Jump to content

Moto Zajednica

Nabavka delova

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, đunta je napisao:

De

16225494459585014669505765256566.jpg

Hvala na (dvostrukoj) pomoći. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima,

Molim Vas ako imate rešenje ili preporuku gde da rešim problem sa prekidačem vizira. Naime, radi se o bmw r1200rt 2012. godište i pre neki dan kada sam vizir hteo da spustim nisam mogao a kada sam pokušao da ga podignem taj smer je radio i radi ali ne radi na dole. Danas sam otišao u servis na dijagnostiku i kada su priključili dijagnostiku vizir radi gore dole i prikazuje grešku u prekidaču. E sad majstor kaže da bi bilo najbolje da pogleda neki električar koji ima sa tim iskustva ili novi prekidač. Međutim on kaže da se menja sve komplat ( tempomat, sirena, i sve što je na toj konzoli ) znači komplet ta sekcija. Pošto sam iz Novog Sada i nemam iskustva sa električarima niti ih znam u Novom Sadu a da su imali takva iskustva, da li ste imali ovakvih saznanja o ovom problemu i ako možete da me uputite gde eventualno da tražim rešenje. Hvala i svako dobro

PS:Gledao sam na e-bay-u...cena je strašna 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Pozdrav svima.

Da li neko zna gde bih mogao da nabavim desnu bočnu plastiku i štitnik cilindra levi za R 1100 RT?1263264711_SmartSelect_20211124-125917_SamsungInternet.thumb.jpg.789fd66bedf052d252b50f102cc23213.jpg20211124_130153.thumb.jpg.13e143142f9442bb97e65bd470f979de.jpg1198777404_SmartSelect_20211124-130032_SamsungInternet.thumb.jpg.99cbf2613865e573fe2b9e8ccb53495c.jpg

 

Probao sam kod ovih u Kanjiži - nemaju. Postavio sam oglas u"Kupujem", ali rekoh da probam i ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ok.

Bočna plastika kupljena.

Još uvek tražim štitnik cilinda levi (može i oba).

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 1/12/2022 at 4:24 PM, shuky said:

Ok.

Bočna plastika kupljena.

Još uvek tražim štitnik cilinda levi (može i oba).

 

Tek sada vidim ovo... Ja sam to kupio u Raduloviću. Probaj Radulović ili Delta. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 20.7.2020. at 22:29, bomber je napisao:

Pozdrav.

Zna li neko gdje bi se mogla naci ova elektronika od ABS-a , model kao na slici, 1200GS K25 ?

Znaci potrebna samo elektronika, mozda moze i pokvarena,zavisi od kvara

DSC_0384.JPG

abs.jpg

Nenad, 063216379

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Potreban kompletan levi retrovizor ili samo narandžasto staklo levog prednjeg migavca za R 1100/1150/850 RT.

Promenio član shuky

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 13.6.2022. at 21:15, shuky je napisao:

 samo narandžasto staklo levog prednjeg migavca za R 1100/1150/850 RT.

 

20220614_082357.jpg.c65380f9e3048c2da9c5dddac7f5fc9c.jpg

 

Još jedan komad mi ostao, pakovanje je od belog stakla, da ne buni kat. broj.

Za GSa je.

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.
Pre 17 sati, đunta je napisao:

 

20220614_082357.jpg.c65380f9e3048c2da9c5dddac7f5fc9c.jpg

 

Još jedan komad mi ostao, pakovanje je od belog stakla, da ne buni kat. broj.

Može li kontakt telefon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Je l zna neko kako se zovu one šelne što stežu creva od vazduha na kutiju filtera i throttle body i throttle body na cilindar na R1200GS K25?

I kakva klešta mi trebaju da skinem to? Još ako neko zna gde ima se kupe, bombona...

Promenio član milosmil86

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Stolarska klješta, ili male cvikcangle, original BMW su skupe, mogu da se kupe kod njih. 

Šelna ko šelna, sve tri su različite i koštaju oko 4-5e komad, ništa ne fali običnim na šraf, isto od inoxa.

Umeju jako teško da se skidaju, jer ih nekad postave da su nepristupačne. 

Osim za raparaciju koturača, ima tema, nepotrebno je skidati ajnšprice, čak ni za člšćenje, budu relativno čisti čak i pri jako visokim kilometražama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Moram da ih skinem da bih dosao do plastike leptira gasa koja mi je pukla. Naručio sam nove šelne u delti, 380 din komad, jer pretpostavljam da ću ove da uništim kad ih budem skidao.

A klesta sam našao neka na kupujem prodajem, 1000 din, za CLIC i CLIC-R šelne. Liči mi da će moći, imaju zube ka unutra i oštri su, tj šiljati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Isprave se šelne, al bolje nove naravno.

Nego, koturače moraju da se naruče kod Binga nove, kad skroz puknu, nije baš sigurno lepljenje, bušenje itd. Pogledaj kako ih ja ojačavam i predupređujem pucanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Naručio sam, juče krenule ovamo.

150$ dva kompleta sa poštarinom, plus će verovatno da me klepe 50ak za carinu i pdv.

Platio sam skuplju poštarinu da bi stiglo što pre, inače bi bilo oko 125$.

Ako nekome bude trebalo, sve ide preko mejla ( bing@bingcarburetor.com ), na sajtu nije moguće naručiti za Srbiju.

Promenio član milosmil86

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Reparacija kako sam je ja zamislio, košta svega nekoliko desetina e i valja i na novim da se uradi.

Za zamenu ćeš morati da odvajš leptire, pored zezanja sa šrafovima, problem je posle pasovanje na referentni protok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne, referentni protok, zamenom osovina će se oni poremetiti, dok sinhronizacija  samo pari i to uobičajeno samo na oko 4.000 obrtaj, kod R1200 BMW dozvoljava samo preko sajli gasa, a za sve ostalo upućuje na proizvođača za referisanje protoka, jasno stoji u svim manualima. No, dira se to, samo treba ko zna. Ako zapneš, javi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Ne menjam osovine, samo plastika i onaj metalni deo na koji ide plastika i opruge.

Doduše, mislim da ću morati da skidam leptire sa osovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 18.1.2023. at 11:20, milosmil86 je napisao:

Ne menjam osovine, samo plastika i onaj metalni deo na koji ide plastika i opruge.

Doduše, mislim da ću morati da skidam leptire sa osovina.

 

Koturača je zanitovana za osovinu i čini komplet sa njom, za zamenu se skidaju i klapne i tad se poremeti referentni protok, nije ga moguće podesiti vraćanjem svega gde je bilo. BMW izričito navodi da se samo sajle smeju dirati, a za ostalo da se mora dati proizvođaču na podešavanje i to jeste tačno u suštini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Juče mi je stigao paket iz USA, posle 3 nedelje, od toga 10 dana na carini. Ukupan ceh 150$i 3000 i nesto dinara carina i pdv.

Danas sklopih tela oba leptira sa novim koturačama, ceo dan sam se mlatio.

Nosio sam osovine kod strugara da rasturi i da ureže navoj posto se sada šrafe, i sve to zalepio plavim loctiteom.

Reče strugar da je zapertlovana, uspeo je nekako da ih skine na presu.

Takođe, usput sam očistio leptire i sama tela mada nije ni bilo nešto naročito prljavo. Naravno, desnu stranu sam 2x rasturao jer nije svejedno kako stoji osovina zbog nekog senzora, verovatno senzora pozicije leptira.

Stavio sam i one nove proklete oetiker šelne, dušu su mi pojele dok sam ih nameštao, čak sam i klesta kupio... :(

 

Upalio je posle drugog verglanja i čini mi se da radi kao i ranije, prima gas normalno, ali svakako ide u deltu na štelovanje protoka i sinhronizaciju.

I na kraju, taman da vratim oklope i plastike, vidim da curi desna brza spojka od goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Bmw R1200 GS-A 2010.

Ja sam lepio podloške epoxy lepkom (nema jb weld kod nas jbg) na koturače, čisto da budem na strani sigurnosti.

Ali bez novih plastika, to nikako nije cakum pakum i to, bar meni, ne bi bilo sigurno rešenje, stalno bih čekao kad će da izda.

Mada ovo sa šrafljenjem tanjirića možda jeste bolja solucija od lepljenja, al nisam ni znao za ovaj thread na forumu, a mislim da i ne bih ni imao živaca.

 

Mislim da je jedino bolje rešenje kupovina komplet namontirane osovine, jer nema urezivanja navoja i sve je mnogo lakše, ali to je moguće samo za bing 77/47 tela a ne 77/50 koja ja imam.

 

Promenio član milosmil86

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Načinom iz teme fiksiraju se koturače i ne dozvoljavaju im da se rascvetaju, čak i onima koje su već pukle i to je trajno i sigurno rešenje, uz dužno poštovanje JBWELD epoksija. Koturače pucaju od starosti i grejanja koje je tu prisutno, sad imam jedan set sa prđenih 60k, drugi za 69k, pući će i te nove vremenom. Ne remeti se bazni protok jer se ne rasklapaju klapne, mada se i to podesi, šelne se vrate stare, čak i ako se oštete, spasu se, dizne se očiste i istestiraju, tela operu i usput pipnu step motori, na kraju se prekontroliše usisavanje i po potrebi podesi i ler i vučni opseg, danas za sutra. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bmw r1200gs

jel moze pomoc kupio sam bmw r1200gs 2004 i koje ulja preporucujete za njega i sta mislite za motor motorex boxer 15w50 a za menjac motorex prisma zx 75w90 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja