Jump to content

Moto Zajednica

Husaberg FE brutalna sprava

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pre par dana jedan drugar iz moje bande enduraske se ponovio Husabergom FE 400 ili 390 godiste 1999 nismo sigurno sta je ...ali sta god da je ide ko mutav .Ja ga probao malo i lego mi ko budali samar ...posebno mi se dojmilio sto nije previsok kao recimo WR 450 i sto je lagan skroz .....ali upravljivost i sigurnost je fenomenalna...jednom reci bas bas po mom ukusu.Jedino kurbla ali pali iz prve i ne treba jako da se gazi . E sad da ugodjaj ne bi bio kompletan postarali su se dezurne sveznalice koje su cule da to nije bas prost motor za odrzavanje da tu imaju neke gumice da se menjaju na 70 radnih sati ,cak je jedan koji zivi u Grckoj a bio zainteresovan za kupovinu istog odustao jer su mu serviseri u Grckoj rekli da izbegne ako je moguce Husaberg. Meni se taj motor cini toliko prost i jednostavan da ne verujem da tu ima mnogo cega da se pokvati ali nikda se ne znam....zato sam i postavio temu da cujemo misljenje ljudi koji su imali iskustva pa i ovih ostalih koji su nesto culi.

Promenio član Turtle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja ako bih ga kupovao ne bi bio ispod 2006-7 ...samo me zanimalo misljenje za ovo godiste posto ga drugar kupio a vozi se sa mnom pa da zna sta ga ceka u vezi odrzavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ceka ga to da ce vise biti u servisu nego u voznji. I to nije odrzavanje vec popravljanje. Od 2005 pa na mladje je druga prica. To je vec zuto plavi ktm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ceka ga to da ce vise biti u servisu nego u voznji. I to nije odrzavanje vec popravljanje. Od 2005 pa na mladje je druga prica. To je vec zuto plavi ktm.

 

Pa verovatno je tako al coek zapeo da ga uzme i uzo ga a sta ce dalje biti ko zna ...jer ja ne znam ko bi to mogo da mu odrzava a i za delove je verovatno problem al jbg .....mada on je automehanicar tako da za ruke nema da brine ahahahaahah samo dok ukapira sta je sta kod njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Fideh na facebooku fotke...dobro ti cucnuo.... imas noviji u oglasima od 600/650 ccm , pise da ima svih 112 kg :zvizduk: ..doooobar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Fideh na facebooku fotke...dobro ti cucnuo.... imas noviji u oglasima od 600/650 ccm , pise da ima svih 112 kg :zvizduk: ..doooobar...

 

Ijma u Bugarskoj 2006 FE 400 za 1500 e i 500 carina i troskovi ....a na slici izgleda odlicno.....ali sta je tamo to samo bog zna. P.S. Vido sam sad oovg berga na oglasima...odlican je samo nije enduro ves SM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

I meni lici da je fe501

 

400 je, piše na cilindru.

 

400-ка је права мера, веруј ми на реч. Ко тера оне напуцане 600-650 ццм, фаца је у друштву, али се веома често бори за голи живот. А реално користи 60% машине. Част изузетцима, профи мајсторима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Drugari, zna li iko kakav je FE550 iz 2004-te godine, na sta treba obratiti paznju, da li ga preporucujete ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Otočac
  • Motocikl: Husaberg

Pozz ljudi evo ovako imam husaberga fe 450 2005 g i otiso mi je ulozak ili stublina kako se vec kaze u sad sam kupio novi klip i pravim novu gusanu stublinu ima li ko kakva iskustva i oce li to dobro radit hvala unaprijed ...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati
Pozz ljudi evo ovako imam husaberga fe 450 2005 g i otiso mi je ulozak ili stublina kako se vec kaze u sad sam kupio novi klip i pravim novu gusanu stublinu ima li ko kakva iskustva i oce li to dobro radit hvala unaprijed ...?

Neće to moći... Husaberg ima tanku hilznu sa nikasilom, a ne klasičan cilindar kao npr ktm. Moraš uraditi novi nikasil ili kupiti novu hilznu pa po njemu kupiti klip. Postoji opcija da honujes staru hilznu da se skine nikasil skroz pa da uzmeš veći klip po honovanoj hilzni. Ovo baš nije sretno rješenje... Takodje proveriti klipnjacu i ležajeve radilice jer je verovatno zbog njih otišao cilindar. Jako je bitna i axialna tolerancija radilice, koliko mrda levo desno, 0,15mm koliko se sećam. Ako bude manje sjebaće ležajeve radilice, ako bude labava klipnjaca će mlatiti levo desno. Najbolje bi bilo da to uradi neko ko zna šta radi...

 

Evo moj kad sam ga radio

96ef87a270a340bbcd69f24e492e44f6.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja