam ponovo testirao opremu jer sam neki dan uočio nedostatke. Naručio sam i dobio aktivmi veš Campri, komplet donji i gornji dugih rukava +gornji kratkih rukava. Temparatura je bila +8, na meni aktivni veš i na njega direktno motopantalone i jakna sa zimskim ulošcima. Na glavi ispod kacige windstoper fantomka i naravno rukavice na rukama. Sve je samo nije hladno, na nogama bi moglo i bez zimske postave, jakna ne propušta ni promil vetra, milina. Problem je kod glave, tu nisam zadovoljan, da li je u pitanju oprema tj. kaciga MT Revenge ili moje neznanje to ne znam. Hladan vazduh mi pirka po faci, po očima, skroz neprijatno, kad pređem 70 prinuđen sam da usporim da bi pirkanje bilo podnošljivo. Znači ne pirka po vratu već po faci, verovatno kroz onu mrežicu ispod brade. Ranije nisam tako nešto uočavao jer nisam nikada ni vozio ispod nekih18-20c, ali mi se nije sviđalo to da čekam da vozim tek od 20 pa sam pribavio odgovarajuću opremu s namerom da vozim i po hladnijem vremenu. Kao što sam već napisao, ostala oprema je ok, može se voziti i ispod ovih +8 to je sigurno. Šta raditi sa ovim neprijatnim pirkanjem ispod kacige, kako to da rešim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Danas sam ponovo testirao opremu jer sam neki dan uočio nedostatke. Naručio sam i dobio aktivmi veš Campri, komplet donji i gornji dugih rukava +gornji kratkih rukava. Temparatura je bila +8, na meni aktivni veš i na njega direktno motopantalone i jakna sa zimskim ulošcima. Na glavi ispod kacige windstoper fantomka i naravno rukavice na rukama. Sve je samo nije hladno, na nogama bi moglo i bez zimske postave, jakna ne propušta ni promil vetra, milina. Problem je kod glave, tu nisam zadovoljan, da li je u pitanju oprema tj. kaciga MT Revenge ili moje neznanje to ne znam. Hladan vazduh mi pirka po faci, po očima, skroz neprijatno, kad pređem 70 prinuđen sam da usporim da bi pirkanje bilo podnošljivo. Znači ne pirka po vratu već po faci, verovatno kroz onu mrežicu ispod brade. Ranije nisam tako nešto uočavao jer nisam nikada ni vozio ispod nekih18-20c, ali mi se nije sviđalo to da čekam da vozim tek od 20 pa sam pribavio odgovarajuću opremu s namerom da vozim i po hladnijem vremenu. Kao što sam već napisao, ostala oprema je ok, može se voziti i ispod ovih +8 to je sigurno. Šta raditi sa ovim neprijatnim pirkanjem ispod kacige, kako to da rešim?

Probaj za početak da mrežicu zatvoris nekom samolepljivom trakom pa vidi da li će onda da duva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KtM 640
Danas sam ponovo testirao opremu jer sam neki dan uočio nedostatke. Naručio sam i dobio aktivmi veš Campri, komplet donji i gornji dugih rukava +gornji kratkih rukava. Temparatura je bila +8, na meni aktivni veš i na njega direktno motopantalone i jakna sa zimskim ulošcima. Na glavi ispod kacige windstoper fantomka i naravno rukavice na rukama. Sve je samo nije hladno, na nogama bi moglo i bez zimske postave, jakna ne propušta ni promil vetra, milina. Problem je kod glave, tu nisam zadovoljan, da li je u pitanju oprema tj. kaciga MT Revenge ili moje neznanje to ne znam. Hladan vazduh mi pirka po faci, po očima, skroz neprijatno, kad pređem 70 prinuđen sam da usporim da bi pirkanje bilo podnošljivo. Znači ne pirka po vratu već po faci, verovatno kroz onu mrežicu ispod brade. Ranije nisam tako nešto uočavao jer nisam nikada ni vozio ispod nekih18-20c, ali mi se nije sviđalo to da čekam da vozim tek od 20 pa sam pribavio odgovarajuću opremu s namerom da vozim i po hladnijem vremenu. Kao što sam već napisao, ostala oprema je ok, može se voziti i ispod ovih +8 to je sigurno. Šta raditi sa ovim neprijatnim pirkanjem ispod kacige, kako to da rešim?

Meni se to isto desavalo ali sam izvalio da nisam lepo namestio vizir kada sam menajo tamni,ako si nesto skidao cackao proveri to .pozz

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Odavno sam vozio enduro i motokros kacige sa istim problemom. Nemaju klapnu za ventilaciju na bradi pa ledeni vazduh kroz mrezicu ubija u bradu. Pred zimu bih to prelepio prigodnom nalepnicom ili bar izolir trakom, pa bi radilo do proleca kada skinem zalep.

    Ono sto pirka po ocima je kroz ivicu vizira, olabavi tiple pa vezbaj malo da pri spustanju vizira zadnji zub zatvori vizir sa najboljim dihtovanjem.

    Sasvim dole ispod kacige najbolje rade fantomka ili bar nekvormer (grejac vrata, polufantomka od nosa na nize). Radi na -5 i slicnim temperaturama veruj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Pre par dana sam pazario MT Avenue jet kacigu za gradske saputnike i na prvi pogled, kvalitet izrade (postava i sistem vezivanja) na toj kacigi od 7500 dinara deluje bolje od tih delova kod full face Airoh Movement kacige koja je plaćena 22500 dinara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Moja mt revenge evo mnogk nicna na 120+... vazduh ulazi oko vizira, ona guma ili ti dihtung bas lose dihtuje.. inace zaa manje brzine super


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Moja Blade bez greške do sad. Tu do 110 km/h nisam primetio da bilo gde šišti ili pušta vazduh. Možda je do vizira na mom skuteru koji tera vazduh iznad glave ali za sad nemam zamerki. Birao da bude baš knap i evo 4ti mesec ne mrda.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF600 s

Evo gledao sad malo kacige i bas mi je zapala za oko ova mt reflexing kaciga,koja je bas uocljiva zbog svoje sare.Razmisljam da je pazarim ili da idem na skuplju varijantu shark isto neka zelena drecava kaciga?Trenutno nosim scorpion exo500

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Plus za te high visibility kacige. Kad sa uzimao svoju bila je u u toj zeleno zutoj varijanti a ipak uzeh belu. Kad god vidim nekog sa tom bojim krivo mi je sto je nisam uzeo. A uocljiva je fenomenalno, posto dosta vremena provodim u automobilu bas upada u oci daleko pre bilo koje druge boje.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

MT Imola 2

 

Kupio sam je prošle godine u septembar, sve je bilo ok dok nije došo decembar a sa njim  hladnoća. Spušten vizir skroz, zatvorene ventilacione rupe, al nekud ulazi vjetar.. Lijepo zvijuče ko na planinu. 

Sviđa mi se izbor boja. 

Tada je u Budvu plaćena par eura manje od 100e.

IMG_20170627_151855.thumb.jpg.b1ad1dd92cfad85f9105be3145cb57a2.jpgIMG_20170627_151904.thumb.jpg.530a5cb9df84a1b777dd61d9c162fa05.jpg

IMG_20170627_151916.thumb.jpg.87876df5fb8f9e404f131830589884db.jpg

 

Sve u svemu, ja zadovoljan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Ja sam vise nego zadovoljan mojom MT kacigom. Pricam o brzinama do 100km. Malo je bilo neprijatnog pirkanja po faci  po hladnom vremenu, ali definitivno nigde ne propusta, vazduh ulazi na mrezicu kod brade, koju treba zimi zatvoriti, ali morate improvizovati. Cvsto lezi na glavi i nigde ne zulja, ne skripi,  unutrasnji materijal nema neugonog mirisa, nije bucna do tih 100 koliko ja vozim, dalje ne znam. Mislim da kaciga vredi svaki dinar koji sam izdvojio za nju.

mt 3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja