Jump to content

Moto Zajednica

KTM LC2 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Zanima me da li je ovaj motor full cros ili hard enduro?

Sve prednosti i mane, potrošnja, sve što znate o njemu pišite, sve ce biti od pomoći. Najviše me zanimaju mišljenja iz prve ruke...

Konkretno me zanima za godiste 1998...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ni jedno ni drugo. Pretezak je za obe klase, ako se ne varam suv ima oko 130 kg i prilicno je slabasan. Kod ktm je exc oznaka za hard enduro motore a sx za full cross. Recimo da je lc2 kod dvotaktnih ono sto je lc4 kod 4t.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Tesko za bilo koji ktm da ces naci tacan podatak o snazi. Ali kontam da je slicno kao kmx,ts,dt,crm itd. Internet kaze 13,5ks ali ja verujem da ima koju konjsku vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

I ja sam nalazio taj podatak od 13 ks, ali mi se to cinilo kao premalo, pa sam poceo da gledam Suzuki TS, koji je najjaci u toj klasi, a i potrosnja mu je najmanja, ali mi se ipak svidja i LC2, samo mi je ovih 13 ks nekako cudno, gledam klipove, motor ide dobro, a i potrosnja mu nije manja nego TS-u, a razlika u ks je drasticna... Kada bih saznao da i KTM ima snage kao Suzuki, a da mu nije velika potrosnja, poceo bih da razmatram kupovinu nekog LC-a u buducnosti... A za sada u planu mi je TS 125...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Mislim da je bio neki na oglasima lc2. Odes pa probas koliko je jak. Ako vec juris snagu onda trazi exc. Ne gledaj mnogo papir, ti podaci o snazi nisu bas najtacniji a i taj ts je za 20godina izgubio 30% ks sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Ne, ne jurim ja neku preveliku snagu, od skoro 40 ks, ali mi se 13 ks cini kao premalo za tu vrstu motora. Smatram da bi mi najvise odgovarao neki enduro tipa TS, po snazi, a i po potrosnji koja mi je jako bitna, a cuo sam da je kod TS-a mala i da ne prelazi 4-4.5 L...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Na LC2 je minarelijev agregat, isti kao na DTu,TDRu i jos nekim drugim modelima.Mislim da je LC2. bolji od Dta i slicnih prvensveno zbog rama i ogibljenja.Kad je otvoren i sa dobrim karburatorom ide pristojno.IMao ga je moj drugar pa je posle prodao Spavetu.Dobar je i sto se tice delova.Za pocetak sasvim dovoljan, a ako se navuces zna se EXC, CR,KX, RM,YZ.... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Ra S-poslao sam poruku Spavetu, nadam se da ce ubrzo odgovoriti...

Fruskogor@c-To sam trazio, neki odgovor iz iskustva, sudeci po tvom odgovoru, motor je i pristojan i nije los, samo da ne znas kolika li mu je potrosnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja