Jump to content

Moto Zajednica

Jos jedna nedoumica

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bio sam odlucan da cu ponovo uzeti lumix zbog odlicnog iskustva sa prethodnim. Lumix mi je toliko doneo srece u odnosu na prethodni eos300D da je to neopisivo, 300D skuplja prasinu i strah me da ga izvadim iz ormara jer cu mozda konstatovati da su baterije iscurele ili u najmnju ruku pocrkale pa mogu da ga bacim, a jos uvek se dobro secam koliko sam ga platio. Da budem posten zaboravio sam i u kom ormaru se nalazi :D

 

Mozda nije realno poredjenje jer veliki procenat srece moze da se pripise malom formatu lumixa i sve prakticnosti vezane za tu malenkost. Pa rekoh da se konsultujem sa strucnijim, bio sam u prodavnici i prodavac je odlucan da je definitivno bolji lumix. Posto znam trgovce i nisam od juce a uz to i video da je primetio moju naklonost prema lumixu resih da se konsultujem i sa vama.

 

U pitanju su sledeca 2 komada:

 

http://snapsort.com/...DMC-LX100/specs

 

Cena je plus minus ista.

 

Prednost lumix dajem izmedju ostalog zbog manje velicine u odnosu na canon. A vizuelno mi je takodje puno lepsi. Na kraju, i daje mi dobar feeling zbog prethodnog poz iskustva. Fali mi blic na lumixu!

Koliko se razumem, a to nije puno, canon je jedino u velicini senzora superiorniji kao i vecem zumu.

 

Hvala unapred na reakcijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Maletene su isti po specifikacijama, ali je ipak po meni bolji lumix. Njemu je najveca mana sto nema blic i sto ima nesto manji zum, ali zato ima veci otvor blende (f1,7) sto dosta znaci u uslovima slabe osvetljenosti. Senzor je kod Canona 20tak % veci, ne verujem da to ima neku veliku ulogu u kvalitetu slika. Da ne idemo u sitna crevca, u globalu sem blica i veceg zuma, Canon nema drugih prednosti u odnosu na Lumix.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Hvala Aco na reakciji.

 

Primetio sam i ja te razlike, tipa manji/veci senzor, manji/veci otvor blende, iso vrednost manja veca, brzina 'okidanja' dosta brza kod lumixa itd, ali ne znam u praksi sta ce to da znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

U praksi znaci da ce lumix da pravi nesto bolje slike u tamnijim uslovima, uvece i da ima brzi fokus pa ce okidanje izmedju dve slike da bude nesto brze. Neces da pogresis koji god da uzmes, odlicni su i jedan i drugi. Ako mozes da progutas nedostatak blica (i ne planiras da ga dokupljujes), uzmi lumix, u suprotnom canon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa nije da nikad nisam upalio blic na starom lumixu, 99,9% slucajeva sam slikao bez ili u tim retkim trenutcima na poslu kad sam u nekom mracnom cosku a treba mi jasna slika nekog detalja. Mislim da to mogu kompenzovati i baterijskom lampom.

 

Za ljubav samo blica ne nosa mi se vise od 1/2kg tezak aparat. A i gabaritniji je dosta pa me je strah da bih ga manje nosio sa sobom.

 

Jos jedan detalj u korist lumixa, ima 4k video zapis, a primetio sam da videokameru sve cesce nosim samo radi reda a da sve sitnice snimim sa digitalnim fotoaparatom ili telefonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Svako danas nešto jaše!!

I ja bih takodje dao prednost Panasonic-u, više mi je dosta priča "Ako hoćeš dobar auto kupi Mercedes, a ako tražiš dobar aparat Canon je zakon"..

Probao sam mnoge Canon, Nikon, Sony, Fuji fotoaparate DSLR i kompaktne modele ali kada sam prvi put uzeo Panasonic bio sam oduševljen!!

 

Jedino taj nedostatak blica na LX100, ali ima ViewFinder, a Canon poseduje blic ali nema ViewFinder, ne znam koliko ti je to bitna stavka na fotoaparatu!?

Externi blicevi su dosta skupi, cena im se kreće preko 100e za one najminijaturnije..

 

Na primer, ovaj neki blic bi odgovara Panasonic aparatu

http://www.saturn.de/mcs/product/METZ-mecablitz-26-AF-1-digital-Olympus-Panasonic,48352,371092,1523442.html?langId=-3

Promenio član little_boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto se tice automobila, ta izreka stoji kao kuca :D

 

Salu na stranu, mislim da ce ipak biti lumix koji ce da pobedi iako nema blic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I Lumix je pobedio. Sad na fotkanje ☺

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja