Jump to content

Moto Zajednica

Sredjivanje auspuha

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Zimsko je doba, pa sam resio da sredim auspuh i sve ono sto mi se nije svidjalo. Uz predhodno citanje interneta, gledanje slika i svega ostalog na ovu temu, resio sam da skinem auspuh i da ga sredim, ocistim od ruznih fleka i jos ruznije boje koja se pojavila. Kad sam skinuo auspuh, resio sam i da izbijem katalizator. Sad se cuje (grmi) bruka :takoje: A, i odlucio sam da ofarbam donji deo grana, jer ne volim da mi je ceo auspuh u sjaju, pa nije to coper :D Prvo sto sam probao kada sam skinuo auspuh je da samo poliram bez smirglanja. Posle duzeg poliranja, te fleke i boja se nije menjala, pa sam onda krenuo da smirglam. Drugacije nije moglo. Slike cu stavljati po fazama kako sam ja radio.

Posto mi je ovo prvi put da ovako nesto radim, mislim da je na kraju dobro ispalo, ja sam zadovoljan, a i mnogo je bolje od onog sto je bilo.

To je izgledalo ovako:

HUvOL8P.jpg

oWlW8DH.jpg

CDizYxq.jpg

Uz polako smirglanje, razlika pocinje da se primecuje

YrHo3Ap.jpg

Kada sam sve osmirglao, pocinjem da smirglam sa vodenom smirglom i polako risevi pocinju da nestaju. Desna grana ima reseve, na levoj pocinju da nestaju.

GxlRphC.jpg

Kako sam sve vise i vise radio sa vodenom smirglom, pocinje polako i sjaj da se pojavljuje

mHL5HJd.jpg

Da sve ide na bolje, primecujem tako sto pocinjem da vidim svoj lik, a grane pocinju da budu kao ogledalo :wink:

VcsrAeY.jpg

Uz polir pastu, sundjer i filc, pa na busilicu. Polirao sam dok nisam dobio bas visoki sjaj. Na kraju je ispalo ovako.

7ts7ves.jpg

E, onda sam krenuo da farbam donji deo grana sa bojom za visoke temperature.

oTskpar.jpg

UDC5JGw.jpg

MHgFAFR.jpg

Kad sam ofarbao, uzeo sam fen sa toplim vazduhom i zagrejao sam taj deo da se farba zapece.

AlTm7Dx.jpg

Na kraju je ispalo ovako

x4ymF8F.jpg

Dok mi je jos bio skinut auspuh, resio sam da izbijem katalizator, tu mi je drugar malo pomogao.

tnyOvm3.jpg

kbPzaxo.jpg

brXOnB0.jpg

vAiBaRz.jpg

I konacan rezultat

gyhzjcV.jpg

PJxCIzW.jpg

 

Eto, to bi odprilike bilo to. Zakljucio sam da posao nije ni malo lak, ali se trud ipak isplatio. Ovo mi je prvi put da radim ovako nesto, ali je ispalo bolje nego sto je bilo.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@ K_A_W_A

 

Dobro si se zabavio i sebi pricinio zadovoljstvo, ali sve sto je lijepo kratko traje, pa ce tako i grane sa prvom duzom voznjom ponovo potamniti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sve ja to znam druze moj i sve mi se cini da ce na kraju doci Titanijumske grane i resena stvar :hej: Ovo sam se ja igrao preko zime. Sta ces, zima, dosadno, pa uvece u garazu da cakam malo. :moto3:

wHsgbUC.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Kao sto sam znao, izgleda cu opet morati da se igram :D Braon fleke su se opet pojavile. Ispoliracu grane, taman da izguraju sezonu ;) Al sad ih necu skidati, nego probati na licu mesta.

Jel valja nesto ovaj sprej iz Louisa? Hteo sam da ga uzmem, ali se bojom da je bacanje para.

 

10004155_970_FR_13.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pozz Ako su cevi od prohroma (predpostavljam da jesu) stalno ce da tamne ali mozda bi mogao da resis ako bi odlucio da ti cevi budu drge boje. Prohrom na odredjenim temperaturama dobija razlicite boje koje i nakon hladjenja ostaju, te ako bi ih zagrejao ( u rerni npr.) do odredjene temperature da npr dobije plavu boja a ta temperatura je veca od temp. izduvnih gasova onda bi ti cevi stalno bile te boje. To sam slicno uradio kod drugara na skuteru (kazem slicno jer smo grejali brenerom pa je ispala dugina boja cevke do topa  :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne znam na kakvu rernu mislis ali tesko da u nama dostupnim rernama (ako na njih mislis) mozemo da postignemo temperaturu vecu nego u izduvnim granama, ili mozda gresim? Brener je nesto drugo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Jest evo sad bas gledam u pravu si da bi se doblia plava treba oko 300 stepeni, jedio pica pec, i to je zez jer za odredjenu boju treba odredjena temp sa greskama max 10 stepeni +-. Evo slika koju boju dobija na odredjenoj temp.

 

90827f8ab1f48efc5b87883f79a66b8b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Najjednostavnije rešenje ti je da ispoliraš i preprskaš u crnu sve i rešio si trajno..

Ima da se uklopi sa roll barovima i crevima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja