Jump to content

Moto Zajednica

Da li neko ima iskustva sa "MT" kacigama

Recommended Posts

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, sasacg je napisao:

Moja je Revenge 2, bez suncanih, iako bi mi nekad bas bile od koristi emoji846.png

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Revenge je vraćena nakon 5 dana baš zbog naočara. Tad je Blade2 bila dosta skuplja ali vredi. Sad je na nekoj akciji mislim za 9k što je smešna cena za tu kacigu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja licno nemam iskustva ali lepsa polovina ima Blade 2,

nosi je cele prosle sezone i samo reci hvale ima za nju,

kaze da je tiha i lagana, poredjenja radi,

pre nje je nosila exo 390 i kaze da je MT mnogo bolja i kvalitetnija.

 

323550152-1266886563890392-1048273893096

 

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2808 postova

ja sam nosio 2 nedelje blade 2 i kad sam prvi put prao vizir skontam da ima  luft na sredini po 3 mm.Nismo mogli da napašemo drugi i vratili su mi pare.

Sad me interesuje ta revange 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 8 sati, sasa ns 1 je napisao:

ja sam nosio 2 nedelje blade 2 i kad sam prvi put prao vizir skontam da ima  luft na sredini po 3 mm.Nismo mogli da napašemo drugi i vratili su mi pare.

Sad me interesuje ta revange 2

Rekoh ti...manje više ista kaciga po udobnosti minus par luftera i naočare. Mislim da ideš na manje...možda je ta Blade2 bila falična a nisu hteli da se bakću u prodavnici. Recimo u Barelu uredno uzmu kacigu i rešavaju problem bez pogovora. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2808 postova

Moja je bila falična i vizir koji je dobro nalegao na drugoj na mojoj nije. Pošto je par mojih poznanika imalo i razne druge probleme sa novim blade 2 najbolja opcija je bila da mi vrate pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 15 minuta, sasa ns 1 je napisao:

Moja je bila falična i vizir koji je dobro nalegao na drugoj na mojoj nije. Pošto je par mojih poznanika imalo i razne druge probleme sa novim blade 2 najbolja opcija je bila da mi vrate pare

I to je pametnije nego da se patiš...

Revenge je jeftina krštena i prostojna kaciga. Ništa vrišteće...klasika koja odrađuje posao. Ja bih je ostavio da je imala naočare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Meni je obavezno da kaciga ima integrisane naočare i brzu kopču, tako da je Revenge odmah otpao. Nosio i druge, ali me smara menjanje vizira i pertlanje kopče. Ja furam MT Blade SV i sasvim slučajno sam je uzeo. Pre toga uzmem Scorpion exo 490 i nije mi legla. Prvo oblik, onda sunčane naočare, koje su mi sekle vidno polje, vizir se blago izgrebao i to bez da sam zakačio negde. Prodam je i uzmem MT i ako mi nije bila ni prvi, ni drugi, ni treći izbor...Rekoh ajde da premostim sezonu. Međutim savršeno mi legne na glavu, pritisak u temenu i ušima koji sam imao sa prethodnom je nestao. Sunčane naočare odlične. Buka prisutna, ali ništa veća nego i kod drugih srednjeg cenovnog ranga. Vizir evo i nakon više od dve sezone intenzivnog korišćenja bez i jedne tačkice. Jedina mana koju sam našao je što su sunđeri malo mekši i vremenom dosta popuste. Sada mi je barem pola broja veća i jedino zbog toga se rastajemo.

 

Gledam sada intenzivno kacige, pa i one duplo skuplje od Blade, ali nisam primetio neku veliku razliku u kvalitetu izrade.        Znam da su neki imali probleme, ali znam i da su imali mnogi recimo sa Shark vizirima, a kaciga 3x skuplja. Naravno ima boljih, ali za te pare, sa ispunjenim svim bezbednosnim standardima i sertifikatima, mislim da je top izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I ja jurim da zamenim svoju MT Blade SV kacigu, samo prokleti Barel ne radi ceo mesec, dođe mi da odem da provalim samo da probam kacigu na koju sam se namerio. Inače sam našao prihvatljiv model u MotoLandu, ali nisam 100% siguran oko udobnosti. Ima da prođe ceo mesec i svi popusti dok ovi mentoli ne otvore prodavnicu. 

 

Jedini razlog što ja menjam svoju MT kacigu posle oko 5 godina je što je mehanizam sunčanih naočara popustio i sad mi se naočare same od sebe spuste kad malo klimnem glavom ili pređem preko rupe ili ležećeg. Pred prošlu sezonu sam probao to da popravim sam, ali nisam se baš proslavio. Malo sam i unutrašnju školjku (penu) sjebao, pa bi bilo dobro uzeti novu. Isprva nisam hteo MT opet, ne zbog proizvođača već zbog prodavnice (nisu hteli da naruče mehanizam za naočare prošle godine, a sad vidim da ga imaju), ali još udobniju kacigu od MT nisam našao, pa hoću da im pružim još jednu šansu. Plus, ova koju merkam ima drugačiji mehanizam za naočare, pa računam da će duže potrajati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Da i ja imam zamerke na Barel. Dva puta sam išao sa namerom da kupim MT, jednom u novembru i jednom u decembru i oba puta se vraćao bose glave. Prvo ponuda u radnji im nije ni trećina od onog prezentovanog na sajtu. To što je na akciji isključivo stari modeli koji su ostali poslednji komadi u XS ili maksimum S veličini. Kažu biće nabavka za 15-20 dana. Zamolim ih da mi poruče određenu kacigu, hteo i da dam kaparu kažu javiće. Niko ništa ne javlja. Ja okrenem, prodavačica blago zbunjena. Nakon navodne provere kaže nema i ako sam siguran da nisu ni tražili.

 

Odem posle nove isporuke, ponuda opet tragična. Par modela u par veličina i to je sve. Za nove modele su pred kraj sezone podigli cene, pa kao nešto spustili. Elem kacige skuplje van sezone nego u oktobru. Isti model, ista boja...Stare kacige koje nemaju već mesecima i dalje stoje na sajtu.

 

Što se mene tiče veliki minus i dovoljan razlog da sreću potražim u drugim prodavnicama. Šteta jer MT zaslužuje bolju prodajnu mrežu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ne znam da li ih je neko kupio pre godinu-dva, ali tako mi deluje. Kao da su od tad propali, odnosno od kad su se iz Sava centra preselili u blokove i od kad je stariji gospodin otišao u penziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Nije bas neki kvalitet, a ja na gume i kacigu uvek izdvojim malo vise novca, da ne bude da ustedim na mostu a platim na cupriji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Sve u životu zavisi sa čime se poredi. Naravno da ne može na crtu kacigama iz premium segmenta, ali i te kako može sa kacigama nižeg srednjeg ranga i to poznatijih proizvođača. Na primer u istoj radnji sam probao i Shark Ridil model koji je klasu ispod Blade, a košta 70 evra skuplje. Nažalost nisu svi u stanju, barem ne u svakom momentu, da kupe kacigu od 400-600evra, čak i na Zapadu, inače ove kacige ne bi ni postojale. Ove kacige nude zadovoljavajući kvalitet i udobnost, sa više nego dobrim rezultatima u polju bezbednosti, jednakim i sa skupljim kacigama, a to je po meni najbitnije. I sa cenom od malo preko 100 evra, može da bude dobra kupovina. Naravno ko ima za bolje i dosta skuplje ne treba da ima dilemu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Не би пуно да кварим тему о МТ кацигама, али баш ових дана гледам по нету неку кацигу за сина (пар вожњица годишње) и ево да поделим са вам један сајт, мноооого кацига на озбиљном снижењу, између исталог имају и МТ. 

Па ако неком затреба...

WWW.OUTLETMOTO.EU

A wide selection of full face helmets on offer, choose your favorite from the collection of...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Samo dobro proverite cenu kod nas i na ovom gore sajtu, jer je MT Thunder 4 u Barelu trenutno 16.000 dinara, a ovde na sajtu 220e u istoj grafici. Ne kažem da druge kacige nisu jeftinije, samo kažem da se dobro proveri pre naručivanja :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Danas po prvi put provozah svoju novu MT Thunder 4 kacigu. Malo je reći da sam užasnut koliko je bučna. Od 70 na sat, pa nadalje, situacija je jako loša, toliko da na 120 ne čujem motor. Šiba i bubnji u ušima da to nije normalno. I po licu osećam vazduh kako bije. Još malo ću da je vozim, pa ako ne uspem da nađem rešenje, ide na doboš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Ista situacija sa MT Atom kacigom.

Do 70 nekako posle nikako. Komunikaciju ne čujem uopšte, a motor samo gledam ako se neka lampica upali, nikakav zvuk ne čujem osim buke vetra.

Čini mi se da bi manje bučna bila bilo koja Jet kaciga, pa i ona iz Lidla.

Koju sam nosio, ali reko ajd da se uzme nešto ozbiljnije... Biće da je težak zajeb...

Al ajd ga znaj, nemaš mogućnost da probaš na motoru, nego šetaš ko ludak po prodavnici, tek da vidiš da li žulja

veličina i otprilike kakav je osećaj.

Promenio član vladags

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Najtužnije je što je prethodna MT Blade koju sam nosio bila 5x tiša od ove nove. Isto je tužno što mi stoji kao salivena, namestio sam joj i slušalice za komunikaciju, mada nju nisam danas kačio. Ništa me nigde ne žulja, mada mi jeste malo zamorna za vrat, ali to bih prepisao tome da nisam nosio kacigu 4 meseca. Ali tuga je ovaj nivo buke. 

 

Ima da počnem sve da naručujem online, imaš 14 dana da vratiš bez da te iko išta pita. 

Promenio član Forsberg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Mimo buke, ni ja nemam zamerku na ni jedan segment nošenja.

Što kažeš, naručim online, 14 dana da probam i ako ne odgovara vraćaj.

Ovako nema smisla, ni neke nižeg ranga nisu jeftine za nas prosečne, da bi se tako

razočaravao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Ако можете мало да ме упутите. Јер то правило од 14 дана кад се наручује онлине важи за све сајтове или само одабране?!

И како се у случају да нешто неодговара враћа вама  новац и њима роба.?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

To je Zakon o zaštiti potrošača koji propisuje da sva roba kupljena na daljinu može da se vrati u roku od 14 dana ako kupac tako želi. Kupac može a i ne mora da ima razloge za povrat, može roba i da mu odgovara ali da prosto ne želi da zadrži kupljenu robu. Naravno, roba mora da bude neoštećena, u fabričkom pakovanju.

 

Uz svaku takvu kupovinu prodavci treba da pošalju i obrazac koji je zahtev za odustajanje od ugovora na daljinu. Popuni se, roba se pošalje nazad prodavcu. U tom obrascu se upiše broj tekućeg računa na koji prodavac uplaćuje novac nazad kupcu. Naravno, kupac snosi troškove povraćaja robe do prodavca. Ovi troškovi se recimo u nekim sportskim radnjama (recimo Đak, Planeta sport) mogu izbeći tako što se roba vrati direktno u bilo kom prodajnom objektu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
2 hours ago, vasa.93 said:

To je Zakon o zaštiti potrošača koji propisuje da sva roba kupljena na daljinu može da se vrati u roku od 14 dana ako kupac tako želi. Kupac može a i ne mora da ima razloge za povrat, može roba i da mu odgovara ali da prosto ne želi da zadrži kupljenu robu. Naravno, roba mora da bude neoštećena, u fabričkom pakovanju.

 

Uz svaku takvu kupovinu prodavci treba da pošalju i obrazac koji je zahtev za odustajanje od ugovora na daljinu. Popuni se, roba se pošalje nazad prodavcu. U tom obrascu se upiše broj tekućeg računa na koji prodavac uplaćuje novac nazad kupcu. Naravno, kupac snosi troškove povraćaja robe do prodavca. Ovi troškovi se recimo u nekim sportskim radnjama (recimo Đak, Planeta sport) mogu izbeći tako što se roba vrati direktno u bilo kom prodajnom objektu.

Значи ако сам добро разумео, наручим кацигу или јакну или било шта из Барела или од фирме из Суботице, то стигне, ја испробам кући лагано, и ако ми не одговара могу да вратим у року од 14 дана. ?!

Ако је то тако, одмах ћу да наручим кацигу ИКОН из Суботице да пробам, јер исте нема у Београду. Друго , многи ти сајтови и фирме немају свој лагер него чекају да ви поручите, па онда они поручују од добављача , да ли су у обавези да морају да приме робу назад ?!?!

Ако је стварно тако,  сутра ћу поручити 5 кацига , између осталог и МТ кацигу, не знам каква је за Лонг овал облик главе ?!

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Sve prodavnice koje rade legalno su u obavezi da poštuju Zakon o zaštiti potrošača.

Dakle u potencijalnom problemu si samo ako trguješ iz radnje koja radi na crno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 670 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 6 sati, Gija je napisao:

Значи ако сам добро разумео, наручим кацигу или јакну или било шта из Барела или од фирме из Суботице, то стигне, ја испробам кући лагано, и ако ми не одговара могу да вратим у року од 14 дана. ?!

Uradiš tako par puta, vratiš, i svaki sledeći put će ti reći da nema na stanju,čim ti vide prezime na online poručivanju. 😃

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja