Jump to content

Moto Zajednica

Da li neko ima iskustva sa "MT" kacigama

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ninja636

Nasao sam u yamaha-barel -u kacige MT pa me zanima dal je neko imao iskustva sa njima?cini mi se da su spanske proizvodnje,dal su u klasi sa lsl2 ili bolje/losije?hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: yamaha mt01

За те паре, не може боља. модел Ravange има пет звјездица на Sharp тесту, вадиву поставу и пристојно видно поље. Радије бих узео њу него неку лс2 или аироx.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Takashi i jel pukla kaciga?

 

Nije pukla, naprso ili naprsnuo (Nemam pojma šta je ispravno) je prvi sloj, ali veoma malo, samo na mestu udara, deluje mi kao da je to neki farbani sloj, ali i on je debljine oko 1mm, pošto ispod tog sloja vidim još jedan beli sloj plastike i nekog drugog polimera, koji je materijal je u pitanju nemam pojma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Ja sam testirao jednu pre neki dan, odklizao i opalio kacigom u neku kamenu ogradu...Ja zadovoljan 1zdravo.gif

 

Da si živ i zdrav... 0takoje.gif

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Takashi i jel pukla kaciga?

 

Nije pukla, naprso ili naprsnuo (Nemam pojma šta je ispravno) je prvi sloj, ali veoma malo, samo na mestu udara, deluje mi kao da je to neki farbani sloj, ali i on je debljine oko 1mm, pošto ispod tog sloja vidim još jedan beli sloj plastike i nekog drugog polimera, koji je materijal je u pitanju nemam pojma...

 

To je to, odradila je svoje. To u smece i pazaris drugi model ^^

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Takashi i jel pukla kaciga?

 

Nije pukla, naprso ili naprsnuo (Nemam pojma šta je ispravno) je prvi sloj, ali veoma malo, samo na mestu udara, deluje mi kao da je to neki farbani sloj, ali i on je debljine oko 1mm, pošto ispod tog sloja vidim još jedan beli sloj plastike i nekog drugog polimera, koji je materijal je u pitanju nemam pojma...

 

To je to, odradila je svoje. To u smece i pazaris drugi model ^^

 

Da...Izgleda da će baš ova MT Rivendž da je zameni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја то не бих у смеће, нашла би своје место на неком орману, полици или негде већ. За украс. :)

 

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6012X уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Nasao sam u yamaha-barel -u kacige MT pa me zanima dal je neko imao iskustva sa njima?cini mi se da su spanske proizvodnje,dal su u klasi sa lsl2 ili bolje/losije?hvala unapred

 

Jesu spanske proizvodnje.

Ja sam je isto pazario pred Novu Godinu u barel-u.:D

Model ''blade'', ako je verovati njima onda ima 5 zvezdica na sharp testu.:aha:

Nisam neki strucnjak ali deluje mi prilicno cvrsto, pored nje imam i lazer lz6 i ne vidim neku razliku.

Nije ni skupa, prelepa je i jos ako ima maks ocenu na testu bezbednosti...milina :jee:

I da, nadam se da nikad necu saznati koliko je bezbedna! :oda2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Ja sam uzeo sada na sajmu na Barel standu MT Blade Full Face  :)

Prezadovoljan sam sa kacigom.Za tih nekih 100e koliko sam hteo da dam za kacigu mogao sam da biram izmedju LS2,NOX i MT Helmet.Uzeo sam MT i nisam pogresio.Odlicno je odradjena,fina obrda,naocare za sunce,udobna i atraktivnog izgleda.Koliko sam citao kazu da ima 4 zvezdice na sharp testu  :)

MT_BLADE_SV_SUPE_52e2412ae7e30.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

 

Takashi i jel pukla kaciga?

Nije pukla, naprso ili naprsnuo (Nemam pojma šta je ispravno) je prvi sloj, ali veoma malo, samo na mestu udara, deluje mi kao da je to neki farbani sloj, ali i on je debljine oko 1mm, pošto ispod tog sloja vidim još jedan beli sloj plastike i nekog drugog polimera, koji je materijal je u pitanju nemam pojma...

 

Kaciga samo moze za ukras da sluzi posle udarca. SAmo nek si ziv i zdrav bice druga i ne trebala niakda vise. :)

 

MT je druga linija Uexa koliko sam ja cuo,tj drugi brend te firme (raspitati se o ovoj informaciji). Sve te kacige srednje kategorije su dobre za novac koji je placen. Treba uvek videti koliko ima zvezdica n Sharp testu,prvo i osnovno,a posle izgled,udobnost itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Ja sam uzeo sada na sajmu na Barel standu MT Blade Full Face  :)

Prezadovoljan sam sa kacigom.Za tih nekih 100e koliko sam hteo da dam za kacigu mogao sam da biram izmedju LS2,NOX i MT Helmet.Uzeo sam MT i nisam pogresio.Odlicno je odradjena,fina obrda,naocare za sunce,udobna i atraktivnog izgleda.Koliko sam citao kazu da ima 4 zvezdice na sharp testu  :)

MT_BLADE_SV_SUPE_52e2412ae7e30.jpg

 

 

Dje ih jos ima i ako mogu neke cijene ?

gledao sam kod vas u Srbiji na nekom sajtu ali ne nadjoh nidje neki e-mail ili kontakt telefon.

ako moze mala pomoc dje ih ima i neki sajt ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Izvozao sam novu MT blade kacigu nekih 500km.

Ono što sam primetio je da lepo prijanja na glavu, iako nema pinlock, vizir mi nije maglio ni na par stepeni iznad nule, a ni kada stojim u mestu.

One naočare za Sunce rade posao, nema odsjaja. :takoje:

 

Šta ne valja?

Proizvođač kaže da je vizir "antiscratch", tj. otporan na grebanje, pa mi nije jasno kako mi se vizir izgrebao odmah posle prve vožnje.

Nisam zakačio kacigom nigde, nije mi padala ili bilo šta, a već ima crtu na spoljašnjoj strani...  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Ja sam sa mojom Blade prezadovoljan,odlican odnos ulozeno-dobijeno.Presao sam 2.500km sa njom nema ni jednu crticu na sebi.Ne znam kako se vizir moze izgrebati tokom voznje (osim naravno nekog udarca kamena...)  :stabre:

Posto sam zadovoljan sa MT kacigom danas stigla nova,da se ima za gradsku voznju i za suvozaca  ;)

MT Boulevard

Matt Black

Jet kaciga,duboki vizir,suncane naocare,i sto je najvaznije staje mi ispod sedista za razliku od Blade-a  :)

Posle voznja javljam kakvi su utisci za ovaj model  :takoje:

IMG_3143.jpg   IMG_3144.jpg  IMG_3147.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pa to ni meni nije jasno, nemoguće je da je od insekata, oko 100ke krstarim :)

Jedino da je od nekog kamenčića, ali opet, primetio bih da me je nešto opizdilo po viziru.

Otud enigma, kako sam izgrebao vizir... :stabre:

 

Inače i ja sam prezadovoljan njom. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

 

U radnji u Pdgorici MT Blade kosta 175e ???

Dopada mi se i htio sam je kupiti, ali reče li neko ovdje da je platio 100e ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

U radnji u Pdgorici MT Blade kosta 175e ??? Dopada mi se i htio sam je kupiti, ali reče li neko ovdje da je platio 100e ?

 

Tako je, ja sam je zimus platio 9800 RSD na akciji. Po našem kursu evra to ti dođe oko 82 evra. Puna cena joj je oko 14000 RSD ja mislim. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

U Barelu je sada MT Blade 10.800 sto je nekih 90e.Probaj Mikeli da ih nazoves ili kontaktiras preko sajta.Pa da ti posalju,ne znam da li radi slanje za CG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

U radnji u Pdgorici MT Blade kosta 175e ??? Dopada mi se i htio sam je kupiti, ali reče li neko ovdje da je platio 100e ?

 

Eto i dalje su na nekoj akciji :)

Ako se ne snađeš sa dostavom, tj. ako je ne šalju u Crnu Goru, možda ja mogu da ti pomognem...

Imam 2 drugarice iz Podgorice koje studiraju u Beogradu, pa mogu ja da ti je kupim i preko njih da ti je pošaljem... :takoje::D

Problem je samo što one ne idu baš često kući, pa bi morao da čekaš početak leta najverovatnije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

U radnji u Pdgorici MT Blade kosta 175e ??? Dopada mi se i htio sam je kupiti, ali reče li neko ovdje da je platio 100e ?

 

I jos prosle godine sam gledao na onaj moto show sto je bio u Deltu,kod Acimica su bile sa popustom 175 eura,ne bi im dao nizasto jer sam dan prije toga vidio da su u Srbiji oko 80-90 eura,da za svaku kacigu idu posebno autom i dovoze je u Podgoricu pa bi opet bili u plusu :)

Ove godine ista cijena - katastrofa

Vrijedi se malo pomuciti i srediti preko nekoga da se posalje ta kaciga iz Srbije,a ima mogucnosti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

U radnji u Pdgorici MT Blade kosta 175e ??? Dopada mi se i htio sam je kupiti, ali reče li neko ovdje da je platio 100e ?

Mikeli ja sam iz Budve ali za najdalje mesec dana idem za Srbiju i verovatno pazarim neku MT kacigu za devojku pa ako ti nije kasno cujemo se na pp nemoj da te deru sa tim cenama po CG.pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

Pozdrav ljudi..posto mi nije bitna cena nesto preterano.. interesuje me dobra kaciga.. i zapala mi je za oko mt kaciga :) E sada na opste iznenadjenje,one uopste nisu skupe.. Pa me interesuje,da li postoje bolje do nekih 250-300 evra ...jer mi je jako bitno da imam kvalitetnu kacigu koja moze da mi spasi glavu.. :) Svaki predlog mi znaci,samo ne od nekog pocetnika,vec osobe koje se stvarno razumeju.Unapred zahvalan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja