Jump to content

Moto Zajednica

Komunikacija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Planiraju se neka putovanja i javlja se problem kako komunicirati sa suvozacem pa iz tog razloga me interesuje koje je najbolje resenje za komunikaciju izmedju vozaca i suvozaca (samo vozac-suvozac, ne dva motora itd)?

I uredjaj ne mora da ima opciju povezivanja sa telefonom i slicno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Opcije su ti bezgranične.... Ustvari ograničene su samo parama koje si spreman da izdvojiš. Ja koristim dve pmr stanice, ali tebi u principu treba ti interkom i dva seta za kacige.

 

Prednost interkoma je što na njega može da se priključi još što šta , muzika, navigacija, tel, itd.

 

Eto to je ukratko, a na forumu su ljudi apsolvirali tu temu pa pročešljaj malo ....Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ako ti cena ne igra baš značajnu ulogu, ja bih ti preporučio BT (Bluetooth) varijantu.

Ja sam bio jako skeptičan i nisam bio siguran kako će to da radi na nekim brzinama 80-100km/h(da li se čuje išta), koliko će baterija da traje itd. Međutim, uređaj radi perfektno , skoro kao što piše u knjižici.

 

Inače, moji drugari i ja smo uzeli Interphone F5 varijantu koja je skupa ali ima i dosta jeftinijih ako ti treba samo za vozač-suvozač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Koristio bih stalno u voznjama na full face kacigama, a cena da nije nesto preterana.

Ako mozete da ostavite linkove nekih modela ili da ih samo navedete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

INTERPHONE F3MC SINGLE

 

 

Mi smo uzeli naše F5-ice u Motomainji.

 

Takođe postoji i odličan proizvođač Cardo ali koliko ja znam njihovi proizvodi ne mogu da se nađu kod nas pa smo se mi odlučili za Interphone zbog Garancija, transporta i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Cardo je izuzetan. Kad sam se javljao na tel neki nisu provalili da se vozim na autoputu na motoru.

Možda košta malo više ali po meni vredi sve pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja koristim ovu koju sam kupio kod Markone-a. EXTRA stvar. Diskretna, nevidi se nista, a kvalitet vise nego zadovoljavajuci. Slabije se cuje preko 130km/h. Do duse ja imam otvoren Akrapovic. Ali zato do nekih 130 se cuje kao da sam u sobi. Baterija traje PRAVIH 8h. Ja sam je platio 100e prosle godine, a vidim da je sada jos jeftinije. Ja sam PREZADOVOLJAN. Moje sve preporuke :care:

 

http://www.markone-pegaz.rs/index.php/outlet-akcije/22661/1410/moto-oprema1359/komunikacioni-uredjaji1408/bezicni-uredjaji1410/img_22661-detail

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto se tice baterije, ja sam moju(cardo) napunio zadnji put negde 2009 ili 2010. I nisam je posle toga koristio mozda par x kratko, ali bilo mi zanimljivo da letos i dalje upalio se :D Problem je sto sam negde zagubio punjac!

 

Inace se slusalice skroz diskretno montiraju ispod postave, mikrofon je napred i povezan je tankim kablicem pa se i on skoro nepoznaje. Cena je bila nekih 350e a koliko vidim toliko je i trenutno stim sto se taj model vise ne proizvodi nego ima naslednika. Verujem da je noviji tip samo bolji i da se jos manje primecuje. Moj je imao i FM radio kao i prikljucak za mp3.

 

http://www.snelwebshop.nl/cardoscalariderq2multihelmetheadsetforfullfacehelmetswiredmic-p-543.html?redirect=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Ako sam dobro shvatio, za gore navedene modele su mi potrebna dva uredjaja dabih mogao da komuniciram sa suvozacem?

Hvala na preporukama :takoje: i ima li jos neko nesto da preporuci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ako sam dobro shvatio, za gore navedene modele su mi potrebna dva uredjaja dabih mogao da komuniciram sa suvozacem?

Da bi pricao sa nekim telefonom, toki-vokijem, komunikacijom, kompjuterom itd, pa mora i taj drugi sa kime pricas da ima isto uredjaj da bi mogao da komunicira sa tobom. :zvizduk:

Ja sam mislio da si ti ozbiljan i da si postavio temu da ti mi pomognemo koji su modeli dobri, a da su povoljni. A, ti se sa nama salis. :zbunjen:<_<:staa2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Odlican proizvod..ima ga vise clanova foruma i svi imaju reci Hvale. Ja sam kupio proslo leto i probao. Radi fenomenalno. Cuje se cisto i do 130km/h nikakav problem.

 

INTERCOM ALBRECHT AE600S

 

My link

 

I nije skup...100e u setu imas 2 para slusalica..mikrofona..svega zivog..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ako sam dobro shvatio, za gore navedene modele su mi potrebna dva uredjaja dabih mogao da komuniciram sa suvozacem?

Hvala na preporukama :takoje: i ima li jos neko nesto da preporuci?

 

Mozda covek misli da li se dobija komplet za vozaca i suvozaca u toj ceni, tj. paketu.

Ovaj Cardo Q2 ima u paketu 2 slusalice i dva mikrofona, ili je tako samo na slici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ovaj Cardo Q2 (na gornjem linku) u tom paketu ima za dve kacige. Za komunikaciju izmedju vozaca i suvozaca trebaju dva uredjaja. Ima gde idu dva uredjaja u setu u kutiji, a ima gde ide jedan. Ali to sve pise na kutiji i u opisu uredjaja. Jedna je cena ako je samo jedan uredjaj, a skoro duplo je cena ako su dva uredjaja u setu. Sve pise. Jako prosto. ;):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da naravno, za te pare dobiješ set da možeš da komuniciras izmedju suvozača, da se javljaš na tel preko bluetooth, fm radio, priključak za mp player. Ako se vozi grupno postoji i ta opcija da se komunicira izmedju svih vozača u grupi što naravno zahteva dodatne slušalice itd.

 

Spoljna stanica tj taj deo što ostaje izvan kacige, bespotrebno je pominjati da je otporan na vodu a kad se kaciga odloži jednim klikom se skine. Za upotrebu je jako lagan i ima velike praktične dugmiće. Ako me secanje sluzi podržava i voice commando tako da možeš da se javis na tel govorom bez da puštaš ruke.

 

Jednom prilikom sam prikopcao navigaciju umesto mp3 i sljakalo je, mada to je bilo više probe radi.

 

Srećno sa kupovinom i odabirom. Ako te šta interesuje slobodno pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Cena na linku je 350e za jedan set a ukoliko bi uzeo 2 seta onda se dobije popust i košta tih 324 i kusur po setu. Ali taj model i ta cena nije više toliko relevantna jer se ne prodaje više. To je više samo za orijentacija cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Ako sam dobro shvatio, za gore navedene modele su mi potrebna dva uredjaja da bih mogao da komuniciram sa suvozacem?

Da bi pricao sa nekim telefonom, toki-vokijem, komunikacijom, kompjuterom itd, pa mora i taj drugi sa kime pricas da ima isto uredjaj da bi mogao da komunicira sa tobom. :zvizduk:

Ja sam mislio da si ti ozbiljan i da si postavio temu da ti mi pomognemo koji su modeli dobri, a da su povoljni. A, ti se sa nama salis. :zbunjen:<_<:staa2:

 

Pitao sam da li trebaju dva zato sto negde dolazi u paketu dva a negde samo jedan i zato sto sam jednom prilikom video uredjaj iz kog izlaze dva seta kablova(mikrofon, sluske) i tako komuniciraju al nisam zapamtio oznake sa uredjaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Vec dve godine koristim interphone F5XT (sada je u prodaji model MC - pruza mogucnost "uparivanja" i sa drugim brendovima) i imam samo reci hvale-baterija drzi kao i prvog dana (Pozarevac-Paralija)non-stop

F3MC -vozac suvozac(do 10m razdaljine)+bluetooth navigacija+mobilni+ugradjen RDS radio+mP3 bluetooth ili kabl

F4MC -"dve kacige" (do 800m razdaljine)+bluetooth navigacija+mobilni+ugradjen RDS radio+mp3

F5MC -"pet kaciga" (do 2000m razdaljine)+bluetooth navigacija+mobilni+ugradjen RDS radio+mp3

osim univerzalnih slusalica postoje slusalice za shoei i schuberth c3 kacige.

imam sva tri modela na prodaju pa ako te nesto detaljnije interesuje-pitaj

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja bas juce kupio novu kacigu u Luisu i prodavac mi ponudio bluetooth set, orginalan za tu kacigu,ja mu se odmah zahvalio i rekao ma ne treba jer sam mislio da je dranje od cene,kad on rece ali gospodine na snizenju je bila bi prava steta da ne uzmete,ja pogledam cenu kad ono 1aha.gif sa 199,99e snizena na 29,99e reko daj treba mi1lol.gif.Prodavnica u Ahenu,koliko sam video imaju jos 3 komada u prodavnici.U pitanju je set za nolanove kacige..Na sajtu nemaju u ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Evo jos jednog proizvoda iz Cellularline kuce BTEASYCOM ,za "samce" a moze i u paru,bluetooth uparivanje kako sa navigacijom tako i sa mobilnim,slusalice mono.nije skup a zavrsava "posao".

post-3086-0-95931200-1421272777_thumb.jpg post-3086-0-00797600-1421272833_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Hvala svima na odg :):takoje:

 

Za sad mi se najvise svideo i odgovara ALBRECHT AE600S.

 

Da li jos neko koristi ovaj uredjaj sem Marre-ta i da li moze da iznese svoje misljenje o njemu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Yamaha XJ600S Diversion

Koristim AE600S već par godina i prezadovoljan sam. Postojanje kablova jeste mana, ali pošto godinama koristim navigaciju koja nema BT ova varijanta mi sasvim odgovara. Takođe povezujem i toki voki na nju kada komuniciram sa drugarom na drugom motoru. Video si da ovaj model ima više ulaza i izlaza može i MP3, telefon itd.

 

Moj primerak sam dao jednom drugaru bajkeru koji se bavi elektronikom i on mi je odradio prepravku i sredio pojačanje i mikrofona i zvuka u slušalicama. Tako da je sada komunikacija i na većim brzinama vrlo dobra.

 

Plan je da komunikaciju ubacim ispod sedišta i da izvedem na ivicu ženske 3.5mm konektore i da tako nezavisno ja i suvozač možemo da se otkačimo sa veze. Takođe provlačim audio kabal pored napojnog za GPS. Onda mi je sve na motoru kada silazim i manje se zezam sa kablovima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Koristim AE600S već par godina i prezadovoljan sam. Postojanje kablova jeste mana, ali pošto godinama koristim navigaciju koja nema BT ova varijanta mi sasvim odgovara. Takođe povezujem i toki voki na nju kada komuniciram sa drugarom na drugom motoru. Video si da ovaj model ima više ulaza i izlaza može i MP3, telefon itd.

 

Moj primerak sam dao jednom drugaru bajkeru koji se bavi elektronikom i on mi je odradio prepravku i sredio pojačanje i mikrofona i zvuka u slušalicama. Tako da je sada komunikacija i na većim brzinama vrlo dobra.

 

Plan je da komunikaciju ubacim ispod sedišta i da izvedem na ivicu ženske 3.5mm konektore i da tako nezavisno ja i suvozač možemo da se otkačimo sa veze. Takođe provlačim audio kabal pored napojnog za GPS. Onda mi je sve na motoru kada silazim i manje se zezam sa kablovima.

 

Gde sada stoji uredjaj tokom voznje i koje su duzine kablovi od slusalica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Yamaha XJ600S Diversion

Ako nosim tank torbu onda mi je komunikator na vrhu, a ako idem bez nje onda ga držim u džepu od jakne.

Dužine kablova su više nego dovoljne. Onaj za vozača je spiralni da ne bi mnogo visio, a suvozački je prav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

I od mene sve pohvale za Albrecht.

 

Koristim ga vec par godina i nisam mu nasao manu (a probao sam svasta pre nego sto sam kupio taj uredjaj).

 

Odlicno radi, komunikacija sa suvozacem je bez problema (ne vozim preko 140 km/h sa suvozacem). Povezivanje sa mp3 i sa PMR-om je lako i odlicno radi. U setu je i ptt taster.

 

Najveca prednost u odnosu na BT uredjaje je sto ne ostaje bez baterije - dugo traju ali sam kupio i punjac na 12V pa mogu u voznji da ga dopunim ako treba.

 

Ja ga drzim u tank torbi - nekako sam stekao naviku da je uvek nosim kada vozim motor. Tu je uvek i PMR, telefon i mp3 player prikljucen. Navigaciju nisam prikljucivao mada moze i to.

 

Kada bolje razmislim, ja koristim ovaj uredjaj uvek kada vozim motor - ako nista drugo, slusam muziku preko njega :zvizduk:

 

Sto se kablova tice, kada se naviknes - nikakav problem :takoje:

 

Moja preporuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja