Jump to content

Moto Zajednica

Nabavka delova

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Drugari

gde kupiti regulator benzinske pumpe za R1200 GS 2005.  Ako imate predlog koga kontaktirati (osim Delte) bio bih Vam zahvalan. 

Đubre je crklo i sam stoji motor mrtav do daljnjeg. 

 

Ako ima neko od Vas možete me slobodno kontaktirati i na telefon

063 684 700

Darko 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne treba voleti naopako, a ovo rešenje celokupno je nakaradno. Pored spoljašneg uticaja, voda, korozija, kontroler strada zbog prepterećenja pumpe usled zakrečenja protoka zaprljanjošću kvazi trajnog integrisanog filtera, ni snažniji kntroleri nisu apsolutno pouzdani. Ako nisi radio opoziv pumpe, uradi ga i usput ćeš  dobiti nov i poboljšan kontroler koji je isto pod fabričkom zamenom. Inače, to bi sve trebalo razbucati i prekonstruisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Uradjen je opoziv pumpe ali ocigledno to nije bilo dugorocno resenje. 

Slazem se u potpunosti da je nakaradno, ne znam gde im je bila pamet. Ali opet mi se ne ostavlja da pumpa radi sve vreme na 100% snage mada i na drugim BMW-ima tako radi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Trebalo bi da si dobio i nov tip kontrolera i uz novu pumpu to ne bi smelo da crkne. Svi današnji EFI agregati imaju varjabilni protok pumpe, a BMW nam je to prodao kao inovativnu priču zarad dugotranjnosti i ne moranja menjanja filtera nikad, "life time", šatro za dobrobit kupaca. Jeste radni efekat pumpe produžen al na uštrb filtracije goriva koje samo jednom prođe kroz filter, zato i duže traje al ne može biti večito čist. U stvari, ne radi se o ni o kakvoj direktnoj brzi za mušterije već su u pitanju čisto ekološke norme, kontrolisano redukovanim protokom tačno kolko treba, ukupno zagrevanje goriva je smanjeno što kroz isparenje ima globalni rezultat i to jeste dobro. Impelerska pumpa je ista ko kod predhodnih serija al nema otvorenog povratnog voda i  non stop filtrirajuće cirkulacije goriva. Uprkos tome, te pumpe jako dugo traju i crkavaju mahom zbog stajanja ili vode u gorivu kao i bilo koje.                                 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

Prosle godine sam odvezao kolegin GSA('07) u Tomic-Zagreb radi opoziva-zamene poklopca na kom se nalazi pumpa i pomenuti kontroler.

Kada su ubacili VIN u sistem rekli su mi da je kontroler vec jednom zamenjen u Svajcarskoj (dok je motor bio u garanciji). 

Medjutim, kada su krenuli sa skidanjem poklopca, ustanovili su da je benzin, voda i prljavstina ponovo nasla put u prostor ispod kontrolera i da je samo bilo pitanje vremena kada ce prestati da radi.

Imali su kontroler na lageru, pa su bukvalno zamenili sve:  kontroler, pumpu i plasticni nosac/poklopac.

Mozda njih da pitas ?

pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Problem sa kontrolerima pumpe se sastoji iz dve stvari....prvo su menjali kontrolere jer nisu bili ofarbani, pa su toliko oksidirali (stalno na udaru kiše,...), sa su usled pregrejavanja crkavali. Naravno da je bio tu i problem dihtunge ispod kontrolera, koja je rado "propišala" (bio je i fabrički opoziv za menjanje tog dihtunga)  i tako uništila kontroler.

Inače sastavni deo "must have" opreme za daleka putovanja je i adapter sastavljen iz konektora pumpe sa konektorom kontrolera, tako da u slučaju kvara samo prespojim kontroler sa adapterom i teram dalje. Konektori se mogu kupiti kod BMW dilera kao servisni konektori....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Posle kazu skupi delovi...

 

Uspeo sam da polomim plasticni poklopac ispod desne strane rezervoara.

 

bmw_46637671732.jpg

 

A sem toga, izgubim deo sklopa selektora brzina, neki zavrtnjevi i osiguraci. Zovnem Radulovica, poklopac 1800 dinara, zavrtnjevi 350 dinara, osiguraci 120 dinara. Za polovni poklopac kod nas traze 30e, a zavrtnjeve 10e komad.

 

Za sedam dana sve tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Tako sam i ja za F650 svojevremno prednje kočiono crevo platio da mi se napravi nekih 20 EUR, a original je bio nekih 9-10 EUR. Jedino što sam morao da čekam 3 nedelje da stigne. Zato sam morao da pravim da ne čekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja sam sebi i Draganu uzeo ove Vicma koje imam i u prodaji:

9543.png

 

880 Din/kom.

 

Montiraću u zimskoj pauzi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 9/21/2018 at 11:15 AM, lalajko said:

Nadjoh na Aliju prosirenje copave za 1150GS pa me zanima da li 1150 i 1100GS imaju iste copave?

Koja je cena za proširenje ćopave?

 

Ja imam neki tehnički crtež za water jet. Napravio sam pred Balkan Rally, ali nisam još stigao da montiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kopija Touratech prosirenja copave je oko 40e. Brze spojke za gorivo su 2-3e i za te pare vredi probati. Inace, brza spojka treba da je precnika 5/16" sto je nesto manje od 8mm, dakle 8mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 6 sati, lalajko je napisao:

Da li se na r1200GS 2005-2007 moze montirati RDC ako nije kupljen sa motorom?

 

da,može,samo je potrebno obratiti pažnju na nekoliko detalja. Ako motor ima alarm, onda češ morati zameniti i alarm (što poprilično košta), jer taj alarm nema izlaz CAN-BUS-a za priključivanje RDC-a. ili opcija izbacivanja alarma pa stavljanje RDC-a umesto  njega. U svakom slučaju ne gine preprogramiranje na fabričkom kompjuteru. Potrebno je upisati RDC u sistem mreže te upisati oba ventila u RDC.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 30.10.2018. at 10:30, lalajko je napisao:

1200 servo ABS.

 

Ima li neko jedan od ovih cepova zaokruzenih na slici?  Ili mozda neko zna gde mogu da se kupe?

 

image.png

Crevo sa dva ovakva cepa kosta u Delti oko 6000 dinara, pa ako je neko raspolozen, mozemo da podelimo cifru, meni treba samo jedan. Inace, koristi se prilikom zamene kocione tecnosti na 1200 modelima. Pa ako neko zeli to da radi, evo prilike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja